• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Jordiho Mollà – manželka, čistá hodnota, rodina, osobný život

Životopis Jordiho Mollà – manželka, čistá hodnota, rodina, osobný život

Jordi Mollà je jedným zo známych a uznávaných hercov Španielska, ktorý svoje schopnosti predvádza nielen v kinematografii, ale aj predvádza všestranný talent v oblastiach ako režisér, umelec a spisovateľ. Ako hollywoodskeho herca ho preslávili úlohy vo filmoch Blow (2001), Bad Boys 2 (2003), Elizabeth: The Golden Age (2007) a Riddick (2013).

ObsahRaný život a vzdelávanie

Jordi Mollà y Perales sa narodil 1. júla 1968 v Barcelone v Španielsku – jeho znamenie zverokruhu je Rak. Podrobnosti o jeho rodine sa stále skúmajú, ale podľa španielskych zvykov pomenovávania si človek môže byť istý, že jeho otec sa volá Mollà a matka Perales.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Skoro tam!!! @miamiartbasel

Príspevok zdieľaný používateľom Jordi Molla (@jordimollaofficial) 8. decembra 2019 o 10:46 PST

Od samého začiatku presne vedel, kým sa chce stať. Zapísal sa na Inštitút divadla v Barcelone, kde si osvojil herecké techniky, a potom pokračoval v ďalšom vzdelávaní a školeniach v Taliansku, Maďarsku a Anglicku. Potom sa vydal na cestu k svojmu životnému cieľu.

Kariéra

Herectvo

Jednou z jeho prvých a zároveň prelomových úloh bola komediálna dráma Jamón, Jamón od prestížneho režiséra Bigas Luna v roku 1992. Potom sa objavil v Historias del Kronen (1994), Perdona Bonita, Pero Lucas me Quería a mí (1996) a La Celestina (1996).

Jeho hlavná úloha vo filme Šťastná hviezda (1997) priniesla svoje odmeny vrátane všeobecného uznania. Premenil sa na kľúčový moment jeho života, pretože za tento film získal ceny Premios Ondas, Mar del Plata a Butaca Awards za najlepší mužský herecký výkon, čo sú slávne a renomované ocenenia, ktoré mu dávajú šancu ísť ďalej do sveta šoubiznisu.

Jeho debut v Hollywoode začal v roku 2001 životopisným a kritikou oceňovaným kriminálnym filmom Blow s Penélope Cruz a Johnnym Deppom, v ktorom hral záporáka. Ako povedal v rozhovore, tento moment a vzťah s týmito dvoma svetoznámymi superhviezdami mu pomohli vydláždiť cestu nahor v práci.

Následne sa v roku 2003 zúčastnil na akčnom pokračovaní Bad Boys 2 od Michaela Baya ako hlavný antagonista filmu. Táto rola ho označila ako „Tom Cruise of Spain“ a vďaka nej sa stal ešte populárnejším vo svojej vlasti a na celom svete.

Nasledujúce roky pokračoval hraním vo významných celovečerných filmoch Elizabeth: The Golden Age (2007), Che: Part 2 (2008), Riddick (2013), In the Heart of the Sea (2015) a The Man Who Killed Don Quijote (2018). V súčasnosti spolupracuje s Amazon Prime, hrá v televíznom seriáli Jack Ryan ako prezident Venezuely – Nicolás Reyes.

Réžia

Jordi Mollà je mnohostranný človek, má rôzne schopnosti a rád robí niekoľko vecí súčasne. Chápe, že zmena je v tomto svete neustála a vyžaduje si prispôsobivosť a odvahu, a to bol jeden z dôvodov, prečo sa rozhodol stať sa režisérom. Režíroval dva krátke filmy, a to – Walter Peralta v roku 1993 a No me Importaría Irme Contigo v roku 1995. Jeho zbierka zahŕňa No Somos Nadie (2002), Cinemart (2007) a 88 (2012). Jeho prvé dielo bolo nominované na Goyovu cenu za najlepší krátky dokumentárny film, ale bez úspechu.

Umelecká kariéra

Okrem talentu v šoubiznisovom priemysle má aj vášeň pre maľovanie. Nemá žiadne špecifické vzdelanie v tejto oblasti a sám sa naučil, ako sa stať dobrým maliarom. Jeho diela je možné vidieť v galérii Carmen De la Guerra a PicassoMio Gallery v Madride a umelecké diela má aj v galérii Coldcreation v Barcelone.

Pravidelné výstavy sa konajú v PicassoMio Galleries v Barcelone a jeho umelecké diela boli vystavené v Sotheby’s Gallery v roku 2007 a Galeria Carmen DE la Guerra v Madride.

Spisovateľ

Jeho schopnosť vyjadrovať sa na papieri z neho urobila skutočného znalca slov. Jordi Mollà napísal dve knihy: Las Primeras Veces (1997) a Agua Estancada (2000). Jeho dedičstvo zahŕňa aj niekoľko celovečerných scenárov a niekoľko divadelných hier.

Osobný život

Jordi Mollà svoj osobný život tají, a preto o jeho milostnom živote neexistujú žiadne informácie a dokonca ani chýry. Zjavne mal vzťahy, ale podľa CelebsCouples nebol zasnúbený a od roku 2020 nie je známe, že by s niekým chodil.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty:

  • Hovorí plynule po taliansky a francúzsky.
  • Ako herec hral vo viac ako päťdesiatich aktuálnych filmoch
  • Podľa jedného z jeho rozhovorov nikdy neužíval drogy.

Vzhľad

Jordi Mollà má stredne dlhé tmavohnedé vlasy a svetlomodré oči. Je vysoký 5 stôp 10 palcov (1,78 m) a váži približne 76 kg.

Čistá hodnota a plat

Čistý majetok Jordiho Mollà sa začiatkom roku 2020 odhaduje na viac ako 1 milión dolárov. Jeho primárny príjem pochádza z filmového herectva, maľovania, písania/scenárstva a réžie.