Životopis Natalie Wihongi – Kto je manželka Karla Urbana? Wiki

ObsahKto je Natalie Wihongi?

Natalie Wihongi sa narodila v Aucklande na Novom Zélande a je bývalou profesionálnou vizážistkou, no možno najznámejšou je manželka herca Karla Urbana. Jej manžel je známy svojimi úlohami v rôznych populárnych filmoch a televíznych reláciách – hral Eomera v trilógii Pán prsteňov a tiež stvárňuje Billyho Butchera v šou The Boys. Napriek tomu, že sú odlúčení už mnoho rokov, zostávajú manželmi a neurovnali rozvod.

Bohatstvo Natalie Wihongi

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Natalie Wihongi odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý zarobila malým úspechom v zábavnom priemysle počas svojej mladosti. Pravdepodobne ťažila aj z úspechu svojho manžela, pretože má údajne viac ako 20 miliónov dolárov, najmä vďaka úspešnej kariére hollywoodskej hviezdy.

Život a kariéra

Natalie žila život väčšinou ďaleko od reflektorov, hoci lásku k umeniu si vypestovala už v mladom veku. Vyrastala v Aucklande a navštevovala dievčenské gymnázium Epsom.

Nakoniec svoju pozornosť zamerala skôr na prácu vizážistky, keďže to bolo niečo, čo ju bavilo. Pracovala hlavne v miestnych produkciách na Novom Zélande, než sa nakoniec presťahovala do USA, kde hľadala ďalšie príležitosti.

Počas tejto doby pracovala na televíznom filme Súkromníci v ktorej hral jej budúci manžel. Film sleduje príbeh vesmírnych pirátov, ktorí majú za úlohu pracovať ako súčasť vesmírnej vlády a podnikať rôzne dobrodružstvá. Krátko po stretnutí začali obaja vzťah, ktorý viedol k svadbe o štyri roky neskôr v roku 2004.

Počas ich vzťahu pracovala na iných projektoch, napríklad na televíznom filme Dážď. Po svadbe však odišla z práce a rozhodla sa zamerať na výchovu rodiny.

Manžel – Karl Urban

Karl Urban je tiež z Nového Zélandu a vyrastal vo Wellingtone. Z otcovej strany má nemecký pôvod, zatiaľ čo jeho matka pochádza z Nového Zélandu. V mladom veku sledoval rôzne miestne filmy a to rozvinulo jeho záujem a nakoniec podnietilo túžbu venovať sa filmovej kariére. Navštevoval cirkevnú školu svätého Marka a počas tohto obdobia sa podieľal na rôznych miestnych produkciách.

To viedlo k jeho prvej televíznej úlohe, ktorá sa objavila v epizóde novozélandského seriálu Pioneer Woman v roku 1990, hoci mal iba jednu líniu.

V priebehu rokov pokračoval v práci na miestnych produkciách a počas strednej školy začal brať profesionálnejšie úlohy. Po imatrikulácii sa zapísal na Victoria University of Wellington, ale zostal tam iba rok, keď odišiel, aby sa zameral na hereckú kariéru. Naďalej hral rôzne roly v divadle a objavil sa aj v miestnych reklamách, väčšinou so sídlom vo Wellingtone. Potom sa presťahoval do Aucklandu za ďalšími televíznymi príležitosťami a krátko žil v Austrálii a potom sa presťahoval späť na Nový Zéland.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Do divokej #krčmy

Príspevok zdieľaný používateľom Karlom Urbanom (@karlurban) 28. januára 2020 o 19:12 PST

Rise to Fame – Karl Urban

Jedna z prvých Urbanových významných úloh bola v televíznom seriáli Hercules: The Legendary Journeys, ktorý bol výsledkom spolupráce Nového Zélandu a USA. Prehliadka bola úspešná a viedla k vytvoreniu spin-offu Xena: Warrior Princess, ktorý pomohol pozdvihnúť jeho kariéru v USA. Počas celého jej trvania od roku 1997 do roku 2001 hral rolu Júliusa Caesara aj Cupida. V roku 2001 získal uznanie za výkon vo filme The Price of Milk a pokračoval v sérii úspešných filmov vrátane Out of the Blue, za ktorý získal cenu za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe počas udeľovania filmových a televíznych cien Qantas.

Nasledujúci rok urobil svoj prvý vpád do medzinárodných filmov, pracoval na Lode duchov, ktorá otvorila dvere ďalším príležitostiam. In Pán prsteňov : Dve veže, bol obsadený do postavy Eomera, rolu, ktorú si zopakuje vo finálnom filme – Návrat kráľa. Objavil sa aj vo filmoch Star Trek, The Chronicles of Riddick a The Bourne Supremacy, v ktorých hral úlohu ruského agenta Kirilla. Miloval aj prácu na westerne, čo ho priviedlo k úlohám v Lonesome Dove a Comanche Moon.

Pokračovanie významných úloh

V roku 2009 bol Karl obsadený do Star Trek, reštartu filmovej franšízy, čím sa stal 11. filmom v sérii.

Hral rolu Dr Leonard Bones McCoy ktorého pôvodne stvárnil DeForest Kelley – bol známy tým, že sa tejto úlohe aktívne venoval po tom, čo sa dozvedel o produkcii. Potom pracoval na filme Red, ktorý vychádza z rovnomennej komiksovej série, a zahrali si v ňom Helen Mirren a Bruce Willis. V roku 2012 bol obsadený do ďalšej ikonickej úlohy, stvárnil sudcu Dredda vo filme Dredd, ďalšom remaku populárnej franšízy. Potom si zopakoval svoju úlohu Bonesa v Star Trek Into Darkness.

Po práci na Pete’s Dragon, Almost Human a The Loft je jedným z jeho najnovších projektov film Thor: Ragnarok v ktorej stvárnil postavu Skruge, v Marvel Comics tiež známu ako The Kat. Film zahŕňal rôzne komiksové príbehy, vrátane Planet Hulk, v ktorom si Mark Ruffalo zopakoval svoju rolu Hulka. Film bol veľmi úspešný a mnohí kritici ho doteraz považujú za najlepší Thorov film. Herecké obsadenie a réžia získali väčšinu chvály a v pokladni sa im darilo dobre.

Osobný život

Wihongi sa s Urbanom oženil v roku 2004 po štyroch rokoch vzťahu a mali spolu dve deti – jedno z ich detí nesie meno Indiana Jones, čo je jedna z Urbanových obľúbených filmových franšíz. Počas manželstva žili v kaštieli v Aucklande na Novom Zélande v hodnote okolo 3 miliónov dolárov. Svoj vzťah držali väčšinou mimo centra pozornosti, no zrazu oznámili, že áno oddeľovanie v roku 2014. Neskôr svoj dom predali za približne 4 milióny dolárov. Krátko po rozchode začal vzťah s herečkou Katee Sackhoff, ktorá je známa svojou prácou v Battlestar Galactica. Pre Natalie neboli hlásené žiadne vzťahy.