Všetko o dcére Billa Gatesa – Phoebe Adele Gates – Wiki

ObsahKto je Phoebe Adele Gates?

Phoebe Adele Gates sa narodila 14. septembra 2002 v znamení Panny v Seattli, Washington, USA s nemeckými a britskými predkami. Je to 17-ročné dieťa celebrít, pravdepodobne len ako (najmladšia) dcéra Billa Gatesa, obchodného magnáta, miliardára a spoluzakladateľa spoločnosti Microsoft Corporation a filantropa. Jej matka je Melinda Gates, známa ako bývalá generálna manažérka spoločnosti Microsoft , a filantrop .

Aká bohatá je teraz? Phoebe Adele Gates Čistá hodnota a aktíva

Phoebe Adele Gates, ktorá je dcérou miliardára, je tiež potenciálne miliardárkou, pretože si stále užíva (časť) impozantného bohatstva svojho otca, ktoré sa odhaduje na 106,9 miliardy dolárov začiatkom roku 2020.

Podľa magazínu Forbes , jej otec je druhý najbohatší človek na svete. Čistý majetok rodiny zahŕňa aj také aktíva, ako je zemský dom v hodnote 127 miliónov dolárov, nazývaný Xanadu 2.0, a zbierky luxusných áut a lietadiel atď. Okrem toho sa bohatstvo Phoebe v budúcnosti určite zvýši, keďže jej otec povedal nechať 10 miliónov dolárov za každé dieťa, pričom približne 95 % jeho majetku by bolo venovaných na charitu, ale v súčasnosti majú potomkovia Gatesových povolené len skromné ​​„vreckové“.

Popularita ako dieťa celebrít

Phoebe Adele Gates je vychovávaná ako najmladšie z troch detí, ktoré sa narodili Billovi a Melinde Gatesovým. Jej rodičia sa stretli v polovici 80-tych rokov na veľtrhu v New Yorku a v roku 1987 sa romanticky zaplietli.

O sedem rokov neskôr si Bill a Melinda konečne vymenili svoj svadobný sľub na súkromnom obrade v Lanai na Havaji. Phoebe je Američanka podľa národnosti a patrí k belošskému etniku. Je kresťanka. Jej staršia sestra – Jennifer Katharine Gates – sa narodila 26. apríla 1996 a je jazdkyňou, ktorá sa zúčastňuje Longines Global Champions Tour. Jej starší brat, menom Rory John Gates, sa narodil 23. mája 1999.

Vzdelanie

Pokiaľ ide o jej vzdelanie, Phoebe navštevovala také školy, ako je Profesionálna detská škola v New Yorku. Má veľmi rada umenie a balet, takže navštevuje Školu amerického baletu v Lincolnovom centre múzických umení, ako aj Juilliard School v New Yorku. Phoebe tiež študuje na prestížnej súkromnej škole Lakeside School.

Prítomnosť sociálnych médií

Phoebeini rodičia sú veľmi konzervatívni, takže ona a jej súrodenci nesmeli používať mobilný telefón, kým nemali 13 rokov, pretože ich rodičia verili, že je pre nich lepšie zamerať sa na vzdelávanie a nie na internet. Keď bola Phoebe dosť stará, spustila svoj účet na Instagrame pod používateľským menom „ moonstarsandshine“ účet je však nastavený ako súkromný. Podľa Wonderslist ju zaradili medzi desať najvýkonnejších detí na svete.

Vzhľad a vitálna štatistika

Najmladší člen rodiny Gatesovcov má dlhé blond vlasy a tmavohnedé oči. Stojí vo výške 5 stôp 10 palcov (1,78 m), pričom jej hmotnosť je okolo 110 libier (50 kg). Jej dôležité štatistiky sú 32-24-32 – veľkosť jej podprsenky je 32B, veľkosť šiat 4 (USA) a veľkosť topánok 8 (USA).

Osobný život a koníčky

Phoebe Adele Gates momentálne nemá žiadneho priateľa. Spolu so svojimi súrodencami a rodičmi sa často zapája do rôznych charitatívnych akcií. Phoebe stále oficiálne žije so svojou rodinou v sídle v Medine vo Washingtone. Vo svojom voľnom čase sa Phoebe venuje plávaniu a paraglidingu.

kto je jej otec? Bill Gates Krátka Wiki/Bio

William Henry Gates III, lepšie známy ako Bill Gates, sa narodil 28. októbra 1955 v znamení Škorpióna v Seattli, štát Washington, USA. Jeho otec bol renomovaný právnik William Henry Gates II, zatiaľ čo jeho matka bola May Maxwell Gates, známa tým, že slúžila v predstavenstve United Way of America. Má dve sestry, ktoré sa volajú Libby a Kristianne.

Vzdelanie

Bill Gates začal navštevovať súkromnú prípravnú školu Lakeside School ako 13-ročný chlapec. Keď škola kúpila terminál Teletype Model 33 ASR a počítačový čas na počítači General Electric (GE), Bill sa začal zaujímať o informatiku, okamžite sa naučil BASIC a napísal softvérový program. Po uplynutí školského počítačového času bol on a jeho priatelia Paul Allen, Rick Weiland a Kent Evans zakázaní spoločnosťou Computer Center Corporation (CCC) po tom, čo využili chyby programu na získanie viac počítačového času, avšak Bill a jeho priatelia uzavreli dohodu s CCC – našli by chyby vo svojom systéme výmenou za extra počítačový čas. V roku 1973 absolvoval školu Lakeside School a zapísal sa na Harvard College, ale o dva roky neskôr Bill vypadol pretože si myslel, že sa už nemôže naučiť nič užitočnejšie, nikdy nezmaturoval.

Microsoft Corporation

Bill Gates a Paul Allen založili Microsoft Corporation 4. apríla 1975 v Albuquerque v Novom Mexiku, zatiaľ čo spoločnosť sa v roku 1979 presťahovala do Bellevue v štáte Washington. 20. novembra 1985 spoločnosť vytvorila svoju prvú maloobchodnú verziu systému Microsoft Windows a v priebehu nasledujúcich desaťročí sa spoločnosť Microsoft Corporation rozrástla na sa stal najväčšou softvérovou spoločnosťou pre osobné počítače na svete, pre ktorú pôsobil na pozíciách prezidenta, predsedu a generálneho riaditeľa, z funkcie generálneho riaditeľa odišiel v roku 2000, pričom v pozícii predsedu zotrval až do roku 2014, kedy sa stal hlavným softvérovým architektom. V súčasnosti pracuje ako technologický poradca generálneho riaditeľa Satyu Nadellu. Najnovšie sa Microsoft Corporation stala treťou spoločnosťou v Spojených štátoch dosiahnuť hodnotu vyše 1 bilióna dolárov , po Apple a Amazon.

Hľadáte letné čítanie? S jednou z týchto skvelých kníh nemôžete urobiť chybu: https://b-gat.es/2M00BD2

pridané Bill Gates na Pondelok 20. mája 2019

Iné obchodné aktivity

Bill Gates je okrem Microsoftu známy aj svojimi ďalšími podnikateľskými počinmi. Vlastní Cascade Investments, LLC, súkromnú holdingovú a investičnú spoločnosť, a je vlastníkom podielov v Four Seasons Hotels and Resorts a je najväčším akcionárom Canadian National Railway. Je zakladateľom Corbis Corp., výskumnej spoločnosti bgC3, LLC, TerraPower a Branded Entertainment Network. Naposledy bol Bill Gates pozvaný, aby pôsobil v poradnom zbore Bloomberg New Economy Forum.

Filantropia

Bill Gates a jeho manželka Melinda založili vlastnú charitatívnu organizáciu – „ Nadácia Billa a Melindy Gatesových , v roku 2000. S aktívami v hodnote 46,8 miliardy USD sa považuje za najväčšiu súkromnú nadáciu na svete. Ich hlavným cieľom je zvýšiť zdravotnú starostlivosť, ako aj celosvetovo znížiť extrémnu chudobu.

Veria, že jednou z najdôležitejších vecí je vzdelanie, a tak dokonca spustili štipendium Gates Cambridge Scholarships na Cambridge University. Okrem toho Bill Gates, Warren Buffett a ďalší spustili v roku 2009 kampaň „The Giving Pledge“, prostredníctvom ktorej povzbudzujú extrémne bohatých ľudí, aby venovali aspoň polovicu svojho majetku charitatívnym organizáciám. Bill tiež spolupracuje s Rotary International.

Kto je jej matka? Melinda Gates Krátka Wiki/Bio

Phoebeina matka, Melinda Ann Gatesová (rodená Francúzka), sa narodila 15. augusta 1964 v znamení Lea v Dallase, Texas, USA. Vychovali ju letecký inžinier Raymond Joseph French Jr. a žena v domácnosti Elaine Agnes Amerlandová so staršou sestrou a dvoma mladšími bratmi. Melinda bola študentkou Katolíckej školy St. Monica a potom navštevovala Ursuline Academy v Dallase, z ktorej maturovala v roku 1982. Potom svoje vzdelanie rozšírila na Duke University, kde v roku 1986 získala bakalársky titul v odbore informatiky a ekonómie.

Šla tiež na Fuqua School of Business a v roku 1987 získala titul MBA.

Profesionálna kariera

Po ukončení štúdia sa Melinda stala súčasťou spoločnosti Microsoft Corporation po tom, čo bola najatá ako ich marketingová manažérka. Bola povýšená do funkcie generálny manažér informačných produktov začiatkom 90. rokov a nakoniec v roku 1996 opustila prácu v Microsofte, aby sa mohla venovať svojej rodine a deťom. Potom pôsobila v správnej rade Duke University od roku 1996 do roku 2003 a v roku 2004 sa stala členom správnej rady The Washington Post. Okrem toho je aktívna v nadácii „The Bill & Melinda Gates Foundation“ od jej založenia v roku 2000. V roku 2019 Melinda napísala a vydala knihu The Moment Of Lift: How Empowering Women Changes The World.