• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Torri Higginson, čistý majetok, miery. Je vydatá?

Životopis Torri Higginson, čistý majetok, miery. Je vydatá?

ObsahKto je Torri Higginson?

Sarah Victoria ‚Torri‘ Higginson sa narodila 6. decembra 1969 v Burlingtone v štáte Ontario v Kanade a je herečkou, ktorá je známa najmä vďaka svojej práci vo franšíze Stargate, konkrétne Stargate SG-1 a Stargate Atlantis. Pracovala tiež na filmoch a televíznych reláciách franšízy TekWar, ​​sérii románov, ktoré vytvoril herec William Shatner.

Čistá hodnota Torri Higginsonovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Torri Higginson odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý si zarobila úspešnou kariérou herectva v tejto profesii od roku 1991. Okrem svojej práce v televízii a vo filme je tiež veľmi aktívna v divadle. a objavil sa v niekoľkých významných inscenáciách, ako napríklad Picasso v Lapin Agile.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Niekto mi tak trochu žiarli na uši... potom ho to prejde. #hoursoffun #andnoimnotprocrastinating from more importanttodos #ziggygrasshopper

Príspevok zdieľaný používateľom Torri Higginson (@satorri111) 12. mája 2020 o 16:21 PDT

Začiatky kariéry

Torri debutovala v nezávislom filme The Photographer’s Wife, v ktorom stvárnila postavu Suzanny. Pokračovala v sérii nezávislých filmových projektov a nakoniec si našla cestu do televízie, s jednou zo svojich prvých pozoruhodných úloh v televíznom filme Family Pictures, ktorý je založený na rovnomennom románe Sue Millerovej. Vo filme pracovala po boku Kyry Sedgwick a Sama Neilla.

V roku 1994 sa objavila v sérii televíznych filmov TekWar, ​​o ktorých je známe, že ich adaptoval William Shatner, aj keď sa neskôr ukázalo, že romány napísal Ron Goulart. Táto franšíza bola úspešná a viedla k komiksovej sérii, videohre a televíznemu seriálu.

Medzi filmy, na ktorých pracovala, patrí TekWar , TekWar: TekLords a TekWar: TekJustice, vo všetkých stvárnila postavu Beth Kittridge. Potom sa objavila ako Angela Carver v sérii Stephena Kinga Storm of the Century, jednej zo známych diel spisovateľov, ktoré nevznikli ako román.

Pokračovanie v hereckej kariére

Higginson si v priebehu rokov našiel príležitosti aj v mainstreamovej televízii, kde vystupoval najmä ako hosť v rôznych populárnych reláciách. Niektoré z projektov, na ktorých pracovala na začiatku svojej kariéry, zahŕňajú The Outer Limits, Highlander: The Raven a Forever Knight. V roku 1999 mala hlavnú úlohu v seriáli The City, ktorý sa natáčal v Toronte.

Jej výkon v šou získal uznanie, čo ju viedlo k získaniu ceny Gemini Award. Potom sa objavila v sérii významných filmov, vrátane oceneného Anglického pacienta a Double Take.

V roku 2011 pracovala na Turning Paige, filme s Katharine Isabelle, ktorá hrá titulnú postavu, ženu, ktorá sa musí snažiť hodiť za hlavu svoju minulosť. Objavila sa aj v ďalšom projekte Stephena Kinga s názvom Autopsy Room Four, ktorý bol adaptovaný z jeho zbierky krátkych Six Stories. Predstavenie rozpráva príbeh muža, ktorý sa zobudí v pitevni ochrnutý a musí prísť na to, ako informovať lekárov, že je stále nažive.

Potom sa objavila v Twas the Night a potom niekoľkokrát hosťovala, vrátane v Stone Undercover a Canada: A People’s History.

Hviezdna brána SG-1 a Atlantída

V roku 2004 mala Torri jednu zo svojich najvýznamnejších televíznych úloh, keď bola obsadená ako Dr. Elizabeth Weir v Hviezdna brána SG-1 . Séria je založená na filme Hviezdna brána, ktorý vyšiel v roku 1994, a odohráva sa po udalostiach z filmu, keď bolo na Zemi objavené medziplanetárne mimozemské zariadenie s názvom Hviezdna brána a potom bol vytvorený špeciálny operačný tím, ktorý sa bude zaoberať a skúmať. záhadné spojenie hviezdnej brány.

Prehliadka je známa tým, že kreslí mytologické príbehy z rôznych kultúr a úspech šou viedol k predstaveniu jej postavy, ktorá sa nakoniec stala jedným z hlavných obsadených členov Stargate Atlantis.

Hviezdna brána Atlantída bol predstavený počas finále siedmej sezóny Stargate SG-1. Atlantis bežala päť sezón a sleduje príbeh skupiny, ktorá skúma základňu v Antarktíde vytvorenú mimozemskou rasou známou iba ako Antici. To ich privedie k objaveniu miesta legendárneho strateného mesta Atlantis. Prehliadka počas svojho trvania získala množstvo ocenení, hoci nezískala rovnaké publikum ako SG-1.

Po zrušení predstavenia by sa konceptualizovala oveľa väčšia, rozpočtová Stargate show, čo viedlo k vytvoreniu Stargate Universe, ktoré však trvalo iba dve sezóny.

Život po hviezdnej bráne

Po Higginsonovom behu v Hviezdnej bráne Atlantis pokračovala vo svojej televíznej práci s hosťovaním vo filmoch Criminal Minds: Suspect Behavior a Eleventh Hour. V roku 2015 bola obsadená do svojej ďalšej hlavnej úlohy v seriáli This Life, ktorý vychádza z románu Richarda Blaimerta Nouvelle Adresse, ktorý trval rok pred jeho zrušením. Potom získala opakujúcu sa úlohu v seriáli Dark Matter počas jeho prvých troch sezón, kde hrala veliteľa Delaney Truffault. Predstavenie je založené na rovnomennom komikse.

Počas práce na tejto show získala aj ďalšiu hlavnú úlohu vo webovom seriáli Neľudský stav ktorý sa vysielal na KindaTV a YouTube. Príbeh sleduje život terapeuta, ktorý sa musí vysporiadať s ľuďmi bojujúcimi so svojimi nadprirodzenými schopnosťami. Medzi jej najväčších klientov patrí žena, ktorá sa časom zmení na zombie, a dieťa, ktoré počas objavovania svojej sily omylom zabilo viac ako 300 ľudí. Vo filmovej práci pokračovala aj v adaptácii románu Nicole Kraussovej Dejiny lásky a pracovala aj na kanadskom filme Obyčajné dni, ktorý z rôznych uhlov pohľadu sleduje príbeh záhadného zmiznutia dievčaťa.

Osobný život

Torri o svojich romantických vzťahoch veľa nehovorí, hoci je známe, že je slobodná a nikdy sa nevydala. V minulosti mala niekoľko známych románikov, keď chodila s hudobníkom Johnom Kastnerom, ktorý je známy ako hlavný spevák kapiel ako Asexuals, Doughboys a All Systems Go! Bola tiež vo vzťahu s anglickým hudobníkom Paulom Ravenom, ktorý bol známy z pôsobenia v kapele Killing Joke. Raven zomrel v spánku v roku 2007 po infarkte.

Okrem herectva je Torri gurmánkou a miluje pestovanie jedla – má paradajkovú záhradu, ktorú používa na vytváranie mnohých receptov, ktoré uvádza na sociálne médiá . Je tiež milovníčkou psov, má vlastného domáceho maznáčika.