• Hlavná
  • Herci
  • Životopis Anne-Marie Johnsonovej – manžel, čistá hodnota, rodina, vek

Životopis Anne-Marie Johnsonovej – manžel, čistá hodnota, rodina, vek

ObsahKto je Anne-Marie Johnson?

Anne-Marie Johnson je americká herečka a impresionistka, ktorá je svetu stále najznámejšia vďaka úlohe Nadine Hudson Thomas v televíznom komediálnom seriáli What’s Happening Now!! (1985-1988) a tiež ako Althea Tibbs v televíznom seriáli In the Heat of the Night (1988-1993), okrem iných projektov, na ktorých pracovala počas svojej päť desaťročnej kariéry.

Biografia - vek, rodina a vzdelanie

Anne-Marie Johnson sa narodila 18. júla 1960 v Los Angeles v Kalifornii v USA s afroamerickým pôvodom z otcovej strany a zmiešaným etnikom z matkinej strany. Jej otec sa volá Joseph P., ale podrobnosti o svojej matke nezverejnila.

Navštevovala John Marshall High School, ktorú zmaturovala v polovici 70. rokov a potom sa zapísala na Kalifornskú univerzitu v Los Angeles (UCLA) a v roku 1978 ukončila štúdium divadla a herectva. o štyri roky neskôr získal magisterský titul na UCLA.

Začal ako Dieťa

Kariéra Anne-Marie začala, keď mala 11 rokov, keď sa v roku 1971 objavila v televíznom kriminálnom seriáli Homicide. O dva roky neskôr si Anne-Marie zabezpečila svoje ďalšie vystúpenie ako Susan Marshall v ďalšom kriminálnom seriáli Division 4. Pokračovala v menších úlohách počas 70. rokov a potom v roku 1986 hrala v televíznom komediálnom filme High School USA. .

Stať sa hviezdou

Bolo to v roku 1985, kedy bola vybraná pre jednu z najpopulárnejších úloh v jej kariére, ako Nadine Hudson Thomas v televíznom komediálnom seriáli What’s Happening Now!. Prehliadka sa stala veľmi populárnou, čo vynieslo mladú Anne-Marie do hviezd. Po skončení predstavenia si zabezpečila ďalšiu dlhodobú rolu, tentoraz v kriminálnom seriáli In the Heat of the Night (1988-1993). Hoci šou získala niekoľko ocenení a vyslúžila si sedem nominácií na Zlatý glóbus, Anne-Marie zostala bez jedinej nominácie. Úloha Althey Tibbsovej, postavy, ktorú v šou stvárnila, však určite prispela k jej popularite a čistému majetku.

Anne-Marie pokračovala v televíznych úlohách v 90. rokoch, účinkovala v projektoch ako In Living Color (1993-1994) a potom hrala Alyciu Barnett v televíznom seriáli Melrose Place (1995-1996). Hosťovala v televíznom seriáli ER, zatiaľ čo v roku 1997 sa objavila v sci-fi thrilleri televízneho filmu Asteroid.

Neustály úspech

Pred koncom 90. rokov si Anne-Marie zabezpečila opakujúcu sa rolu poslankyne Bobbi Latham v kriminálnom seriáli JAG a za päť rokov sa objavila v 18 epizódach seriálu oceneného cenou Primetime Emmy. So začiatkom nového tisícročia sa pre Anne-Marie nič nezmenilo, pokračovala v televíznych úlohách a až do roku 2003 čakala na rolu Sharon Upton Farley v televíznom seriáli Girlfriends, čím sa pripojila k populárnemu obsadeniu, ktoré získalo množstvo ocenení.

V roku 2007 začala stvárňovať Liz Shelton v komediálnom a dramatickom seriáli Tylera Perryho House of Payne (2007-2010). Potom sa niekoľkokrát objavila vo filmoch, ako napríklad Suicide Dolls (2010) a About Fifty (2011), ale výraznejšie sa objavila až v roku 2016, keď stvárnila postavu doktora Adamsa v televíznom seriáli NCIS: Los Angeles. .

Nedávne projekty

Anne-Marie sa krátky čas snažila zabezpečiť si významnú rolu, no potom ju v roku 2018 vybrali, aby hrala Gail v televíznom seriáli Imposters, ktorý znovu naštartoval jej kariéru. V tom istom roku sa objavila v mnohých ďalších populárnych vystúpeniach, napríklad ako senátorka Fox v televíznom seriáli For The People a ako Suzanne v televíznom filme I Was a Teenage Pillow Queen.

Nasledujúci rok si zahrala v dramatickom filme Adopt a Highway s Ethanom Hawkeom a tiež stvárnila poručíka Swanstroma v televíznom sci-fi seriáli The In-Between, pred jej zrušením po jednej sezóne.

Najnovšie hrala Anne-Marie Danu v televíznom romanticko-dramatickom seriáli Cherish the Day (2020) a tiež Kendru Straussovú v dvoch epizódach mysteriózneho kriminálneho seriálu How to Get Away with Murder (2020) nominovaného na Zlatý glóbus. , čo ďalej zvyšuje jej popularitu a bohatstvo.

Čistá hodnota, výška, hmotnosť, telesné miery a vzhľad

Anne-Marie sa objavila presne v 99 filmoch a televíznych seriáloch, z ktorých všetky prispeli k jej popularite a bohatstvu.

Hoci doteraz nezískala žiadne ocenenia, stala sa uznávanou herečkou. Podľa zdrojov je čistý majetok Anne-Marie Johnsonovej až 4 milióny dolárov od polovice roku 2020.

Anne-Marie je známa svojou výškou, keďže má výšku 5 stôp a 11 palcov, pričom váži približne 145 libier ~ 65 kg. Jej vitálne štatistiky sú 31-24-33 palcov, zatiaľ čo jej veľkosť podprsenky je 36A. Má tmavohnedé vlasy a svetlohnedé oči.

Osobný život, manželstvo, manžel, deti

Anne-Marie Johnson je vydatá žena a jej manžel je Martin Grey. Manželia sú od 1. januára 1996 – nemajú deti. Jej manžel Martin je tiež hercom, ale veľký úspech nezožal, okrem úlohy Marka Conovera v seriáli Život a Adama vo filme About Fifty, ktorý aj produkoval.

Fakty, správy, vplyv

Anne-Marie Johnson sa tiež objavila v niekoľkých herných predstaveniach v roku 1979, kde vystupovala v Card Sharks a potom sa objavila v Child's Play. Okrem toho sa Anne-Marie objavila v pilotnej epizóde Reč tela v roku 1984 a v tom čase o sebe hovorila ako o herečke, ktorá má problémy.

V roku 2005 sa Anne-Marie stala prvou národnou viceprezidentkou Screen Actors Guild a pôsobila v tejto pozícii až do roku 2010, keď ju vystriedal Ned Vaughn. V roku 2009 sa tiež uchádzala o herecký zväz v roku 2009 na lístku Membership First. Únia však zvolila Kena Howarda.

V roku 2016 bola Anne-Marie udelená cena Ralpha Morgana, ktorú udeľuje Screen Actors Guild – Americká federácia televíznych a rozhlasových umelcov, za jej prínos pre odbor ako jednej z členiek predstavenstva. Okrem toho Anne-Marie pôsobila ako národná predsedníčka „Výboru pre etnické pracovné príležitosti“ a členka „Afirmatívnej akcie/pracovnej skupiny pre rozmanitosť“ SAG.

Anne-Marie sa má teraz znovu objaviť v druhej polovici poslednej sezóny Ako sa dostať preč s vraždou