• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Jacksona A. Dunna, vek, výška, priateľka, čistá hodnota

Životopis Jacksona A. Dunna, vek, výška, priateľka, čistá hodnota

ObsahKto je Jackson A. Dunn? Wiki Bio

Jackson A. Dunn sa narodil v San Diegu v Kalifornii v USA 9. decembra 2003 – jeho znamenie zverokruhu je Strelec a má americkú národnosť. On je herec , ktorý sa do povedomia dostal po tom, čo v roku 2019 stvárnil titulárneho Brightburna v rovnomennom hororovom mysterióznom filme, v ktorom si zahrali aj Elizabeth Banks a David Denman a ktorý je o chlapcovi, ktorý pochádza z inej planéty, no namiesto superhrdiny sa z neho stane zloduch, hrozí zabitím mnohých ľudí na Zemi. Film bol nominovaný na cenu Golden Trailer Award za najlepší horor (Sony Pictures Entertainment (SPE) a Ignition Entertainment Limited).

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

super nadšený z toho, čo príde. určite sa teraz choďte pozrieť na #brightburn do kín.

Príspevok zdieľaný používateľom jackson a dunn (@jacksonadunn) 26. mája 2019 o 20:36 PDT

Detstvo a vzdelanie

Jackson bol vychovávaný ako jedináčik v San Diegu, jeho otec, ktorý je účtovník, a jeho matka, ktorá je divadelná herečka, Jackson získal svoju prvú hereckú rolu vo veku štyroch rokov, keď stvárnil Grincha v školskej hre. Hneď po zápise nastúpil do dramatického krúžku svojej základnej školy a potom, čo začal navštevovať strednú školu, začal sa objavovať v školských hrách a stal sa fyzicky aktívnym pri futbale a futbale. Stále navštevuje strednú školu a bude maturovať v roku 2021, ale zjavne sa neplánuje zapísať na vysokú školu, pretože sa bude zameriavať na svoju hereckú kariéru.

Kariéra ako herec

Jackson debutoval v televíznom seriáli v roku 2014, keď stvárnil mladého Jessie Ernsta v epizóde Stand Out & It Runs in the Family dokumentárneho životopisného kriminálneho seriálu Killer Kids, v ktorom hrali Misty Lee, Gilles Ouimet a Christian Page. o tínedžeroch v USA, z ktorých vyrastú sérioví vrahovia.

V roku 2015 si zahral Willa v troch epizódach kriticky oceňovanej komediálnej série Shameless, v ktorej si zahrali Emmy Rossum a William H. Marcy a ktorá mala obrovský úspech, pretože získala 14 ocenení a bola nominovaná na 66 ďalších, vrátane dvoch Zlatých glóbusov. .

V tom istom roku Jackson hosťoval ako Rodney v epizóde Henry & The Bad Girl, Part 1 of the akčný komediálny seriál Henry Danger , ktorá získala 14 ocenení a bola nominovaná na 14 ďalších.

V roku 2016 bol pozvaný, aby sa objavil v televíznom špeciáli Nickelodeon Kids’ Choice Sports 2016, predtým ako stvárnil vedľajšiu postavu Elmera v piatich epizódach komediálneho seriálu Legendary Dudes, ktorý vytvoril Kevin Jakubowski, ale ktorý skončil po odvysielaní šiestich epizód. V roku 2017 stvárnil Dina v epizóde Somewhere Out There z akčnej dobrodružnej série Colony, v ktorej hrali Josh Holloway a Sarah Wayne Callies, a je o rodine, ktorá spolu bojuje proti mimozemšťanom, ktorí napadajú Zem.

Pokračoval v úlohe mladého Colina Croyla v mysterióznom westernovom filme The Scent of Rain & Lightning, ktorý režíroval Blake Robbins a napísali Nancy Pickard a Casey Twenter, a je o žene, ktorá sa snaží zistiť, kto skutočne zabil jej rodičov. pretože sa domnieva, že polícia uväznila nesprávneho muža.

Jackson stvárnil White Boy 2 v pilotnej epizóde komediálneho športového seriálu GLOW, ktorý je o niekoľkých ženách, ktoré v 80. rokoch pracovali pre wrestlingovú organizáciu – bol to obrovský úspech, pretože získal 11 ocenení a bol nominovaný na 82 ďalších. , vrátane dvoch Zlatých glóbusov.

Potom bol Noahom v epizóde A Man of Letters komediálneho kriminálneho seriálu Get Shorty a nasledujúci rok hral Henryho vo westernových akčných filmoch Gone Are The Days, v ktorých hrali Lance Henriksen a Tom Berenger a ktorý sleduje starého muža, ktorý plánuje zomrieť „v žiare slávy“. Jackson sa ďalej objavil ako Scott Lang v kriticky uznávanom akčnom dobrodružnom filme Avengers: Endgame, v ktorom hrali Robert Downey Jr., Chris Evans a Mark Ruffalo a ktorý sleduje Avengers, ako sa raz a navždy snažia zabiť Thanosa. Film získal 65 ocenení a bol nominovaný na 104 ďalších vrátane Oscara.

Jackson bol nedávno obsadený, aby sa objavil v dramatickom filme Vegas High, o mormónskom dievčati, ktoré priťahuje životný štýl Las Vegas, ktorý má byť uvedený na trh v druhej polovici roku 2020.

Ako sám sa objavil aj v talkshow Comic Book Shopping, krátkom dokumentárnom filme Brightburn: Nature vs. Nurture a ďalšom krátkom dokumentárnom filme Brightburn: Hero Horror, ktoré všetky vyšli v roku 2019.

Milujte život a vzťahy

Hoci si Jackson necháva podrobnosti o svojich minulých a súčasných vzťahoch pre seba, väčšina z nich predpokladá, že je ešte príliš mladý na to, aby chodil. Niektorí z jeho fanúšikov však tvrdili, že herca videli s tajomným dievčaťom pri viacerých príležitostiach – predpokladá sa, že sa stretli na internete po tom, čo poslala správu Jacksonovi na Instagram.

Jackson nedávno odovzdal obrázok s tým istým dievčaťom na svoj účet na Instagrame a označil ju za svoj „tvarohový koláč“ a verí sa, že sú spolu už takmer rok.

Záľuby a iné záujmy

Jackson je fyzicky veľmi aktívny a hoci nerád chodí do posilňovne, hrá rôzne športy vrátane futbalu, futbalu a basketbalu. Je vášnivým skateboardistom a od piatich rokov korčuľuje, vie aj snowboardovať a lyžovať, preto je zima jeho obľúbeným obdobím. Dvakrát do týždňa chodí behať, a má záujem o cyklistiku , zatiaľ čo medzi jeho ďalšie záľuby patrí písanie, trávenie času s priateľmi a rodinou a počúvanie hudby.

Pop je jeho obľúbený hudobný žáner a niektorí z ľudí, ktorých najradšej počúva, sú Justin Bieber, Drake a Katty Perry.

Jackson rád pozerá filmy a niektorí z jeho obľúbených hercov a herečiek sú Russell Crowe, Tom Hanks a Kate Winslet, zatiaľ čo niektoré z jeho obľúbených filmov sú Gladiátor, Chyť ma, ak to dokážeš a Večný svit nepoškvrnenej mysle.

Jacksonov čistý majetok

Jacksonov čistý majetok od júna 2020 sa odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov . Jeho vlasy sú hnedé a oči modré, pričom jeho výška je 5 stôp 5 palcov (1,65 m). Má 16 rokov.