• Hlavná
  • Celebrity
  • Životopis Aleca Berga spolutvorcu Seinfelda – čistá hodnota, manželka

Životopis Aleca Berga spolutvorcu Seinfelda – čistá hodnota, manželka

Obsah

Kto je Alec Berg, spolutvorca televízneho seriálu Seinfeld? Wiki Bio

Alec Berg sa narodil v USA niekedy v 70-tych rokoch – jeho znamenie zverokruhu je povedal, že je Strelec a má americké občianstvo. Je to spisovateľ, ktorý sa preslávil tvorbou televízneho seriálu Seinfeld a komediálneho filmu EuroTrip.

Raný život a vzdelanie

Aleca vychovávali v USA ako jediné dieťa jeho švédsky otec, ktorý bol robotníkom v továrni, a jeho americká matka, ktorá učila na miestnej základnej škole. Vyrastal so záujmom o komédiu a často žartoval, aby rozosmial svoju rodinu a priateľov.

Po zápise na strednú školu sa Alec pripojil k školskému dramatickému krúžku, kde vynikal skôr v písaní hier, než aby v nich hral, ​​a potom ho učitelia povzbudili, aby sa venoval komédii. Počas posledného ročníka začal robiť stand-up comedy, potom sa po imatrikulácii rozhodol nezapísať sa na vysokú školu, ale radšej sa zamerať na písanie scenárov pre komediálne filmy a televízne seriály.

Kariéra ako scenáristka

Alec sa po spolutvorbe preslávil na celom svete komediálny televízny seriál Seinfeld , v ktorej si zahrali Jerry Seinfeld, Julia Louis Dreyfus a Michael Richards a ktorá sleduje stand-up komika Jerryho Seinfelda, ktorý sa spolu so svojimi priateľmi snaží prežiť v New Yorku.

Šou sa vysielala v rokoch 1989 až 1998 a bola nominovaná na 185 ocenení a získala 71 ocenení vrátane troch Zlatých glóbusov. Alec pracoval na komediálnom seriáli Obmedziť svoje nadšenie ako jeho výkonný producent od roku 2000 hrá Larryho Davida a Cheryl Hines a sleduje Larryho, skutočnú osobu, ktorá je hercom a spisovateľom, a jeho vzťahy s jeho priateľmi a neznámymi ľuďmi.

Alec napísal scenár k dobrodružnému komediálnemu filmu The Cat in the Hat v roku 2003, v ktorom hrali Mike Myers a Spencer Breslin a ktorý sleduje dve deti, ktorých životy sa stanú oveľa zaujímavejšie, keď k nim domov príde hovoriaca mačka.

Alec bol ocenený za napísanie scenára ku komediálnemu filmu EuroTrip v roku 2004, v ktorom ste mohli vidieť Scotta Mechlowicza a Jacoba Pittsa ako dvoch stredoškolských študentov, ktorí sa vydali za dobrodružstvom do Európy. Jeho ďalšia práca bola o populárnom komediálny film Diktátor v roku 2012, v ktorom si zahral jediný Sacha Baron Cohen v legendárnom komediálnom filme Borat a sleduje Sachu, ktorý stvárňuje diktátora utláčajúceho svoju krajinu a snaží sa zo všetkých síl nedovoliť, aby demokracia prekvitala.

Alec pôsobil ako výkonný producent komediálneho seriálu Silicon Valley, ktorý odvysielal svoju prvú epizódu v roku 2014 a skončil v roku 2019.

Hrali v ňom Thomas Middleditch a T.J. Millera a nasleduje inžiniera žijúceho v Silicon Valley, ktorý sa snaží založiť vlastnú spoločnosť Pied Piper.

Alecova posledná práca bola na akčnom komediálnom seriáli Barry, ku ktorému napísal scenár spolu s Billom Haderom a zároveň je aj výkonným producentom seriálu. Prvú epizódu odvysielal 25. marca 2018 a stále beží, v hlavnej úlohe s Billom Haderom a Stephenom Rootom, po nájomnom vrahovi, ktorý sa presťahuje do Los Angeles a ktorý sa nakoniec stane divadelným hercom.

Milujte život a manželku

Alec sa stretol so svojou polovičkou Michele Malka niekedy v 90. rokoch, keď obaja pracovali na rovnakom televíznom seriáli, začali spolu chodiť len o mesiac neskôr a vzali sa 28. mája 2000 na malej akcii, ktorej sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina, nemajú spolu žiadne deti. Alec a Michele momentálne žijú vo svojom dome v New Yorku.

Michele odštartovala svoju kariéru herečky niekedy v 80. rokoch a uznanie si získala po tom, čo stvárnila vedľajšiu postavu Eponine v oživení hry Les Miserables v rokoch 1990 a 1991, pričom túto úlohu si zopakovala na Broadwayi v rokoch 1991 a 1992.

V roku 1993 hosťovala v televíznom seriáli NYPD Blue a potom bola pozvaná ako hosťujúca hviezda v epizóde romantického komediálneho seriálu Priatelia, čo jej pomohlo získať ďalšie uznanie. Jedna z jej najnovších úloh bola vo filme Diktátor v roku 2012, do ktorého ju Alec obsadil.

Záľuby a iné záujmy

Alec bol fanúšikom filmového priemyslu už od dospievania – medzi jeho obľúbených hercov a herečky patria Robin Williams, Heath Ledger a Julia Roberts, zatiaľ čo medzi jeho obľúbené filmy patria Dobrý Will Hunting, Temný rytier a Nevesta na úteku. .

Rád sleduje animované televízne seriály a medzi jeho obľúbené patria Rick and & Morty a BoJack Horseman. Alec sa tiež zaujíma o hudbu a je fanúšikom jazzu a soulu, pričom medzi jeho obľúbených interpretov patrí Aretha Franklin, Stevie Wonder a Sam Cooke.

Alec trávi svoj voľný čas radšej v prírode obklopený stromami a horami ako autami a davmi ľudí.

Jeho hlavným koníčkom je cestovanie a niekoľkokrát cestoval po USA, pričom navštívil aj mnohé európske krajiny vrátane Nemecka, Francúzska a Talianska. Je milovníkom zvierat a má domáceho psa, zatiaľ čo jeho obľúbené zvieratá sú kone.

Vzhľad a čistý majetok

Alec má okolo 48 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, je vysoký 1,85 metra a váži okolo 79 kg. Od marca 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov.