• Hlavná
  • Herci
  • Wiki Luka Grimesa – Čistá hodnota, manželka, priateľka – životopis

Wiki Luka Grimesa – Čistá hodnota, manželka, priateľka – životopis

ObsahÚvod

Luke Grimes je herec, azda najznámejší vďaka úlohe v slávnom akčnom filme Americký ostreľovač, ktorý mu pomohol dosiahnuť svetovú slávu. Vedeli ste, že mal aj úlohy vo filmoch True Blood a Fifty Shades of Grey? Ktorá rola mu pomohla upútať pohľady hollywoodskych kastingových agentov?

Raný život a vzdelanie

Luke Timothy Grimes sa narodil 21. januára 1984 v Daytone v štáte Ohio v USA a má troch starších súrodencov. Jeho otec, Randy Grimes, bol letničným pastorom, ktorý pracoval v kresťanskej cirkvi Open Bible, takže Grimes bol vychovaný v prísnej kresťanskej rodine a s inými deťmi sa príliš nestýkal.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Tento #kovboj mi každý týždeň určite chýba. . #KayceDutton #LukeGrimes #Yellowstone

Príspevok zdieľaný používateľom Luke Grimes fanúšik Yellowstone (@lukegrimesfanyellowstone) 13. septembra 2019 o 5:15 PDT

Šiel na Daytonskú kresťanskú strednú školu, z ktorej maturoval v roku 2002. O dva roky neskôr sa presťahoval do New Yorku, aby sa zapísal na Americkú akadémiu dramatických umení (AADA), kde študoval umenie vo všeobecnosti.

Kariéra

Grimes debutoval v roku 2006, keď bol ešte študentom AADA, keď získal rolu Jakea v horore All the Boys Love Mandy Lane s Amber Heard v hlavnej úlohe. Nasledujúci rok sa krátko objavil vo War Eagle, Arkansas, filme o stredoškolskej baseballovej hviezde, ktorá sa snaží nájsť novú životnú cestu.

Za výkon v tomto filme sa spolu s Danom McCabeom podelili o cenu za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe na filmovom festivale v Breckenridge v roku 2008.

V roku 2008 bol po boku Brucea Willisa a Mischy Bartonovej v komediálnom filme Bretta Simona Atentát na prezidenta strednej školy a v roku 2009 sa Grimes stal súčasťou hlavného obsadenia televízneho seriálu Brothers and Sisters, kde stvárnil Ryana Laffertyho, nemanželského syna William Walker v 35 epizódach počas dvoch sezón. Tento vzhľad prinútil mnohých kastingových agentov, aby si ho všimli a pomohli mu získať veľa budúcich rolí.

Po odchode zo série v roku 2010 si zahral vo filme Shit Year spolu s Ellen Barkin a Bobom Einsteinom a v roku 2011 sa objavil v krátkom filme The Light in the Night, po ktorom v roku 2012 nasledoval pilotný film FX Outlaw Country a v roku 2011 Odfotené 2 spolu s Liamom Neesonom a Famke Janssen.

Grimes bol obsadený ako James v populárnom televíznom seriáli True Blood v roku 2013 a objavil sa v šiestich epizódach predtým, ako opustil show - fámy uviedol, že odišiel, pretože odmietol stvárniť homosexuálnu postavu, ale jeho oficiálna odpoveď bola, že sa chce venovať iným obchodným príležitostiam. V tom istom roku stvárnil Bena vo filme The Wait a objavil sa aj vo filme Dark Around the Stars, v ktorom hral Evana.

V roku 2014 sa objavil po boku Bradleyho Coopera a Sienny Miller v akčnom filme Clinta Eastwooda Americký ostreľovač a v roku 2015 stvárnil Elliota Greya, staršieho brata miliardára Christiana Greya, ktorého stvárnil Jamie Dornan, v adaptácii filmu E.L. Jamesov erotický román „Fifty Shades of Grey“. Následne si túto rolu zopakoval v dvoch pokračovaniach, Fifty Shades Darker z roku 2017 a Fifty Shades Freed v roku 2018.

V roku 2015 sa objavil aj v ďalších dvoch celovečerných filmoch Freeheld a Forever a v nasledujúcom roku po boku Denzela Washingtona, Ethana Hawka a Chrisa Pratta v akčnom filme Sedem statočných.

V tom istom roku hral vo filme Manhattan Undying a spolu s Emily Browning vo filme Shangri-La Suite.

V roku 2017 stvárnil Erica Norrisa vo filme El Camino Christmas, potom v roku 2018 získal hlavnú rolu vo filme Yellowstone spolu s Kevinom Costnerom a Kelly Reilly, ktorí počas troch sezón stvárnili Costnerovho syna Kayce Dutton. štvrtá sezóna, ktorá sa bude vysielať v roku 2021.

Grimes hral ako Nick Brenner vo filme Into the Ashes z roku 2019 o bývalom zločincovi, ktorý sa snaží žiť nový život.

Osobný život

Grimes drží väčšinu svojho osobného života v súkromí a mimo médií, a preto nie je zverejnené, či je alebo nie je vo vzťahu. V roku 2012 to bolo povrávalo sa že bol vo vzťahu s herečkou Gillian Zinser, ktorá je známa stvárnením Ivy Sullivanovej v roku 90210. Ani jedna z nich tieto klebety nikdy nepotvrdila ani nevyvrátila.

Napriek tomu, že vyrastal vo veľmi náboženskej rodine, sám tvrdí, že nemá rád organizované náboženstvá a identifikuje sa ako agnostik.

V roku 2005 sa Grimes zúčastnil konkurzu na úlohu Elvisa Presleyho v rovnomennom miniseriáli CBS. O rolu však prišiel Jonathan Rhys Meyers, ktorý bol v tom čase tiež tak trochu neznámy širokej verejnosti.

Grimes sa v roku 2010 zúčastnil konkurzu na úlohu upíra Edwarda Cullena pre prvý film zo série Twilight, ale túto rolu stratil v prospech Roberta Pattinsona, ktorý po obsadení do tohto filmu dosiahol celosvetovú slávu.

Grimes hrá na bicie a bol bubeníkom alternatívnej rockovej kapely Mitchells Folly. Skupina vydala svoj prvý album v roku 2008 s názvom Whirlwind.

Čistá hodnota

Grimes je úspešný herec, ktorý sa objavil v niekoľkých pomerne úspešných televíznych seriáloch a filmoch. Od júna 2020 je jeho čistý majetok odhadnutý okolo 500 000 dolárov. Neexistujú žiadne zverejnené informácie o žiadnom z jeho majetku, ako sú nehnuteľnosti alebo autá.

Fyzicka charakteristika

Grimes je svalnatý muž, ktorý stojí vo výške 6 stôp (1,83 m) a váži okolo 158 libier (72 kg). Oči má tmavohnedé a vlasy svetlohnedé siahajúce po plecia.