• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Lynn Hamiltonovej, vek, čistá hodnota, manžel Frank Jenkins

Životopis Lynn Hamiltonovej, vek, čistá hodnota, manžel Frank Jenkins

ObsahKto je Lynn Hamilton? Wiki Bio

Lynn Hamilton sa narodila v Yazoo City, Mississippi, USA, 25. apríla 1930 – jej znamenie zverokruhu je Býk a má americkú národnosť. Lynn je bývalá herečka , ktorá je možno stále najznámejšia pre jej stvárnenie vedľajšej postavy Donny Harris v komediálnom seriáli Sanford a syn, ktorý sa vysielal v rokoch 1972 až 1977 a v ktorom hrali Redd Foxx, Demond Wilsom a LaWanda Page. Séria je o obchodníkovi s nepotrebným tovarom a jeho synovi a bola veľmi populárna, pretože získala štyri ocenenia vrátane jedného Zlatého glóbusu, pričom bola nominovaná na 12 ďalších ocenení.

Detstvo a vzdelanie

Lynn bola vychovávaná spolu so svojím starším bratom Edwardom Johnsonom ich matkou Nancy, ktorá bola v domácnosti, a ich otcom Louisom Hamiltonom, ktorý vlastnil malý obchod.

Dnes si uctíme Lynn Hamilton (narodená 25. apríla 1930) je americká herečka, ktorá debutovala vo filme Johna Cassavetesa…

pridané Minulosť a súčasnosť: Sankofa na Streda 23. septembra 2015

Keď mala Lynn 12 rokov, rodina sa presťahovala do Chicago Heights v Illinois. Študovala na Bloom High School, kde sa začala zaujímať o herectvo, účinkovala v školských hrách a po imatrikulácii v roku 1948 sa zapísala do divadla Goodman, kde študovala herectvo. Po promócii sa začala objavovať v hrách v miestnom divadle, predtým ako začala hrať v hrách na Broadwayi, ako napríklad Only in America v roku 1959, medzi niekoľkými ďalšími.

Úlohy vo filmoch

Lynn debutovala vo filme v roku 1958, keď stvárnila postavu Dievča na večierku v romantickej dráme Shadows, ktorú režíroval a napísal John Cassavetes a v ktorej si zahrali Ben Carruthers a Lelia Goldoni, sleduje priateľstvá a vzťahy medzi čiernymi a bielymi ľuďmi a vyhrala dve ceny, pričom bol nominovaný na päť ďalších, vrátane troch cien BAFTA.

Lynn sa ďalej objavila ako slečna Thompsonová v krátkom filme The New Girl v roku 1960, zatiaľ čo jej ďalšia rola vo filme prišla o 11 rokov neskôr, keď hrala Sarah v sci-fi dramatickom filme Brother John v roku 1971, kde hral hlavnú úlohu. Sidney Poitier a Will Geer a v tom istom roku stvárnila Arisa v dramatickom filme Sedem minút, ktorý bol nominovaný na Zlatý glóbus.

V roku 1972 sa Lynn objavila ako Sarah vo westernovej dobrodružnej dráme Buck and the Preacher a ako teta Ida vo filme životopisný dramatický muzikál Lady Sings the Blues ktorý bol obrovským úspechom, získal päť ocenení, pričom bol nominovaný na ďalších osem vrátane piatich Oscarov.

Nasledujúci rok stvárnila Arlessa Humesa v kriminálnej dráme The Marcus-Nelson Murders, ktorá získala tri ceny vrátane dvoch cien Primetime Emmy, pričom bola nominovaná na ďalšie štyri, a tiež hrala Sarah Douglas v dramatickom filme A Dream for Christmas. V roku 1974 bola pani Ramseyovou v akčnom dramatickom filme Hangup, v ktorom hrali William Elliott a Cliff Potts a ktorý sleduje policajta, ktorý sa zamiluje do narkomana. O dva roky neskôr sa Lynn objavila v životopisnom dramatickom muzikáli Leadbelly o živote bluesového speváka Huddieho Leadbettera.

Lynn sa počas nasledujúcich rokov zamerala na hranie v seriáloch, predtým ako sa objavila ako Mamma Solomon v životopisnom filme o histórii drámy Príbeh Jesseho Owensa v roku 1984 o hviezdnom americkom černošskom atlétovi, ktorý vyhral štyrikrát zlato na olympijských hrách v Berlíne v roku 1936 (vpredu pomerne rozrušeného Adolfa Hitlera), ktorý vyhral cenu Primetime Emmy, pričom bol nominovaný na ďalšie dve ceny.

V roku 1986 hrala Lynn Doreen v romantickom komediálnom kriminálnom filme Legal Eagles, ktorý režíroval a napísal Ivan Reitman a ktorý získal Mike Chapman a Holly Knight cenu ASCAP za najhranejšie piesne z filmov. O dva roky neskôr Lynn stvárnila Hattie v kriticky uznávanom životopisnom dramatickom filme Elvis a ja, ktorý má štyri hodiny a ktorý Russellovi Smithovi vyniesol cenu Primetime Emmy za vynikajúci účes za minisériu alebo špeciál. Jej ďalšie účinkovanie vo filme bolo v roku 1993, keď hrala slečnu Carmichaelovú v mysterióznej hororovej dráme The Vanishing a potom Verdieho Granta v dramatickom rodinnom filme A Walton Thanksgiving Reunion, v ktorom hrali Richard Thomas, Ralph Waite a Michael Learned. bol nominovaný na jediné ocenenie.

Posledná úloha Lynn vo filme pred odchodom do dôchodku bola v roku 2003, keď stvárnila hlavnú postavu Dr. Oberholser v mysterióznom hororovom kriminálnom filme Baby's Breath, ktorý napísal a režíroval Matthew Krause a v ktorom si zahrali aj Steven Holmstrom a Greg Yoder.

Úlohy v televíznych seriáloch

Lynn debutovala v televíznom seriáli v roku 1969 ako pani Harrisová v epizóde Triple Date z rodinnej komediálnej drámy Room 222, v ktorej hrali Lloyd Haynes a Denise Nicholas a bola veľmi úspešná, vyhrala päť ocenení a bola nominovaná na 15 ďalších vrátane sedem Zlatých glóbusov. V tom istom roku sa Lynn objavila v jednotlivých epizódach niekoľkých ďalších sérií, ako je dobrodružná dráma Then Came Bronson, akčná kriminálna dráma Mannix a westernová séria Gunsmoke.

V roku 1970 hrala Lynn pani Carterovú v komediálnom seriáli The Bill Cosby Show, ktorý bol nominovaný na štyri ceny Primetime Emmy, a Beatrice v r. epizóda Boh žehnaj deťom dramatického seriálu Psychiater . V nasledujúcich rokoch sa objavila v jedinej epizóde Longstreet, dvoch epizódach Ironside a jednej epizóde Hawaii Five-O, pričom niektoré z rolí, ktoré nasledovali, boli v seriáloch Circle of Fear, Barnaby Jones a The Young and the Nepokojný. V roku 1974 hrala Lynn pani Edwardsovú v epizóde The Gang: Part 2 komediálneho seriálu Good Times, po ktorej nasledovalo jej vystúpenie v epizóde Captain Dobey, You’re Dead z akčného kriminálneho seriálu Starsky a Hutch.

V roku 1979 sa Lynn objavila v štyroch epizódach minisérie životopisnej drámy Roots: The Next Generations, ktorá bola úspešná pri získaní troch cien a nominácii na sedem ďalších vrátane Zlatého glóbusu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#Môj #navždy #Boh #poslal #anjela #keď som sa #presťahoval #do #Kalifornie Los Angeles, bola to #LynnHamilton, kto ma zoznámil s každou celebritou, ktorú som chcel stretnúť, aby som bol v mojej kedysi káblovej talkshow zo #sedemdesiatych rokov # osemdesiate a #deväťdesiate roky to bola Lynn Hamilton a potom ma zoznámila s Margaret Shug Avery Ctím si ju Zbožňujem ju Milujem Lynn Hamilton bola Donna Harris zo sitkomu #SanfordandSon Fredova priateľka #deň #27 #blackhistory365 #black #história #mesiac

Príspevok zdieľaný používateľom Calvin Carson (@calvincarson67) 28. februára 2017 o 0:30 PST

Lynn hrala Verdieho Granta Fostera v 17 epizódach kritikou uznávaného romantického rodinného seriálu The Waltons, v ktorom si zahrali Jon Walmsley a Mary Beth McDonough a ktorý bol obrovským úspechom, pretože získal 18 ocenení vrátane dvoch Zlatých glóbusov, pričom bol nominovaný na 57 ďalších. jeho deväťročné obdobie, ktoré sa skončilo v roku 1981. Pokračovala ako hosťujúca hviezda v jednotlivých epizódach niekoľkých seriálov, ako sú The Powers of Matthew Star a Knight Rider, pričom sa objavila aj v troch epizódach Insight a dvoch epizódach Quincy M.E..

V roku 1984 hrala Lynn pani Ellisovú v epizóde Hrdina, ktorý nevedel čítať zo série ABC Afterschool Specials, ako aj Maddie Washingtonovú v sérii Rituals, po ktorej nasledovali jej hosťovania v akčnom kriminálnom seriáli Riptide, fantasy dráma. séria Highway to Heaven a komediálny rodinný seriál Webster.

Nasledujúce roky videla Lynn hosťujúcu hviezdu v jednotlivých epizódach seriálu The New Leave It to Beaver, Amen a Hunter, zatiaľ čo jej ďalší pozoruhodný výkon bol v rokoch 1986 až 1989, keď sa objavila v piatich epizódach komediálneho seriálu 227. V roku 1989 začala stvárňovať Vivian Potterovú v dramatickom seriáli Generations, ktorý sa do roku 1991 objavil v 132 epizódach.

V rokoch 1991-92 Lynn hrala ako Cissie Johnson v 52 epizódach dlhotrvajúceho komediálneho kriminálneho seriálu Dangerous Women, v ktorom si zahrali aj Katherine Justice a Valerie Wildman, a ktorý je o šiestich ženách, ktoré sú všetky bývalé odsúdené.

Lynn Hamiltonová

Nasledujúce roky videli jej hosťujúcu hviezdu v jednotlivých epizódach viac ako 10 seriálov, zatiaľ čo niektoré z jej posledných úloh v televíznych seriáloch pred odchodom do dôchodku boli v epizóde Krazee-Eyez Killa z komediálneho seriálu Zabrzdite svoje nadšenie v roku 2002, epizóde Sins of the Father. z dramatického seriálu Judging Amy v roku 2004 a epizódy Libertyville z mysteriózneho kriminálneho seriálu Cold Case v roku 2009.

Milostný život a manžel Frank Jenkins

Lynn sa stretla s Frankom Jenkinsom v roku 1962, keď boli obsadení do rovnakého televízneho seriálu, a o dva roky neskôr v novembri 1964 sa vzali na malom obrade, ktorého sa zúčastnili len ich blízki priatelia a rodina. Niekoľko rokov po svadbe Lynn porodila ich dcéru po 50 rokoch manželstva, Lynn a Franka. manželstvo sa skončilo, keď zomrel v roku 2014.

Frank Jenkins sa narodil v Seattli, Washington, USA 11. apríla 1925 a bol hercom a dramatikom. Frank mal iba tri pozoruhodné vystúpenia – stvárnil Hala v kriminálnej dráme Prijateľné riziká v roku 1986, tri postavy v troch epizódach seriálu 227 a hral Dr. Abbotta v komediálnom seriáli Iný svet v roku 1989. Zomrel vo svojom dome. v Los Angeles v Kalifornii po infarkte 28. augusta 2014.

Záľuby a iné záujmy

Lynn od tínedžerského veku rada počúva jazzovú a bluesovú hudbu a niektorí z jej obľúbených interpretov sú okrem iného Muddy Waters, B. B. King a John Lee Hooker.

Od začiatku svojej hereckej kariéry sa venuje charitatívnej činnosti a zameriava sa najmä na pomoc organizáciám pracujúcim so znevýhodnenými deťmi a starými ľuďmi. Je milovníčkou zvierat a má veľa domácich miláčikov psov a mačiek, zatiaľ čo jej obľúbené zvieratá sú kone. Lynn rada chodí do miestneho divadla a pozerá staré aj nové hry.

Videla množstvo filmov a niektorí z jej obľúbených hercov a herečiek sú Elvis Presley, Gene Tierney a Greta Garbo, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Prelet nad kukučím hniezdom, Ninotchka a Grand Hotel.

Vzhľad a čistý majetok

Lynn má 90 rokov. Má stredne dlhé čierne vlasy a hnedé oči, meria 1,65 metra a váži okolo 58 kg. Od mája 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 1 milión dolárov.