• Hlavná
 • Herci
 • Wiki Julie Schlaepferovej: známa ako Alice na Netflixe The Politician

Wiki Julie Schlaepferovej: známa ako Alice na Netflixe The Politician

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americká baletná tanečnica a herečka Julia Schlaepher sa narodila 3. marca 1995 v Bellevue v štáte Washington, USA, Lesli a Philovi Schlaepherovi. Má dvoch bratov Andrewa a Christophera a sestru. Preslávila sa najmä úlohami vo filmoch Politik a Inštinkt.

Keď bola vo štvrtej triede, hrala v inscenácii Luskáčik a vtedy vedela, že sa chce stať herečkou, a tak sa počas strednej školy venovala tancu a divadlu. Navštevovala strednú školu Lakeside High School a povedala, že jej anjelom je učiteľ drámy Alban Dennis, ktorý ju priviedol k herectvu.

Keď AsIfMag robila rozhovor s Juliou, pýtali sa jej veľa osobných otázok o jej raných rokoch.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Juliou Schlaepfer (@juliaschlaepfer)

Na otázku o začiatku svojej kariéry Julia odpovedala, že si vždy myslela, že sa stane profesionálnou baletkou, pretože začala trénovať od piatich rokov. Kým bola na strednej škole, odchádzala skôr, aby si zacvičila balet, „Neviem, ako mi to na strednej škole prešlo!“ Vysvetlila, že v mladšom ročníku mala stále rovnaké zranenia zo stresovej zlomeniny, takže mal neustále bolesti a musel by pravidelne chodiť na fyzikálnu terapiu. Julia pre magazín povedala, že sa musela zmieriť s tým, že nebola stavaná na baletku – narodila sa s otočenými nohami, takže nedopadli tak, ako by mali prirodzene dopadnúť.

Po prijatí tohto osudu nasledovala radu učiteľa drámy a namiesto letnej prípravy sa zapojila do hereckého programu. „Miloval som to! Teraz môžem vystupovať bez toho, aby som si ublížil!‘ V poslednom ročníku sa prihlásila na toľko univerzít múzických umení, koľko len mohla, a prijali ju na New York University, kde študovala herectvo. Odvtedy žije v New Yorku.

Keď sa pýtali, čo ju priťahuje na herectve, povedala, že jej to prišlo prirodzené. „Mojou najobľúbenejšou časťou baletu bolo účinkovanie na javisku...“ Povedala, že keď jej učiteľ herectva povedal, aby išla na program, bolo to najlepšie rozhodnutie, ktoré urobila: „Niečo zapadlo a ja som vedela, že herectvo je to, na čo mám ísť. robiť.“

Julia Schlaepfer vo veku 92 rokov pre politika. Sledujte: https://www.92y.org/archives/the-politician-ryan-murphy-cast Fotografický kredit: Maricela Magana / Michael Priest Photography

pridané 92. ulica Y na Piatok 1. novembra 2019

Pýtali sa aj na to, aké to pre ňu bolo uvedomiť si, že sa musela vzdať svojho detského sna stať sa baletkou. Julia priznala, že to bol proces smútku: „Pamätám si na tú noc, keď som si uvedomila, že toto nie je moja budúcnosť. Sedela som na poschodí, robila si úlohy v spálni a plakala.‘ Povedala, že takmer celý život trénovala a jej najlepšie kamarátky s ňou tancovali, takže pustiť sa zo sna, ktorý všetci držali a navzájom sa povzbudzovali, bolo ťažké. „Tanec bol celý môj svet, nemal som život mimo neho a chcel som to tak. Musel som sa pozbierať, ale keď som sa dostal do hereckého letného programu, pocítil som úľavu.“

Kariéra

Keď Carpe Juvenis požiadal Juliu, aby poradila začínajúcim hercom, odpovedala, že najlepšia rada, akú kedy dostala, bola od starého učiteľa herectva, ktorý jej povedal, aby sa „odvážila sať,“ vysvetlila, že „je to všetko o tom, že padne na tvár a dostane zálohujte a skúste to znova.“

V roku 2017 hrala ako Ashley Whittaker v seriáli Madam Secretary a nasledujúci rok hrala Sandru Good v životopisnom dramatickom filme Charlie Says o Charlesovi Mansonovi. Film bol natočený v roku 2018, potom mal premiéru v roku 2019 na filmovom festivale Tribeca.

Jej doteraz najznámejšou úlohou je Alice Charlesová v pôvodnom seriáli Netflix The Politician. Alice je Payton Hobartova dlhoročná priateľka, z ktorej sa stala snúbenica Payton je hlavnou postavou a hrá ju Ben Platt.

Julia získala uznanie kritikov za stvárnenie a výkon Alice. Americkú drámu-komédiu vytvorili Brad Falchuk, Ryan Murphy a Ian Brennan, z ktorých všetci tiež pôsobia ako výkonní producenti spolu s Benom Plattom, Gwyneth Paltrow a Alexis Martin Woodall. Šou je o Paytonovi Hobartovi, bohatom mladíkovi, ktorý žije v Santa Barbare a jedného dňa sa chce stať americkým prezidentom. Každé ročné obdobie sa sústreďuje na konkrétnu politickú rasu, s ktorou sa v danom bode zaoberá. Show mala premiéru 27. septembra 2019 na Netflixe a zahrali si v nej aj Lucy Boynton, Zoey Deutch, Bob Balaban, Gwyneth Paltrow, Theo Germaine, Laura Dreyfuss a Rahne Jones.

V prvej sezóne sa k hlavnému obsadeniu pripojili Benjamin Barrett, Jessica Lange a David Corenswet a v druhej sezóne sa k nim pridali Bette Midler a Judith Light, ktorá mala premiéru 19. júna 2020 po začatí produkcie v novembri 2019.

Rotten Tomatoes dali sérii hodnotenie schválenia 57% za prvú sezónu. Na základe 89 recenzií získala priemerné hodnotenie 6,74/10, pričom ústredná recenzia hovorí: „Zatiaľ čo The Politician nemôže dodržať všetky svoje dráždivé sľuby, prináša práve toľko mydlovej satiry v luxusnom prostredí, aby si udržal fanúšikov Ryana Murphyho. investoval – aj keď je nepravdepodobné, že by mu získal veľa nových hlasov.“ Metacritic dal relácii vážený priemer 66/100 na základe recenzií a hodnotení od 32 kritikov.

Rotten Tomatoes dali sérii hodnotenie schválenia 40% pre druhú sezónu, s priemerným hodnotením 5,84/10 na základe iba 20 recenzií. Všeobecný prehľad druhej sezóny bol „Plytký a chaotický, ale nie zábavným spôsobom. Druhé funkčné obdobie Politika rozširuje jeho politické obzory, ale zdá sa, že nevie, čo s nimi robiť.‘ Na Metacritic získala druhá séria vážený priemer 46/100 na základe ôsmich recenzií, čo dáva sezóne priemerné alebo zmiešané hodnotenie.

Napriek tomu, že relácia nezaznamenala veľký kritický úspech, získala niekoľko nominácií vrátane ceny Zlatý glóbus za najlepší televízny seriál – v kategórii muzikál alebo komédia a cenu GLAAD Media Award za kategóriu Vynikajúci dramatický seriál.

Vo svojom rozhovore pre AsIfMag Julia opísala Alicu ako zábavnú a divokú, no jej snom je prvá dáma: „Všetko, čo robí, je slúžiť svojmu prezidentovi, svojmu mužovi a ona je taká múdra a vie to.“ Porovnala Alice. Kennedyovcom v tom zmysle, že Aliciným primárnym životným cieľom je pripojiť sa k politickej rase čo najskôr a nakoniec ju vyhrať. Keď sa Julia spýtala, či má nejaký vzťah k Alice, priznala, že aj ona mala pocit, že na strednej škole vždy potrebuje vyzerať perfektne a dobre. Každé ráno si pred odchodom do školy urobila vlasy a make-up a až keď sa presťahovala do New Yorku, začala objavovať svoje pravé ja a nielen si každý deň dávať fasádu.

V druhej sezóne sa Alicina fasáda začína rúcať a ona sa snaží vyrovnať s tým, kým v skutočnosti je. Opísala, ako prvýkrát vošla na scénu a videla Alicinu spálňu: „...vyzerala takmer identicky ako moja spálňa na strednej škole! Bolo to v rovnakej farebnej schéme, všetko ružové a zelené, a mali fotky môjho bábätka na dekoráciu súpravy. Bol to taký zvláštny časový posun.“

Za to, že jej dala rolu, sa pripísala aj Alexa Fogel. Keď sa zúčastnila konkurzu, mala Julia tmavé vlasy z predchádzajúceho filmu a nevyzerala nič ako popis postavy, ale Alexa v nej niečo videla a vedela, že je pre túto rolu ideálna. 'Cítim veľké šťastie, že som sa s ňou stretol, pretože jej za to všetko naozaj vďačím.'

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Juliou Schlaepfer (@juliaschlaepfer)

Keď sa Julia spýtala, ako sa dozvedela o konkurze, spomenula si, že bola na dovolenke so svojou rodinou, keď jej zavolal agent, aby jej povedal o tejto príležitosti. Julia už bola fanúšikom ‚Gleeka‘, poznala veľa o práci Ryana Murphyho a dúfala, že s ním bude v budúcnosti spolupracovať. Prečítala si scenár a hneď sa s ním spojila. Julia sa podelila o to, že herci zvyčajne dostanú spätné volanie po prvom konkurze, ale šla rovno do testovania obrazovky. Obávala sa, že pre svoje nervy predviedla slabý výkon, ale o dva týždne neskôr jej zavolali, že rolu získala. Zaujímavé je, že Ben bol vlastne prvým človekom, ktorý jej to povedal, keď ju sledoval na Instagrame a naznačil, že bola vybraná. „Bol som taký, že buď mi naráža a dáva mi malý palec hore, alebo je zlý...o týždeň neskôr som sa presťahoval do LA na päť mesiacov, aby som začal nakrúcať.“

Julia a Ben spolu pred obsadením nikdy nečítali, takže keď sa dostala do Los Angeles, Ben ju pozval na obed a pozval ju na párty so svojimi blízkymi priateľmi. Tlieskala Alexe a Ryanovi za ich kastingové schopnosti, pretože hoci spolu nikdy nerobili testy na obrazovke, ona a Ben sa okamžite spojili a mali chémiu. Tiež pochválila Bena za jeho snahu byť tak ústretový: ‚Hneď bol neústupný v tom, aby sa uistil, že sa naše herecké obsadenie naozaj hodí, každý víkend alebo deň, keď sme nemali prácu, s nami robil plány.‘

Popsugar sa Julie spýtal, čo chce, aby si ľudia zo show odniesli alebo Alice ako osobu, a ona odpovedala, že dúfa, že ju ľudia považujú za príklad sily a že život sa netočí okolo jednej osoby.

„Na vašom hlase záleží a nenechajte sa podceňovať... Myslím si, že je naozaj dôležité, aby sa mladí ľudia ozvali a uvedomili si, že majú veľa čo povedať a že by to mali povedať.“

Pri hraní Julia používa techniku ​​zvanú praktická estetika, ktorú sa naučila na univerzite. Metóda pozostáva zo štyroch krokov.

 1. Doslovne – robte to, čo sa vám povie.
 2. Chcieť – opýtajte sa sami seba, čo chce vaša postava.
 3. Základná činnosť – hľadajte základnú ľudskú túžbu.
 4. Akoby – korelujte scénu s tým, čo sa stalo vo vašom vlastnom živote.

Je to v podstate skrátená verzia Stanislavského systému.

Julia Schlaepfer ako Lucy RussettFoto: Clara Hughes

pridané Viazané: Séria na Streda 18. mája 2016

Osobný život

V súčasnosti pracuje a žije v New Yorku. Hoci väčšinu času trávi prácou na svojej kariére, stále si nájde čas na iné veci, ktoré ju baví – pozeranie filmov, dlhé prechádzky popri rieke a stretávanie sa s priateľmi vo Washington Square Park.

V rozhovore pre Who What What Wear sa rozplývala nad prácou s „ikonami priemyslu“ v druhej sezóne The Politician. Priznala sa, že herci, s ktorými by naozaj rada spolupracovala, sú Judith Light a Bette Midler, „Pridávajú sa k nám na druhú sériu a obaja sú totálne legendy... Držíme im palce pri scénach s nimi!“ Dodala, že si rozumie so všetkými v Obsadenie Politik, ale je naozaj blízkym priateľom Lucy Boyntonovej.

Popsugar sa Julie spýtal, či sa herecké obsadenie pri návrate do druhej sezóny priblížilo. Odpovedala tým, že všetci sú vynikajúci priatelia a sú navzájom posadnutí: „Strávili by sme celý deň na natáčaní a potom by sme povedali: „Dobre, čo robíme na večeru?“ Dodala, že atmosféra bola odlišná od tej prvú sezónu, pretože väčšina obsadenia bola nováčikom v televíznej práci. Všetci boli v strese z toho, že niečo pokazia, ale návrat na druhú sezónu znamenal, že sa všetci navzájom cítili dobre. 'Bolo úžasné byť tam len s niektorými z mojich najlepších priateľov a robiť to, čo milujem.'

Pokiaľ verejnosť vie, Julia nie je vydatá a nemá žiadne deti.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

 • Julia rada lyžuje a pravidelne navštevuje lyžiarske svahy v Colorade.
 • Elle ju pomenovala ako jednu z hollywoodskych vychádzajúcich hviezd.
 • Baví ju nielen vystupovať v divadle, ale aj chodiť do publika. Jej obľúbená produkcia na Broadwayi je The Cripple of Inishmaan.
 • Medzi filmom a divadlom Julia uprednostňuje účinkovanie vo filme, pretože má pocit, že dokáže lepšie vykresliť celý príbeh.
 • Pred vystúpením si rada vypočuje skladbu Four Walls od Broodsa.

Vzhľad

Julia má blond vlasy, modré oči, meria 1,65 metra a váži okolo 55 kg.

Čistý majetok a plat

Koncom roka 2020 zdroje odhadujú Juliin čistý majetok na viac ako 300 000 dolárov.