• Hlavná
  • Herci
  • Wiki Cara Buono: známa ako pani Karen Wheeler o Stranger Things

Wiki Cara Buono: známa ako pani Karen Wheeler o Stranger Things

Cara Buono je populárna americká herečka, ktorá je známa najmä vďaka účinkovaniu v seriáloch Stranger Things, Mad Men a Supergirl.

ObsahRaný život a rodina

Cara Buono sa narodila 1. marca 1974 v Bronxe, New York City, USA, takže jej znamenie zverokruhu sú Ryby a má americkú národnosť. Carin otec je Anthony Buono a jej matka Rosemary Buono, obaja talianskeho pôvodu. Cara sa v jednom zo svojich rozhovorov podelila o to, že jej otec aj matka radi varia a často trávili čas v kuchyni, keď celá rodina pripravovala večeru, pričom každý človek mal v tomto procese svoju úlohu. Cara má dvoch bratov a jednu mladšiu sestru, všetci si pochutnávali na koláčoch, ktoré upiekol ich otec.

pridané Milý Buono na Sobota 8. októbra 2011

O profesiách jej rodičov sa vie len málo, okrem toho, že boli robotníckou rodinou a Carin otec pracoval ako mechanik nákladných áut.

Vzdelanie

Cara maturovala na strednej škole Fiorello H. LaGuardia v roku 1992 a potom vstúpila na Kolumbijskú univerzitu. Prekvapivo aj pre členov svojej rodiny, Cara absolvovala iba tri roky namiesto štandardných štyroch rokov, dvojitý odbor politológia a angličtina.

Kariéra

Prvé kroky

Cara si spomína, že vždy pracovala, pretože lásku k práci jej vštepovali rodičia. Svoju prvú prácu dostala, keď nemala ani 11 rokov, pracovala vo video obchode a všetko správne robila pomocou papierovej cesty.

O niečo neskôr, keď bola na strednej škole, pracovala aj vo FAO Schwartz ako hračka. Spomína, že jej to veľmi pomohlo v jej budúcej profesii: „Myslím, že ma to prinútilo naozaj disciplinovane sa venovať herectvu, pretože som nevedela, ako na to,“ spomína Cara na svoju prvú hereckú skúsenosť. Jej prvá skutočná rola na javisku sa však objavila v roku 1986, keď sa objavila v produkcii Harveyho Fiersteina v hre Spook House. Cara mala len 12 rokov, no bola veľmi motivovaná konať. Neskôr sa podelila o to, že bola silne inšpirovaná hrou Johna Malkovicha vo filme Burn This, keďže stvárnil osobu, ktorá bola úplne odlišná od Johnovej skutočnej postavy, ktorú Cara videla počas jeho rozhovoru. Pochopila, že takéto vystupovanie je skutočné kúzlo a urobila všetko pre to, aby sa stala dobrou herečkou.

Ďalší úspech

Cara sa objavila v iných produkciách mimo Broadway a Broadway, keď bola tínedžerkou, a jej televízny debut sa odohral v roku 1989, keď bola študentkou strednej školy, kde získala rolu Joann v niekoľkých epizódach série Dream Street. Tiež hrala Abby Morris v jednom z filmov stredoškolského seriálu CBS Schoolbreak Special v roku 1991. V roku 1992 bola Cara obsadená do úlohy Dawn vo filme Rowdyho Herringtona Gladiátor, kde hrali James Marshall a Cuba Gooding Jr. filmy ako Waterland (1992), In the Line of Duty: Ambush in Waco a Victim of Love: The Shannon Mohr Story oba v roku 1993.

V rokoch 1994 až 1998 sa objavila v seriáloch ako The Single Guy a New York Undercover, pričom získala roly aj v takých filmoch ako The Cowboy Way (1994), v ktorých hrala Teresu Salazar, Killer: A Journal of Murder (1995). Esther Lesser a Kicking and Screaming, romantická komédia, v ktorej mala Cara úlohu Kate. Po stvárnení epizodických úloh v seriáloch ako Law & Order: Criminal Intent, CSI: Crime Scene Investigation a Queens Supreme získala Cara svoju prvú danú rolu Sarah Angelo v populárnej videohre Mafia: The City of Lost Heaven. Od roku 2004 do roku 2005 ju bolo možné vidieť v opakujúcom sa obsadení tretej hliadky ako Grace Foster a počas tohto obdobia sa objavila aj v mnohých nezávislých filmoch.

Kelli Moltisanti vo filme The Sopranos

Cara si spomína na svoj konkurz na rolu Kelli Moltisanti ako veľmi sľubný, pretože cítila, že ho dostane. V súkromnom živote mala ťažké obdobie a aspoň dúfala v to najlepšie v práci, ak jej osobný život nebol taký, ako by chcela: „Ukončil som dlhodobý vzťah. Vracal som sa domov z konkurzu vo vlaku a okolo mňa prišla kopa detí, ktoré na nástupišti šliapali na tieto balíčky s kečupom a striekali na mňa. Povedala som: ‚Niečo musí dať.‘, spomína vo svojom rozhovore pre The New York Times. Nakoniec sa Cara objavila v siedmich epizódach show, pričom jej herectvo bolo ocenené kritikmi. HBO však v tom istom roku 2007 po šiestich sériách odvysielaných sérií krimi uzavrela.

Karen Wheeler vo filme Stranger Things

Po mnohých úlohách v seriáloch ako Brothers & Sisters, Mad Men a Person of Interest získala Cara rolu Karen Wheeler v novom seriáli Netflix Stranger Things. Postava Karen zobrazuje matku z 80-tych rokov, ktorá sa málo stará o svoju rodinu, aj keď denne pripravuje večere pre svojho manžela a deti, no má aj tajnú vášeň mimo manželstva, pretože hľadá pozornosť Billyho Hargrova. , starší brat spolužiaka jej syna, Max. V roku 2016 séria vyhrala cenu Screen Actors Guild Award za vynikajúci výkon súboru v dramatickom seriáli a tím bol na cenu nominovaný aj nasledujúci rok, ale prehral ju s tímom seriálu This Is Us s Milom Ventimigliom v hlavnej úlohe. , Sterling K. Brown a Mandy Moore.

Cara je veľmi nadšená, že čoskoro príde štvrtá séria seriálu, keďže sa jej scenár a jej rola páčia už na prvý pohľad: „Keď som si prvýkrát prečítala scenár, vedela som, že chcem byť súčasťou seriálu. Myslel som, že z toho budeme mať aspoň dve sezóny. Nikto nemohol predpovedať, akým fenoménom sa stane,“ zdieľala jej rozhovor s časopisom Wtop. Stojí za zmienku, že to bola Cara, ktorá navrhla, aby sa Karen väčšinu času objavila s pohárom vína, pretože by to mohlo spôsobiť, že jej postava ešte viac zabudne na svoje deti, aj keď sa správala, akoby jej na nich záležalo.

Osobný život, manžel Peter Thum

V roku 2007 sa Cara zoznámila so svojím budúcim manželom po dlhotrvajúcom vzťahu, ktorý sa skončil začiatkom toho istého roku.

Peter Thum a Cara cestovali z Los Angeles do New Yorku, keď zrazu zistili, že sa rozprávajú o všetkom, čo im napadlo, a okamžite pochopili, že majú toľko spoločného. Pár sa zosobášil za menej ako rok. Od roku 2020 žijú v Greenwich Village v New Yorku a vychovávajú svoju dcéru menom Esme.

Kto je Carin manžel Peter Thum?

Carin manžel Peter Thum je americký obchodník a podnikateľ, ktorý založil niekoľko spoločností a prevádzkuje množstvo úspešných podnikov. Zoznam jeho projektov zahŕňa Fonderie 47 (značka, ktorá mení útočné pušky na šperky, hodinky a iné drobnosti), spoločnosť Liberty United a Ethos Water. V roku 2008 spoluzakladal aj neziskovú organizáciu Giving Water.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k narodeninám @peterthum Milujem ťa viac, ako sa dá povedať slovami. Esmé má také šťastie, že ťa má za otca. A myslím si, že si vtipný. #vtipne #happybirthday #bestdad #instagood @libertyutd 2. fotka: @annieleibovitz

Príspevok zdieľaný používateľom Milý Buono (@carabuono) 11. marca 2020 o 9:15 PDT

Peter je absolventom Claremont McKenna College (trieda z roku 1990) a po absolvovaní Kellogg School of Management na Severozápadnej univerzite získal aj titul MBA.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Cara sa vždy zaujímala o šport, je certifikovanou trénerkou jogy, rada bicykluje a plávanie. Cara sa zúčastnila troch maratónov a veľmi zaujímavo to vysvetlila: ‚Mám rada davy ľudí, preto mám rada veľké maratóny‘. Lásku k vareniu zdedila aj po svojich rodičoch, a tak si proces vytvárania jedál sama užíva: ‚Zdá sa mi to veľmi uvoľňujúce a rada sa stretávam pri jedálenskom stole.‘ V rozhovore pre The New York Times zdieľané že robí najlepší baklažán parmigiana, ale recept drží v tajnosti, rovnako ako jej matka.

Priznáva tiež, že rada si recepty aj len číta, pretože sa už vďaka tomu cíti lepšie.

Vzhľad

Cara má stredne dlhé svetlohnedé vlasy a hnedé oči. Je vysoká 5 stôp 4 palce (1,65 m) a váži okolo 115 libier (52 kg), jej dôležité štatistiky momentálne nie sú k dispozícii.

Čistý majetok a plat

Od roku 2020 sa odhaduje, že čistý majetok Cara bude približne 10 miliónov dolárov , pričom jej plat je údajne okolo 400 000 dolárov . Jej manžel, úspešný podnikateľ a podnikateľ Peter Thum, má povestné bohatstvo 10 miliónov dolárov . Za zmienku stojí, že Cara je na Instagrame veľmi populárna, keďže jej účet nedávno dosiahol hranicu jedného milióna odberateľov, takže za sponzorovaný príspevok na svojom profile na sociálnej sieti môže zarobiť až 3 400 dolárov.