• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Natalie Tena – manžel, čistá hodnota, súkromný život

Životopis Natalie Tena – manžel, čistá hodnota, súkromný život

ObsahKto je Natalie Tena?

Natalia Gastiainn Tena sa narodila 1. novembra 1984 v Londýne v Anglicku a je herečkou, ktorá sa preslávila najmä prácou vo filmovej sérii Harry Potter, v ktorej stvárnila postavu Nymphadoru Tonksovú. V posledných rokoch bola známa svojou úlohou v televíznom seriáli HBO Game of Thrones, v ktorom stvárnila postavu Osha the Wildling.

Bohatstvo Natalie Tena

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Natalie Tena odhaduje na viac ako 5 miliónov dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra herectva v zábavnom priemysle od roku 2002.

Byť dospelým: musieť vypĺňať formuláre, ktoré neviete vyplniť, kričať do počítača, vzdávať sa porazení a...

pridané Natalie Tena na Streda 10. mája 2017

Okrem filmovej a televíznej tvorby sa z času na čas objavuje aj v divadelných inscenáciách. V posledných rokoch sa viac sústredila na svoju prácu v televízii.

Raný život a začiatky kariéry

Natalia je španielskeho pôvodu, konkrétne Baskicka a Extremaduranu. Vyrastala v Londýne, kde jej otec pracoval ako tesár, zatiaľ čo jej matka mala prácu sekretárky. Doma sa naučila plynule hovoriť po španielsky a naučila sa hovoriť dvoma jazykmi. Navštevovala nezávislú internátnu školu Bedales v Hampshire.

V mladom veku si vypestovala lásku k hudbe, ktorú pestovala najmä jej matka, ktorá ju naučila hrať na klavíri.

Počas svojich tínedžerských až mladých dospelých rokov si vypestovala lásku k herectvu na javisku, zatiaľ čo svoj voľný čas trávila buskingom v londýnskom metre. Hrať na akordeón sa naučila aj počas pôsobenia v divadelnej skupine Knee High, čo je divadelná spoločnosť, ktorá cestuje po celom svete. V roku 2002 sa pustila do svojho prvého profesionálneho projektu, filmu About a Boy, v ktorom si zahrali Hugh Grant a Nicholas Hoult a je založený na rovnomennom románe Nicka Hornbyho. Potom sa rozhodla pre kariéru herečky na plný úväzok.

Rise to Fame – Harry Potter

Pri hľadaní príležitostí vo filme a televízii venovala Tena svoju pozornosť scénickým projektom a objavila sa v adaptácii Gone to Earth, ktorá vychádza z rovnomenného filmu z roku 1950. Pracovala aj na javiskovej adaptácii Noci v cirkuse, ktorá bola založená na ocenenom rovnomennom románe Angely Carterovej.

Nasledujúci rok začala hrať svoju úlohu v piatom filme série filmov o Harrym Potterovi, Harry Potter a Fénixov rád, a svoju rolu si zopakovala aj v nasledujúcich filmoch, čo viedlo k finále Harry Potter a Dary smrti – časť 2 v r. 2011.

Hrala postavu Tonksová , aurorka, ktorá si môže ľubovoľne meniť farbu vlasov. Veľakrát pomáha Harrymu a nakoniec sa zúčastní bitky o Rokfort počas posledného filmu, pričom zomrie po boku svojho manžela Remusa Lupina. Filmová franšíza Harryho Pottera bola veľmi úspešná, priniesla oveľa viac fanúšikov pôvodnej románovej sérii a zároveň zmenila vtedajšiu kultúru. Viedlo to aj k vytvoreniu Čarodejníckeho sveta, širšieho vesmíru kníh autorky JK Rowlingovej.

Pokračovanie v hereckej práci – Hra o tróny

Jej práca vo filmoch o Harrym Potterovi jej priniesla slávu a dokonca ju viedla k vytvoreniu celovečerného filmu – Trailing Tonks – ktorý dokumentoval jej prácu v zákulisí vo filmoch.

Po záverečnom filme bola obsadená do hlavnej úlohy v škótskom filme You Namiesto, kde hrali aj Gavin Mitchell a Luke Treadaway. Film rozpráva príbeh dvoch hudobných interpretov, ktorí sa nemajú radi, no okolnosťami sa na hudobnom festivale spútajú.

Natalie bola potom obsadená ako Osha v seriáli HBO Game of Thrones, ktorý je založený na knižnej sérii Georgea RR Martina Pieseň ľadu a ohňa. Šou zožala veľa chvály a počas svojho trvania sa stala svetovým fenoménom, až na tú svoju rozdeľujúci záverečná sezóna. V seriáli hrala rolu divokej ženy spoza múru, ktorá sa stala slúžkou pre rodinu Starkovcov, čo ju priviedlo k tomu, aby sa nakoniec stala opatrovateľkou mladších Starkových detí Brana a Rickona.

Nedávne projekty

Potom, čo sa objavila v hudobnom videu skladby Without You od Lapalux, získala Tena ďalšiu významnú rolu v epizóde Black Mirror, v ktorej hrala duševne chorú ženu. Film je antologickou sériou podobnou staršej sérii svojho druhu, ako je The Twilight Zone. Zobrazuje rôzne príbehy zasadené do dystopickej budúcnosti s novou invazívnou technológiou, ktorá ohrozuje rôzne koncepcie ľudských práv. Objavila sa v epizóde biele Vianoce v ktorom účinkovali John Hamm a Rafe Spall.

Následne bola obsadená ako hlavná postava v miniseriáli Residue, ktorý sa vysielal na Netflixe.

Hororový seriál sleduje život fotoreportéra, ktorý objaví desivé nadprirodzené súvislosti s bombovým útokom na nočný klub v budúcom Anglicku. Potom pracovala na seriáli CBS Wisdom of the Crowd, ktorý bežal rok. Jedným z jej najnovších projektov je séria Origin, v ktorej stvárnila postavu Lany Pierce. Predstavenie sleduje príbeh cudzincov uväznených vo vesmírnej lodi, ktorí musia spolupracovať, aby sa pokúsili prežiť. Vystúpila aj ako hosť v epizóde seriálu Mandalorian , ktorý hrá rolu zločinca Xi’ana.

Osobný život

Natalie je vo vzťahu, aj keď nie je typ, ktorý by verejnosti prezradil veľa o akýchkoľvek minulých alebo súčasných romantických snahách. Voľný čas často trávi s priateľmi, aj keď nedávno v menšej miere, pretože mnohí sa izolovali, aby zabránili šíreniu koronavírusu. Výsledkom je, že je väčšinou doma a stará sa o niekoľko domácich miláčikov a mačku. Zvyčajne sa teší z rôznych charitatívnych organizácií a organizácií pre ľudské práva a úzko spolupracovala s organizáciou Survival International. Tiež podporuje prácu s Projekt Orchidea , ktorej cieľom je zabrániť mrzačeniu pohlavných orgánov žien v oblastiach ako Rusko a Afrika.