• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Lindsay Greenbushovej – súrodenci, čistá hodnota, manžel

Životopis Lindsay Greenbushovej – súrodenci, čistá hodnota, manžel

ObsahKto je Lindsay Greenbush? Wiki Bio

Rachel Lindsay Rene Bush sa narodila v Hollywoode v Kalifornii v USA 25. mája 1970 – jej znamenie zverokruhu sú Blíženci a má americkú národnosť. Rachel je bývalá detská herečka , ktorá je možno stále najznámejšia pre jej stvárnenie Carrie Ingalis vo westernovom historickom dramatickom seriáli Little House on the Prairie, ktorý sa vysielal v rokoch 1974 až 1983 a v ktorom hrali Melissa Gilbert, Michael Landon a Karie Grassle. Sleduje rodinu Ingalis žijúcu na americkom stredozápade v 19. storočí. Séria bola hitom, pretože získala 17 ocenení a bola nominovaná na 42 ďalších, vrátane troch Zlatých glóbusov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

. . . . #lhotp #thelittlehouseontheprairie #littlehouseontheprairie #ingalls #carrieingalls #maryingalls #lauraingalls #carolineingalls #charlesingalls #lauraingallswilder #lindsaygreenbush #sidneygreenbush #greenbushtwins #melissasuselgrabertson #melissasuselgraberton

Príspevok zdieľaný používateľom malý domček na prérii (@thelhotp) 30. marca 2020 o 1:49 PDT

Detstvo a vzdelanie

Lindsay vyrastala v Los Angeles spolu so svojou sestrou identickou dvojčaťou Sidney Robyn Bushovou – Lindsay je o tri minúty staršia – a obaja sa spolu objavili takmer vo všetkých ich filmoch a televíznych seriáloch. Dievčatá majú tiež brata menom Clay, ktorý je možno stále najznámejším hercom vo filmoch Little House on the Prairie, Critters a Elvis and Me. Tieto tri deti vychovávala ich matka Carole Kay Bushová, ktorá bola v domácnosti. ich otec Billy Bush, ktorý bol hercom snáď najlepšie známym pre jeho účinkovanie vo filmoch ako Five Easy Pieces, Tom Horn a Alice už tu nežije.

Lindsay začala svoju hereckú kariéru, keď mala tri roky, a hodiny herectva začala navštevovať už počas základnej školy.

Pokračovala v štúdiu na Stredná škola Santa Monica , kde bola členkou školského dramatického krúžku a účinkovala takmer vo všetkých predstaveniach, ktoré sa tam hrali, pričom bola aj fyzicky aktívna, keďže hrala futbal a tenis. Po imatrikulácii v roku 1988 sa zapísala na Moorpark College a nakoniec prešla na Kalifornskú štátnu luteránsku univerzitu, kde získala bakalársky titul v účtovníctve.

Kariéra herečky

Lindsayina herecká kariéra začala v roku 1973, keď bola obsadená do úlohy Jill Hayden v životopisnej dráme Sunshine, v ktorej si zahrali Christina Raines, Cliff De Young a Meg Foster a ktorá je o žene žijúcej so svojím manželom v lese, ktorá zistí, že ich dcéra trpí rakovinou.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1645882925471136&set=a.617560544970051&type=3&theater

Jej ďalšia rola prišla o šesť rokov neskôr, keď si zahrala Carrie Ingalis v rodinnej dráme Little House Years, ktorú napísal aj režíroval Michael Landon, spolu s Karen Grassle a Melissou Gilbert. Dej sleduje rodinu Ingalis, ako sa stretávajú počas sviatkov vďakyvzdania.

V roku 1983 sa Lindsay objavila ako Butterfly v rovnomennej epizóde seriálu Kriminálny mysteriózny dramatický seriál Matt Houston , v ktorom si zahrali Lee Horsley a Pamela Hensley a ktorý je o bohatom Texasanovi, ktorý sa presťahuje do Kalifornie, aby tam pracoval ako súkromný detektív.

Séria bola nominovaná na tri ceny, vrátane e Primetime Emmy za vynikajúci strih seriálu. V nasledujúcom roku si Lindsay zahrala v krátkom rodinnom filme A Shortstop Away, ktorý režírovala Elisabeth White, napísala Tara Langton, a v hlavnej úlohe si zahrala aj Cuyle Carvin.

V roku 1991 hrala Lindsay Carrie Ingalis v životopisnom dokumentárnom filme Michael Landon: Memories with Laughter and Love, ktorý režíroval Michael Landon Jr. a hrali v ňom Melissa Gilbert a David Canary.

Lindsay si potom dala 16-ročnú prestávku – čo nie je nezvyčajné pre detských hercov – pred jej ďalším vystúpením v televízii v epizóde spravodajskej talkshow Weekend Today, ktorú moderoval Dylan Dreyer, relácia získala cenu Emmy za výnimočný individuálny výkon v remesle: Elektronická kamera. v roku 2001.

V roku 2014 sa objavila ako ona sama v dokumentárnom filme The Little House Phenomenon: A Place in Television History, v ktorom hrali Melissa Sue Anderson, Alison Arngrim a Dean Butler predtým, ako bola pozvaná, aby sa objavila v epizóde spravodajskej talk show Today. , ktorú organizujú Savannah Guthrie a Hoda Kotb a ktorá sa okrem iného venuje témam, ako sú politika, správy a zábava. Lindsay bolo možné vidieť aj v spravodajskej relácii Extra s Billym Bushom, ktorú moderovali Renee Bargh a Mario Lopez a ktorá pokrýva biznis, hudbu a filmy.

Lindsay sa najnovšie objavila v televízii v roku 2015, keď hosťovala v talk show Home & Family, ktorú moderovali Mark Steines a Debbie Matenopoulos a ktorá je o domácich úpravách, domácich prácach a tipoch o výchove.

Spolupracuje so sestrou dvojčaťom

Vo väčšine seriálov a filmov hrali Lindsay a jej sestra Sidney tú istú rolu, striedajúc sa s tým, ktorá z nich bola v ten deň voľná (alebo nebola chorá), a jedna z epizód Malého domu na prérii v r. v ktorej stvárňovali rôzne postavy a objavovali sa vedľa seba bola Božia sestra. Sidney si počas natáčania seriálu niekoľkokrát zlomila ruku, vtedy Lindsay nakrútila všetky epizódy. Sidney pokračoval v hviezde sám v komediálnom dramatickom filme Hambone a Hillie a obaja sa potom spolu objavili v niekoľkých reklamách pre spoločnosti a produkty, ako sú žuvačka Doublemint, Kentucky Fried Chicken a Mattel Toys.

V roku 2000 sa Sidney oženil s Williamom ‘Rockym’ Fosterom, ktorý bol chovateľom koní a boli spolu až do roku 2009, keď William zomrel vo veku 55 rokov.

Miluj život a manžela

V roku 1993 sa Lindsay stretla s mužom, keď pracovala v Taose v Novom Mexiku v lyžiarskom stredisku a krátko na to spolu začali chodiť. Boli spolu viac ako dva roky predtým, ako Lindsay porodila ich dcéru Katlynn Danae, ale po roku sa rozišli a Lindsay stratila s mužom kontakt. Pokračuje v stretnutí s Frankom Dornanom v roku 1999, keď ich na večierku zoznámil spoločný priateľ a Frank prijal Lindsayinu dcéru za svoju a pomohol ju vychovať. Vzali sa v roku 2001, no o niekoľko rokov sa z neznámych dôvodov rozviedli.

Lindsay sa ešte ako dieťa stretla s Danielom Sanchezom, keď nakrúcala pre Little House on the Prairie, v roku 2012 sa opäť stretli a zamilovali sa do seba. Dvaja si vymenili sľub 5. júla 2014 – nemajú spolu žiadne deti, zatiaľ čo v súčasnosti žijú v Los Angeles, kde Daniel pracuje ako obchodník a vedie vlastnú malú spoločnosť.

Záľuby a iné záujmy

Lindsayinou obľúbenou sezónou je zima, pretože vie, ako lyžovať aj snowboardovať, zatiaľ čo má rada leto, pretože si užíva opaľovanie na slnku a kúpanie v oceáne. Je veľkou milovníčkou zvierat a počas svojich tínedžerských rokov mnohokrát dobrovoľne pracovala v miestnom útulku pre zvieratá a v priebehu rokov mala niekoľko domácich miláčikov, zatiaľ čo jej obľúbené zvieratá sú psy a korytnačky.

Miluje cestovanie a pracovne aj zábavne cestovala po celých USA, pričom pri niekoľkých príležitostiach dovolenkovala v Európe a navštívila krajiny ako Anglicko a Grécko.

Má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Jim Carrey, Robert De Niro a Emma Watson, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Ace Venture: Pet Detective – When Nature Calls, trilógia Krstný otec a franšíza Harry Potter.

Vzhľad a čistý majetok

Lindsay má 50 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, je vysoká 5 stôp 7 palcov (1,7 metra) a váži približne 60 kg. Od júna 2020 sa jej čistý majetok odhaduje na viac ako 1 milión dolárov.