• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Garyho Colea – čistá hodnota, rozvod, deti, výška

Životopis Garyho Colea – čistá hodnota, rozvod, deti, výška

ObsahKto je Gary Cole? Wiki Bio

Gary Michael Cole sa narodil v Park Ridge, Illinois USA, 20. septembra 1956, takže jeho znamenie zverokruhu je Panna a má americkú národnosť. Je to herec a hlasový herec , možno ešte najznámejší vďaka účinkovaniu v dramatickom seriáli Midnight Caller, ktorý sa vysielal v rokoch 1988 až 1991 a v ktorom si zahrali aj Dennis Dun a Arthur Taxier. Séria sleduje bývalého policajta, ktorý počas svojej rozhlasovej talkshow počúva problémy iných ľudí, a vyhral dve ceny Primetime Emmy, pričom bol nominovaný na deväť ďalších cien.

Raný život a vzdelanie

Garyho vychovávala spolu so svojou staršou sestrou Nancy v Rolling Meadows ich matka Margaret, ktorá pracovala ako školská administratívna asistentka, a ich otec Robert, ktorý bol finančným riaditeľom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

čo si o tom myslíš? @diane_mcveigh_lockhart #McHart #ChristineBaranski #QueenBaranski #GaryCole

Príspevok zdieľaný používateľom @ gary_cole_fanpage dňa 21. septembra 2019 o 12:31 PDT

Gary vyrastal v túžbe stať sa slávnym hercom a počas základnej školy opakovane hovoril, že sa jedného dňa objaví vo filmoch a seriáloch v televízii. Čoskoro po zápise na Rolling Meadows High School sa pripojil k jej dramatickému klubu a objavil sa v hre You're a Good Man, Charlie Brown, ktorý v škole vystupoval. Po imatrikulácii v roku 1974 sa zapísal na Illinois State University v Normale, kde v roku 1978 získal titul bakalára umenia. Počas tejto doby bol dobrými priateľmi so svojimi spolužiakmi Johnom Malkovichom a Laurie Metcalfovou, ktorí sú dnes obaja slávni herci.

Úlohy v televíznych seriáloch

Gary debutoval v televíznom seriáli, keď stvárnil muža s vianočným stromom v epizóde A Matter of Principle antologickej série American Playhouse v roku 1984.

Po chvále za svoj výkon bol pozvaný ako hosťujúca hviezda v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako napríklad v dramatickom fantasy horore The Twilight Zone v roku 1985, v kriminálnej dráme Miami Vice a v komediálnej dráme Jack and Mike v roku 1986.

V roku 1987 sa objavil v dvoch epizódach komediálnej drámy Moonlighting, predtým, ako si zahral vo filme Midnight Caller a stal sa slávnym po celých USA. Po rokoch hrania vo filmoch sa v roku 1995 objavil v hororovom seriáli American Gothic, kde stvárnil hlavnú postavu šerifa Lucasa Bucka, no séria bola zrušená už po jednej sezóne.

V roku 1998 sa stal hosťom v epizódach troch sérií – Dead Man’s Gun, The Outer Limits a From the Earth to the Moon – predtým, než bol pozvaný hrať hlavnú postavu kapitána Matthewa Gideona vo filme. akčný dobrodružný dramatický seriál Crusade v roku 1999, v ktorom si zahrali aj Tracy Scoggins a Daniel Dae Kim a ktorý sleduje tím vedcov, ktorí musia do piatich rokov vyliečiť mor ničiaci Zem, inak ľudia zmiznú.

V roku 1999 ho obsadili, aby stvárnil opakujúcu sa postavu Solomona Tagera v právnom dramatickom seriáli The Practice, zatiaľ čo v roku 2000 hral v jednotlivých epizódach piatich seriálov, pričom niektoré z jeho najvýznamnejších výkonov boli v sitcome What About Joan?, superhrdinský animovaný seriál Batman Beyond a fantasy dramatický seriál Touched by an Angel.

V tom istom roku nahovoril hlavnú postavu Harveyho Birdmana v animovanom sitcome pre dospelých Harvey Birdman, Attorney at Law, ktorý získal tri ceny a ktorý sa vysielal v rokoch 2000 až 2007.

Počas týchto rokov Gary súčasne natáčal pre iné seriály, pričom sa objavil v 15 epizódach komédie Family Affair od polovice roku 2002 do konca roku 2003 a hral ako Dr. Possible v 40 epizódach animovaného akčného dobrodružného seriálu Kim Possible od roku 2002. do roku 2007. V roku 2003 hosťoval v epizóde kriticky uznávanej komediálnej drámy detektívnej mysterióznej série Monk, predtým ako hral ako viceprezident Bob Russell v politickom dramatickom seriáli Západné krídlo v rokoch 2003 až 2006. V nasledujúcich rokoch sa objavil v jednotlivé epizódy niekoľkých seriálov, ako napríklad kriminálna dráma Law & Order: Special Victims Unit v roku 2004 a animovaný sitcom King of the Hill v roku 2005.

V roku 2008 Gary stvárnil dve opakujúce sa postavy: Jerryho Shakespeara v šou 12 Miles of Bad Road a Wayna Davisa v mystériovej komédii Zúfalé manželky. V rokoch 2008 až 2010 hral hlavnú postavu Andrewa Kleina v komediálnom dramatickom seriáli Entourage a potom bol pozvaný hrať Kurta McVeigha v právnickej politickej dráme Dobrá manželka, v ktorej si zahrali aj Julianna Margulies a Chris Noth. ktorý bol o žene, ktorá po tom, čo jej manžel, ktorý bol štátnym zástupcom, skončí vo väzení, musí sama živiť rodinu. Séria bola obrovským hitom, získala 30 ocenení vrátane jedného Zlatého glóbusu, pričom bola nominovaná na 212 ďalších ocenení – Gary pre ňu fotil v rokoch 2010 až 2016.

Súčasne Gary vyjadril svoj hlas starostovi Fredovi Jonesovi staršiemu a mnohým ďalším postavám v animovanom mysterióznom komediálnom seriáli Scooby-Doo! Mystery Incorporated od roku 2010 do roku 2013, predtým ako hosť hral vo viacerých samostatných epizódach mnohých seriálov, ako sú okrem iného The Good Guys a The Closer. V nasledujúcich rokoch hral vedľajšie postavy v seriáloch, ako je právnická dráma Suits a komediálna dráma Hart of Dixie, a v roku 2012 bol pozvaný, aby nahovoril seržanta Bosca v animovanom sitcome Bob’s Burgers.

Od roku 2013 do roku 2019 hral Gary ako Kent Davison v komediálnom seriáli Veep, v ktorom si zahrali Julia Louis-Dreyfus a Tony Hale a ktorý sleduje Selinu Meyer, bývalú senátorku, ktorá zistí, že viceprezidentka USA nie je dokonca blízko tomu, čo si myslela, že bude.

pridané Gary Cole na Sobota 2. septembra 2017

Séria mala obrovský úspech, získala 70 ocenení a bola nominovaná na 222 ďalších vrátane siedmich Zlatých glóbusov, zatiaľ čo Gary a jeho kolegovia získali cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci výkon súboru v komediálnom seriáli (Gary bol nominovaný aj na Primetime Emmy a Screen Actors Guild Award).

Počas natáčania pre Veep sa Gary objavil v mnohých ďalších seriáloch, ako je situačná komédia Pán Robinson a animovaná sci-fi Rick a Morty, pričom niektoré z jeho najnovších účinkov v televíznych seriáloch boli v epizóde animovanej antológie pre dospelých. séria Love, Death & Robots a dve epizódy animovaného sitkomu Big Mouth v roku 2019, ako aj v sitcome pre jednu kameru Mixed-ish, v ktorom momentálne stvárňuje hlavnú postavu Harrisona Jacksona III.

Úlohy vo filmoch

Gary debutoval vo filme (bez titulkov) v roku 1985, keď stvárnil muža prenasledovaného Richardom Chanceom v akčnom trileri Žiť a zomrieť v L.A., predtým ako bol pozvaný hrať vedľajšie postavy vo filmoch Lucas v roku 1986 In the Line of Fire. v roku 1993 a The Brady Bunch Movie v roku 1995.

Hral vo filme A Very Brady Sequel v roku 1996, predtým ako bol obsadený do hlavných postáv v komediálnej dráme Santa Fe a akčnej kriminálnej dráme Gang Related v roku 1997. Nasledujúci rok stvárnil vedľajšie postavy v troch filmoch, vrátane Vianočná rodinná komédia Na Vianoce budem doma a v roku 1999 on hral ako Bill Lumbergh v čiernej komédii Office Space , v ktorom si zahrali aj Ron Livingston a Jennifer Aniston Príbeh sleduje troch robotníkov, ktorí sa rozhodnú pomstiť svojmu chamtivému šéfovi.

Niektoré z jeho úloh v nasledujúcich rokoch boli v nadprirodzenom thrilleri The Gift v roku 2000, psychologickom trileri One Hour Photo, v ktorom si v roku 2002 zahral zosnulý Robin Williams, a romantickej komédii Win a Date with Tad Hamilton! v roku 2004.

V roku 2005 sa Gary objavil v kriticky uznávanom nadprirodzenom horore The Ring Two, po ktorom nasledovali úlohy v romantickej komédii Mozart a veľryba a slasher filme Cry Wolf. Hral vedľajšiu postavu v športovom komediálnom filme Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby v roku 2006, v ktorom hral Will Ferrell, a potom sa objavil v špionážnom thrilleri Breach v roku 2007.

V roku 2008 stvárnil hlavnú postavu trénera Larryho Gelwixa v športovom filme Forever Strong, po ktorom nasledovali jeho úlohy v komediálnom filme Extract a v rodinnom filme The Joneses v roku 2009.

Začiatkom nasledujúceho desaťročia bol Gary pozvaný, aby si zahral ako Bill Kunstler v dramatickom filme The Chicago 8, ktorý sleduje skutočné udalosti, ku ktorým došlo v roku 1968, keď sa šesť demonštrantov pokúsilo vyvolať nepokoje v Chicagu počas Demokratického národného zhromaždenia.

V roku 2015 Gary stvárnil hlavnú postavu Claya Peaksa v kriticky uznávanom dramatickom filme Cotton, v ktorom si zahrali aj Erik Smith a Lusia Sturs a ktorý sleduje liečiteľa viery, ktorého matka donútila využiť svoje dary na pomoc iným ľuďom. Film získal sedem ocenení, pričom Gary získal cenu nezávislého filmového festivalu Hollywood Reel za najlepšieho herca.

V tom istom roku bol obsadený ako reverend Guy Roy Davis v komediálnej dráme Divine Access a stvárnil vedľajšie postavy vo vianočnom komediálnom filme Christmas Eve a športovej komediálnej dráme The Bronze. V roku 2017 sa objavil v kriminálnom filme Small Crimes, zatiaľ čo Rafeovi nahovoril aj mysterióznu animovanú komédiu Scooby-Doo! Shaggy’s Showdown v tom istom roku.

Gary sa v roku 2018 objavil v štyroch filmoch, hral v komédii Under the Eiffel Tower a kresťanskej dráme Unbroken: Path to Redemption, pričom niektoré z jeho najnovších účinkov vo filmoch boli v komediálnej dráme The Art of Racing in the Rain v roku 2019. , thriller Darkness Falls v roku 2020 a komediálna dráma Married Young, ktorej premiéra je naplánovaná na koniec roka 2020.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Sexy gary beží #garycole #veep

Príspevok zdieľaný používateľom @ gary_cole_fanpage dňa 17. mája 2020 o 10:23 PDT

Milujte život a vzťahy

Gary a Teddi Siddall spolu chodili niekoľko rokov, kým sa 8. marca 1992 na ceremónii, na ktorej sa zúčastnilo viac ako 100 ľudí, vzali. Teddi bola herečka najlepšie známa svojimi hlavnými úlohami v seriáloch Grey's Anatomy a Wings a účinkovaním vo filmoch, ako je čierna komédia Prizzi's Honor a Forever Strong. Dňa 16. marca 1993 sa Teddi narodila ich dcéra Mary Leila Cole, ktorá sa dnes venuje svojej kariére herečky. Po viac ako 25 rokoch spolu, 19. júna 2017 , Gary oznámil, že sa s Teddi rozvádzajú, no pred dokončením rozvodu Teddi zomrela 4. februára 2018 vo svojom dome v Studio City v Kalifornii.

Garyho dcére Mary diagnostikovali autizmus, keď mala dva a pol roka, ale keď dovŕšila 14 rokov, bola už o niečo lepšia a v škole sa jej darilo. Autizmus nie je liečiteľná porucha, ale je liečiteľná as pomocou svojho najlepšieho priateľa – psa Tattingera – dnes Mary vedie tak trochu normálny život.

Záľuby a iné záujmy

Gary rád hrá chladné a autoritatívne postavy, pretože je v nich najlepší, ale v skutočnom živote je to humorný človek, ktorý rád rozpráva vtipy a baví sa so svojimi priateľmi a rodinou. Jedným z jeho najlepších priateľov je Williams Petersen, herec a producent, ktorý je známy tým, že hral v seriáli kriminálnej drámy CSI: Crime Scene Investigation.

pridané Gary Cole na Sobota 2. septembra 2017

Gary sa tiež rád objavuje v divadelných hrách a počas svojej kariéry sa objavil v niekoľkých – jednou z jeho obľúbených je If All the Sky Were Paper, v ktorej hral po boku Annette Bening a Jima Beavera.

Gary je filantrop a podporovateľ skupiny The Help Group nezisková organizácia, ktorá pomáha deťom so špeciálnymi potrebami, ako sú deti s autizmom, Aspergerovou poruchou a poruchou pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Spolupracoval aj s niekoľkými ďalšími charitatívnymi organizáciami a nadáciami, ako napríklad Autism Speaks a Motion Picture and Television Fund Foundation, ktorým daroval peniaze.

Vzhľad a čistý majetok

Gary má 63 rokov. Má krátke sivé vlasy a modré oči, je vysoký 1,83 metra a váži okolo 77 kg. Od mája 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 4 milióny dolárov.