Všetko o Ianovi McCollumovi z „Forgotten Weapons“: Manželka, Wiki

ObsahKto je Ian McCollum?

Ian McCollum sa narodil v Tucsone v Arizone v USA v roku 1983, ale verejnosti neprezradil presný dátum narodenia – jeho znamením zverokruhu je vraj Baran a má americkú národnosť. Je youtuber a bloger so zbraňami možno najlepšie známy pre svoj kanál YouTube, na ktorý väčšinou nahrával videá súvisiace so zbraňami.

Detstvo a vzdelanie

Ian je dosť tajný, pokiaľ ide o jeho súkromný život, a nezdieľal žiadne podrobnosti o svojich súrodencoch a rodičoch, no predpokladá sa, že vyrastal na farme, kde sa naučil strieľať. Jeho otec bol zberateľom pušiek, najmä mnohých japonských zbraní z druhej svetovej vojny.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Leom J Amilkavichom (@leonidas.1911)

Vyrastal a väčšinu svojho voľného času trávil vonku, pričom sa stále sústredil na štúdium, keďže ho rodičia nabádali, aby získal vysokoškolský titul. Na strednej škole bol fyzicky dosť aktívny, pretože hrával basketbal a trénoval spev a herectvo v školskom dramatickom krúžku. Po imatrikulácii v roku 2001 Ian sa zapísal na Purdue University ktorú v roku 2004 ukončil s pridruženým titulom v odbore strojárske technológie.

Získal tiež certifikáciu operátora počítačového numerického riadenia (CNC) od Maricopa Skill Center.

Ianova kariéra

O jeho kariére v rokoch 2004 až 2010 sa toho veľa nevie, keďže sa držal ďaleko od centra pozornosti, ale predtým, ako sa Ian pustil do zbraní a blogovania, pracoval na rôznych zamestnaniach.

Uznanie získal v apríli 2010, keď nastúpil do spoločnosti Schletter, Inc. ako ich projektový manažér technického predaja – mal na starosti systémy solárnych panelov a sa pripisuje predaji produktov v hodnote 12 miliónov dolárov v roku 2011. V septembri 2011 bol Ian povýšený na riaditeľa vnútorného predaja, ktorý mal na starosti tím projektových manažérov, ale v júni 2012 opustil spoločnosť Schletter, Inc.

V júni 2010 Ian a niekoľko ďalších ľudí vytvorili webovú stránku Forgotten Weapons a odvtedy slúži ako jej vlastník a editor. Má na starosti výskum a písanie o zbraniach, o ktorých ľudia možno nepočuli, ako aj o histórii zbraní vo všeobecnosti.

V roku 2014 sa Ian pripojil k InRange Productions LLC ako ich výkonný producent a hostiteľ – show je o recenziách a terénnych správach o zbraniach starých aj nových a túto prácu si zachoval dodnes. Od januára 2015 tiež pracuje v Armament Research Services (ARES) ako ich výskumník – spoločnosť ponúka technickú expertízu a analýzy zbraní a munície vládnym aj mimovládnym organizáciám.

Vo februári 2015 sa Ian pripojil k Asociácii skúšačov strelných zbraní a nástrojov (AFTE) ako ich technický poradca a dodnes pre nich pracuje, pričom od februára 2019 je zapojený aj do National Firearms Act Trade & Collectors Association, a je členom ich predstavenstva.

Ian tiež prevádzkuje svoj YouTube kanál a kanál svojich priateľov Forgotten Weapons, ktorý spustili 9. mája 2011 a ktorý dnes odoberá takmer dva milióny ľudí a celkovo má okolo 750 miliónov videní všetkých ich videí.

Dve najpopulárnejšie videá tohto kanála sú M134 Minigun: The Modern Gatling Gun – zhliadnuté viac ako 8,3 milióna krát od 22. decembra 2016 – a Najmenší pištoľ na svete – 2,7 mm Kolibri, ktoré si od 28. augusta 2014 pozrelo viac ako šesť miliónov krát.

Milujte život a manželku

Ian je veľmi tajnostkársky, pokiaľ ide o jeho milostný život, a nie je známe nič o jeho minulých a súčasných záležitostiach, ale na internete koluje veľa klebiet týkajúcich sa jeho údajného manželstva a sexuálnej orientácie.

Mnohí z jeho fanúšikov veria, že Ian je ženatý muž, zatiaľ čo niektorí dokonca tvrdili, že má deti, no zo všetkých síl sa ich snaží udržať mimo pozornosti médií. Obrázky na podporu týchto tvrdení neboli poskytnuté a Ian túto záležitosť nekomentoval.

Iná fáma hovorí, že Ian je gay, a preto nehovoril o žiadnych ženách, s ktorými chodil, no ani to sa nepotvrdilo.

Od decembra 2020 Zdá sa, že Ian je slobodný , nie je ženatý a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Ian trávi väčšinu svojho voľného času skúmaním zbraní a čítaním mnohých kníh o zbraniach – najradšej má Biely ostreľovač od Tapia Saarelainena.

Rád cestuje a jeho práca výskumníka zbraní ho zaviedla po celých USA, zatiaľ čo Ian bol niekoľkokrát aj v Európe, Ázii a Afrike, pričom jeho vysnívanou destináciou bolo Tokio v Japonsku – bol to jeho otec. ktorý mu pomohol nadchnúť sa pre Áziu vo všeobecnosti.

Ian tiež rád sleduje filmy – jeho obľúbeným hercom a herečkou sú Brad Pitt a Natalie Portman, zatiaľ čo jeho obľúbené filmy sú Pán a pani Smithovci, Podivuhodný prípad Benjamina Buttona a Zoznámte sa s Joeom Blackom.

Vek, výška a čistý majetok

Ian má 37 rokov. Má dlhé hnedé vlasy a hnedé oči, jeho výška je 5 stôp 10 palcov (1,78 m) a váži okolo 150 libier (68 kg).

Od decembra 2020 sa jeho čisté imanie odhadovalo na viac ako 1,4 milióna dolárov.