• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Antonyho Starra – známy ako Homelander v „The Boys“

Životopis Antonyho Starra – známy ako Homelander v „The Boys“

Antony Starr je herec z Nového Zélandu, ktorý si získal popularitu a uznanie u kritikov za to, že stvárnil dvojúlohu identických dvojčiat Van a Jethro West v rodinnej dramaticko-komediálnej sérii Outrageous Fortune (2005-2010), a ktorý sa stal ešte viac. známy svojou superhrdinskou úlohou ako Homelander vo webovom televíznom seriáli The Boys (2019).

ObsahRaný život a rodina

Antony Starr sa narodil 25. októbra 1975 na Novom Zélande, kde vyrastal. O jeho rodine sa veľa nehovorí, okrem toho, že v rozhovore povedal, že stále žijú na NZ.

Vzdelanie

O jeho vzdelaní nie sú dostupné žiadne informácie, okrem toho, že chodil do školy, ale z neznámeho dôvodu odišiel. Nakrátko sa chcel stať policajtom, ale v skutočnosti nemal na mysli konkrétny cieľ.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Moja obľúbená scéna v @theboystv bola zasadacia miestnosť...čo je šťastie, pretože som tu točil veľa...1, 7 a 5... @alexanderhassell @erinelairmoriarty @chacecrawford @dominique.mcelligott @itsnatemitchell @jessietusher @theboystv #theboystv vladár

Príspevok zdieľaný používateľom Antony Starr (@toni.starr) 25. apríla 2020 o 11:52 PDT

Antony navštevoval hodiny herectva v noci v Unitec v Aucklande a v rokoch 1995-1996 navštevoval aj workshopy Maura Fay. Maura Fay bola jednou z popredných kastingových režisérok v Austrálii, ktorá objavila budúcu hollywoodsku hviezdu Heatha Ledgera. Antony naďalej zdokonaľoval svoje herecké schopnosti navštevovaním workshopov vedených režisérkou a producentkou Vicky Yiannoutsos (1997-2000) a herečkou, ktorá sa stala učiteľkou herectva a kastingovou režisérkou Maggie Maxwell (2000). Potom v rokoch 2000 až 2004 trénoval Meisnerovu techniku ​​herectva pod vedením Michaela Saccenteho, herca a renomovaného absolventa Sanford Meisner’s Neighborhood Playhouse School of the Theatre v New Yorku.

Kariéra

Prvé kroky

Starr akceptoval komerčné vystúpenia a malé roly, aby vyžil peniaze.

Jeho herecké skúsenosti začali hraním malých úloh v americkom fantasy-dobrodružnom seriáli Xena: Warrior Princess, ktorý bol natočený na Novom Zélande. Hral postavu Messu v epizóde Hooves and Harlots v roku 1995. potom Davida v epizóde The Giant Killer v roku 1996. Objavil sa aj v menšej úlohe ako Craig v hlavnom vysielacom čase televízie na Novom Zélande, v medicínskej mydlovej dráme Shortland Street v roku 1996, ktorý mal svoje prvé vysielanie v máji 1992 a stále prebieha.

V 21 epizódach počas troch sezón (2001-2003) dostal opakovanú hosťujúcu hlavnú rolu jedného z bratov Van der Velterovcov menom Todd, ktorí sú naničhodní.

Antony Starr, narodený 25. októbra 1975 vo Wellingtone. Je to novozélandský televízny herec najlepšie známy pre svoju dvojúlohu ako…

pridané Nostalgické kiwi na Pondelok 24. októbra 2016

Potom sa vrátil na Shortland Street pre opakujúcu sa úlohu Stratforda Wilsona (2000-2002) a nasledujúci rok dostal hlavnú úlohu v televíznom filme Skin and Bone. Išlo vraj o fyzicky náročnú rolu, keďže herci robili rugbyové scény v mrazivých podmienkach až do druhej v noci.

Ďalší úspech

Televízia

Ohromné ​​bohatstvo

Jeho najväčší zlom prišiel v roku 2005, keď sa zúčastnil konkurzu a získal rolu identických dvojčiat Van a Jethro West v jednom z najdlhšie vysielaných televíznych seriálov na Novom Zélande, Outrageous Fortune. Jedna z tvorcov seriálu, Rachel Lang, bola náhodou spolutvorcom filmu Mercy Peak, v ktorom mal Antony opakujúcu sa úlohu.

Povedala, že chce zábavnejší a odvážnejší pohľad na rodinu bielych odpadkov, ktorú vytvorila pre Mercy Peak, a že premýšľala o tom, prečo sa matky nevracajú k životu v zločine, keďže na NZ majú vo všeobecnosti nízky stredný príjem. Lang spolu so spisovateľom Jamesom Griffinom sa pustili do vytvárania konceptu tejto show s týmto vedomím.

Príbeh sa točil okolo rodiny Westovcov po uväznení patriarchu Wolfa Westa (Grant Bowler), čo viedlo k rozhodnutiu matriarchy Cheryl (Robyn Malcom), aby jej rodina žila ako občania, ktorí dodržiavajú zákony. Starr mal v úlohe dvojčiat dvojitú rolu – jeden bol hlúpy a uvoľnený, zatiaľ čo druhý bol prefíkaný právnik. Jeho výkon mu vyniesol prvú cenu za najlepšieho herca v roku 2005 od Qantas Film & TV Awards.

Po ňom nasledovalo niekoľko ďalších ocenení od rôznych telies, vrátane Air NZ Screen Awards, TV Guide Best on the Box a Pan Asian Awards v Singapure v rokoch 2007 až 2010. Bol tiež finalistom pre najlepšieho herca na Seoul International Drama Awards v r. 2009.

Séria mala úspešný priebeh od roku 2005 do roku 2010 počas šiestich sezón so 107 epizódami. Je zaujímavé, že názov každej epizódy bol prevzatý zo Shakespearovho Hamleta, pretože James Griffin povedal, že rovnako ako Hamlet, relácia bola o rodine. Jeho medzinárodné vysielanie zahŕňalo Austráliu, USA, Spojené kráľovstvo a Kanadu. Jeho prequel, Westside, je tiež hitom, pričom šiesta a posledná sezóna bola schválená v júli 2019.

Antony bol obsadený do niekoľkých hlavných úloh v televíznych seriáloch a televíznych filmoch, vrátane drámy založenej na skutočnom príbehu z roku 1942, Špióni a lži (2010), ktorá mu vyniesla cenu za najlepší herecký výkon od novozélandského filmu a Televízne ceny udeľuje policajný procedurálny dramatický seriál Rush (2011), ku ktorému sa pripojil v jeho štvrtej a poslednej sezóne, a austrálsky dramatický seriál Tricky Business (2012).

Banshee

Starr bol obsadený do hlavnej úlohy majstra zlodeja, ktorý po prepustení z 15-ročného väzenia prevzal identitu šerifa Lucasa Hooda v malom amišskom mestečku Banshee. Vo svojej prvej sezóne získala Banshee vo všeobecnosti pozitívne recenzie a v tom čase dosiahla najvyššie hodnotenie Cinemax za pôvodný seriál. Hral štyri sezóny (2013-2016) s 38 epizódami.

Jeden z jej výkonných producentov, Allan Ball, bol tvorcom hitu série HBO Six Feet Under a True Blood.

Antony rozpolil pery v bojovej choreografii, ktorá sa počas hry pokazila prvý deň natáčania pre Banshee. Pred ošetrením v nemocnici musel pokračovať v nakrúcaní šesť hodín. Hovorilo sa, že do konca nakrúcania si odniesol aj natrhnuté hamstringy a rozbitý lakeť. Postprodukcia prvej epizódy trvala dlho, keďže museli digitálne odstraňovať zranenie zo scén, ktoré boli natočené po incidente, no boli zasadené pred bojovú scénu.

Chlapci

V roku 2018 bolo oznámené, že Starr bol obsadený do úlohy superhrdinu Homelandera v akčnom dramatickom seriáli The Boys.

Táto séria od Amazon Prime Video bola založená na komiksovej sérii s rovnakým názvom a bola vyvinutá Ericom Kripke, ktorý je tiež jedným z výkonných producentov. Kripke bol tiež tvorcom a výkonným producentom mestského fantasy seriálu The WB/The CW, Supernatural.

Príbeh sa odohráva vo svete, kde sú superhrdinovia známi verejnosťou a vo vlastníctve korporácie, ktorá ich spravuje a predáva ich služby. Postava Starra je postava superhrdinu, ktorého verejná osobnosť je dobrá, ale veľmi málo sa stará o iných ľudí a v skutočnosti je zlý.

Jeho prvá sezóna s ôsmimi epizódami sa vysielala od júla 2019 a kritika a diváci ju prijali dobre. Podľa Amazonu prekonala ich očakávania a stala sa jednou z ich najsledovanejších pôvodných sérií.

Nielsen uviedol, že za prvých 10 dní od vydania mal osem miliónov divákov. Ešte pred premiérou seriálu Amazon oznámil, že bol obnovený na druhú sezónu.

Filmy

Antony hral vo viac ako hŕstke filmov vrátane In My Father’s Den, ktorý získal Fipresci Prize na Medzinárodnom filmovom festivale v Toronte v roku 2004 a stal sa 7.thnajzárobkovejší film na NZ za daný rok. Objavil sa vo filme The World’s Fastest Indian s Anthonym Hopkinsom, ktorý bol uvedený v roku 2005 s pozitívnymi ohlasmi a ktorý sa stal na Novom Zélande tretím najlepšie zarábajúcim miestnym filmom všetkých čias. Žiaľ, nemal rečnícke role s držiteľom Oscara Hopkinsom.

Jeho prvá hlavná úloha bola v dráme After the Waterfall (2010), ktorá získala niekoľko nominácií vrátane najlepšieho herca v hlavnej úlohe v celovečernom filme za Starr na udeľovaní cien Aotearoa Film and TV Awards 2011 (AFTA).

V roku 2012 bol obsadený do úlohy Jeremyho Kinga v mysterióznej dráme Wish You Were Here a jeho výkon mu vyniesol cenu za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe na 2.ndCeny AACTA (Austrálska akadémia kinematografie a televízneho umenia) a v roku 2013 udeľovanie cien FCCA (Kruh filmových kritikov Austrálie).

Divadlo

Antony’s sa podieľal na niekoľkých inscenáciách, ako napríklad Closer (2004) v divadle Silo v Aucklande, kde hral hlavnú úlohu Dana.

Túto hru napísal Patrick Marber a mala premiéru v Kráľovskom národnom divadle v Londýne v roku 1997 a na Broadwayi (1999). Jeho filmová adaptácia bola v roku 2004 v hlavných úlohách s Juliou Roberts, Jude Law, Natalie Portman a Clive Owenom, ktorý hral rolu Dana vo filme aj v pôvodnej scénickej produkcii.

Medzi ďalšie hry, v ktorých sa objavil, patrí Sex s cudzincami (2004) a Bare (2015).

Osobný život

Starr má 44 rokov a momentálne je slobodný. Keď robil Banshee, mal ešte priateľku – povedal, že jeho priateľke sa nepáčilo sledovať jeho bojové scény.

Údajne chodil a môže byť stále vo vzťahu s Lucy Mclay, ktorá pracovala v oddelení kostýmov a šatníkov na niekoľkých jeho projektoch, vrátane Outrageous Fortune, Without a Paddle a Mercy Peak.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Pretože sa všetci pomaly dostávame do vlaku izolácie, napadlo mi, že by som sa s vami podelil o pár záberov z môjho minulého týždňa. Je to už tak dávno, čo ja a každý, koho poznám, robíme správnu vec a držíme sa v ústraní, aby sme všetkým pomohli. A o tom to je – VŠETKÝCH – nielen vás. Všetci sme spolu v týchto bláznivých sračkách, aj keď sme od seba. A ak budeme chytrí a urobíme to správne, čoskoro sa vrátime do práce. Ale kľúčové je urobiť správnu vec TERAZ. Všetci sa chceme vrátiť do normálu, ale jediná vec, ktorá to umožní, je urobiť správnu vec hneď, bez toho, aby nám to museli prikazovať. Tak to len vysajte a urobte to. Dobré časy sú pred nami, len vydržať a zostať ROZUMNÝ!!! #homelander @theboystv @amazonprimevideo #bansheetvshow #shorttermlosslongtermgains Ps – premietanie banshee na @amazonprimevideo ako je @theboystv

Príspevok zdieľaný používateľom Antony Starr (@toni.starr) 20. marca 2020 o 17:24 PDT

Zaujímavé fakty a fámy

  • V mladosti hrával veľa športov, vrátane plávania, tenisu a futbalu.
  • Starr ovláda základy indonézštiny, španielčiny a nórčiny. Môže tiež hovoriť s rôznymi prízvukmi, ako je škótsky, írsky, anglický a newyorský.
  • Keď bol mladší, osem rokov robil karate a bojové umenia.
  • Antony povedal, že raz, keď ako 15-ročný pracoval v supermarkete, ‚prevrhol stoh kávových šálok‘ a vo svojom hneve jednu hodil na stenu, ktorá sa odrazila a zasiahla ho do hlavy a zanechala jazvu.
  • Povedal, že robil veľa backflipov, ale nakoniec si často búchal hlavu, takže s tým prestal.

Vzhľad

Má 5 stôp 11 palcov. (1,8 m) vysoký a váži 165 libier (75 kg). Má tmavohnedé vlasy a modré oči.

Čistý majetok

Zdroje odhadujú, že jeho čisté imanie je od mája 2020 okolo 800 000 USD.