Životopis Trumana Theodora Hanksa – Kto je syn Toma Hanksa?

ObsahKto je Truman Theodore Hanks?

Truman Theodore Hanks sa narodil 26. decembra 1995 v Los Angeles v Kalifornii v USA a je známy tým, že je synom herca Toma Hanksa v manželstve s herečkou Ritou Wilson. Obaja jeho rodičia sú úspešní herci s otcom známym z jeho práce vo filmoch ako Zachráňte vojaka Ryana, Forrest Gump a Kapitán Phillips. Jeho matka je na druhej strane známa svojou prácou v projektoch ako Runaway Bride, The Good Wife a Sleepless in Seattle.

Bohatstvo Trumana Theodora Hanksa

Začiatkom roku 2020 je nezávislý čistý majetok Trumana Theodora Hanksa minimálny a zjavne ťaží z bohatstva svojich rodičov – Tom Hanks má čistý majetok odhadovaný na viac ako 390 miliónov dolárov, zatiaľ čo jeho matka má údajnú čistú hodnotu viac ako 100 miliónov dolárov.

Los Hanks: Samantha Bryant, Colin Hanks, Rita Wilson, Tom Hanks, Elizabeth Ann Hanks, Chet Hanks a Truman Theodore Hanks na galavečeri Globos de Oro. #TomHanks #GoldenGlobes

pridané ONI na Nedeľa 5. januára 2020

Doterajší život

Truman vyrastal v zábavnom priemysle celkom dobre, najmä vďaka práci svojich rodičov a ich spolupracovníkov. Zblížil sa so svojím otcom a matkou, ktorí s ním trávili veľa času napriek svojej zaneprázdnenosti, a so starším bratom a dvoma nevlastnými súrodencami z Hanksovho prvého manželstva. Zatiaľ čo jeho súrodenci sledovali svoje záujmy, aby sa správali ako ich rodičia, on sa o to veľmi nezaujímal.

Jeho otec ho nikdy nenútil robiť nič, čo nechcel, a je jediným Hanksovým dieťaťom, ktoré sa neobjavilo v žiadnom portréte v jeho projektoch. Navštevoval súkromnú internátnu školu, Thatcherovej školy nachádza neďaleko Los Angeles.

Po imatrikulácii sa zapísal na Stanfordskú univerzitu, kde sa zameral na matematiku – škola je jednou z najprestížnejších na svete. Po jeho promócii o ňom nebolo veľa správ, okrem toho, že prejavil záujem o ilustráciu a fotografiu. Bol videný sledovať rôzne zápasy športových tímov so sídlom v Los Angeles, ako je hokejový tím Kings a basketbalový tím Lakers.

Matka - Rita Wilson

Rita má grécky a bulharský pôvod, no keďže sa narodila a vyrastala v Hollywoode, už vo veľmi mladom veku sa u nej prejavil záujem o herectvo.

V roku 1972 sa prvýkrát objavila v televízii v epizóde The Brady Bunch. Odvtedy pokračovala vo svojej hereckej práci a objavila sa v mnohých populárnych filmoch od 80. do 21. storočia. Medzi jej najobľúbenejšie projekty v tomto období patria Sleepless in Seattle, Jingle All The Way a Runaway Bride.

Okrem hereckej práce je tiež výraznou speváčkou a nahrala niekoľko albumov a prispela aj hudobnou tvorbou k niekoľkým filmovým a televíznym projektom, na ktorých pracovala – jej posledným je jej štvrtý album s názvom Halfway to Home.

Vo filmoch bola aktívnejšia v divadle, objavila sa v inscenáciách „Chicago, Večera s priateľmi a Láska, strata a čo som mal na sebe“. Často spolupracuje aj so svojím manželom a má a hviezda na Hollywoodskom chodníku slávy.

Otec – Tom Hanks

Tom Hanks je anglického a portugalského pôvodu. Vyrastal s dvoma mladšími súrodencami, ale jeho rodičia sa rozviedli, keď mal štyri roky, čo viedlo k tomu, že ich vychovávala predovšetkým matka. Kvôli problémom s financiami sa rodina často sťahovala a v škole nebol veľmi obľúbený. Neskôr sa spriatelil s nevlastnými súrodencami z otcovej strany, ktorí sa neskôr znovu oženili.

Po imatrikulácii na Skyline High School sa zapísal na Chabot College a potom sa presťahoval na Kalifornskú štátnu univerzitu v Sacramente študovať divadlo, keďže herectvo sa stalo jedným z jeho hlavných záujmov.

Miloval sledovanie divadelných hier, často sám. Nakoniec bol pozvaný, aby sa stal stážistom na divadelnom festivale pri Veľkých jazerách, kde sa naučil veľa o produkcii a herectve, a rozhodol sa odísť z vysokej školy a presťahovať sa do New Yorku v nádeji, že získa roly v zábavnom priemysle. Väčšinu 80. rokov sa objavoval v niekoľkých televíznych programoch v menších úlohách, až kým si nezískal trochu uznania za prácu v Dragnet.

V roku 1988 sa stal pozoruhodným hollywoodskym hercom s úspechom Big a čoskoro sa mu naskytli výraznejšie príležitosti.

Úspech Toma Hanksa

Po svojom prelomu v 80. rokoch sa začiatkom 90. rokov etabloval ako superhviezda s vystúpením vo Philadelphii, za ktoré získal Oscara. O filme je známe, že je jedným z prvých filmov o boji proti AIDS a homosexualite, pričom Hanks stvárnil právnika, ktorý sa nedávno nakazil touto chorobou. Nasledoval s ďalší Herecký výkon ocenený Oscarom vo filme Forrest Gump, v ktorom stvárnil titulnú postavu, pomalého muža, ktorý pomáha ovplyvňovať dianie v USA.

Film bol obrovským úspechom, bol druhým najziskovejším v roku a získal množstvo ocenení.

Počas mnohých rokov sa Tom stal známym pre rôzne typy filmov, od romantických komédií po drámy, životopisné filmy a mnoho ďalších. Je známym spolupracovníkom režiséra Stevena Spielberga po tom, čo obaja spolupracovali na snímke Zachráňte vojaka Ryana, s ďalšími projektmi vrátane Chyť ma, ak to dokážeš, The Post a Bridge of Spies. Obaja tiež spolupracovali ako producenti Skupina bratov , ocenená miniséria, ktorá sa vysielala na HBO. Okrem cien Akadémie je držiteľom Prezidentskej medaily slobody udelenej prezidentom Barackom Obamom a francúzskej čestnej légie.

Osobný život

Truman Theodore je slobodný a verejnosti neprezradil žiadne zo svojich romantických snáh. Je to veľmi súkromná osoba, aj keď sa o svojom živote hercovho syna otvoril prostredníctvom Redditu v príspevku Ask Me Anything (AMA).

V roku 2020 jeho otec a matka oznámili, že áno zazmluvnený vírus COVID-19, keďže im túto chorobu diagnostikovali pri nakrúcaní pripravovaného filmu Elvis v Austrálii. Pred vstupom do krajiny sa nakazili touto chorobou a boli prijatí do univerzitnej nemocnice v Gold Coast. Dvojicu prepustili po týždni, keďže sa u nich prejavili len veľmi ľahké príznaky vírusu.