• Hlavná
  • Herci
  • Wiki Richarda Molla – Býk o „nočnom súde“ – čistá hodnota, výška

Wiki Richarda Molla – Býk o „nočnom súde“ – čistá hodnota, výška

Obsah



Kto je Richard Moll?

Richardom Mollom je talentovaného amerického herca, ktorého preslávila azda najmä rola Býka z Nočného dvora. Vyznačuje sa tiež jedinečne hlbokým hlasom, ktorý mu pomohol získať rôzne hlasové úlohy vo videohrách a filmoch.

Richard Moll Vek, raný život, rodina a vzdelanie

Richard bol narodený v znamení zverokruhu Kozorožec 13. januára 1943 v Pasadene v Kalifornii v USA rodičom Violet Anite Grill a Harry Findley Moll, čím mal v roku 2020 77 rokov. Jeho otec bol uznávaný mestský právnik, zatiaľ čo jeho matka pracovala ako sestra. Podľa národnosti je Američan a patrí k bielemu etniku.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#RichardMoll je známou tvárou už 40 rokov — a vo veku 77 rokov stále hrá.⠀ ⠀ Vidieť ho v jednej z jeho prvých televíznych úloh v #HowTheWestWasWon — 12:30–3p ET na #getTV

Príspevok zdieľaný používateľom getTV (@gettv_official) 21. júna 2020 o 9:34 PDT

Richard mal počas svojho detstva mimoriadne tempo rastu. Zatiaľ čo priemerný 12-ročný chlapec by stál na 4,8 stopy, Richard mal v tomto veku už šesť stôp. Nie je jasné, či má nejakých súrodencov alebo bol jedináčik, keďže takéto informácie nezdieľal online.

Čo sa týka jeho vzdelania, po maturite na strednej škole sa Richard pripojil a absolvoval Kalifornskú univerzitu v Berkeley, odbor história a psychológia. Počas štúdia na univerzite bol členom bratstva Kappa Alpha Order.

Richard Moll Začiatky kariéry a vzostup na výslnie

Po promócii v roku 1964 pracoval Richard ako zástupca probačného úradníka v okrese Alameda, no vydržal len desať mesiacov. Potom pracoval v dámskom pančuchovom tovare ako vedúci skladu v obchode v San Franciscu – podľa neho veril, že je na nesprávnom mieste.

V roku 1968 sa Richard presťahoval do Hollywoodu s úmyslom presadiť sa vo filmovom priemysle, avšak nasledovalo desaťročie zastávok a začiatkov. Zatiaľ čo sa snažil vyjsť s peniazmi, zaoberal sa príležitostnými prácami a príležitostnými komerčnými úlohami, vrátane hrania kanibala v reklame Hertz v polovici 70. rokov s Donom Adamsom od Get Smart.

Richardove herectvo kariéra odštartoval v roku 1977, keď získal rolu Josepha Smitha vo filme Brigham a neskôr vedľajšiu rolu v televíznom filme The Jericho Mile, ktorý získal cenu Emmy, po boku Richarda Lawsona, Petera Straussa a Rogera E. Mosleyho.

Pokračoval v menších úlohách v rôznych filmoch, vrátane dobrodružného filmu Meč a čarodej, než sa mu konečne podarilo preraziť. V roku 1984 bol Moll vybraný pre jednu z jeho pozoruhodných úloh, ako Aristotela Nostradama Bulla Shannona, aby sa objavil v televíznom komediálnom seriáli Night Court.

Séria bežala od roku 1984 do roku 1992, v roku 2013, keď sa ho opýtali, či by sa rád stretol s hercami a nakrútil novú sériu seriálu, odpovedal rázne „nie“. Hovoril o ňom: ‚V žiadnom prípade by som sa do pekla nezúčastnil.‘

Richard si užíval svoj úspech, kým táto séria trvala, a to viedlo k pozoruhodnejším rolám. Richard bol na svojom vrchole v 80. a 90. rokoch s rôznymi úlohami, ako napríklad vo filmoch Getting By ako Boo, Sidekicks ako Horn a ako Dementor vo filme Jingle All the Way, okrem iných úloh, čo všetko viedlo k jeho prominentnosti.

Medzi ďalšie filmy, v ktorých sa objavil počas tohto obdobia, patrili Mimo tohto sveta, Nabitá zbraň 1, Martin, Babylon 5, Sabrina The Teenage Witch a Dr. Quinn Medicine Woman.

Richard sa síce objavil v rôznych filmoch na plátne, no ten, v ktorom sa podpísal, bol televízny seriál Night Court, no od roku 2000 hral vo viac ako 40 televíznych seriáloch a filmoch. Žiadna z týchto úloh však nebola nijako pozoruhodná, pretože všetky boli vedľajšími úlohami v B-produkčných filmoch. Zahŕňajú Scary Movie 2, Cold Case, Smallville, Nightmare Man, hororovú komédiu, Love at First Hicup, komediálny film, Sorority Party Massacre, hororovú komédiu, Anger Management a Slay Belles, jeho najnovšie vystúpenie v horore v roku 2018.

Hlasové herectvo Richarda Molla

Moll prispel ako hlasový herec k mnohým animovaným filmom a videohrám, vrátane Mighty Max, v ktorom hral Normana. Jeho najlepšie hlasové úlohy sú však Dent v Batman: The Animated Series, Harvey v Two-Face a Scorpion v Spider-Man: The Animated Series. Prvý a tretí film bežal na FOXe od začiatku do polovice 90. rokov. Richard tiež prepožičal svoj hlas rôznym videohrám, vrátane The Incredible Hulk: Ultimate Destruction a Fallout.

Osobný život Richarda Molla, manželka a deti

Moll sa stretla a spadla v láska s Laurou Class v roku 1988 a pár sa spojil v tom istom roku.

**PRIHLIADKA!**Herec Richard Moll (House, Night Court) bol taký láskavý, že si s nami nedávno sadol a prediskutoval svoje…

pridané Scream Factory na Piatok 7. februára 2014

Ich ľúbostný príbeh však mal krátke trvanie, pretože sa rozviedli len po štyroch rokoch v roku 1992. Krátko nato sa Richard stretol s ďalšou slečnou Khrystyne Haje, ale vzťah sa nikdy nezhmotnil do manželstva a v tom istom roku sa rozišli.

Potom rok chodil so Susan Brown, ktorú jej predstavil jej nevlastný otec, komik Milton Berle, a pár sa zosobášil v roku 1993. Požehnali im dve deti, Chloe sa narodila v roku 1995 a Mason v roku 1996, manželstvo trvalo 12 rokov. rokov, ale v roku 2005 to pár vzdal a rozviedli sa.

Richard je tiež nevlastným otcom Cassandry a Morgana. Richard mal rád svojho svokra, ktorý zomrel v marci 2002. Hovorí: ‚Milujem Miltona a chýba mi viac, ako som si uvedomoval.‘ Po jeho rozvode nie sú žiadne informácie o tom, že by sa Richard dostal do ďalšieho vzťahu.

Moll býva v Los Angeles. Je vášnivým zberateľom starožitností a jeho najväčším cieľom je neustále zlepšovať svoje remeslo.

Richard Moll Čistá hodnota

Po takej dlhej dobe v hereckom priemysle si Richard nazhromaždil poriadny majetok. Podľa renomovaných zdrojov jeho čisté imanie je odhaduje sa, že v roku 2020 bude až 5 miliónov dolárov.