• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Edie McClurgovej: čistý majetok, plastická chirurgia. Ženatý?

Životopis Edie McClurgovej: čistý majetok, plastická chirurgia. Ženatý?

ObsahKto je Edie McClurg?

Edie McClurg sa narodila dňa 23. júla 1945 , v Kansas City, Missouri, USA. Je to herečka, komička, operná speváčka a hlasová herečka, ktorá je známa svojou dlhou kariérou v zábavnom priemysle, ktorá trvá viac ako štyri desaťročia. Niektoré z jej najvýznamnejších projektov zahŕňajú hlasové úlohy vo filmoch Cars, A Bug’s Life a Wreck-It Ralph.

Čistá hodnota Edie McClurgovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Edie McClurgovej odhaduje na viac ako 6 miliónov dolárov, zarobených úspechom v zábavnom priemysle.

Príďte sa stretnúť s Edie McClurg na nadchádzajúcu Hollywood Show v Los Angeles 28. – 29. júna! Objavila sa v mnohých filmoch…

pridané Hollywoodska šou na Streda 17. apríla 2019

Neustále získavala prácu v rôznych oblastiach priemyslu, vrátane herectva a komédie, ktoré jej pomohli vybudovať finančnú pozíciu. Okrem toho je aj rozhlasovou osobnosťou.

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Edie vyrástla v Kansase a je dcérou tajomníka Federálneho úradu pre letectvo (FAA) a poštového doručovateľa. Vyrastala po boku staršieho brata, ktorý by sa tiež chcel venovať herectvu. V mladom veku obaja súrodenci túžili po úspechu v divadelnom umení. Po maturite na strednej škole sa zapísala na University of Missouri-Kansas City, kde ukončila bakalárske štúdium.

Je známe, že univerzita je súčasťou oveľa väčšieho systému University of Missouri a najväčšej univerzity v metropolitnej oblasti Kansasu. Po promócii sa okamžite nevenovala hereckej kariére, ale začala vyučovať rozhlasové hodiny na univerzite počas postgraduálneho štúdia. Zapísala sa na Syracuse University, kde ukončila magisterské štúdium. Kvôli tomu strávila nejaký čas v New Yorku, aj keď sa neskôr vrátila k svojmu absolventovi, aby pokračovala vo vyučovaní. Počas tejto doby sa spojila s rozhlasovou stanicou KCUR-FM, ktorá je pridruženou spoločnosťou National Public Radio (NPR).

Profesionálna práca

Počas svojho pôsobenia v rádiu pracovala ako programová producentka, moderátorka spravodajstva a diskdžokejka (DC), čím si budovala svoje skúsenosti v tejto oblasti. Bola súčasťou vysielania Conversation 26, v ktorom stvárnila Johna Ehrlichmana vo vysielaní prepisov Nixonových pások z jeho tajných nahrávok, ktoré nakoniec viedli k jeho rezignácii. V polovici 70. rokov sa začala zaujímať o skúšanie hereckých úloh a debutovala v roku 1976 vo filme Carrie. Ide o adaptáciu rovnomenného románu Stephena Kinga, ktorá sleduje príbeh ženy, ktorá zistí, že má telekinetické schopnosti a následne ich použije na svojich šikanovateľov v škole.

Je to jeden z najpopulárnejších a široko adaptovaných príbehov o Kingovi.

Približne v rovnakom čase sa stala pravidelnou komediálnou účinkujúcou vo varietnej šou Tony Orlando and Dawn, kde vystupovala rovnomenná hudobná skupina. Pokračovala v práci ako pravidelná vedľajšia členka iných komediálnych relácií, ako napríklad The Kallikaks, kde hral David Huddleston ako muž, ktorý prevádzkuje čerpaciu stanicu, ktorá nie je vo forme. Mala tiež pravidelnú úlohu v The Richard Pryor Show.

Pokračovanie v hereckej práci

V roku 1980 sa Edie stala pravidelnou účinkujúcou v rannej talk show The David Letterman Show, v ktorej stvárnila postavu, pani Marv Mendenhall. Mimo televízie si zdokonaľovala svoje schopnosti v improvizačnej komédii a pri hľadaní ďalších príležitostí sa presťahovala do Los Angeles, kde sa stala súčasťou známeho komediálneho súboru Groundlings. To ju viedlo k tomu, aby sa zapojila do prvej iterácie The Pee-wee Herman Show, postavy, ktorá definovala kariéru Paula Reubensa.

S presťahovaním do Los Angeles našla viac herecké projekty , pracuje na filmoch Má dieťa, Tečie rieka a Hoganova rodina. Bola tiež súčasťou filmu Ferris Bueller's Day Off, v ktorom hral Matthew Broderick, jeden z najúspešnejších v tomto období, s chválou za herecké výkony a réžiu filmu, a je považovaný za jeden z kultúrne najvýznamnejších filmov v Spojené štáty. Okrem filmov si pravidelne našla prácu aj v televízii a istý čas bola pravidelnou prispievateľkou do herných relácií ako súťažiaca. vrátane Match Game a Super Password.

Hlasové herectvo a najnovšie projekty

McClurgová rozvíjala svoje vokálne schopnosti mnoho rokov vďaka svojim skúsenostiam v rádiu a počas svojej kariéry prispievala svojim hlasom do mnohých animovaných projektov. Patria sem The Jetsons a jedno z prvých vydaní Pixaru, A Bug's Life. Stala sa tiež súčasťou franšízy Cars a pracovala na prvých dvoch filmoch. V roku 2012 nahovorila postavu Mary v animovanom filme Wreck-It Ralph, jednom z jej mnohých projektov Disney. Film rozpráva príbeh titulnej postavy arkádovej videohry, ktorá začne cestovať do iných hier cez prepojené napájacie káble.

Ďalšie hlasové úlohy, ktoré mala počas svojej kariéry, zahŕňajú v Nightmare Ned, The Adventures of Jimmy Neutron: Boy Genius a Fish Hooks. V živých akčných projektoch je známa hosťovaním vo filmoch The Golden Girls, Hannah Montana a Rules of Engagement. Medzi jej najnovšie televízne projekty patria Transformers: Robots in Disguise a NCIS. Jej posledným animovaným filmom bola Zootopia, ďalší Disneyho projekt odohrávajúci sa vo svete plnom zvierat, ktoré preberajú roly v spoločnosti podobnej ľuďom. Za posledných pár rokov neprijala žiadne nové projekty, čo sa pripisuje jej pribúdajúcemu veku a zdravotným problémom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Edie McClurg má narodeniny #trainsplanesautomobiles #ediemcclurg

Príspevok zdieľaný používateľom Nerd Nook (@nerdnook) 23. júla 2018 o 8:38 PDT

Osobný život

Nie je známe, či sa Edie niekedy vydala, hoci priznala, že má dlhodobé vzťahy. V roku 2019 sa ukázalo, že nepracuje, pretože jej diagnostikovali demenciu. Správy sa dostali na verejnosť, keď jej rodina požiadala o jej opatrovateľskú službu, keďže sa čoraz viac zaujímali o jej bývajúceho partnera. Tvrdilo sa, že žila s priateľom alebo partnerom, ktorý ju údajne začal využívať s prepuknutím jej choroby. Lekári Edie diagnostikovali ako takú, ktorá už pre svoj zdravotný stav nemôže žiť sama.