Životopis Juanity Vanoyovej. Aký bohatý je bývalý Michael Jordan?

Juanita Vanoy je bývalá americká modelka, ktorej hlavným nárokom na slávu bolo manželstvo s Michaelom Jordanom, americkým bývalým profesionálnym basketbalistom, ktorý je uznávaný ako najväčší hráč všetkých čias (GOAT), a dnešným hlavným akcionárom Charlotte Hornets, a. Tím Národnej basketbalovej asociácie (NBA).

ObsahRaný život a rodina

Juanita Vanoyová sa narodila 13. júna 1959 v Southside v Chicagu, Illinois, USA, má päť sestier, ale o jej rodine a ranom živote sa vie len málo.

Vzdelávanie

Vyštudovala Christian Fener High School a navštevovala miestnu juniorskú vysokú školu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Pohodička v #tiernightclub #family #club

Príspevok zdieľaný používateľom KING POLO (@i_am_marco_polo) 22. mája 2016 o 21:57 PDT

Kariéra

Ako modelka začala pracovať v tínedžerskom veku a pokračovala aj počas štúdia. Juanita neskôr nastúpila na pozíciu výkonnej sekretárky v jednej z kancelárií Americkej advokátskej komory a pracovala aj ako referentka pre investičné pôžičky nehnuteľností pre Heitman Financial Services, pričom chodila na miestnu juniorskú vysokú školu, aby dokončila pridružený titul.

V súčasnosti je majiteľkou a prezidentkou Vanoy Jordan Enterprises LLC, realitnej spoločnosti.

Osobný život

Juanita sa vydala za Michaela Jordana v novembri 1989 v Little White Chapel v Las Vegas. Keď sa s ním prvýkrát stretla, bola pôžičkovou dôstojníčkou prostredníctvom spoločného priateľa, ktorý si myslel, že budú skvelým párom, predstaveného Michaelovi po zápase Chicago Bulls v roku 1985 v reštaurácii Bennigans.

Chodili spolu asi dva roky predtým, ako ju požiadal o ruku, a boli zasnúbení ďalších pár rokov a už mali svojho najstaršieho, Jeffreyho Michaela, kým sa vzali. V roku 1990 a nakoniec boli požehnaní ďalším synom Marcusom Jamesom mal dcéru , Jasmine Mickael, v roku 1992.

Vanoy požiadala o rozvod v roku 2002 kvôli nezlučiteľným rozdielom, ale nepresadila to, keď sa s Michaelom rozhodli vyriešiť svoje problémy a zmierili sa. O štyri roky neskôr však pár oznámil, že spoločne požiadali o rozvod v spoločnom vyhlásení zverejnenom v decembri 2006.

Rozvodové vyrovnanie, ktoré dostala od Michaela, bolo v tom čase jedno z najväčších v histórii, ktoré predstavovalo 168 miliónov dolárov. Na súde nedošlo k žiadnym ostrým hádkam, pretože bývalí manželia sa postarali o to, aby boli obaja spolurodičmi detí, aj keby jej bola zverená do plnej starostlivosti.

Očividne sa rozišli priateľsky, akosi zostali priateľmi a ukázalo sa, ako vyspelé deti vyrastajú.

Obaja jej synovia hrali basketbal počas strednej školy až po vysokú školu, ale odvrátili sa od profesionálneho hrania. Juanita sa postarala o to, aby nikdy nenosili dres s číslom 23, aj keď tréneri chceli, aby ho nosili, aby ich naučila zvládať a zdokonaľovať svoje zručnosti bez vplyvu otcovho statusu celebrity. Keď žije na predmestí, uisťuje sa, že jej deti nebudú žiť na bubline a budú informované o realite života tým, že im ukáže svoju bývalú štvrť. Priviedla ich dom jej mamy a ukázali, ako žijú ich sesternice, aby si nielen vážili to, čo majú, ale hlavne sa naučili, ako to vracať.

Dnes Jeffrey riadi globálnu digitalizáciu značky v obchode s odevmi a tovarom svojho otca, Jordan Brand. Marcus založil butik, ktorý pomenoval Trophy Room, kde zvečnil dedičstvo jeho otca prostredníctvom predávaného tovaru a vzácnych obrázkov, ktoré visia na stenách obchodu. Najmladšie a jediné dievča začínalo ako operačná koordinátorka v tíme NBA svojho otca, Charlotte Hornets, po absolvovaní bakalárskeho titulu v odbore športový manažment na Syracuse University, ale neskôr sa presťahovala, aby sa stala výkonnou manažérkou v riadení značky Jordan.

Povráva sa, že Juanita mala od roku 2006 vzťah s istým Kenom Reynoldsom.

Kto je Michael Jordan?

Michael Jeffrey MJ Jordan afroamerického pôvodu sa narodil 17. februára 1963 v nemocnici Cumberland vo Fort Greene, Brooklyn, New York City, USA rodičom Jamesovi R. a Deloris Peoples Jordan. Má štyroch súrodencov: dvoch bratov Larryho a Jamesa Jr. a dve sestry Deloris a Roslyn. Niekoľko rokov po jeho narodení sa rodina natrvalo presťahovala do Wilmingtonu v Severnej Karolíne.

Keď vyrastal, jeho prvou láskou bol bejzbal, vášeň, ktorú zdieľal so svojím otcom, ale keď videl svojho staršieho brata Larryho hrať skvele basketbal, jeho záujem sa zmenil. Zmaturoval na strednej škole Emsley A. Laney, kde hral rôzne športy, ale bol vylúčený zo svojho univerzitného tímu na strednej škole kvôli svojej výške, keď to skúšal počas druhého ročníka.

V tom čase mal zjavne iba 5 stôp 11 palcov (1,80 m) a trénerský tím mal pocit, že je príliš nízky. Už vtedy bolo Michaelovo odhodlanie evidentné, keď všetkým dokázal, že si zaslúži miesto, keď dominoval juniorskému univerzitnému tímu. Vďaka svojmu pôsobivému výkonu dostal šancu zahrať si na McDonald’s All American Game v roku 1981 počas svojho seniorského ročníka, kde zaznamenal 27 bodov, 12 doskokov a 6 asistencií.

Po mnohých ponukách z niekoľkých univerzít si vybral plné basketbalové štipendium na University of North Carolina, kde sa mu darilo a získal mnoho ocenení vrátane nováčika roka, NCAA All-American First Team a Wooden and Naismith College Player of the Year. ocenenia.

pridané Michael Jeffrey Jordan na Piatok 18. januára 2013

O jeho víťaznom zásahu v zápase NCAA Championship v roku 1982 sa často hovorilo ako o predchodcovi mnohých veľkých vecí, ktoré prídu. Vstúpil do draftu NBA v roku 1984 a bol celkovo tretím výberom len preto, že prvé dva tímy potrebovali centra a už mali hráča s podobnou pozíciou ako Jordan.

Basketbalová kariéra

Predtým, ako sa stal profesionálom, bol zlatým medailistom na olympijských hrách v roku 1984, a keď sa mu to podarilo v roku 1986, bol ocenený ako nováčik roka a okrem toho, že sa dostal do výberu druhého tímu All-NBA, zlepšil rekord Chicago Bulls. Trvalo mu dva roky, kým sa stal najužitočnejším hráčom ligy, čo vyhral päťkrát, a o niekoľko ďalších rokov neskôr dotiahol Chicago Bulls do finále NBA.

V roku 1991 bol konečne schopný získať svoj prvý majstrovský prsteň spolu s ocenením Finals MVP.

Stal sa hlavným podporovateľom Nike skôr, ako sa mu podarilo získať majstrovský titul, a bolo to najlepšie obchodné rozhodnutie, ktoré (obaja) urobili. Michael zmenil kultúru tenisiek tým, že sa stali módnymi na nosenie aj mimo kurtu. Nike zatienila popredných konkurentov, pretože každý chcel pár Michael’s Air Jordan.

Michael dokázal priviesť svoj tím k väčším výšinám, keď trikrát za sebou vyhral šampionát NBA, v rokoch 1991 až 1993, pričom v týchto rokoch získal aj trofej MVP finále.

jpeg

V roku 1992 dostal za úlohu viesť takzvaný Dream Team na olympijských hrách v USA spolu s Larrym Birdom a Magicom Johnsonom. Jeho popularita dokonca vzrástla a podporila globálnu príťažlivosť NBA. Keď však v roku 1993 zavraždili jeho otca, Michaelova túžba hrať hru sa zmenšila a v októbri 1993 oznámil svoj odchod do dôchodku.

Baseballová kariéra

Po svojom basketbalovom dôchodku sa v roku 1994 pripojil k tímu Major League Baseball (MLB) Chicago White Sox, aby splnil sen svojho otca hrať baseball. Keďže nikdy netrénoval, aby sa stal hráčom bejzbalu, nebol úspešný bez ohľadu na to, aký konkurencieschopný bol v hre. Keď došlo k bejzbalovému štrajku, rozhodol sa opustiť ligu podľa svojich podmienok, namiesto toho, aby sa stal potenciálnym náhradným hráčom počas pracovného sporu.

Vráťte sa k basketbalu

V roku 1995 sa vrátil k basketbalu a s otvorenou náručou ho privítala nielen franšíza Chicago Bulls, ale aj fanúšikovia NBA po celom svete. Chicago Bulls malo bez neho bilanciu 55:27 a hoci sa im podarilo vstúpiť do play-off, v druhom kole ich ľahko vyradili. S Michaelom na súpiske sa Bulls dostali do finále Východnej konferencie, ale prehrali s Orlando Magic, čo prinútilo hráčov povedať, že už nie je číslom. 23 Michael Jordan vedeli, a že už prehral svoju hru s č. 45 dres, pretože jeho pôvodný dres bol vyradený spolu s jeho odchodom do dôchodku v roku 1994, používal číslo, ktoré používal v bejzbale.

Nasledujúcu sezónu mal Michael opäť na sebe dres s číslom 23, s pokutami a všetkými, a vyhral finále NBA v rokoch 1996 až 1998 so svojím tímom ešte trikrát za sebou, čím sa stal ich druhou trojkou. Vyhral tiež dva MVP základnej časti a tri finálové MVP. Generálny manažér Bulls prepustil ich trénera Phila Jacksona, aj keď v tej sezóne vyhrali finále a Michael verejne povedal, že nebude hrať za iného trénera. V roku 1999 druhýkrát odišiel do basketbalového dôchodku.

Vráťte sa k basketbalu druhýkrát

Rok po odchode do dôchodku sa vrátil k basketbalu, aby bol spolumajiteľom a prezidentom basketbalových operácií pre Washington Wizards. V roku 2001 sa Michael rozhodol opäť hrať v NBA s Wizards, keď najal Douga Collinsa, hlavného trénera Chicago Bulls pred Philom Jacksonom.

Svoj plat daroval obetiam teroristického útoku z 11. septembra. Odohral dve sezóny, ale natrhnutá chrupavka v pravom kolene mu zabránila hrať, a tak v roku 2003 tretí a poslednýkrát odišiel do dôchodku.

Majiteľ tímu NBA

Po jeho odchode do dôchodku si myslel, že by mohol pokračovať ako prezident basketbalových operácií v organizácii Washington Wizards, ale hlavný vlastník sa ho rozhodol vyhodiť a on sa cítil zradený. Michael sa potom sústredil len na svoju spoločnosť Jordan Brand, kým v roku 2010, keď kúpil väčšinové vlastníctvo basketbalového tímu NBA, Charlotte Hornets, sa stal jediným afroamerickým vlastníkom tímu NBA.

V roku 2020 a 10-dielny dokumentárny seriál , The Last Dance, bol odvysielaný, zaznamenávajúci Michael Jordan a cestu Chicago Bulls, ktorá vyhrala neuveriteľné dve trojčlenné majstrovstvá NBA.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#2018 #jordánsko @instagram #comingsoon

Príspevok zdieľaný používateľom Michael Jordan (@michaeljordan) 30. júna 2018 o 1:50 PDT

Noví fanúšikovia NBA dostali šancu spoznať Michaela a starí fanúšikovia boli pohostení vzácnymi príbehmi a zábermi o jeho čase pre Chicago Bulls.

advokácia

Juanita bola spoluzakladateľkou a podpredsedníčkou nadačného fondu Michaela a Juanity Jordanových, ktorý bol založený na podporu viacerých vzdelávacích a sociálnych komunít, ktoré im boli blízke. Bola praktická pri výbere charitatívnych organizácií alebo organizácií na podporu najmä zdravia detí. Pár tiež spustil štipendijný program United Negro College Fund, ktorý poskytuje príležitosti študentom z Chicaga v niekoľkých inštitúciách UNCF.

Pôsobila aj v správnych radách v Chicagskom detskom múzeu, v Asociácii kosáčikovitej anémie v Illinois a v Nadačnom fonde Bieleho domu.

Zaujímavé fakty a fámy

  • V roku 2002 žena menom Karla Knafel zažalovala Michaela za to, že nezaplatil 5 miliónov dolárov, pretože jej sľúbil, že bude držať ich minulý vzťah v tajnosti. Údajne mali pomer od roku 1989 do roku 1991 a žena tvrdila, že je tehotná s Michaelovým dieťaťom. Zaplatil jej 250 000 dolárov, aby ju umlčal, no ona chcela viac a tvrdila, že sľúbil viac. Súd prípad zamietol, pretože sa ukázalo, že dieťa nebolo Michaelovo. To bol vraj jeden z dôvodov, prečo Juanita v roku 2002 podala žiadosť o rozvod po tom, čo zistila, že ju v prvých rokoch manželstva podvádzal.
  • Povrávalo sa, že Michael najprv trval na teste otcovstva, keď ho Juanita dala facku otcovským oblekom, keď sa rozišli niekoľko mesiacov predtým, ako ju odviezol do Las Vegas, aby sa vydala.

Vzhľad

Má 5 stôp. 8 palcov (1,62 m) vysoký a váži okolo 120 libier (54 kg). Má čierne vlasy a hnedé oči.

Čistý majetok

Zdroje odhadovala, že jej čisté imanie bude v máji 2020 takmer 200 miliónov dolárov, väčšinou v dôsledku jedného z najväčších rozvodov s manželom v roku 2006.