• Hlavná
  • Herci
  • Wiki Zahna McClarnona – Zranenie, výška, rodina. Je ženatý?

Wiki Zahna McClarnona – Zranenie, výška, rodina. Je ženatý?

ObsahKto je Zahn McClarnon?

Zahn Tokiya-ku McClarnon sa narodil 24. októbra 1966 v znamení Škorpióna v Denveri v štáte Colorado USA a je 53-ročným indiánskym hercom, ktorý sa pravdepodobne najviac preslávil v úlohe policajného náčelníka Mathiasa vo filme A&E moderný západný kriminálny seriál Longmire (2012 – 2017), hrá Hanzee Denta v antologickom seriáli čiernej komédie a kriminálnej drámy FX Fargo (2015) a účinkuje ako Akecheta v sci-fi westernovom seriáli HBO Westworld (2018).

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#NativeWomensEqualPay Day. Predstavuje to skutočnosť, že domorodé ženy dostávajú v priemere len 57 % platov bielych mužov. Všetky sme fenomenálne ženy a všetky si zaslúžime rovnakú odmenu za rovnakú prácu. Získajte toto tričko a podporte fond Native Voices Rising Fund v prospech organizácie, obhajoby a občianskej angažovanosti v komunitách amerických Indiánov, domorodých obyvateľov Aljašky a pôvodných havajských spoločenstiev. @phenomenal.ly @urbannativeera #DemandMore

Príspevok zdieľaný používateľom Zahn McClarnon (@zahnmcclarnon) 27. septembra 2018 o 11:46 PDT

Aký bohatý je teraz? Zahn McClarnon Čistá hodnota

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Zahna McClarnona odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý získal vďaka svojej úspešnej angažovanosti vo filmovom priemysle ako profesionálny herec, ktorý od začiatku svojej kariéry na začiatku 90. rokov hral vo viac ako 80 televíznych a filmových tituloch.

Raný život a vzdelávanie

Zahn McClarnon bol vychovaný so svojím dvojčaťom neďaleko Browningu v Montane otcom írskeho pôvodu a matka Hunkpapa Lakota . Jeho otec pracoval pre službu národného parku v národnom parku Glacier. Jeho matka vyrastala v indiánskej rezervácii Blackfeet, kde Zahn trávil čas so svojimi starými rodičmi z matkinej strany.

Rodina sa neskôr presťahovala do štvrte Joslyn Castle & Dundee, ale Zahn hovorí, že vyrastal v Nebraske, Montane, Južnej Dakote, Severnej Dakote, Wyomingu a Minnesote. Navštevoval Omaha Central High School, z ktorej maturoval v roku 1986.

Začiatky kariéry

Zahn McClarnon začal svoju kariéru na javisku účinkovaním v inscenácii Jesus Christ Superstar v divadle Chanticleer v Council Bluffs v štáte Iowa. Čoskoro sa presťahoval do Los Angeles v Kalifornii a debutoval v televízii vo vedľajšej úlohe v epizóde CBS komédia-dráma krimiseriál Tequila a Bonetti z roku 1992.

Potom si Zahn zahral mladého Raymonda v roku 1993 v televíznom filme Cooperstown vyrobenom pre televíziu a potom debutoval ako zástupca medveďa v psychologickom trileri Silent Fall z roku 1994, ktorý režíroval Bruce Beresford . V rokoch 1996 a 1997 vystupoval ako Carlos Montalvo v dramatickom seriáli ABC Dangerous Minds, po ktorom nasledovalo jeho stvárnenie Indiana Louisa v kriminálnej akcii Dusting Cliff 7 z roku 1997 a Sky Walker vo westernovom filme Lakota Moon z roku 1999. Počas 90. rokov 20. storočia Zahn hosťoval aj v mnohých ďalších televíznych seriáloch, ako napríklad Dr. Quinn, Medicine Woman, NYPD Blue a Walker, Texas Ranger.

Vzostup k sláve

Po získaní malej úlohy v akčnej dráme MacArthur Park z roku 2001 sa Zahn predstavil ako Elton Blue Cloud v kriminálnej dráme Skins z roku 2002, ktorú režíroval Chris Eyre. V nasledujúcom roku hral Hawka v televíznej sci-fi akčnej dráme Momentum, potom sa skutočne dostal do povedomia v roku 2005, keď hral ako Running Fox v miniséria TNT Into The West , produkoval Steven Spielberg. O dva roky neskôr si Zahn zahral Rustyho Frobishera v road filme Searchers 2.0, po ktorom nasledovali jeho postavy Calva v thrilleri Not Forgotten a Savage Davea v komédii Repo Chick, obe v roku 2009.

pridané Zahn McClarnon na Pondelok 26. februára 2018

Hosťoval aj v televíznych seriáloch ako The Shield, Saving Grace a Medium.

Pokračujúci úspech

V roku 2011 získal Zahn úlohu Quanaha Parkera v akčnom dobrodružnom filme The Legend Of Hell’s Gate: An American Conspiracy a potom sa pripojil k obsadeniu CW. thriller kriminálna dráma séria Ringer stvárňujúca Bodawaya Macawiho. Po zrušení seriálu bol Zahn vybraný, aby stvárnil policajného náčelníka Mathiasa v modernom západnom kriminálnom seriáli Longmire od A&E, ktorý sa vysielal v rokoch 2012 až 2017. Súčasne hral Charlesa v horore Resolution z roku 2012, hral Romulusa v komédii Awful Nice z roku 2013. a vystupoval ako Bill v dráme Mekko z roku 2015.

Potom bol obsadený ako Hanzee Dent v druhej sezóne FX čierna komédia-krimi antologická séria Fargo v roku 2015 a potom získali také úlohy ako Michael v dráme In Embryo a Billy v dráme Ani vlk, ani pes, obe v roku 2016.

V posledných rokoch

Zahn McClarnon bol vybraný, aby stvárnil Toshawaya westernový dramatický seriál ABC The Son od roku 2017 do roku 2019, potom získala rolu Halletta v akčnom thrilleri Braven z roku 2018, ktorý režíroval Lin Oeding. V tom istom roku bol Zahn obsadený ako Akecheta v sci-fi westernovom seriáli HBO Westworld a Taza v kriminálnom seriáli Queen Of The South.

V roku 2019 hral v úlohe Crow Daddy v nadprirodzenom horore Doctor Sleep, ktorý vychádzal z rovnomenného románu Stephena Kinga, hral Sama Sixkillera v životopisnom dobrodružstve Hell On The Border a vystupoval ako Tulimak v dráme Togo. V roku 2020 sa Zahn objavil v úlohe Yvona v dramatickom seriáli National Geographic Barkskins a hral Mannyho v dramatickom filme Bad Dad.

Pripravované projekty

Je oznámené, že Zahn bude hrať v kriminálnom trileri The Silencing.

Okrem toho si zahrá Williama Johnsona vo westerne The Last Manhunt, ktorý je momentálne v postprodukcii, a stvárni Masaka v dobrodružnej akcii The Red Man’s View. Povráva sa, že si zahrá Little Crow v hororovom fantasy Ghostkiller.

Vzhľad a vitálna štatistika

Zahn McClarnon má dlhé tmavohnedé vlasy a tmavohnedé oči. Stojí vo výške 5 stôp 6 palcov (1,68 m), pričom váži okolo 154 libier (70 kg). Jeho veľkosť topánok je 8 (US).

Osobný život

Zahn McClarnon má tendenciu držať svoj súkromný život ďaleko od očí verejnosti, je však známe, že sa neoženil a nemá deti. Zach bol pomenovaný po svojom praprastrýkovi z matkinej strany Frankovi ‚Frances‘ B. Zahnovi, umelcovi.

Bol lakotským starším z indiánskej rezervácie Standing Rock. Jeho druhé meno má význam „ten, ktorý príde prvý“.

Zranenie mozgu

Koncom roka 2017 trpel Zahn McClarnon poranenie mozgu po páde vo svojom dome. Okamžite bol hospitalizovaný na JIS s traumou mozgu. Stalo sa to v čase, keď natáčal druhú sezónu Westword, v ktorej sa objavil v opakujúcej sa úlohe. Po nehode bola výroba série nakrátko odstavená.

Závislý na drogách a alkohole

Zahn bol závislý na drogách a alkohole rovnako ako jeho matka. Vo veku 33 rokov dostal infarkt, no odvtedy je triezvy a čistý. Jeho matka je tiež čistá a v súčasnosti vyučuje terapiu na rehabilitačnej klinike v Rosebud v Južnej Dakote.