• Hlavná
  • Kotvy
  • Wiki Laury Jarrettovej (CNN), plat, manžel, rodičia, vek

Wiki Laury Jarrettovej (CNN), plat, manžel, rodičia, vek

Laura Jarrett je populárna americká politická televízna reportérka, ktorá je tiež právničkou v súdnych sporoch. Je známa aj tým, že je dcérou Valerie Jarrettovej, bývalej hlavnej poradkyne prezidenta.

ObsahRaný život a rodina

Laura Jarrett sa narodila 29. októbra 1985 v Chicagu, Illinois, USA, má teda americkú národnosť. Laura sa narodila v rodine Williama a Valerie Jarrettových – Valerie June Bowman Jarrett sa narodila 14. novembra 1956 v Shiraze v Iráne, kde jej otec James E. Bowman, ktorý bol genetik a patológ, viedol detskú nemocnicu. Je známa tým, že v rokoch 2009 až 2017 bola bývalou hlavnou poradkyňou Baracka Obamu. V tých istých rokoch zastávala aj pozíciu riaditeľky Úradu pre styk s verejnosťou a medzivládne záležitosti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dnes povinnosť SCOTUS za zákaz cestovania

Príspevok zdieľaný používateľom Laura Jarrettová (@laurajcnn) dňa 25. apríla 2018 o 8:01 PDT

Valerie je tiež známa tým, že bola osobou, ktorá zariadila stretnutie Baracka Obamu a Michelle Robinsonovej Obamovej v čase, keď robila rozhovor s Michelle na miesto v kancelárii starostu. Laura a Valerie majú veľmi vrúcny vzťah a vždy sa navzájom podporujú, nech sa v ich živote stane čokoľvek. Na svojom instagramovom účte Valerie raz zdieľala srdcervúci detail, že bol deň svätého Valentína v roku 1985, keď zistila, že je tehotná s Laurou.

Laurin otec William Jarrett pracoval v oblasti pôrodníctva a gynekológie, jeho otec Vernon Jarrett bol reportérom Sun-Times Chicago. Laurini rodičia sa „vzali v roku 1983, rozišli sa v roku 1987 a rozviedli sa v roku 1988“, ako stručne povedala jej matka Valerie v rozhovore pre Vogue v roku 2008. Laurin otec zomrel 19. novembra 1993, keď mal iba 40 rokov. a zastáva funkciu riaditeľa pôrodnícko-gynekologického oddelenia Jackson Park Hospital.

Laura povedala, že zažila ťažké časy, keď sa jej rodičia rozvádzali, a ešte ťažšie chvíle, keď nakoniec stratila otca. Od roku 2020 má Laura bydlisko vo Washingtone D.C.

Vzdelanie

Laura navštevovala miestnu strednú školu v Chicagu a po imatrikulácii v roku 2003 sa zapísala na jednu z chicagských vysokých škôl. Neskôr v roku 2010 ukončila štúdium práva na Harvardskej právnickej fakulte, kde Laura zastávala pozíciu spolupredsedníčky a redaktorky výberu spravodajských článkov v Harvard Journal of Law and Gender. Napísala aj niekoľko článkov, väčšinou o práve, násilí a rode.

Kariéra

Právnická kariéra

Laura začala svoju právnickú kariéru na pozícii súdneho advokáta, pracovala pre ctihodnú Rebeccu R. Pallmeyer v severnom okrese Illinois.

Neskôr slúžila ctihodnej Ann C Williamsovej, pracovala na odvolacom súde siedmeho obvodného súdu v Chicagu a potom bola najatá štátnym a federálnym barom v Illinois. Laura je veľmi vyberavá v prípadoch, na ktorých pracuje. Väčšinou si vyberá tých, ktorí sa zaoberajú súdnymi spormi, obhajujú spoločnosti a ľudí, ktorí sa podieľali na vyšetrovaniach okolo vlády, ktoré prinieslo ministerstvo spravodlivosti a Komisia pre cenné papiere a burzu, čím sa pridali k rôznym zložitým súdnym sporom v komerčných oblastiach. Laura tiež venovala veľa času práci na pro-bono prípadoch, obrane obetí sexuálneho obchodovania. Od roku 2020 Laura stále pracuje ako právnička vo svojej súkromnej praxi.

Televízna kariéra

Laure v jej kariére televízneho spravodajstva veľmi pomohla jej právna minulosť.

Do CNN nastúpila v septembri 2016 po niekoľkých úspešných vystúpeniach ako politická komentátorka a hosťujúca rečníčka v rôznych politických reláciách na CNN. Laura úspešne pokryla viacero významných príbehov o prípadoch Trumpovej administratívy, medzi ktoré patrili aj rozchody rodín migrantov, keď sa na juhozápadnej hranici USA začal stavať múr. Zaoberala sa aj prípadmi zákazu cestovania a prepustením Andrewa McCabea, zástupcu riaditeľa FBI, a Jeffa Sessionsa, generálneho prokurátora. Laura tiež informovala o bitkách o stávky, ktoré sa odohrali medzi Capitol Hall a ministerstvom spravodlivosti. V máji 2017 bola Laura hlavnou postavou správ CNN o vymenovaní Roberta Muellera do funkcie osobitného poradcu, ktorý dohliadal na vyšetrovanie slávneho Ruska.

V roku 2018 sa Laura venovala správe generálneho inšpektora ministerstva spravodlivosti o vyšetrovaní Hillary Clintonovej a jej nakladaní s tajnými informáciami, ktoré viedla FBI. Laura tiež informovala o korupčnom procese senátora Boba Menendeza. Laura ukončila prácu pre CNN v marci 2019, aby sa mohla sústrediť na nadchádzajúci pôrod, a vrátila sa 2. decembra 2019 po materskej dovolenke, ktorú s radosťou mohla oznámiť na svojom instagramovom účte. Momentálne ukotvuje rannú šou Early Star s Christine Romans, pričom Laurina prvá šou bola odvysielaná 2. januára 2020.

Kontroverzia s Roseanne Barr

Laura a jej matka Valerie sa stali obeťami online šikany, keď slávna americká komička a herečka Roseanne Barr v roku 2018 v jednom zo svojich tweetov nazvala Valerie opičkou.

Roseanne, ktorá je tiež spisovateľkou a televíznou producentkou, bola mnohokrát spomenutá v podobných konfliktoch, vrátane prípadu Roseanninho prečinu Susan Riceovej, ale rezonancia tohto konfliktu spôsobila, že jej úspešná sitcom Roseanne pre televíznu stanicu ABC bola zrušená hneď po kontroverzii. bola hore a Roseanne sa tiež vzdala talentovej agentúry, s ktorou dlhé roky spolupracovala. Všetci scenáristi, herci a ďalší zamestnanci, ktorí pracovali na jej show, boli tiež vyhodení. Neskôr sa Roseanne ospravedlnila za svoj tweet a povedala, že je jej ľúto ľudí, ktorí prišli o prácu: ‘@ValerieJarrett, neviem, či si to videla, ale chcela som sa ospravedlniť, že som ťa zranila a rozrušila necitlivým a nevkusným tweetom. Je mi to naozaj ľúto – celý môj život bol o boji proti rasizmu. Urobil som strašnú chybu, ktorá spôsobila, že stovky ppl 2 prišli o prácu. tak sorry!“ napísala Roseanne na svoj Twitter 30. mája 2018.

pridané Lisa Reyesová na Sobota 23. marca 2019

Roseanne sa však čoskoro vrátila k svojim ostrým názorom a urážlivým tweetom, zdieľaním a uverejňovaním tweetov iných ľudí o odvrátenom rasizme. Veľa ľudí napísal že Roseanne nemala dostať viacero ocenení, ktoré predtým vyhrala. V rokoch 1988 a 1997 Roseanne vyhrala Zlatý glóbus a Emmy za najlepšiu herečku za svoju prácu v relácii ABC Roseanne, ale veľa ľudí tvrdilo, že jej ceny by mali byť odobraté. V roku 2012 bola Roseanne kandidátkou na prezidenta Strany mieru a slobody so sídlom v Kalifornii.

Pre rodinu Jarrettovcov bola kontroverzia veľmi zásadná, pretože ich vplyv v otázkach boja proti rasizmu bol obrovský. V skutočnosti bol Laurin praprastarý otec z matkinej strany, Robert Robinson Taylor, prvým afroamerickým študentom, ktorý sa mohol zapísať na Massachusetts Institute of Technology, v roku 1888 bol Taylor tiež prvým akreditovaným afroamerickým architektom.

Osobný život, manžel Tony Balkissoon

Laura začala chodiť s kanadským politikom Tonym Balkissoonom v roku 2008. Pár sa zosobášil v roku 2012 a svadobného obradu sa zúčastnili takí politici ako Tonyho otec, bývalý poslanec za Ontáriu Bas Balkissoon Eric Holder, bývalý generálny prokurátor USA a bývalý prezident Spojené štáty americké, Barack Obama s manželkou Michelle Obamovou. Laura ju porodila James Anthony Balkissoon, keď 16. júla 2019 zdieľala radostnú správu na svojom Instagrame.

Kto je Tony Balkissoon?

Tony Balkissoon sa narodil v Scarborough v kanadskom Ontáriu a má teraz 35 rokov, od roku 2020 je synom Basa a Tahayi Balkissoonových, jeho otec je zrelým politikom, ktorý predtým pôsobil ako člen mestskej rady v Scarborough a potom ako člen mestskej rady v Toronte a ukončil kariéru. z pozície MPP štátu Ontario.

Tony má staršiu sestru Denise, ktorá je novinárkou na voľnej nohe a víťazkou National Magazine Award za pôsobivú prácu s The Grid. Tony má tiež brata. Absolvent právnickej fakulty Harvard Tony pracuje v Loevy & Loevy na pozícii justičného pracovníka od roku 2016. Od roku 2018 je členom správnej rady LAF (Legal Assistance Fund Board of Trustees).

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Laura zbožňuje čítanie zoznamu jej obľúbených kníh, medzi ktoré patrí Anna Karenina od Lea Tolstého, To Kill a Mockingbird od Harper Lee, Me Talk Pretty One Day od Davida Sedarisa. Uviedla tiež, že knihy, ktoré na ňu veľmi zapôsobili, boli Dejiny sexuality od Michela Foucaulta a Chladnokrvne od Trumana Garciu Capoteho.

Laura má rada teplé počasie, takže Chicago stále nazýva svojím obľúbeným miestom na zemi, najmä v lete. Laura rada cestuje po celom svete.

Vzhľad, štýl oblečenia

Laura má stredne dlhé tmavohnedé vlasy a tmavohnedé oči. Je vysoká 5 stôp 5 palcov (1,65 m) a váži okolo 132 libier (60 kg), jej dôležité štatistiky momentálne nie sú známe. Čo sa týka štýlu oblečenia, Laura vždy preferovala ženské šaty, ktoré zdôrazňujú jej krivky. Teraz si vyberá jednofarebné šaty bez akýchkoľvek svetlých vzorov, aby skryla zmeny na svojej postave po tehotenstve, pričom textúry a strih šiat rieši jej aktuálny strih.

Čistý majetok a plat

Od roku 2020 sa čistý majetok Laury odhaduje na takmer 1 milión dolárov. Majetok jej manžela Tonyho sa odhaduje na viac ako 2 milióny dolárov a jej matka, Valerie Jarrett, má údajnú čistú hodnotu viac ako 13 miliónov dolárov .