Životopis Alexa Wassabiho – skutočné meno, priateľka, čistá hodnota

ObsahKto je Alex Wassabi?

Alexander Burriss sa narodil 28. marca 1990 v Great Falls v štáte Montana v USA a je osobnosťou YouTube a bývalou hviezdou Vine, známy najmä vďaka svojmu kanálu Alex Wassabi, na ktorom zverejňuje rôzne videá vrátane videoblogov (vlogov), videí s výzvami. , žarty, paródie a mnoho ďalšieho. Kanál sa pôvodne preslávil vďaka jeho partnerstvu a spolupráci s Roi Fabito.

Bohatstvo Alexa Wassabiho

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Alexa Wassabiho odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov, ktoré zarobila najmä úspešná kariéra na YouTube. Jeho online sláva viedla k mnohým príležitostiam vrátane sponzorstva, partnerstiev a ďalších.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

čakala na mňa a potom vstúpila do môjho života a všetko zmenila

Príspevok zdieľaný používateľom Alex Wassabi (@alexwassabi) 14. mája 2020 o 18:10 PDT

Výrazne zarába na programe príjmov z reklamy na YouTube, z ktorého profitovali mnohí ďalší populárni YouTuberi.

Raný život a online začiatky

Zatiaľ čo sa Alex narodil v Montane, jeho rodina sa neskôr presťahovala do Durhamu v Severnej Karolíne, kde sa usadila. Tam sa vzdelával, navštevoval strednú školu, čo ho priviedlo k stretnutiu a spriateleniu sa s budúcim spolupracovníkom Roi Fabito. Obaja žili v rovnakej štvrti a navštevovali rovnakú strednú školu a stali sa blízkymi priateľmi. Počas tohto obdobia sa títo dvaja začali zaujímať o natáčanie komediálnych videí.

Chceli robiť skeče a paródie, ktoré by mohli predviesť so svojou rodinou a priateľmi.

Keďže bolo ťažké replikovať video, rozhodli sa ho zverejniť online a v tom čase sa YouTube ešte len začal presadzovať. Po zverejnení svojho prvého komediálneho videa si získali oveľa viac pozornosti ako len rodinu a priateľov. To ich povzbudilo a motivovalo, aby pokračovali vo vytváraní videí pod kanálom hoiistroi. Nakoniec Alex chcel zmeniť názov kanála, najprv zvážil názov Wasabi, slovo, ktoré mu zostalo po zhliadnutí filmu Jackass the Movie. Toto meno použil v online hre Starcraft niekoľkokrát, no pri vytváraní kanála netušil, že ho dlhé roky písal nesprávne ako Wassabi a názov mu utkvel.

Vzostup k sláve

Wassabi a jeho priateľ pokračovali vo vytváraní videí bez veľkej pozornosti, hoci mali stálu sledovanosť vďaka popularite ich prvého videa. Zverejňovali videá ako hobby – tanečné videá, synchronizáciu pier a iné komédie. Po imatrikulácii zo strednej školy sa duo rozhodlo opustiť kanál, pretože sa potrebovali sústrediť na vysokoškolské vzdelanie, ale vrátili sa len po 10 mesiacoch nečinnosti, pretože mali vášeň pokračovať vo svojej práci s videom.

V roku 2012 ich popularita prudko vzrástla a po vydaní paródie na pieseň Call Me Maybe od Carly Rae Jepsen sa rýchlo zaregistrovali ako top komediálne hviezdy na YouTube.

V tomto bol Alex oblečený ako dievča menom Rolanda, čo bolo inšpirované starým halloweenským kostýmom, ktorý nosil ešte na strednej škole. Video sa stalo virálnym a prilákalo veľa predplatiteľov, nakoniec vyše osem miliónov a z týchto dvoch sa stali celebrity.

Ísť ich samostatnými cestami

Popularita Alexa a Roi sa dostávala na rôzne miesta po celom svete a často boli pozývaní na podujatia v Los Angeles, na Floride a podobne. Cestovali aj do zahraničia a stretávali sa s fanúšikmi pri predvádzaní alebo iných aktivitách. Začali vydávať videá podľa pravidelného plánu každú stredu a dokonca si založili základňu fanúšikov s názvom The Wassabians.

Zo Severnej Karolíny potom títo dvaja priatelia prijali ponuku pohybovať sa a žije v Los Angeles v Kalifornii, kde je najviac príležitostí pre zábavný priemysel.

Bývali v dome vedľa Marlina, YellowPaca a Kyla v byte, o ktorom sa hovorilo, že je to strašidelný byt. Po roku spoločného života však Roi vyjadril túžbu žiť sám a odišiel z bytu, hoci obaja pokračovali v práci na videách. To bol však začiatok ich rozchodu, keďže v roku 2016 Roi oznámil, že áno opúšťať kanál na sledovanie iných záujmov a vášní. Stalo sa to práve v čase, keď jeho herný kanál YouTube, Guava Juice, získal oveľa viac pozornosti.

Kvôli niektorým rodinným požiadavkám musel často navštevovať aj svoju rodnú krajinu, Guatemalu.

Nedávne projekty

Po Roiovom odchode to Alex ďalej zvládal Wassabi na vlastnú päsť, zmenil jej názov na Alex Wassabi, aby odrážal, že je za to zodpovedný len on. Stále si udržal stálu posádku vrátane Matta Wassabiho, Drewa Wassabiho a Roba Wassabiho. Od tvorenia týždenných komediálnych náčrtov a videí začal na svoj kanál nahrávať viac a v priebehu rokov ho premenil na viac vlogový kanál, v ktorom predstavil niektoré zo svojich nedávnych snáh.

Robil aj komediálne zábery, pričom uverejňoval trendy v rámci komunity YouTube, ako sú napríklad videá s výzvami a podobne. V posledných mesiacoch sa jeho mladší brat a ďalší YouTuberi stávajú častejšími hosťami, medzi nimi aj kolega YouTuber Caeli – alebo CaELike – ktorého nazýva svojim najlepším priateľom. Usadil sa na konzistentnejšom rozvrhu troch videí týždenne.

Okrem YouTube sa Alex stal tak trochu hviezdou na Vine počas rokov svojej popularity. Po ukončení služby sa však vrátil, aby sa viac sústredil na obsah YouTube. Je tiež aktívnejší so svojimi ďalšími účtami na sociálnych médiách, ako sú Instagram a Twitter, na ktorých sa spája s fanúšikmi a zároveň propaguje niektoré obhajoby.

V posledných týždňoch vystupoval proti rasovej nespravodlivosti a nerovnosti protesty v USA po smrti Georga Floyda, černocha, ktorý bol vo väzbe polície v Minneapolise.

Osobný život

Alex bol predtým vo vzťahu s YouTuberkou Lauren Riihimaki – boli spolu tri roky, kým sa v roku 2018 rozišli. Nasledujúci rok začal chodiť s CaELike alebo Caeli, no obaja sa po krátkom čase rozišli, hoci zostali najlepšími priateľmi. Má dvoch mladších bratov, z ktorých sa obaja často objavujú na jeho kanáli, a má aj sestru. Jeho súrodenci sa tiež venovali kariére online a na sociálnych sieťach.