• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Brucea McGilla: Čistá hodnota, manželka Gloria Lee, rodina

Životopis Brucea McGilla: Čistá hodnota, manželka Gloria Lee, rodina

Bruce McGill je známy americký herec. Je súčasťou hereckého kruhu už viac ako 40 rokov a je známy svojou všestrannosťou. Každé z jeho diel odráža jeho hlbokú vášeň pre herectvo. Takže, bez ďalších okolkov, poďme podrobne diskutovať o tom, kto presne je McGill.

ObsahRaný život a vzdelávanie

Bruce McGill sa narodil 11. júla 1950 v San Antoniu, Texas, USA Adriel Rose a Woodrow Wilson McGill. Jeho matka bola umelkyňa, zatiaľ čo jeho otec pracoval ako realitný/poisťovací agent, má dvoch súrodencov Pamelu a Davida.

Všetko najlepšie k narodeninám Bruce McGill!

pridané Rizzoli&Isles na Utorok 11. júla 2017

Bruce získal rané vzdelanie na základnej škole Wilshire a maturitu na strednej škole Douglasa MacArthura, po ktorej navštevoval University of Texas a špecializoval sa na drámu. McGill má americkú národnosť.

Kariéra

Vo veľmi mladom veku sa Bruce začal zaujímať o herecký svet, a tak sa po absolvovaní univerzity rozhodol venovať herectvu ako kariére. Jeho cesta však nebola jednoduchá a musel veľa bojovať. Až keď sa McGill presťahoval do Los Angeles, dostal pauzu.

Etapa

Bruce spočiatku pracoval ako divadelný herec – v roku 1973 nastúpil do National Shakespeare Company so sídlom vo Washingtone, DC. V tom istom roku sa McGill pripojil aj k Trinity Square Repertory Company of Providence, Rhode Island, a pracoval s nimi až do roku 1975, pričom sa zúčastnil na Sherlock Holmes (1973), Peer Gynt (1974) a Tom Jones (1974) a v roku 1975 V Shakespearovom Hamletovi v divadle Vivian Beaumont hral postavu Osrica a bol tiež asistentom Laertesa. V roku 1977 sa McGill spolu s Davidom Clennonom zúčastnil v The Cherry Orchard a neskôr sa objavil v muzikáli My One and Only (1983) a v roku 2008 sa zúčastnil na produkcii Pasadeny Orson's Shadow.

Filmy

V roku 1977 Bruce debutoval vo filme menšou úlohou vo filme Handle with Care, o rok neskôr sa objavil v National Lampoon's Animal House ako Daniel Simpson Deň „D“. V tom čase bol McGill prakticky nezamestnaný a zúfalo potreboval prácu, no táto rola sa nakoniec stala jeho najuznávanejšou prácou. V Animal House predviedol predohru Williama Tella, pri ktorej Bruce využil svoje prsty a dýchaciu trubicu. V roku 1983 sa objavil v oscarovom filme Silkwood v úlohe Macea Hurleyho.

V roku 1986 McGill účinkoval ako Dan Durley v komediálnom filme Wildcats. a následne sa objavil vo filmoch Posledný skaut (1991), Môj bratranec Vinny (1992), Cliffhanger (1993), Timecop (1994), Čierna ovca (1996). a Rosewood (1997). Renomovaný režisér Michael Mann dokonca uviedol, že McGills bol jeho obľúbeným hercom. Spolupracovali na troch filmoch, a to The Insider (1999), Ali (2001) a Collateral (2004). Všetky boli hlavnými hitmi a zvýšili Bruceovu popularitu a Mannovu reputáciu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ďakujeme za fotografiu Emmy z roku 2019, Bruce McGill! Dúfam, že sa vám bude páčiť pánske bavlnené tričko Vital Virtues Next Level Apparel s výstrihom do V. #brucemcgill #indiexclusive #nextlevelapparel #jakprints #celebritygifting #indieartist #emmy2019 #emmys #emmy #emmyawards #iemmys #emmy2018

Príspevok zdieľaný používateľom Životne dôležité cnosti | Duchovný obchod (@vitalvirtues) 8. decembra 2019 o 20:26 PST

V roku 2008 sa objavil v The Recount v úlohe Maca Stipanovicha. Jeho najnovšie filmy sú Waiting Game, The Best of Enemies a Pom, všetky vydané v roku 2019.

TV seriál

V roku 1979 sa McGill opäť ujal úlohy Daniela Simpsona „D“ Day v televíznom seriáli Delta House, spinoff od Animal House, čo bol začiatok jeho televíznej kariéry. V roku 1981 hral rolu Glenna v televíznom seriáli A Whale for the Killing. Jeho najznámejšou úlohou je však Jack Dalton z MacGyvera, v ktorom bol Bruce opakujúcou sa postavou, ktorá trvala od roku 1985 do roku 1992.

Krátko sa objavil aj v oceňovanom seriáli Quantum Leap (1989-1993).

V roku 1995 bol McGill v Home Improvement ako Doug O'Brien a nedávno jeho väčší príspevok bol v 22 epizódach The Cleveland Show (2009-2013) a zúčastnil sa aj Rizzoli & Isles ako Det. Vince Korsak od roku 2010 do roku 2016. Ďalšie vystúpenia boli vo filmoch No Ordinary Family (2010), The Good Wife (2012), Blue Bloods (2016), NCIS (2017) a Scandalous (2018) atď. Jeho posledná práca bola v r. miniséria The I-Land.

Kampaň Donalda Trumpa

Bruce McGill je hlavným podporovateľom Republikovej strany. Počas amerických volieb v roku 2016 rozprával rôzne reklamy na kampaň Donalda Trumpa.

Celebrity, s ktorými spolupracoval Bruce McGill

McGill pracuje v hereckom priemysle takmer 40 rokov, počas ktorých sa stýkal so známymi hviezdami ako John Belushi, Michael Caine, Meryl Streep, Denzel Washington, Meg Ryan, Tom Cruise a Jamie Foxx.

ocenenia

V roku 2013 bol nominovaný na cenu Golden Derby a v roku 2019 získal Bruce cenu Medzinárodného filmového festivalu v Pasadene ako najlepší herec za čakaciu hru.

Manželstvo a deti

Bruce sa oženil s Gloriou Lee v roku 1994 a odvtedy sú spolu, McGill nemá deti.

Fyzické vlastnosti

Bruce má 69 rokov, jeho výška je 5 stôp 9 palcov (1,75 m) a váži okolo 172 libier (78 kg). Jeho farba vlasov je soľ a korenie, zatiaľ čo jeho oči sú modré. McGill má veľkú postavu, no presné štatistiky jeho tela nie sú k dispozícii.

Čistá hodnota

Jeho čisté imanie na začiatku roku 2020 je približne 2 milióny dolárov.

Zaujímavosti

  • Bruce sa vo voľnom čase venuje plachteniu.
  • Je dobrý hráč na klavír.
  • Počas práce na MacGyver McGill a Richard Dean Anderson sa stali dobrými priateľmi. Aj dnes sú medzi sebou v kontakte.
  • spočiatku Everette McGill mal byť obsadený v Babylone 5, ale režisér si pomiešal mená a Bruce bol najatý. McGill podal taký vynikajúci výkon, že diváci onemeli a pokračovali v projekte s ním.
  • Jeho otec má zmiešané etnické pozadie, tj írsky, francúzsky a anglický, zatiaľ čo jeho matka patrila k židovskej aškenázskej línii.
  • V roku 2009 vykonával funkcie čestného veľkého maršala.
  • Bruceovou obľúbenou úlohou je Walter Hagen z The Legend of Bagger Vance, pretože to bol náročný film.
  • Jeho rodné znamenie je Rak.