• Hlavná
  • Herci
  • Wiki Davida Krumholtza – čistá hodnota, manželka, výška, chudnutie

Wiki Davida Krumholtza – čistá hodnota, manželka, výška, chudnutie

ObsahKto je David Krumholtz?

David Krumholtz sa narodil 15. mája 1978 v znamení Býka v Queens, New York City, USA, poľského a maďarského pôvodu. Je to 42-ročný herec a producent, pravdepodobne najznámejší vďaka hlavnej úlohe v úlohe Charlieho Eppesa v kriminálnom seriáli CBS Numb3rs (2005-2010), role Setha Goldsteina v komediálnej trilógii Harold & Kumar Stoner. vystupuje ako škriatok Bernard vo filmovej sérii Santa Clause.

Aký bohatý je teraz? David Krumholtz Čistá hodnota

V polovici roku 2020 sa čistý majetok Davida Krumholtza odhaduje na viac ako 8 miliónov dolárov, ktoré získal vďaka svojej úspešnej angažovanosti vo filmovom priemysle ako profesionálny herec a producent, ktorý od začiatku svojej kariéry hral vo viac ako 100 televíznych a filmových tituloch. 90. roky 20. storočia.

David Krumholtz1978.05.15 je americký herec.

pridané O všetkom na Streda 15. mája 2013

Raný život, národnosť, etnicita

David Krumholtz strávil svoje prvé roky vo svojom rodnom meste New York City. Jeho otec, Michael Krumholtz, bol poštovým pracovníkom, zatiaľ čo jeho matka, Judy Krumholtz, pracovala ako zubná asistentka. Jeho otec je Američan a matka je maďarská prisťahovalkyňa. Má staršiu sestru menom Dawn. Bol vychovaný v židovskej rodine a mal obrad Bar micva , ale podľa národnosti je Američan a patrí k belošskému kaukazskému etniku. David chodil na strednú školu Stephena A. Halseyho, ktorá sa nachádza vo Forest Hills, Queens.

Vzdelanie a čestný titul

Po imatrikulácii sa zapísal na New York University, ale odišiel, aby sa mohol venovať kariére herca.

Aj keď David nikdy neabsolvoval, získal v roku 2007 čestný titul Associate of Arts v odbore matematika na Lake Tahoe Community College na počesť svojho výkonu ako matematického génia Charlieho Eppesa v Numb3rs.

Začiatky kariéry

David Krumholtz začal svoju hereckú kariéru v roku 1992, keď sprevádzal svojich priateľov na otvorený konkurz do hry Conversation With My Father a vyhral výber za rolu Young Charlie, ktorá sa konala na Broadwayi. Krátko nato debutoval vo filme v úlohe Barryho Cormana v komédii Life With Mikey z roku 1993, ktorá mu vyniesla nomináciu na cenu Young Artist Award, a v tom istom roku nasledovalo stvárnenie Joela Glickera v komédii Addams Family Values. , a tým, že debutoval v televízii s hosťovaním ako Scotty Fisher v epizóde Sweeps policajného procesno-právneho seriálu Law & Order.

Vzostup k sláve

David sa dostal do povedomia po tom, čo dostal rolu škriatok Bernard vo fantasy rodinnej komediálnej dráme z roku 1994 Santa Claus, ktorú si neskôr zopakoval v jej pokračovaniach – Santa Claus 2 (2002) a Santa Claus 3: Úteková klauzula (2006). V roku 1994 bol tiež obsadený ako David Richardson v situačnej komédii Fox Monty, potom v roku 1997 hral Francisa Davenporta v dramatickom filme Ang Leeho Ľadová búrka a vystupoval ako Billy Kulchak v sitcome NBC Chicago Sons. Potom David stvárnil Bruna Vermu v sitcome CBS The Closer spolu s Tomom Selleckom a Bena Abromowitz v komédii Tamary Jenkinsovej Slums Of Beverly Hills, obaja v roku 1998.

Do konca desaťročia hral David aj ako Michael Eckman v tínedžerskom romantickom komediálnom filme 10 Things I Hate About You z roku 1999, hral Yussela v komediálnej dráme Liberty Heights z roku 1999, ktorú napísal a režíroval Barry Levinson a vystupoval ako Brian Sellars. v čiernej komédii Ako zabiť susedovho psa z roku 2000.

Pokračujúci úspech

V rokoch 2000 až 2001 bol obsadený ako Bob Wexler v komediálnom seriáli ABC The Trouble With Normal a neskôr v roku 2001 si David zahral Bena v nezávislej romantickej komédii Sidewalks Of New York, po ktorej v roku 2002 získal svoje prvé hlavné úlohy, keď hral ako Benny Silman v televíznom filme Big Shot: Confessions Of A Campus Bookie a Owen v romantickej komédii Briana Burnsa You Stupid Man po boku Mily Jovovich.

V roku 2003 vystupoval ako Joe v dráme Kill The Poor a bol obsadený ako Jeff Fineman v právnom seriáli NBC The Lyon’s Den. Potom stvárnil Milta Shawa v životopisnom filme Ray z roku 2004 po boku Jamieho Foxxa a Kerry Washingtona a Maxa v roku 2005 v komediálnej dráme My Suicidal Sweetheart, za ktorú získal cenu Slate Award za najlepšieho herca na California Independent Film Festival, ako aj cenu za mimoriadny úspech vo filmovej tvorbe: účinkovanie na filmovom festivale v Newport Beach.

Numb3rs a ďalšie hlavné úlohy

V roku 2005 sa David pripojil k hlavnej zostave kriminálny seriál Numb3rs , ktorý vytvorili Cheryl Heuton a Nicolas Falacci a ktorý mal premiéru na CBS 23. januára 2005 a zobrazuje matematického génia Charlieho Eppesa, kým nebol 12. mája 2010 zrušený.

Zároveň pracoval aj na iných projektoch – hral Rexa v dráme Billa Guttentaga Live! z roku 2007, po boku Evy Mendes, stvárnil Schwartzberga v komédii Walk Hard: The Dewey Cox Story z roku 2007 a v roku 2010 vystupoval ako Spencer. pre televíznu komédiu Daňový muž.

Začiatok roku 2010

Po získaní úlohy Kenta v komédii Tučniaky pána Poppera si David zahral Billyho Rosea v historickom kriminálnom seriáli NBC The Playboy Club, obe v roku 2011. Jeho ďalší veľký projekt prišiel s úlohou Joea Goodmana v sitcome CBS Partners ( 2012-2013), po ktorom nasledovali jeho postavy Andrewa v komédii The Big Ask (2013), Mikea Kattana v právnickej dráme The Judge (2014), po boku Roberta Downeyho Jr. a Roberta Duvalla a Myrona v sitcome TBS Muži v práci (2014).

Polovica rokov 2010

V rokoch 2014 až 2015 sa David objavil v úlohe Josha Marinera v politickom dramatickom seriáli CBS The Good Wife, po ktorom hral Jamesa Dolana v životopisnej dráme Marca Abrahama I Saw The Light a bol spolutvorcom, produkciou a súčasťou titulu. rolu v komediálnom seriáli IFC Gigi Does It, obe v roku 2015. Potom bol obsadený ako Gregory Muchnick v sitcome CBS Mom (2015-2016), po ktorom robil dabing pre animovaný seriál Netflix All Hail King Julien (2015) -2017), medzitým v roku 2016 poskytol svoj hlas Kareemovi Abdulovi Lavashovi v animovanej komédii Sausage Party pre dospelých a získal úlohu Stana v komediálnom thrilleri Ghost Team, ktorý režíroval Oliver Irving. Nasledovalo jeho vystúpenie ako Jakea v dráme Woodyho Allena z roku 2017 Wonder Wheel.

Koniec roka 2010: Nedávne a pripravované projekty

David bol vybraný ako Harvey Wasserman v dramatickom seriáli HBO The Deuce v rokoch 2017 až 2019. V roku 2018 bol tiež obsadený ako rabín Gil Ableman v sitcome CBS Living Biblically. Naposledy David hral Stroke Adamsa v akčnej kriminálnej dráme z roku 2019. Crown Vic po boku Bridget Moynahan a hral ako Monty Levin v minisérii HBO o alternatívnej histórii The Plot Against America (2020). Je tiež oznámené, že sa objaví ako David ‚Producent‘ v pripravovanej romanci Entree Des Artists a Adam v pripravovanom krátkom komediálnom thrilleri Class – obaja sú momentálne v postprodukcii. V súčasnosti pracuje na pripravovanej sérii Evel.

Vzhľad a vitálna štatistika

David Krumholtz má krátke tmavohnedé vlasy a tmavohnedé oči. Stojí vo výške 5 stôp 7 palcov (1,70 m), pričom váži približne 158 libier (72 kg).

Osobný život a prežil rakovinu

David Krumholtz je ženatý so slávnou herečkou, producentkou a spisovateľkou Vanessou Almedou Goonan, známejšou ako Vanessa Britting. Po nejakom čase randenia sa v júli 2008 zasnúbili a manželia nakoniec uviazli na svadobnom obrade v hoteli The Plaza v New York City 22. mája 2010. Majú dve deti – Vanessa im v roku 2014 porodila prvé dieťa, dcéru menom Pemma Mae Krumholtz, a o dva roky neskôr privítali druhé dieťa, syna menom Jonas Krumholtz. V súčasnosti bývajú v Los Angeles v Kalifornii.

Davidovi diagnostikovali rakovinu štítnej žľazy v roku 2011. Po liečbe rádioaktívnym jódom sa uzdravil a v januári nasledujúceho roku bol David vyhlásený za bez rakoviny .