Všetko, čo treba vedieť o synovi Elona Muska – Nevada Alexander Musk

ObsahŽivotopis Alexandra Muska v Nevade

Nevada Alexander Musk bol prvorodeným dieťaťom slávneho technologického miliardára, Elon Musk . Nevada sa narodil 18. mája 2002 v Orange County, Kalifornia, USA, jeho matka je Elonova prvá manželka Justine Musk. Bohužiaľ, Nevada zomrela len desať týždňov po jeho narodení – Elon a Justine ho uložili do postele a ráno nedýchal. Po príchode záchranárov, ktorí sa ho pokúsili oživiť, bol už bez kyslíka dostatočne dlho na to, aby mal trvalé poškodenie mozgu. Nevada Alexander strávil tri dni v nemocnici na podpore života, kým sa jeho rodičia rozhodli prístroj vypnúť.

Otec Alexandra Muska v Nevade, Elon Musk

Elon Reeve Musk sa narodil 28. júna 1971 v Pretórii, Transvaal, Južná Afrika, je synom Maye Musk, modelky a dietológa, a jej manžela Errola Muska, juhoafrického pilota, elektromechanického inžiniera a námorníka. Najstarší z troch Elon má mladšieho brata Kimballa a sestru menom Tosca. Mal ťažké detstvo, keď sa jeho rodičia rozviedli, keď mal deväť rokov, potom začal žiť s otcom, jeho vlastné rozhodnutie, ktoré sa však ukázalo ako nesprávne – teraz sa odcudzil svojmu otcovi a hovorí ho ako strašného človeka.

Počas detstva bol šikanovaný svojimi rovesníkmi a jeden čas ho skupina chlapcov zhodila zo schodov, udrel hlavu o dlažbu, stratil vedomie a musel podstúpiť operáciu na korekciu nosa.

Počas trávenia času na svojom Commodore VIC-20 sa však začal zaujímať o výpočtovú techniku. Sám sa naučil Basic, a keď mal len 12 rokov, predal kód videohry založenej na BASICu – Bastar – magazínu PC a Office Technology za približne 500 dolárov. Chodil na Waterkloof House Preparatory School a neskôr na Bryanston High School, ale nakoniec zmaturoval na Pretoria Boys High School.

Chcel sa zapísať na vysokú školu v USA, ale jeho otec bol proti, a tak päť mesiacov navštevoval University of Pretória, kým sa prihlásil na Queen’s University. Elon, rozhodnutý presťahovať sa do USA, v júni 1989 emigroval do Kanady, pretože vedel, aké ľahké je dostať sa odtiaľ do USA, najmä keď získal kanadský pas vďaka svojej matke, ktorá sa narodila v Kanade. O tri roky neskôr sa dostal do USA a zapísal sa na Pensylvánsku univerzitu, kde študoval obchod a fyziku a získal titul bakalára prírodných vied z fyziky a ekonómie.

Kariéra

Elon je teraz jedným z najúspešnejších podnikateľov, ktorý pôsobí vo viacerých odvetviach a viacerých projektoch. Jeho prvou spoločnosťou bola spoločnosť Zip2, webový softvér, ktorý založil so svojím bratom. Jeho prvým väčším projektom však bol X.com, spoločnosť poskytujúca online finančné služby a e-mailové platby. Bolo to v roku 1999 a v roku 2000 sa zlúčil so spoločnosťou Confinity, ktorá vlastnila službu prevodu peňazí PayPal. Integráciou jeho služby do PayPal sa celá spoločnosť v roku 2001 stala PayPalom.

Musk však nesúhlasil so zvyškom predstavenstva a bol zbavený funkcie generálneho riaditeľa, hoci v predstavenstve zostal. Napriek tomu bol v roku 2002 PayPal predaný eBay za 1,5 miliardy dolárov a Elon získal 165 miliónov dolárov z akcií, ktoré vlastnil. O 15 rokov neskôr Elon kúpil doménu X.com od PayPalu s tým, že má pre neho sentimentálnu hodnotu.

Od roku 2001 Elon pracoval v SpaceX, spoločnosti zameranej na prieskum vesmíru, a Tesla, Inc, čo je spoločnosť zameraná na vývoj elektrických vozidiel a špecializujúca sa na skladovanie energie z batérií, solárne panely a výrobu solárnych strešných škridiel.

Osobný život Elona Muska a čistá hodnota

Keď hovoríme o jeho osobnom živote, po smrti Nevady sa Alexander Elon a jeho dnes už bývalá manželka Justine stali rodičmi piatich detí, ktoré sa všetky narodili prostredníctvom oplodnenia in vitro. Pár sa rozviedol v roku 2008 a teraz sa o svoje deti starajú spoločne. Potom si začal románik s herečkou Talulah Riley, s ktorou sa oženil v roku 2010 – o dva roky sa rozviedli, no v roku 2013 sa znovu zosobášili, no ich vzťah stroskotal a v roku 2016 sa opäť rozviedli. V roku 2018 nadviazal vzťah s kanadskou hudobníčkou Claire Boucher, známejšou ako Grimes.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Anime❌ Hra❌ The Real Iron Man and CEO SpaceX❌ Film❌ YouTuber❌ Iné✅ ——————– Meno: Elon Musk ——————– Sledujte @fearly_kun Partner @firly.nanda #elonmusk #spacex # ceospacex #tesla

Príspevok zdieľaný používateľom firly nanda (@fearly_kun) 12. júna 2020 o 1:15 PDT

V januári 2020 oznámila, že čaká ich prvé dieťa.

Elonov úspešný obchodný modul výrazne zvýšil jeho bohatstvo a začiatkom roku 2020 sa jeho čisté imanie podľa dôveryhodných zdrojov odhaduje na viac ako 32 miliárd dolárov.

Nevadská Alexandrova matka, Justine Wilsonová

Jennifer Justine Wilson sa narodila 2. septembra 1972 v Peterborough v kanadskom Ontáriu, vyrastala vo svojom rodnom meste a po strednej škole sa zapísala na Queen’s University v Kingstone.

Získala titul z anglickej literatúry, po ktorom sa presťahovala do Japonska, kde pôsobila ako profesorka angličtiny ako druhého jazyka. S Elonom sa stretla, keď boli obaja na Queen’s University.

Jennifer je autorkou a jej prvou knihou bol súčasný fantasy román Krvavý anjel, vydaný v roku 2005 – pokračovanie vyšlo v roku 2008 s názvom Lord of Bones, zatiaľ čo medzitým vydala svoju druhú knihu Uninvited.

Podľa zdrojov sa čistý majetok Justine odhaduje na približne 5 miliónov dolárov začiatkom roku 2020.