• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Toma Guiryho 2020 – čistá hodnota, manželka, rodina, zatknutý

Životopis Toma Guiryho 2020 – čistá hodnota, manželka, rodina, zatknutý

ObsahKto je Tom Guiry?

Thomas John Guiry sa narodil 12. októbra 1981 v Toms River, New Jersey, USA, a je to herec, ktorý sa preslávil predovšetkým tým, že sa prvýkrát preslávil vo filme The Sandlot, v ktorom stvárnil postavu Scotta Smallsa. Odvtedy sa objavil v niekoľkých významných filmoch vrátane The Revenant, Mystic River a Black Hawk Down.

Bohatstvo Toma Guiryho

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Toma Guiryho odhaduje na viac ako 100 000 dolárov, ktoré zarobil relatívne úspešnou kariérou v zábavnom priemysle. Jeho dôsledná herecká práca ho priviedla k dobrým výplatám, aj keď ešte nezískal veľký deň, ktorý by mu pomohol dosiahnuť milióny.

Počas svojej kariéry pracoval na niekoľkých televíznych projektoch.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Tomova rodina sa neskôr presťahovala do Hamiltonu, Mercer, New Jersey, kde sa vzdelával. Navštevoval rímskokatolícku strednú školu Notre Dame v neďalekom Lawrenceville. Počas tejto doby sa začal zaujímať o hereckú profesiu a využil príležitosť na profesionálnu hereckú kariéru.

To ho priviedlo k svojej prvej hereckej úlohe v roku 1993, The Sandlot, ktorá výrazne pozdvihla jeho kariéru. Vo filme si zahral po boku Karen Allen, Mikea Vitara, Jamesa Earla Jonesa a Denisa Learyho a bol veľmi úspešný, keďže si získal kult.

Film rozpráva príbeh chlapca, ktorý sa v snahe spriateliť sa stane súčasťou miestneho bejzbalového tímu, pričom tento tím absolvuje niekoľko dobrodružstiev na miestnom pieskovisku. Zatiaľ čo kritici sa na film príliš nepozerali, to isté sa nedalo povedať o publiku, z ktorých väčšina si film užila.

Pokračovanie hereckých projektov – Black Hawk Down

Po úspechu o The Sandlot Guiry pokračoval v preberaní filmových úloh po zvyšok 90. ​​rokov, hoci žiadna z nich nenapodobnila rovnaký úspech ako jeho prvý projekt. Niektoré z jeho vystúpení v tomto období zahŕňali The Four Diamonds, Shattered Family, Songs in Ordinary Time a All I Wanna Do.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

'Kto je ona?!?' : The Sandlot (1993) : #thesandlot #patrickrenna #tomguiry #mikevitar #chaunceyleopardi #baberuth #baseball #babyruth #whoishe #thebeast #thegreatbambino #yourekillingmesmalls #⚾️ #🇺🤓 #09 #9090ski #090909 #09 90smovieclips #1993 #thesandlot90smovieclips toto odkazuje na všetky doteraz zverejnené klipy Sandlot.

Príspevok zdieľaný používateľom Filmové klipy z 90. rokov a ďalšie (@90smovieclips) 7. januára 2017 o 11:04 PST

Na začiatku nového tisícročia ho obsadili do filmu U-571, kde stvárnil rolu námorníka Teda Triggera Fitzgeralda. Film sleduje príbeh titulárnej ponorky počas druhej svetovej vojny. Film bol úspešný, ale vyvolal kontroverziu pre svoje zobrazenie Británie a Nemcov počas vojny.

Nasledujúci rok získal ďalšiu veľkú úlohu, keď hral seržanta Eda Yureka vo filme Čierny jastrab zostrelený. Film hral súčasné a budúce hviezdy vrátane Erica Banu, Josha Hartnetta, Toma Hardyho, Sama Sheparda a Williama Fichtnera a bol založený na Nálet na Mogadišo v roku 1993, keď boli vyslaní elitní vojaci z americkej armády, aby zajali dvoch poručíkov samozvaného somálskeho prezidenta Mohameda Farraha Aidida.

Misia sa stala katastrofou, pretože helikoptéra sa stala vojnovou zónou, ktorá sa rozšírila do bezvýchodiskovej situácie.

Mystic River a televízne dielo

Dva roky po zostrelení Čierneho jastraba bol Tom obsadený do významnej úlohy vo filme Mystic River, v ktorom hrali Sean Penn, Kevin Bacon a Laurence Fishburn, a ktorý bol založený na rovnomennej knihe Dennisa Lehanea a režíroval ho Clint Eastwood. Film bol nominovaný v mnohých kategóriách počas udeľovania cien Akadémie, čo viedlo k víťazstvu v kategórii najlepší herec a najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe, čo bol prvý film, ktorému sa to podarilo od Ben-Hura v 50. rokoch.

Tom Guiry

Približne v rovnakom čase začal pracovať v televízii, kde vystupoval ako hosť vo filmoch Law & Order: Special Victims Unit, Law & Order: Criminal Intent a pôvodnom Law & Order. V roku 2007 dostal svoju prvú pravidelnú rolu v televízii vo filme The Black Donnellys. Relácia sa vysielala na NBC a rozprávala príbeh štyroch bratov žijúcich v Hell’s Kitchen a všetkých nejakým spôsobom zapletených do zločinu, no relácia bola zrušené po sezóne kvôli nízkej sledovanosti. Potom pokračoval vo filmovej práci, vrátane Strangers s Candy a ‚Bristol Boys, ale aj s príležitostnými hosťovaniami v televízii.

Nedávne projekty – The Revenant

Po skončení filmu The Black Donnellys bol Guiry obsadený do filmu Black Irish, v ktorom stvárnil Terryho McKaya. Film je o mužovi z Bostonu, ktorý sa snaží udržať svoju rodinu pohromade, najmä svojho otca, ktorý sa citovo vzdialil, a zahrali si v ňom aj Emily VanCamp, Melissa Leo a Michael Angarano. Potom pracoval na projektoch ako Unforgettable, CSI: Miami a Yonkers Joe.

V roku 2015 bol obsadený do ďalšieho významného filmu – The Revenant – v ktorom hrali Leonardo DiCaprio, Tom Hardy a Will Poulter a bol založený na rovnomennom románe Michaela Punkeho.

Príbeh rozpráva o skúsenostiach hraničiara Hugh Glass , prvýkrát zdokumentovaný v básni Pieseň Hugha Glassa – Glassa, ktorý je na expedícii, aby priniesol srsti získané lovcami v Dakotách. Počas ich výpravy ich veľa zabije útok indiánskej vojnovej skupiny. S tými, ktorí prežili, sa vydá na prieskum, keď ho napadne medveď Grizzly, čo ho zanechá v stave takmer smrti. S dvoma mužmi, ktorí zostali za ním, aby ho strážili, sa jeden pokúsi zabiť jeho a druhý strážcu. Glass sa potom snaží nechať ho polomŕtveho, ale jeho vôľa prežiť a pomstiť sa ho privedie k dobrodružstvu za hranicami, okolo ktorého je množstvo hrozieb.

Osobný život

Tom sa oženil s Janelle v roku 2009 a majú spolu tri deti. Ich manželstvo sa konalo v Južnej Karolíne na Crown Reef v Myrtle Beach. O niekoľko rokov neskôr bol zatknutý na medzikontinentálnom letisku Georgea Busha v Houstone, kde sa hovorilo, že sa pohádal s policajtom po tom, čo mu v opitosti zabránili nastúpiť do lietadla. K incidentu došlo len mesiac po stretnutí pri príležitosti 20. výročia Sandlotu, na ktorom sa nezúčastnil.