• Hlavná
  • Herci
  • Wiki Jaye Davidsona (The Crying Game) – Kde je teraz?

Wiki Jaye Davidsona (The Crying Game) – Kde je teraz?

ObsahKto je Jaye Davidson?

Jaye Davidson je bývalý herec , ktorý je azda najznámejší stvárnením úlohy transgender ženy menom Dil v oscarovej romantickej kriminálnej dráme The Crying Game z roku 1992, za ktorú bol poctený nomináciou na prestížnu cenu Akadémie (Oscar). Okrem toho je uznávaný za účinkovanie v sci-fi filme Hviezdna brána z roku 1994.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Fanúšikovská stránka Jaye Davidsona #jayedavidson

Príspevok zdieľaný používateľom Jaye Davidson (@jayedavidsonfan) 15. júna 2019 o 16:34 PDT

Raný život a životopis

Bol ním Alfred Amey narodený v znamení zverokruhu Barana dňa 21svmarca 1968 v Riverside, Kalifornia, USA. Má nejaký ghanský pôvod cez svojho otca, ako aj anglický pôvod z matkinej strany. Keď mal dva roky, jeho rodina sa presťahovala do Anglicka, kde strávil zvyšok detstva, vyrastal v meste Borehamwood spolu so svojimi dvoma sestrami.

Vo veku 16 rokov odišiel zo strednej školy a robil rôzne príležitostné práce, vrátane robotníka v továrni a poslíčka produkčnej spoločnosti, než sa nakoniec stal módnym asistentom.

Herecká kariéra

Jaye ponoril sa do sveta filmovej tvorby šťastnou náhodou – keď sa Jaye v roku 1991 zúčastnil „wrap party“ kritikmi uznávanej historickej drámy, romantickej drámy Edward II. bodkovaný kastingovým asistentom. ktorý ho pozval na svoj prvý herecký konkurz.

V tom čase bol angažovaný ako módny asistent dvoch renomovaných britských návrhárov Elizabeth a Davida Emanuelových a túto príležitosť najskôr odmietol. Keďže však nebol spokojný s podnikaním svojich zamestnávateľov a v snahe získať viac peňazí, rozhodol sa to skúsiť. Bez akýchkoľvek herecké skúsenosti ako aj bez vzdelania v oblasti herectva, Jaye sa zúčastnil konkurzu na filmový triler Neila Jordana The Crying Game z roku 1992.

Vzhľadom na jeho „exotické a androgýnny pohľad“, ako aj jeho „neštudovaný postoj“, Jaye Davidson bol obsadenie za rolu Dil.

S prekvapivým dejovým zvratom, ktorý to odhaľuje Jayeho postava je vlastne transgender, film vyvolal šokujúce, no pozitívne reakcie medzi divákmi aj kritikmi. Stal sa nečakaným hitom a vyslúžil si nominácie na cenu BAFTA a Zlatý glóbus a šesť nominácií na ceny Akadémie vrátane v kategórii za najlepší scenár, scenár napísaný priamo pre plátno.

Fan Page Jaye Davidson

pridané Jaye Davidson na Piatok 25. októbra 2019

Za svoj skvelý výkon Jaye zarobil nominácií pre Oscar a cenu BAFTA v kategórii Najlepší herec vo vedľajšej úlohe. Okrem toho sa jeho stvárnenie Dila dostalo na 92. miesto v zozname 100 najlepších filmových postáv všetkých čias, ktorý uverejnil časopis Premiere Magazine, zatiaľ čo v roku 2003 E! zaradil na 94. miesto v rebríčku 101 najšokujúcejších momentov v zábave.

Neochotný prijať svoju novo nájdenú slávu, keď mu bola ponúknutá úloha mimozemského boha v sci-fi trháku Rolanda Emmericha z roku 1994. Hviezdna brána , požiadal o poplatok vo výške 1 milión dolárov, pričom to považoval za neprijateľnú ponuku. Jeho požiadavka však bola splnená a bol obsadený do úlohy Ra. Neskôr toho roku, Davidson sa objavil v televíznom hudobnom dramatickom filme Jiggery Pokery, zatiaľ čo v roku 1995 sa objavil v dokumentárnom filme Catwalk.

Po 15-ročnej prestávke v roku 2009 Jaye sa naposledy objavil na obrazovke v krátkom komediálnom filme The Borghilde Project.

Osobný život

Herec je na dôchodku a rád žije a tajnostkársky život ďaleko od pozornosti, publicity a slávy médií. Jaye je gay a od júla 2017 ním je ženatý svojmu partnerovi Thomasovi Clarkovi.

The 52-ročný bývalá filmová hviezda je vysoká 5 stôp 3 palce (1,60 m) a váži približne 60 kg. Má mužnú postavu zakryté s viacerými tetovania na obe ruky, ramená, krk a oblasť hrudníka.

Čistá hodnota

Hovoriac o Jaye Davidson je čistý majetok od polovice roku 2020 odhadnutý že sa točí okolo súčet 1,5 milióna dolárov, z ktorých veľkú časť získal vďaka svojej hereckej kariére, ktorá bola primárne aktívna počas 90. rokov.