Wiki Paula Zahn, manžel, plat, chirurgia

Paula Zahn je americká televízna novinárka, ktorá sa preslávila ako moderátorka správ pre CNN, Fox News, ABS News a CBS News a stala sa ešte slávnejšou vďaka hosťovaniu kriminálnych dokumentov On the Case with Paula Zahn.

ObsahRaný život a rodina

Paula Ann Zahn sa narodila 24. februára 1956 v Omahe, Nebraska, USA. Jej otec, Norm Zahn, bol obchodným riaditeľom IBM (International Business Machines) Corporation a jej matka Betty bola umelkyňa a učiteľka. Ona a jej traja súrodenci, menovite Steve, Mark a Leslie, vyrastali v Kantone, Ohio, potom sa presťahovali do Naperville, Illinois. Kvôli práci jej otca sa museli často sťahovať a dokonca si z toho urobila srandu, že IBM znamená I've Been Moved.

pridané Paula Toothová na Pondelok 9. júla 2018

Keď bola v tínedžerskom veku, povedala, že rodina navštevovala každý týždeň bohoslužbu inej viery asi rok v Chicagu – takto sa dozvedeli o rôznych náboženstvách.

Keď mala 28 rokov, jej otcovi diagnostikovali pokročilý lymfóm a o tri týždne neskôr jej matke diagnostikovali rakovinu prsníka. Bol to ťažké obdobie pre rodinu o to viac, keď sa dozvedeli, že sestra jej mamy, Annie, mala mnohopočetný myelóm a Steveova manželka mala rakovinu prsníka v štádiu III. Toto všetko sa udialo v priebehu 14 mesiacov. Jej rodičia žili v tom čase v Chicagu a ona musela kvôli svojej práci tam a späť z Bostonu alebo Los Angeles a ísť domov, aby sa starala o svojich rodičov, keď bola mimo práce.

Paula sprevádzala svoju mamu, keď podstúpila mastektómiu, ale jej otec zomrel po štyroch rokoch boja s rakovinou. V roku 1991 sa počas bežnej mamografie zistilo, že jej mama má nádor v druhom prsníku, ale o osem rokov neskôr sa stala bez rakoviny a mohla tráviť čas so svojimi deťmi a vnúčatami.

Vzdelanie

Z Naperville Central High School imatrikulovala v roku 1974 po prestupe z Washington Junior High School tiež v Naperville. Paula, ako štipendium na violončelo, absolvovala v roku 1978 bakalársky titul v odbore žurnalistika na Stephens College v Columbii, Missouri.

Kariéra

Prvé kroky

jej prvá ohlasovacia úloha ako stážista v CBS vlastnil a prevádzkoval virtuálny kanál 2 WBBM-TV v Chicagu.

Paula Toothová

Nasledujúcich desať rokov pracovala na rôznych miestnych staniciach po celej krajine, vrátane KMFB-TV v San Diegu, Kalifornie KCBS-TV v Los Angeles, KPRC-TV v Houstone, Texas a WNEV-TV (teraz WHDH-TV) v Bostone. , Massachusetts.

Ďalší úspech

V ABC News začala pracovať v roku 1987 ako víkendová moderátorka v The Health Show, potom ako spolumoderátorka v World News This Morning. Nahradila tiež Joan Lunden v Good Morning America a robila pre reláciu spravodajské segmenty.

Paula dostala ponuku pracovať v CBS News vo februári 1990, ako spolumoderátorka s Harrym Smithom v CBS Good Morning, a následne pokrývala rôzne udalosti vrátane zimných olympijských hier vo Francúzsku (1992) s Timom McCarverom a v Nórsku (1994).

Zaoberala sa aj správami o obliehaní Waco, ktoré inicioval FBI (Federal Bureau of Investigation), ktoré trvalo 51 dní v roku 1993 a skončilo smrťou 76 členov náboženskej sekty Branch Davidians, vrátane vodcu Davida Koresha (25). deti a dve tehotné ženy. V roku 1996 sa Paula stala moderátorkou sobotňajšieho vydania CBS Evening News. Jej pôsobenie v CBS News trvalo takmer desať rokov.

V roku 1999 sa presťahovala do Fox News Channel (FNC) a ukotvila večerné spravodajstvo Fox Report a spustila svoj spravodajský program The Edge s Paulou Zahn v hlavnom vysielacom čase.

Zahn sa pripojil k CNN 11. septembra 2001, v ten istý deň, keď došlo k teroristickým útokom proti Spojeným štátom zo strany islamskej teroristickej skupiny al-Káida, a nepretržite viedol spravodajstvo na mieste činu, pričom viedol rozhovory s preživšími, záchranármi a vládnymi úradníkmi.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Na červenom koberci dnes večer v The Paley Center Pocta ženám v televízii!!! Som tak nadšený, že môžem byť zahrnutý – aká veľkolepá udalosť!!! #carolburnett #marlothomas #julianemargolies #dorothyhammill #paulazahn #traceeellisross #mariskahargatay #loreenarbus #chrissymetz @paleycenter

Príspevok zdieľaný používateľom Susan Lucci (úradníčka) (@therealsusanlucci) 17. mája 2017 o 19:44 PDT

Stal sa najsmrteľnejším teroristickým útokom v dejinách USA, keďže si vyžiadal takmer 3 000 obetí vrátane viac ako 300 hasičov a takmer stovky policajtov, zranil viac ako 25 000 ľudí a spôsobil škody na majetku a infraštruktúre v hodnote 10 miliárd dolárov. Nasledujúci deň ukotvila nový televízny spravodajský program Americké ráno s Andersonom Cooperom a Jackom Caffertym mesiace pred plánovaným termínom, keďže pokračovali v spravodajstve o útokoch z 11. septembra.

V roku 2003 hostila dvojhodinový program Behind the Headlines a pokračovala v spravodajstve o vojne v Iraku, v rámci ktorej koalícia vedená USA napadla Irak s cieľom zvrhnúť režim Saddáma Husajna v operácii Iracká sloboda. Anderson Cooper prevzala prvú hodinu a potom v septembri spustila vlastnú večernú šou Paula Zahn Now v hlavnom vysielacom čase. Jeho posledné vysielanie bolo v auguste 2007, zrušenie vraj bolo kvôli nízkej sledovanosti.

Povedala, že divákov pre časový úsek relácie priťahovali relácie riadené názormi, a to zjavne nerobí. Jej rezignácia zo siete bola oznámená v júli 2007. Paule ku koncu roka vypršala zmluva a povedala, že je ten správny čas, aby sa ona a CNN pohli vpred na iných cestách. Povedala, že si plánovala dať pauzu, kým prejde na inú prácu.

V novembri 2008 spolumoderovala Sunday Arts, show, ktorá predstavovala umeleckú scénu v New Yorku, na kanáli WNET 13 a WLIW kanáli 21. Tiež hosťovala epizódu zo série antológie Great Performances s názvom From Vienna: The New Oslava roka 2011.

O prípade s Paulou Zahnovou

Toto je dokumentárny seriál, ktorý obsahuje skutočné kriminálne príbehy a záhady, ktorý sa prvýkrát odvysielal 18. októbra 2009 na kanáli Investigation Discovery.

Paula moderovala šou a cestovala po celej krajine, aby robila rozhovory s ľuďmi, ktorých sa týkali a priamo ovplyvnení prípadmi, ktoré uvádzala. Teraz má 20thsezóna s takmer 300 odvysielanými epizódami. Je tiež jednou z výkonných producentiek šou.

ocenenia

Paula získala svoju prvú cenu Emmy za investigatívne spravodajstvo, keď pracovala v KFMB-TV, a svoju druhú cenu Emmy za reportáž o zrážke lietadla Aeromexico a súkromného lietadla, keď bola v KCBS-TV, má celkovo deväť cien Emmy.

Získala šesť cien Gracie, jednu z nich za exkluzívny rozhovor so sestrou Usámu bin Ládina Carmen bin Ládin v relácii Paula Zahn Now. Získala dve ceny National Headliner Awards za spravodajstvo o hurikáne Rita a incidente Jet Blue, ako aj za pád Saddáma.

Zahn získala ocenenie Albert Einstein College of Medicine Spirit Award za úspech a bola ocenená inými organizáciami alebo inštitúciami za jej prínos k informovanosti o rakovine a prevencii rakoviny.

Osobný život

Paula sa zoznámila s realitným developerom Richardom Cohenom začiatkom 80-tych rokov v Bostone, keď pracovala vo vtedajšej WNEV-TV a bol zakladateľom a prezidentom Capital Properties so sídlom v Bostone. Neprezradilo sa, kedy spolu začali chodiť, ani ako dlho boli spolu pred uzavretím uzla v roku 1987. V roku 1990 porodila ich dcéru Haley, po ktorej nasledoval Jared Brandon v roku 1994 a Austin Bryce v roku 1997. Richard je Žid a deti boli vychovávané v jeho viere.

Po 20 rokoch manželstva sa to rozhodli ukončiť – v apríli 2007 sa objavili správy o rozchode páru, po ktorom nasledovali škandalózne špekulácie o dôvode, ktorý za tým stojí. Tvrdilo sa, že Paula mala mimomanželský pomer so ženatým mužom menom Paul Fribourg, generálnym riaditeľom Conti Group, ktorý bol tiež priateľom páru a s ktorým Richard hral golf a tenis. Hovorí sa, že aféru objavil Richard po prečítaní Paulinho denníka s grafickým obsahom, ktorý bol opísaný ako šokujúci a otrasný.

To, čo sa stalo v nasledujúcich mesiacoch, sa stalo bulvárnym krmivom, pretože každý tábor vydal vyhlásenia o tom, čo sa skutočne stalo a kto je za to vinný. Podala žalobu na Richarda, ktorý podľa nej pôsobil ako jej finančný manažér počas 20 rokov ich manželstva za to, ako spravoval jej financie, ale súd ju zamietol.

Paula má teraz 64 rokov a je zaneprázdnená prácou.

Zaujímavé fakty a fámy

  • Na violončelo začala hrať ako šesťročná a odvtedy prešla dlhú cestu. V máji 1992 hrala Paula na violončelo s New York Pops Orchestra v Carnegie Hall.
  • V roku 1973 sa pripojila k súťaži Miss Teenage America Pageant, ktorá reprezentovala Auroru, Illinois a dostala sa až do semifinále.
  • Richard a Paula boli údajne na opačných stranách, pokiaľ ide o odstránenie jastraba červenochvostého Bledého samca z ich družstevnej budovy na Manhattane v roku 2004 Richard, ktorý bol prezidentom družstva, bol za, ale Paula bola za nie.
  • Paula je veľmi aktívna v mnohých organizáciách obhajujúcich rakovinu, pričom svoje pozície využíva na zvyšovanie povedomia o rakovine, keďže sa venuje príbehom a problémom súvisiacim s rakovinou.

Vzhľad

Je vysoká 5 stôp 6 palcov (1,67 m) a váži 128 libier (58 kg). Má blond vlasy a zelené oči.

Čistý majetok

Paula má odhad čistý majetok 18 miliónov dolárov od júna 2020, podľa zdrojov.