• Hlavná
  • Herci
  • Wiki Lily Nicksay (známy ako Morgan Matthews vo filme Boy Meets World)

Wiki Lily Nicksay (známy ako Morgan Matthews vo filme Boy Meets World)

ObsahKto je Lily Nicksay vo filme Boy Meets World? Wiki Bio

Lily Nicksay sa narodila v Los Angeles v Kalifornii v USA 8. januára 1988 – jej znamenie zverokruhu je Kozorožec a má americkú národnosť. Ona je herečka , ktorá je možno stále najznámejšia pre jej stvárnenie Morgana Matthewsa v komediálnom dramatickom rodinnom seriáli Boy Meets World, ktorý sa vysielal v rokoch 1993 až 2000 a v ktorom hrali Ben Savage, Rider Strong a William Daniels. Sleduje chlapca vyrastajúceho po boku svojich dvoch bratov, ktorý testuje svoje teórie o tínedžerskom veku – séria bola úspešná, pretože získala päť ocenení a bola nominovaná na 17 ďalších.

pridané Vek Mesiaca na Piatok 8. apríla 2016

Detstvo a vzdelanie

Lily bola vychovávaná ako jediné dieťa v Los Angeles jej otcom, ktorý je obchodníkom, a matkou, ktorá je divadelná herečka. Lily sa začala zaujímať o herectvo vďaka svojej matke, ktorá ju často brávala do miestneho divadla na spoločné predstavenia, a kým Lily skončila základnú školu, objavila sa v niekoľkých hrách, ktoré sa tam hrali. Navštevovala miestnu strednú školu, kde bola členkou školského dramatického krúžku, pričom bola aj fyzicky aktívna, keďže hrala futbal a tenis. Po imatrikulácii v roku 2006 sa Lily zapísala na University of St Andrews v Škótsku, kde nakoniec v roku 2011 promovala s titulom Master of Arts v latinčine a starovekej gréčtine.

Úlohy v televíznych seriáloch

Lily sa prvýkrát objavila v televíznom seriáli v roku 1993 vo filme Boy Meets World a jej ďalšia rola bola v roku 2000, keď sa objavila ako Melissa Tory v epizóde Waterworld právnického dramatického seriálu Judging Amy, v ktorom hrali Amy Brenneman a Tyne Daly a je o dcéra, matka a stará mama, ktoré žijú v Hartforde v Connecticute. Séria bola obrovským úspechom, získala 13 ocenení a bola nominovaná na 47 ďalších, vrátane troch Zlatých glóbusov. Nasledujúci rok Lily stvárnila Lesley Walker v epizóde Heart z dramatického seriálu The Guardian, v ktorej hrali Simon Baker a Alana Rosenberg v príbehu právnika pracujúceho v právnickej spoločnosti jeho otca. Získal šesť ocenení a bol nominovaný na 10 ďalších vrátane jedného Zlatého glóbusu.

V roku 2002 Lily stvárnila Sabrinu v epizóde Rory’s Got a Girlfriend of the komediálny dramatický seriál 8 jednoduchých pravidiel... na randenie s mojou dospievajúcou dcérou , v ktorom si zahrali Katey Sagal a Kaley Cuoco a ktorý je o živote rodiny Hennessyovcov po smrti ich rodinného patriarchu. Séria bola úspešná, pretože získala deväť ocenení vrátane jednej Primetime Emmy za vynikajúcu kinematografiu za sériu s viacerými kamerami.

Po ukončení vzdelania prišla Lilyina ďalšia rola v roku 2013, keď hrala Rose Sutfinovú v epizóde Červená, biela a modrá kritikmi uznávanej mysterióznej kriminálnej drámy The Mentalist o jasnovidcovi, ktorý sa snaží vypátrať muža, ktorý zavraždil jeho. Manželka a dcéra. Seriál vyniesol Simonovi Bakerovi nomináciu na Zlatý glóbus za najlepší herecký výkon v televíznom seriáli – dráma.

Dve z najnovších rolí Lily v televíznom seriáli boli v epizóde Girl Meets Goodbye komediálneho seriálu Girl Meets World v roku 2017 a epizóde Judge, Jury… policajného procedurálneho dramatického seriálu NCIS v roku 2019.

Úlohy vo filmoch

Lily debutovala vo filme v roku 1995, keď stvárnila Dream Angel vo fantasy dramatickom filme The Christmas Box, v ktorom hrali Richard Thomas a Maureen O'Hara a ktorý sleduje muža, ktorý presťahuje celú svoju rodinu na panstvo, v ktorom všetci pomáhajú staršia vdova. Film získal dve ceny, vrátane Primetime Emmy za vynikajúce kostýmy pre minisériu alebo špeciál.

Nasledujúca rola Lily bola v romantickej dráme Zblízka a osobne v roku 1996, v ktorej hrali Robert Redford a Michelle Pfeiffer, a potom sa objavila v akčnom trileri The Negotiator v roku 1998, v ktorom hrali slávni herci Samuel L. Jackson a Kevin Spacey. , nasledovaný jej hlasom Sydney, v živo akčnom animovanom komediálnom filme The Adventures of Rocky and Bullwinkle v roku 2000. V nasledujúcich rokoch sa Lily objavila v mnohých krátke filmy, ako napríklad You Me & Her a Next Day Blur v roku 2014, ako aj vo filme Killing Animals v roku 2015. Niektoré z jej najnovších úloh vo filmoch boli v krátkych filmoch Pontiac Angel a Age of the Moon v roku 2015 a Pizza and Whine v roku 2019.

Úlohy v divadelných hrách

Lily debutovala na divadelných doskách v roku 2002, keď stvárnila Hedvigu vo filme Divoká kačka, pričom jej ďalšia rola prišla o 11 rokov neskôr v divadle Glendale Center, keď hrala Bette v komédii Nebo môže počkať.

V roku 2014 sa objavila v The Trip Back Down v divadle Whitefire a v The Curse of Oedipus v Antaeus Company, predtým sa objavila ako May v Last Train to Nibroc a See Rock City v Rubicon Theatre Company v roku 2015 a 2016, resp. Lily hrala Burbanka v A Singular They v divadle Blank predtým, ako stvárnila postavu Cala v And Then They Fell v Brimmer Street Theatre Company a potom sa objavila v kriticky uznávanej trojdielnej hre The Nibroc Trilogy, ktorá bola uvedená v Rubicon Theatre Company v tom istom roku v roku 2017. , Lily hrala hlavnú úlohu vo filme Baby Doll.

Niektoré z najnovších účinkov Lily v divadelných hrách boli v hre Harvey z roku 1944, ktorú uviedol v Laguna Playhouse v roku 2019, v hre Williama Shakespeara Measure for Measure v Ensemble Theatre Company v roku 2019 a v romantickej komediálnej hre Bosé nohy v parku v Laguna Playhouse. v roku 2020.

Ocenenia a vyznamenania

V roku 2002 bola Lily nominovaná na cenu Ovation za hlavnú herečku v hre Divoká kačica, zatiaľ čo jej ďalšia nominácia na cenu Ovation za najlepšiu inscenáciu hry (veľké divadlo) prišla v roku 2015 za film Posledný vlak do Nibroca.

V roku 2016 získala cenu Santa Barbara Independent Indy Award za najlepší výkon za film See Rock City predtým, ako bola v roku 2017 nominovaná na cenu Stage Raw za vedúci ženský výkon za A Singular They.

Lily vyhrala cenu Ovation Award za hlavnú herečku v hre Play for See Rock City a potom bola nominovaná na ďalšiu cenu Ovation Award za hlavnú herečku v hre pre Gulf View Drive. V roku 2018 získala cenu Ovation Award za najlepšiu inscenáciu hry (veľké divadlo) za Gulf View Drive.

Milujte život a vzťahy

Lily sa zoznámila s Daveom Gibsonom, škótskym spevákom a spisovateľom, keď navštevovala vysokú školu, a po viac ako šiestich rokoch randenia sa obaja vzali na malom obrade, ktorého sa zúčastnili ich blízki priatelia a rodina 16. augusta 2015. V súčasnosti žijú v Los Angeles, Kalifornia – verí sa, že nemajú deti, pretože obaja sa chcú sústrediť na svoju kariéru.

Piesne Davea Gibsona boli nominované na mnohé ceny Grammy a CMA a získali niekoľko cien BMI. spolupracoval s niektorými z jej najobľúbenejších spevákov súčasnosti , ako sú okrem iného Bruno Mars, Philip Lawrence a Faith Hill. Medzi jeho najznámejšie piesne patrí Shed A Tear, ktorú napísal pre Kodaline v roku 2018, Coping pre Toni Braxton a Car’s Outside pre Jamesa Arthura v roku 2019, a ktorá získala viacero ocenení.

Záľuby a iné záujmy

Lily je filantropka, ktorá spolupracovala s niekoľkými charitatívnymi organizáciami, ktorých cieľom je zlepšiť kvalitu života znevýhodnených detí, ako aj veteránov. Je milovníčkou zvierat a pomáha zachraňovať ohrozené druhy pred vyhynutím.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Lily Nicksay alias Little Morgan Matthews z Boy Meets World je celá dospelá #HLC #PopCulture #BoyMeetsWorld #Classic #Televízia #LilyNicksay #Beauty #Talent #NYC #NewYork #Manhattan #Broadway #HLP #Worldwide #Forever #Awesome

Príspevok zdieľaný používateľom Komiksy Chlpatý lev (@hairylioncomics) 3. mája 2020 o 5:59 PDT

Miluje cestovanie a bola v niekoľkých štátoch USA, pričom v Európe bola pri mnohých príležitostiach pracovne aj zábavne – medzi mestá, ktoré navštívila, patrí Londýn v Anglicku, Paríž vo Francúzsku a Benátky v Taliansku. Je tak trochu shopoholička, keďže chodí nakupovať oblečenie aspoň raz do týždňa a je fyzicky aktívna, keďže má každý týždeň niekoľko tréningov v posilňovni.

Niektorí z Lilyiných obľúbených hercov a herečiek sú Matt Damon, Robert De Niro a Sandra Bullock, zatiaľ čo niektoré z jej obľúbených filmov sú Catch Me If You Can, Good Will Hunting a The Lake House.

Vzhľad a čistý majetok

Lily má 32 rokov. Má dlhé blond vlasy a modré oči, je vysoká 5 stôp, 1,67 metra a váži okolo 58 kg. Od júna 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 1 milión dolárov.