Wiki Adrienne Elrodovej – Vek, výška, manžel, čistá hodnota

ObsahKto je Adrienne Elrod?

Adrienne Kimbro Elrod sa narodila 20. júna 1976 v Siloam Springs, Arkansas, USA. Je televíznou osobnosťou, prispievateľkou do siete a politickou stratégkou, ktorá je známa najmä vďaka práci pre NBC News. Objavila sa aj v politických programoch pre ďalšie veľké siete, ako sú CNN, Fox News a Fox Business. Pred televíznou kariérou bola zapojená do prezidentských kampaní blízkej priateľky Hillary Clintonovej.

Bohatstvo Adrienne Elrodovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Adrienne Elrod odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov, ktoré zarobila vďaka úspechu v rôznych snahách. Zarába peniaze ako súčasť svojej televíznej práce a tiež vlastní komunikačnú firmu, ktorá je spolu zodpovedná za veľkú časť jej bohatstva.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Volebný večer na @msnbc

Príspevok zdieľaný používateľom Elrod (@adrienneelrod) 11. februára 2020 o 19:36 PST

Raný život a vzdelávanie

Od mladého veku bola Adrienne inšpirovaná pracovať v politickej oblasti, pretože jej rodičia boli blízki priatelia s Billom a Hillary Clintonová . Jej matka, ktorá pracovala ako právnička, sa stala blízkymi priateľmi s Hillary, keďže v tom čase boli len niekoľkými právničkami. Na druhej strane, jej otec Billa poznal, keďže obaja spolu chodili na rovnakú vysokú školu.

Títo rodinní priatelia jej pomohli vniesť viac svetla do politického sveta. Nakoniec navštevovala Siloam Springs High School, ktorá je jedinou, ktorá slúži ich okresu. Po imatrikulácii vyštudovala žurnalistiku a presťahovala sa do Fort Worth v Texase, aby sa zapísala na Texas Christian University (TCU).

Univerzita funguje od roku 1873 a riadia ju predovšetkým Kristovi učeníci. Po ukončení štúdia ju jej rodinné väzby rýchlo zaviedli do veľmi hlbokej časti politickej sféry, keďže sa stala súčasťou administratívy vtedajšieho prezidenta Billa Clintona. Pracovala ako výkonná asistentka pod vedením prezidenta pre medzivládne záležitosti.

Politická kariéra

Po určitom čase bola povýšená na odbornú asistentku na Katedre bývania a rozvoja miest. Jej pozícia znamenala, že spolupracovala s vtedajším tajomníkom Andrewom Cuomom na programoch, ktoré pomohli regulovať a kontrolovať vlastníctvo zbraní v krajine.

The obvinenie Clintonovej znamenal koniec jej pôsobenia aj vo vláde, no zostala v spojení.

Vrátila sa do Kansasu a stala sa členkou Arkansaskej demokratickej strany. Počas tejto doby pôsobila ako komunikačná riaditeľka strany a pomáhala niekoľkým kandidátom vrátane Marka Pryora, ktorý viedol úspešnú senátorskú kampaň. Počas tejto doby sa venovala politickému poradenstvu a pracovala pre miestnu firmu so sídlom v Little Rock. V tejto pozícii však zotrvala len krátky čas, keď ju kontaktoval zástupca Mike Ross, aby slúžila ako riaditeľka komunikácie.

Presťahovala sa späť do Washingtonu DC a slúžila tam viac ako rok, ale počas tejto doby si dala prestávku v práci, aby pomohla s kampaňou zástupcu Nicka Lampsona, ktorý sa chcel stať zástupcom Texasu.

Budovanie skúseností a pokračovanie v práci na kampani

Po tejto práci sa pripojila k Výboru pre kampaň Demokratického kongresu, kde bola poverená ich regionálnou tlačovou tajomníčkou. Jej pozícia znamenala, že musela cestovať po celej krajine, pracovať s rôznymi demokratickými kandidátmi na úrad, a bola jednou z kľúčových postáv rozsiahleho demokratického prevzatia Snemovne reprezentantov v roku 2007. Nasledujúci rok sa stala zástupkyňou predsedu zo štábu predstaviteľa Floridy Rona Kleina, ktorý pomáhal s mnohými jeho plánovanými politikami.

Jej úspechy nezostali bez povšimnutia, keďže bola uvedená v an článok od Politico s podrobnosťami o jej práci. Jej ďalším veľkým projektom bola prezidentská kampaň Hillary Clintonovej v roku 2008, v ktorej pôsobila na mnohých pozíciách vrátane tlačovej tajomníčky a riaditeľky komunikácie. Keď sa Clintonová odhlásila z pretekov, presťahovala sa do spolupráce s jednou z Hillaryiných spoločností, Correct the Record. Pracovala aj pre American Bridge a tieto dve spoločnosti boli zodpovedné za hlásenie správnych správ, aby sa zasa bránili proti mnohým obvineniam voči Clintonovej zo strany jej politických rivalov. Pritom sa stala aj súčasťou tímu Loretty Sanchezovej, ktorá pôsobila ako kongresmanka za Kaliforniu.

Nedávne projekty

Elrod bola súčasťou Clintonovej druhej a väčšej prezidentskej kampane, počas ktorej sa stretla s Donaldom Trumpom. Elrod bol riaditeľom strategickej komunikácie kampane Hillary for America, dohliadal na ich operácie a pohyby mnohých ľudí zapojených do kampane. Bola zodpovedná za propagáciu svojej kampane na rôznych platformách, pričom si vyžiadala pomoc influencerov a celebrít.

Po tom, čo neuspela v predsedníctve, prešla do súkromného sektora, kde založila komunikačnú firmu, Stratégie spoločnosti Elrod . Teraz pracuje s rôznymi klientmi, od osobností sociálnych médií, korporácií a iných organizácií.

Zároveň bola veľmi kritická Donald Trump , často sa zúčastňuje hnutí proti nemu. Jej pôsobenie tiež viedlo k tomu, že ju kontaktovali spravodajské spoločnosti a objavila sa ako komentátorka mnohých televíznych programov. V roku 2019 podpísala zmluvu so spravodajskou sieťou NBC a prvýkrát sa objavila v programe Hardball s Chrisom Matthewsom. Odvtedy je pravidelnou súčasťou siete a pracuje ako prispievateľ.

Má tiež podcast s názvom The Electables, ktorý moderuje po boku Douga Thornella.

Osobný život

Adrienne je vydatá, aj keď odmieta hovoriť o akýchkoľvek detailoch týkajúcich sa jej partnera alebo ich vzťahu. Nie je známe, či majú nejaké deti, keďže ona je súkromná osoba, ktorá dokáže udržať oddelenie medzi životom a prácou aj pri svojej úplne verejnej kariére.

Aj mimo práce je veľmi zanietená pre politiku a politickú sféru sleduje nielen pracovne, ale aj osobne. Nedávno sa začala zaujímať o nadchádzajúcich prezidentských kandidátov v USA, keďže sa opäť blíži volebné obdobie. Ostáva veľmi kritická voči prezidentstvu Donalda Trumpa, pričom často odráža pocity mnohých analytikov a novinárov proti Trumpovi.