Životopis Erin Angleovej. Kto je manželka Jona Bernthala Erin Angleová?

ObsahKto je Erin Angleová?

Erin Angle sa narodila 14. februára 1976 v Pittsburghu v Pensylvánii v USA a je zdravotnou sestrou, no verejnosti je najlepšie známa ako manželka herca Jona Bernthala. Jej manžel je známy svojou slávou v zábavnom priemysle, pričom pracoval v rôznych významných televíznych a filmových úlohách. Medzi jeho najvýznamnejšie projekty patria The Walking Dead, The Punisher, Baby Driver, Ford v Ferrari a The Wolf of Wall Street.

Bohatstvo Erin Angleovej

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Erin Angle odhaduje na viac ako 2,5 milióna dolárov, ktoré zarobila úspešná kariéra v lekárskej profesii.

Jon Bernthal a Erin Angle-Tina-

pridané Shane Walsh Nemecko na Piatok 8. marca 2013

Aj keď za svoju prácu zarobila dobrú mzdu, pravdepodobne ťaží aj z úspechu svojho manžela, pretože Bernthal má čisté imanie odhadované na viac ako 8 miliónov dolárov.

Raný život, vzdelanie a kariéra

Erin vyrastala v Pittsburghu a v mladom veku sa zamerala na kariéru v oblasti medicíny. Po maturite na strednej škole sa zapísala na Indiana University of Pennsylvania, kde získala diplom v odbore ošetrovateľstvo. Po ukončení štúdia v roku 1998 začala pracovať v Georgetown University Medical Center ako traumatická sestra.

Neskôr pokračovala v štúdiu a zapísala sa na University of Southern California, aby dokončila magisterský titul v odbore anestéziológia, pričom by si rozvinula špecializáciu a zvýšila si svoje zručnosti, čo by znamenalo veľký nárast platu. Počas práce na magisterskom štúdiu pôsobila aj medzi zamestnancami nemocnice University of South California. Pokračovala v práci v traumatologickom sektore, ale nakoniec sa po svadbe s Bernthalom od práce odsťahovala. Zamerala sa na podporu svojho manžela a výchovu ich detí v zákulisí, často sa objavila pri nakrúcaní niekoľkých jeho projektov.

Manžel – Jon Bernthal

Jon sa narodil vo Washingtone, DC a má židovský pôvod. Jeho otec pracoval ako právnik, zatiaľ čo on mal tiež líniu v oblasti divadelného umenia so svojím starým otcom, ktorý pracoval ako hudobník. Vyrastal po boku dvoch bratov, ktorí mali úplne odlišné záujmy. Jeho rodina sa neskôr presťahovala a usadila sa v Cabin John, Maryland, kde navštevoval neďalekú školu Sidwell Friends School. V tom čase nebol okázale akademický a počas svojej mladosti bol často označovaný za výtržníka. Po imatrikulácii zo strednej školy sa presťahoval do New Yorku študovať na Skidmore College, no napokon z nej odišiel.

Potom sa začal zaujímať o herectvo po povzbudení učiteľa. Presťahoval sa do Ruska a pripojil sa k prestížnemu Moskovskému umeleckému divadlu, pričom si zarobil aj nejaké peniaze tým, že sa pripojil k profesionálnemu bejzbalovému tímu, ktorý v nasledujúcich rokoch slúžil ako chytač. Počas jeho pôsobenia na umeleckej škole ho objavil divadelný režisér z Harvardskej univerzity, ktorý mu pomohol začať neskôr v New Yorku. Spočiatku sa tam presťahoval, aby sa zúčastnil divadelných hier, pričom účinkoval najmä v produkciách mimo Broadway.

Rise to Fame – Jon Bernthal

Po účinkovaní vo viac ako 30 produkciách sa Bernthal presťahoval do televízie a obsadzoval hosťujúce úlohy v projektoch ako How I Met Your Mother, Boston Legal a CSI: Miami.

V roku 2006, keď videl viac príležitostí na prácu na obrazovke v Los Angeles, sa tam presťahoval a získal pravidelnú úlohu v sitcome The Class, ktorý však mal krátke trvanie, pretože bol po sezóne zrušený. Dokonca aj potom pokračoval v získavaní práce vďaka príležitostiam v LA a objavil sa vo filmoch ako World Trade Center a Day Zero. Mal tiež pravidelné úlohy v predstaveniach ako Eastwick a miniséria Pacifik , ktorý vysielala HBO.

V roku 2009 dosiahol prielom po tom, čo bol obsadený v televíznej adaptácii The Walking Dead, v ktorej stvárnil Shanea Walsha.

Mnoho ľudí ho spoznalo v tejto úlohe, pretože sa mu dostalo veľkej pozornosti vďaka slobodám, ktoré relácia získala v odlíšení sa od zdrojového obsahu. Po koniec zo svojej série s šou v roku 2013 pokračoval v ďalších projektoch a stal sa prominentnou vedľajšou postavou vo filmoch Night at the Museum: Battle of the Smithsonian, Mob City, The Ghost Writer a Small Engine Repair.

Nedávne projekty – Jon Bernthal

V roku 2013 začal Jon sériu veľmi úspešných filmových projektov, čím sa ďalej etabloval ako hviezda v tomto odvetví. Pracoval na filme Martina Scorseseho Vlk z Wall Street po boku Leonarda DiCapria a tiež po boku Brada Pitta vo filme Fury, pričom bol chválený za svoj výkon spolu s ostatnými členmi obsadenia.

V roku 2015 pracoval na filme Sicario po boku Emily Blunt a film získal množstvo ocenení a pridal sa k jeho stále rastúcemu životopisu. V tom istom roku bol obsadený ako opakujúca sa postava v sérii Netflix Daredevil, kde stvárnil postavu The Punisher z Marvel Comics. Jeho výkon bol ocenený a viedol k a spin-off show pomenovaná podľa svojej postavy, ktorá bola tiež chválená.

Napriek úspechu relácií Netflix Marvel boli neskôr zrušené. Po jej skončení sa vrátil k filmu a ukázal všestrannosť s dramatickými úlohami a nezávislými filmovými projektmi. V roku 2019 si vo filme zahral úlohu obchodného magnáta Lee Iacocca Ford proti Ferrari , ktorá zobrazovala cestu automobilky Ford do pretekárskeho sveta, aby sa pokúsila zvrhnúť úspech Ferrari.

Film poslúžil aj ako autobiografický diel o živote zosnulého Kena Milesa a jeho partnerky, automobilového dizajnéra Carrolla Shelbyho.

Osobný život

Erin sa vydala za Jona v roku 2010 a odvtedy sú spolu a majú tri deti. Bernthal si spomína na časy, keď sa takmer rozišli, tesne potom, čo sa s ňou presťahoval do Los Angeles. Obaja sa zoznámili počas párty v New Yorku a nejaký čas spolu žili. Počas pobytu v L.A. urobil niekoľko chýb, ktoré ich rozdelili, hoci pracoval na tom, aby ju získal späť, čím ju priviedol k obavám a presvedčivé spevák Willie Nelson, aby im venoval pieseň.

Je neterou profesionálneho zápasníka na dôchodku Kurta Angla, ktorý je známy z pôsobenia vo World Wrestling Entertainment (WWE). Vďaka tomuto spojeniu sa Kurt zoznámi aj s Jonom.