• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Tanaya Beattyovej: Vek, výška, manžel, čistá hodnota

Životopis Tanaya Beattyovej: Vek, výška, manžel, čistá hodnota

ObsahKto je Tanaya Beatty?

Tanaya Beatty sa narodila 12. februára 1991 vo Vancouveri v Britskej Kolumbii v Kanade a je herečkou, ktorá sa pravdepodobne najviac preslávila účinkovaním vo filme The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1, v ktorom stvárnila postavu Rachel Black. Medzi ďalšie významné programy, ktorých bola súčasťou, patria Arctic Air, True Justice a Yellowstone.

Čistá hodnota Tanaya Beattyovej

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Tanaya Beatty odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý zarobila úspešná kariéra v hereckej profesii od roku 2011.

https://www.instagram.com/p/BtNPCzbD0JG/

Väčšinou pracovala na pravidelných alebo opakujúcich sa úlohách v televízii, spolu s niekoľkými celovečernými filmovými projektmi.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Tanaya má po otcovi nepálsky pôvod, zatiaľ čo jej matka je členkou domorodej skupiny Awaetlatla v Kanade, ktorá je tiež známa tým, že je súčasťou prvých kanadských národov. Zatiaľ čo okolnosti jej narodenia nie sú známe, adoptovala si ju rodina talianskeho pôvodu. Počas svojej mladosti cestovala a žila na rôznych miestach v Kanade, vrátane Grand Forks, Nelson a Midway.

Keď vyrastala, začala sa zaujímať o divadelné umenie, hoci sa tomu okamžite nevenovala.

Po imatrikulácii na strednej škole absolvovala program sociálnej práce, pravdepodobne kvôli svojmu pôvodu, a potom sa naplno venovala herectvu, keď sa zapísala na súkromnú filmovú školu vo Vancouveri, ktorá je po celom svete známa svojím zameraním na scénické umenie. prestížnejšie herecké školy v Kanade. Absolvovala program Essentials and Acting Program a po jeho absolvovaní sa začala venovať profesionálnemu herectvu a na rozdiel od väčšiny hercov sa jej okamžite podarilo vstúpiť do Hollywoodu so sériou filmov Twilight.

Prelom

Beattyho prvý profesionálny projekt bol obsadený ako Rachel Black Sága Twilight: Breaking Dawn – 1. časť , prvá z dvojdielnej adaptácie podľa románu Stephenie Meyer Breaking Dawn, ktorý je súčasťou série Twilight Saga.

Filmy nasledovali a ona sa stala súčasťou pokračovania Eclipse z roku 2010, kde stvárnila rolu staršej sestry Jacoba Blacka, ktorý sa objavil v celej filmovej sérii. Aj keď bol film kritikmi prijatý negatívne, bol úspešný v pokladniach, najmä priťahoval fanúšikov kníh.

Nasledujúci rok sa presadila v televízii, pretože bola obsadená ako postava Jessicy Finch vo filme True Justice. V šou hrá Steven Seagal a sleduje príbeh jeho a jeho tajnej policajnej jednotky, ktorá vedie operácie v Seattli, Washington. Potom bola obsadená do pravidelnej úlohy v kanadskom televíznom seriáli Arctic Air, ktorý vysielala CBC. Bola súčasťou šou počas jej dvojročného trvania, no napriek jej popularite v krajine nakoniec bola rezať kvôli obmedzeniam vládneho rozpočtu.

Pokračovanie v hereckej kariére

Súčasne mala Tanaya úlohu v nezávislom filme Words and Pictures, ktorý mal premiéru na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte. Vo filme si zahrali Juliette Binoche a Clive Owen, sledujúc príbeh niekoľkých učiteľov na univerzite, z ktorých dvaja sa nakoniec romanticky zapletú. Po práci si tam dala pauzu od filmov, pretože sa viac zamerala na bežné úlohy v televízii a mala opakujúcu sa rolu vo filme Continuum, ktorý sleduje príbeh teroristov a tajnej policajtky z budúcnosti, ktorá cestuje do minulosti.

Mala tiež opakujúcu sa úlohu v seriáli The 100, ktorý sa vysielal na CW. V šou hrali Eliza Taylor, Thomas McDonnell a Marie Avgeropoulos, rozprávali príbeh o ľuďoch žijúcich vo vesmírnom prostredí po tom, čo jadrová apokalypsa zanechala Zem spustošenú. Bola len súčasťou seriálu počas jeho prvej sezóny, zatiaľ čo seriál by mal skončiť v roku 2020. V roku 2016 sa vrátila k filmu krátkym The Last Hunt, čo ju prinútilo hľadať ďalšie filmové projekty. , a v roku 2017 pracovala na filme Hostiles.

Nedávne projekty

Počas nakrúcania filmov si Beatty našla aj ďalšiu pravidelnú rolu, keďže bola obsadená počas tretej sezóny seriálu The Night Shift do postavy Dr. Shannon Rivera.

Séria lekárskej drámy vysielaná na NBC rozpráva príbeh nemocničného personálu pracujúceho na pohotovosti (ER) nemocnice San Antonio Memorial Hospital. Na seriáli pracovala rok a súčasne si zahrala aj v kanadskom filme Hochelaga, Krajina duší , po boku Gillies Renaud a Samian. Film rozpráva príbeh o histórii Montrealu, vrátane jeho domorodých obyvateľov, prieskumníkov, ktorí ako prví vkročili do Kanady, a povstania v roku 1837. Film získal množstvo kanadských ocenení a bol zaradený do kanadskej súťaže za najlepší cudzí jazyk. Filmová kategória na udeľovaní cien Akadémie.

Jej najnovší filmový projekt je Cez Čierny smrek , film založený na rovnomennom románe Josepha Boydena, v ktorom si zahrali aj Tantoo Cardinal a Brandon Oakes. Rozpráva príbeh ženy, ktorá sa zapletie s gangom, čo ju vedie k pátraniu po jej zmiznutej sestre dvojča. Potom sa objavila ako hosť v sérii Yellowstone ako postava Avery, neskôr sa pripojila ako opakujúca sa postava počas druhej sezóny. V šou hrajú Kevin Costner a Luke Grimes, sledujúci konflikty na ranči, pozemkových developeroch a indiánskej rezervácii. Jeden z jej najnovších projektov je obsadený v minisérii Lewis a Clark, aby stvárnila historickú postavu Sacagawea, ktorá pomáhala počas expedície Lewisa a Clarka. Film však mal množstvo produkčných problémov.

Osobný život

Tanaya Beatty je slobodná a neexistujú žiadne správy o žiadnych minulých alebo súčasných romantických snahách jej spôsobom. V roku 2019 sa zapojila do kontroverzie s Diorom, keď nakrútila reklamu pre spoločnosť po boku Johnnyho Deppa, ktorá však bola kontroverzná a po zverejnení bola rýchlo stiahnutá kvôli zjavne zlému zobrazeniu indiánskych žien. Ona neskôr prehovoril , povedala, že pokračovala v nakrúcaní v nádeji, že sa jej podarí viesť rozhovor o tom, ako obyvateľstvo vo všeobecnosti vníma domorodých obyvateľov. Neobviňovala Deppa ani Diora, pričom povedala, že spoločnosť má v úmysle dávať a rešpektovať domorodú kultúru, ale nepremyslela posolstvo ich reklamy.