Wiki Erwina Bacha – Aký bohatý je manžel Tiny Turnerovej?

ObsahKto je Erwin Bach?

Erwin Bach sa narodil 24. januára 1956 v Kolíne nad Rýnom v Nemecku a je hudobným producentom, ako aj hudobným manažérom, no možno najznámejší je manžel americkej speváčky Tiny Turnerovej, ktorá sa preslávila v 60. až 70. rokoch minulého storočia mnohými hity na vrchole rebríčkov. Po niekoľkých rokoch úpadku zaznamenala v 80. rokoch oživenie kariéry a pokračovala vo vytváraní nezabudnuteľných hitov.

Čistá hodnota Erwina Bacha

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Erwina Bacha odhaduje na viac ako 50 miliónov dolárov, ktoré zarobil úspešnou kariérou v hudobnom priemysle, počas svojej kariéry spolupracoval s rôznymi významnými kapelami a spevákmi.

Zarába aj ako hudobný manažér a pravdepodobne ťaží z úspechu svojej manželky, keďže Tina má čistú hodnotu vyše 270 miliónov dolárov.

Život a kariéra

V mladom veku sa v Erwinovi vyvinula láska k hudbe, ktorá by viedla k jeho honbe za kariérou v tomto odvetví. Po ukončení štúdia začal pracovať ako hudobný producent, keď podpísal zmluvu s EMI Records. Spoločnosť existuje od 70. rokov minulého storočia a je nástupcom Parlophone a Columbia Records. V priebehu rokov je známe, že spoločnosť uzavrela zmluvy s rôznymi významnými činmi.

Erwin dosiahol stabilný vzostup na firemnom rebríčku s úspešnými umelcami ako Queen, Pink Floyd a Radiohead.

Nakoniec sa stal výkonným riaditeľom divízie EMI Germany, pričom v tejto pozícii zotrval niekoľko rokov, než sa presťahoval do Švajčiarska, aby sa stal výkonný riaditeľ EMI Recorded Music Švajčiarsko. V druhej časti svojej kariéry sa pustil aj do filmovej produkcie a bol zodpovedný za vytvorenie biografie Tiny Turnerovej Tina Turner – One of the Living.

Manželka – Tina Turner

Anna May Bullock sa narodila v Brownsville v Texase v roku 1939, ale vyrastala v Nutbush, Tennessee, kde jej otec pracoval na farme. Má afroamerický a európsky pôvod. Vyrastala spolu s dvoma staršími súrodencami a počas druhej svetovej vojny bola nakrátko oddelená od svojich rodičov, keď manželia slúžili v obrannom zariadení a nejaký čas žili u jej starých rodičov.

Po vojne sa stretla so svojimi rodičmi, neskôr sa u nich prejavil záujem o spev najmä v miestnom kostole. Jej matka utiekla z domu pre domáce násilie, čo viedlo k tomu, že jej otec sa o niekoľko rokov neskôr znova oženil. Potom boli deti poslané späť k starým rodičom.

Počas svojich tínedžerských rokov ukázala Tina atletické schopnosti, pripojila sa k školskému basketbalovému tímu na Carver High School a zároveň bola roztlieskavačkou. Po smrti svojej babičky sa vrátila k svojej matke a dokončila stredoškolské vzdelanie na strednej škole Sumner. Po imatrikulácii potom pracovala v Barnes-Židovskej nemocnici ako asistentka, ale jej záujem o spev sa naďalej rozvíjal a počas návštevy nočného klubu na ňu zapôsobila Ike Turner a Králi rytmu.

Požiadala, aby sa k nim pridala, ale nikdy sa jej neozval.

Rise to Fame – Tina Turner

Keď Ike chytil mikrofón počas jedného z vystúpení Kings of Rhythm, bol prekvapený Tininými speváckymi schopnosťami, čo ju priviedlo k tomu, aby sa stala vokalistkou kapely. Počas tohto obdobia začala nahrávať hudbu a tiež písala piesne. Potom nahrala demo, ktoré poslala vydavateľstvu Sue Records, a jeho prezident Juggy Murray bol tak ohromený Turnerovým zvukom, že kúpil práva na pieseň a zároveň odporučil kapele, aby do vedenia dala Tinu. Potom prijala svoje slávne meno Tina Turner a na základe tohto mena vytvorila javiskovú osobnosť.

V roku 1960 vydala svoj prvý hit A Fool in Love, ktorý sa stal jednou z top piesní černošského speváka od vydania niekoľkých skladieb Raya Charlesa. Počas 60. rokov pokračovala vo vydávaní hitov a koncertovala po celých USA. Tina a Ike sa stali celonárodne známymi a dosahovali trvalý zisk. Duo spolupracovalo s rôznymi vydavateľstvami až do polovice 60. rokov 20. storočia a ona tiež začala svoj nájazd ako jediný umelec . V roku 1966 podpísala zmluvu s Philom Spectorom, ktorá jej pomohla produkovať niektoré z jej najvýznamnejších hitov z konca 60. až 70. rokov, vrátane Nutbush City Limites a Proud Mary – cover verzie hitu Creedence Clearwater Revival.

Úspech Tiny Turnerovej

Medzi jej najobľúbenejšie piesne v tomto období patrí River Deep – Mountain High. Neskôr konvertovala na Nichirin budhizmus a jej vzťah s Ikeom, ktorý sa premenil na romantiku, sa koncom 70. rokov zmenil. Ich rozchodom sa skončilo aj ich hudobné partnerstvo a v roku 1978 sa rozviedli. Po niekoľkých rokoch od písania sa vrátila v 80. rokoch ako sólová umelkyňa, čo viedlo k sólovému albumu Private Dancer, ktorý mal celosvetový úspech. Za album získala cenu Grammy a v priebehu rokov pokračovala v sérii multiplatinových hitov.

Pozývame všetkých fanúšikov Tiny – vytvorme oblasť pozitivity v tomto zvláštnom čase. Aké sú vaše obľúbené skladby od Tiny?…

pridané Tina Turnerová na štvrtok 26. marca 2020

Medzi jej najvýznamnejšie piesne patria What’s Love Got to Do With It, I Don’t Wanna Fight a Typical Male. Jej piesne boli použité vo filmoch ako Tommy a Mad Max Beyond Thunderdome. Počas svojej kariéry vyhrala 12 cien Grammy vrátane a Cena za celoživotné dielo a tri ceny Grammy Hall of Fame Awards. Je súčasťou Rokenrolovej siene slávy a je považovaná za jednu z najväčších speváčok všetkých čias. Veľká časť jej hudby je dodnes populárna a hoci už nenahráva piesne, na počesť jej kariéry bolo vyrobených mnoho filmov. Objavuje sa aj na rôznych významných podujatiach, ako je udeľovanie cien Grammy a pozývacie vládne príležitosti.

Osobný život

V roku 1986 bol Bach poverený EMI pozdraviť Tinu Turner na letisku Heathrow a medzi nimi sa potom vytvorilo priateľstvo. Neskôr v roku to prerástlo do romantiky, napriek tomu, že bol od nej o 16 rokov mladší. Títo dvaja zostali vo vzťahu a vzali sa až v roku 2013, pretože dovtedy necítili potrebu, pretože sa považovali za manželov. Ich názor sa zmenil a išli na občiansku obrad vo Švajčiarsku pri Zürišskom jazere. Turner ho považuje za jedného z jej najsilnejších podporovateľov – dokonca jej daroval obličku po tom, čo hrozilo zlyhanie obličiek spôsobené liekmi na liečbu vysokého krvného tlaku.