Všetko, čo treba vedieť o reportérovi TMZ Van Lathanovi – Wiki

Van Lathan je moderátor podcastov Van Lathan's The Red Pill a bývalý vedúci producent TMZ, ktorého vstupenkou na slávu bol jeho výrazne medializovaný nesúhlas s komentárom Kanye Westa „otroctvo bola voľba“, ktorý vysielala naživo národná televízia.

ObsahRaný život a rodina

Van Lathan je afroamerického etnika a narodil sa 16. apríla 1980 v Baton Rouge, Louisiana, USA, rodičom Terrymu a Christal Ellisovým má jednu mladšiu sestru Ebony Rage Lathanovú. Už ako malé dieťa bol známy tým, že bol otvorený a sebavedomý vo vyjadrovaní svojich názorov. V jednom zo svojich televíznych rozhovorov povedal, že to bola jeho matka, ktorá mu dala pocítiť, že je v poriadku byť tým, kým chce byť, a jeho otec požadoval, aby sa stal ‚niekým‘.

TMZ vyhodí Van Lathana po ostrej hádke o politike http://dlvr.it/RGkgsY

pridané Baller Alert na Utorok 22. októbra 2019

Vzdelanie

Nie sú k dispozícii žiadne konkrétne podrobnosti týkajúce sa jeho školských záznamov, okrem toho, že v roku 2003 ukončil vysokú školu so zameraním na politológiu a tvorivé písanie.

Kariéra

Prvé kroky

Po vysokej škole začal Lathan svoju kariéru ako sprievodca na populárnej prehliadke celebrít TMZ, sprevádzal turistov po kľúčových hollywoodskych ikonických miestach, pričom jazdil v autobuse prispôsobenom TMZ. Bol súčasťou tímu, ktorý vyvinul koncept turné, ktoré pokrýva 30-míľovú oblasť okolo Beverly Hills a Sunset Boulevard v Los Angeles.

Ďalší úspech

V roku 2011 bol zakladateľ a hostiteľ TMZ Harvey Robert Levin ohromený Lathanovou prácou a rozhodol sa zahrnúť ho do televíznej show. Začínal v teréne s kamerami, fušoval do športovej žurnalistiky a potom sa vypracoval na vedúceho producenta.

Konfrontácia s Kanye Westom

Van Lathan sa stal cez noc senzáciou v roku 2018, keď sa americký rapper, hudobný producent a podnikateľ Kanye West opýtal štábu televízie TMZ, či myslí a cíti slobodne, keď naživo uviedol komentár „400 rokov otroctva bola voľba“ TV.

Lathan vstal a pokračoval verbalizovať svoje sklamanie na Kanyeho vyhlásenie a povedal: „Zatiaľ čo ty robíš hudbu a si umelcom a žiješ život, ktorý si si zarobil tým, že si génius, my ostatní v spoločnosti sa musíme vysporiadať s týmito hrozbami pre naše životy.“ Povedal, že afroamerická komunita bola zbavená možnosti voľby. Zjavne bol neuveriteľne rozrušený a skľúčený, že sa Kanye ‚premenil na niečo, čo nie je skutočné.‘ Lathanovi sa dostalo veľkej lásky a podpory tým, že vášnivo a výrečne hovoril o svojich názoroch. Živá konfrontácia v televízii s Kanyem otvorila Lathanovi viac dverí, s mnohými televíznymi a rozhlasovými hosťami.

Podcast Červená pilulka

Van Lathan, preťažený nápadmi a názormi, sa rozhodol produkovať svoj vlastný týždenný podcast popri relácii TMZ, ktorú robil. Obchod s televíziou obmedzuje témy, o ktorých možno diskutovať, a preto je podcast ideálnym miestom, kde môže Lathan vyjadriť svoje názory s väčšou rozmanitosťou. The Van Lathan's The Red Pill je výstižne pomenovaný, pretože bol inšpirovaný konceptom červenej pilulky v kasovom hite Keanu Reevesa, Matrix, ktorý odkazuje na prebudenie brutálnou realitou sveta, v ktorom všetci žijeme.

Prepustenie TMZ

V októbri 2019 bol Van Lathan prepustený z TMZ po búrlivej politickej diskusii s kolegom Michaelom Bobcockom, argument v redakcii bol vystrihnutý z relácie TMZ Live.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

TMZ vyhodí Van Lathana po vášnivej hádke o politike – Napísal: @RaquelHarrisTV ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Dlho po tom, čo sa novinár TMZ a osobnosť vyhodil z La #Van hádka so svojím spolupracovníkom #Michaelom Babcockom. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Strana Six uvádza, že k slovnej potýčke došlo asi pred týždňom a pol, keď sa obaja objavili na TMZ Live spolu a mali nejakú formu nezhody okolo politiky. Zábery, na ktorých sa títo dvaja hádajú, neboli zverejnené, ale zdroje tvrdia, že táto téma sa medzi nimi stala problémom. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Zdroje hovoria, že Lathan konfrontoval Babcocka v redakcii po skončení časti a údajne mu povedal, že bude problém, ak ešte niekedy [Lathana] takto zahanbí. Ľudia blízki incidentu hovoria, že Lathan sa stretol s právnym tímom TMZ a bol suspendovaný a o niekoľko dní neskôr bol prepustený, informuje Page Six. Jeden zasvätenec vysvetlil, že hlavy TMZ často používajú vysokotlakové pracovné prostredie na to, aby rozvírili zamestnancov a postavili ich proti sebe, aby získali vysoké hodnotenia. Van nie je zlomyseľný. Všetko, čo sa stalo, je produktom tohto prostredia, povedal insider. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Zdroje ďalej obhajovali Lathana a tvrdili, že bol obrovskou súčasťou úspechu TMZ za posledných pár rokov, a boli šokovaní, keď videli, že ho vyhodili nehoda. Lathan, Babcock ani TMZ sa nevyjadrili. Ale Lathan tweetoval v reakcii na správy, ktoré sa dostali do titulkov, a povedal: Som v poriadku. Sľubujem vám, chlapci. Vážne, Lathan písal o hádke.

Príspevok zdieľaný používateľom Baller Alert (@balleralert) 22. októbra 2019 o 10:32 PDT

Zdá sa, že Lathan konfrontoval Bobcocka a povedal mu, aby ho znova nezahanbil. Bolo veľa špekulácií o tom, prečo práve on okamžite prepustený – jedna z teórií bola, že Lathan dal Bobcocka počas hádky do dusenia. Ďalším bolo, že Harvey Robert Levin bol Trumpovým podporovateľom a Lathan bol veľmi kritický voči prezidentovi. TMZ nezverejnilo žiadne oficiálne vyhlásenie. Lathan práve ubezpečil svojich priaznivcov prostredníctvom svojich účtov na sociálnych sieťach, že je celkom v poriadku.

V súčasnosti ho ľudia môžu sledovať prostredníctvom jeho týždenného podcastu Van Lathan’s The Red Pill. Nedávno sa pripojil k mediálnej spoločnosti Billa Simmonsa s názvom The Ringer a vyvíja s nimi nové relácie.

Osobný život

Van Lathan môže byť otvorený a veľkorysý v zdieľaní svojich názorov, ale pokiaľ ide o jeho osobný život, je veľmi súkromný. Málo sa vie, či je slobodný, ženatý alebo má len komplikovaný vzťah. Z času na čas vo svojich rozhovoroch spomenul svojho otca a matku, ale s niekoľkými podrobnosťami. Jeho mienkotvornosť často nezodpovedala jeho otcovi a boli časy, keď s ním nebol zadobre. Jeho matka ho na druhej strane veľmi podporuje nielen pri jeho životných rozhodnutiach, ale aj pri jeho zvolenej kariére.

Zaujímavosti

Lathan je veľmi aktívny na sociálnych médiách, pravidelne využíva Twitter aj Instagram na šírenie povedomia o sociálnych problémoch a komunikáciu so svojimi nasledovníkmi, ale zriedka spomína svoju rodinu.

Na Twitteri má okolo 130 000 sledovateľov a na Instagrame približne 430 000.

Rád sleduje mafiánske filmy a televízne seriály. Miluje Al Pacinovu Scarface, ale myslí si, že Krstný otec je kvalitnejší. Tiež uprednostňuje The Wire pred Breaking Bad, ale nepochybne si myslí Soprány sú oveľa lepšie než tí dvaja.

Vzhľad a strata hmotnosti

Van Lathan má čierne vlasy a čierne oči. Prešiel cestou chudnutia, ktorá stále inšpiruje mnohých ľudí. Mal zjavný moment, keď cítil, ako sa mu srdcová frekvencia prudko zvýšila len preto, že mal problém vystúpiť z auta.

Vážil sa v obchode Walmart pomocou 300-librovej váhy, len aby sledoval, ako sa otočila o 180 stupňov a zastavila sa na váhe 50 libier. Keďže nebol presvedčený o účinnosti váhy, išiel do predajne GNC, aby sa znova zvážil. Ukázalo sa, že váži okolo 365 libier (165 kg) a pri výške 6 stôp 4 palce (1,9 m) mal nadváhu. Rozhodol sa s tým niečo urobiť a dnes, keď si osvojil zdravý životný štýl, váži okolo 185 libier (83 kg).

Čistý majetok a plat

Keďže je už nejaký čas vo svete zábavy, nazbieral dosť statný čistý majetok odhadovaný začiatkom roku 2020 na viac ako 2 milióny dolárov. Niektoré zdroje špekulujú, že jeho ročný príjem je minimálne 80 000 dolárov, najmä teraz, keď produkuje a speňaží svoj vlastný podcast.