• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Brucea Vilancha – čistá hodnota, výška. Je gay?

Životopis Brucea Vilancha – čistá hodnota, výška. Je gay?

ObsahKto je Bruce Vilanch?

Bruce Vilanch je americký spisovateľ komédií, herec a skladateľ, ktorý je svetu možno stále najznámejší vďaka účinkovaniu v televíznej hernej šou Hollywood Squares v rokoch 1998 až 2003 ako panelista, pričom pracoval aj ako spisovateľ. . Bruce bol hlavným autorom udeľovania Oscarov v rokoch 2000 až 2014, ako aj iných významných ceremoniálov.

Životopis Brucea Vilancha - Vek, detstvo a vzdelanie

Narodil sa ako Bruce Gerald Vilanch 23. novembra 1948 v New Yorku v USA, detstvo prežil v Patersone v štáte New Jersey, kde ho adoptovali Jonas Vilanch a jeho manželka Henne.

Jeho adoptívny otec bol optometrista, zatiaľ čo Henne bola žena v domácnosti. Keď vyrastal, začal prejavovať záujem o divadlo, a aby mu pomohla naštartovať jeho kariéru, jeho matka ho prihlásila ako bucľatého detského modela do agentúry Lane Bryant’s Charming Chub. Jeho matka bola tiež v divadle, a tak mu v prvých rokoch veľmi pomohla. Bruce navštevoval hebrejskú školu a po strednej škole sa zapísal na štátnu univerzitu v Ohiu, kde študoval žurnalistiku a divadlo. Rozvíjal svoje schopnosti ako spisovateľ recenzií a objavil sa aj v niekoľkých hrách, kde sa snažil naučiť všetko, čo mohol, aby sa mohol stať dramatikom.

Úspešný spisovateľ

Bruce je najlepšie známy pre svoje spisovateľské schopnosti, začal písať črty pre The Chicago Tribune a čoskoro začal tráviť toľko času, koľko len mohol, s akoukoľvek celebritou, len aby získal príbeh. Takto sa stretol s Bette Midler, ktorá sa v tom čase snažila rozbehnúť svoju kariéru a bola len speváčkou v nočnom klube. Títo dvaja sa spriatelili a Bruce pre ňu začal pracovať, písal komediálny materiál pre jej šou Clams on the Half Shell, čo bola jej šou na Broadwayi, a bola tiež spoluautorom scenára Divine Madness (1980).

Počas 80-tych rokov Bruce pracoval na mnohých úspešných projektoch, vrátane dokumentu Funny, You Don’t Look 200: A Constitutional Vaudeville (1987) a The Cheech Show v roku 1988.

Bruce Vilanch

Nasledujúci rok bol Bruce prijatý ako spisovateľ na udeľovanie Oscarov a v roku 2000 sa stal hlavným spisovateľom. Vo funkcii pôsobil do roku 2014, počas ktorého sa stal pomerne známym najmä svojimi vtipmi na jednu vetu. Okrem toho písal aj pre Primetime Emmy Awards, Grammy Awards, World Music Awards a ďalšie podujatia.

Herecká kariéra a Hollywood Squares

Bruceova herecká kariéra začala v roku 1971 v komediálnom dramatickom filme Moje meno je Rocco Papaleo, v ktorom hrali Marcello Mastroianni, Lauren Hutton a Tom Reed.

O štyri roky neskôr sa objavil v romantickej dráme Mahagony, nominovanej na Oscara, v hlavnej úlohe s Dianou Ross. V roku 1983 sa objavil v romantickej akčnej dráme Breathless s Richardom Gerem, Valerie Kaprisky a Artom Metranom. V roku 1986 sa objavil v krimi-mysterióznom filme The Morning After, nominovanom na Oscara, a do konca desaťročia sa objavil v trileri The Drifter (1988) a televíznom filme It Rearly Was't Christmas (1989). , medzi inými projektmi.

V 90. rokoch nebol až taký aktívny ako herec, ale viac sa zameral na písanie, objavil sa však v televíznom filme Láska môže byť vražda (1992).

V roku 1998 bol vybraný ako panelista celebrít v televíznej relácii Hollywood Square, ktorá ho vyniesla k hviezdam.

Roky 2000 a nedávne projekty

Jeho nečinnosť ako herca pokračovala ďaleko do 21. storočia, až kým sa v roku 2007 nevrátil na obrazovku s úlohou Hymieho v televíznom filme Orlandova nocľah s raňajkami a nasledujúci rok sa objavil ako on sám v komediálnom filme You Don't Mess with Zohan, v hlavnej úlohe Adam Sandler. Od roku 2010 vystupuje v mnohých filmoch a televíznych seriáloch, počnúc romantickou komediálno-dramatickou snímkou ​​Going Down in LA-LA Land (2011) a v rokoch 2013 až 2019 stvárnil Larryho Lawrencea v televíznom seriáli Child of the '70s. .

Iné vystúpenia

Okrem hrania a vystupovania ako panelista si zahral aj v populárnom animovanom seriáli Simpsonovci v epizóde s názvom Pokey Mom, pričom v roku 2006 účinkoval v tretej sezóne show Celebrity Fit Club, počas ktorej prehral o 20 libier Aby sme povedali viac o jeho pozoruhodných vystúpeniach v televíznych reláciách, bol hosťujúcim porotcom v tretej sezóne RuPaul's Drag Race, počas ktorej bol oblečený ako Santa Claus a v piatej sezóne sa vrátil ako tréner a pomáhal súťažiacim v komediálnom pražení. RuPaul.

Bruce Vilanch Čistá hodnota, výška, hmotnosť a vzhľad

Bruce je osvedčený spisovateľ, herec a komik a jeho čisté bohatstvo sa v priebehu rokov výrazne zvýšilo. Podľa zdrojov sa čistý majetok spoločnosti Vilanch odhaduje na 8 miliónov dolárov začiatkom roku 2020.

Bruce je známy svojim jedinečným vzhľadom, meria 6 stôp (1,8 m), pričom váži okolo 300 libier, hoci jeho hmotnosť sa pohybuje od 295 libier do 315 libier. Má výrazný vzhľad, keďže má dlhé blond vlasy a bradu. Je známy svojimi okuliarmi, ktoré majú často svetlé farebné rámy, pričom rád nosí aj tričká s dvojitou tematikou.

Osobný život Brucea Vilancha, zoznamka, je gay? Dobročinná činnosť

Bruce je otvorene gay a zastupoval LGBTQ komunitu v niekoľkých reláciách, kde hovoril o ich právach a hnutí ako celku. Podporuje tiež množstvo charitatívnych organizácií vrátane členstva v čestnej rade organizácie Aid for AIDS a v rokoch 2009 a 2010 sa zúčastnil aj podujatia Dancers Responding to AIDS, programu Broadway Cares/Equity Fights AIDS.

Vilanch veľmi tají svoj vzťahový stav, no podľa zdrojov je momentálne single a o predchádzajúcich vzťahoch neexistujú žiadne záznamy. Jeden obrázok na jeho stránke Instagram však zobrazuje jeho a jeho partnera, hoci o ich vzťahu nie sú žiadne ďalšie podrobnosti.