• Hlavná
  • Herci
  • Všetko, čo potrebujete vedieť o Judith Hoag – Biografia

Všetko, čo potrebujete vedieť o Judith Hoag – Biografia

Obsah

Raný život, rodina, vzdelanie

americká herečka Judith Hoagová sa narodil 29. júna 1968 v Newburyport, Massachusetts, USA. Rodičia ju spolu s bratmi odmalička brávali do broadwayských produkcií, čo viedlo k jej láske k herectvu. Keď mala Judith 13 rokov, začala hrať na javisku – podľa stránky „O“ na jej webovej stránke judithhoag.com povedala: „Vždy som chcela byť herečkou. Vždy... Môj rozhodujúci moment nastal v 5thtriedy, keď som hrala postavu Benjamina Franklina... Každému, kto ma počúval, som povedala, že budem herečka.

V lete pred jej začiatkom 7thročníka sa jej rodina presťahovala späť do Newburyportu z Ossiningu v New Yorku.

Práve som zabalil dva filmy chrbtom k sebe a som tak šťastný a hrdý na tento skvost: DC Noir, ktorý napísal neporovnateľný George…

pridané Judith Hoagová na Pondelok 16. septembra 2019

Mala pocit, že nikam nezapadá a hľadala hereckých kolegov a miesta na hranie. Odhodlanie ju priviedlo do miestneho komunitného divadla. Judith bola najmladšou zakladajúcou členkou The Theatre of Newburyport. Zlyhala na strednej škole, pretože by prešla na poschodovú školu, aby chodila do divadla fajčiť cigarety a piť kávu.

Musela nájsť spôsob, ako získať vzdelanie a ísť za svojimi snami, a tak našla strednú umeleckú školu Walnut High School. Škola bola pomerne drahá a hoci jej rodičia neboli bohatí, jej matka tvrdo pracovala, aby si tam mohli dovoliť poslať Judith.

Po imatrikulácii strávila leto na The Williamstown Theatre Festival. Na festivale na premiére filmu The Greeks skončila polonahá s Christopherom Reevesom, ktorý stvárnil Supermana. Judith sa namiesto vysokej školy rozhodla vstúpiť do bostonského divadla. Herectvo však študovala niekoľko rokov u Diany Castle.

Kariéra

Presťahovala sa do New Yorku a pracovala v The America Place Theatre v hre The Times and Appetites of Toulouse-Lautrec, mimobroadwayskej hre.

Televízia

V rokoch 1986 až 1988 hrala pravidelnú sériu Charlotte ‚Lotty‘ Bates Alden v Loving, telenovele ABC, s ďalšími členmi obsadenia vrátane Celeste Holme, Cherry Jones a Bryan Cranston.

Potom hrala hlavnú ženskú úlohu, Melissu Shaw Elliot, v komédii CBS Wolf v rokoch 1989 až 1990, ale šou bola po prvej sezóne zrušená. V roku 1990 hrala Molly v televíznom filme Fine Things od Danielle Steel a nasledujúci rok si zahrala po boku Bonnie Bedelie v ďalšom televíznom filme Switched at Birth ako Barbara Mays.

Od roku 1998 do roku 2006 hrala Gwen Cromwell Piper vo všetkých štyroch pôvodných televíznych filmových seriáloch Disney, Halloweentown. V rokoch 2006 až 2011 vystupovala ako Cindy Dutton Price v dramatickom seriáli HBO Big Love.

Judith hrala sestru Rayny Jaymes, Tandy Hampton, v dlhotrvajúcom dramatickom seriáli ABC Nashville v rokoch 2012 až 2018, ktorý sa objavil v 40 epizódach. Reláciu vytvorila držiteľka Oscara Callie Khouri a sledovala životy fiktívnych country spevákov. Connie Britton hrá Raynu Jaymes, slávnu country speváčku, ktorej kariéra trpela. Judithina postava je chránenkyňa a dcéra Lamara Wyatta, ktorú hrá Powers Boothe. Tandy sa neustále snaží sprostredkovať vzťah medzi jej sestrou a ich otcom.

V rokoch 2016 až 2020 hrala Stephanie Quinn vo fantasy sérii Syfy The Magicians ako matku postavy Olivie Taylor Dudleyovej.

Judith tiež hosťovala vo viac ako 60 televíznych reláciách, vrátane Grey’s Anatomy, Murder, She Wrote, Six Feet Under, Sons of Anarchy a mnohých ďalších.

Film

V roku 1990 ona hral Kate Burn vo filme A Matter of Degrees a v tom istom roku bola obsadená ako Molly vo filme Cadillac Man, v ktorom hrali Robin Williams a Tim Robbins a režíroval ho Roger Donaldson. Americká čierna komédia sleduje Robinovu postavu Joeyho O'Briena, obchodníka s autami, ktorého dealerstvo je rukojemníkom Timova postava Larryho, šialeného motocyklistu. Filmu sa v pokladniach nedarilo dobre a dostal protichodné recenzie, ale zarobil 27,6 milióna dolárov a rozpočet bol 15 miliónov dolárov.

V roku 1990 si tiež zahrala reportérku April O'Neil vo filme Teenage Mutant Ninja Turtles, ktorý bol napriek tomu, že ide o nízkorozpočtovú nezávislú kapelu, kasový trhák, ktorý priniesol viac ako 200 miliónov dolárov, piaty najlepšie zarábajúci film v roku 1990 v USA a deviaty celosvetovo. pred populárnejšími a očakávanými filmami ako Die Hard 2 a Total Recall. V rozhovore pre Variety Judith prezradila, že rolu takmer odmietla, pretože si myslela, že je to horor. Priznala, že o komiksoch nevedela, ale Robin Williams bol veľkým fanúšikom a komiksy zbieral a dodal, že bol z filmu nadšený a na premiéru priviedol svoje deti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Spustil som svoju novú webovú stránku s mojím novým dieťaťom Actors Mind Mastery Preskočte a pozrite si odkazy v mojom životopise.

Príspevok zdieľaný používateľom Judith Hoagová (@judithhoagofficial) 26. februára 2019 o 2:52 PST

Rolu si zarezervovala počas nakrúcania Cadillac Mana, a tak musela cez víkendy letieť do Severnej Karolíny na nakrúcanie. Prekvapivo povedala, že hoci mal film obrovský úspech, nebaví ho pozerať, pretože je nespokojná s konečným produktom a že ‚stratil veľa zo svojej duše‘, ale určite pochválila výkon Eliasa Koteasa. Vysvetlila, že sa jej páčilo nakrúcanie, ale producent vystrihol „mystickú scénu“, pretože to považoval za „chumáč.“ Povedal, že „...všetko, čo deti chceli vidieť, boli boje,“ ale „nesúhlasil som s ním. vtedy a teraz s ním nesúhlasím.“

Jej rozhorčenie nad scénou „načechrania“ bolo jedným z dôvodov, prečo sa rozhodla nevrátiť pre pokračovania, 1991 Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze a 1993 Teenage Mutant Ninja Turtles III. Jej ďalšie dôvody boli, že chcela zvýšiť plat a zlepšiť podmienky na nakrúcaní.

Jej rola bola prepracovaná a nahradila ju Paige Turco. Judith však povedala, že nikdy nebola požiadaná, aby si zopakovala svoju rolu, a toto rozhodnutie nasmerovala na to, keď sa sťažovala producentom v Golden Harvest. Povedala im, že násilné scény pridané do vydania New Line Cinema zničili film a natáčanie dlhé hodiny šesť dní v týždni bolo príliš ťažké, ‚Myslím, že si mysleli, že som príliš náročný, a pohli sa ďalej‘.

Pre Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows nakrútila cameo, no vo finálnej verzii bolo zostrihané.

V roku 1998 hrala Denise Chappel vo filme Armagedon, ktorý režíroval Michael Bay. V roku 2009 hrala Vicki vo filme Flying By, Medical Resident vo filme A Nightmare On Elm Street z roku 2010, Sarahinu mamu vo filme Som číslo štyri v roku 2011 a Lillian v Hitchcockovi z roku 2012. Jej posledná rola vo filme bola v romantickej dráme z roku 2018 Forever My Girl ako vedľajšia úloha Dr. Whitmana.

Iné

Judith si so svojím produkčným partnerom Philipom Stoneom založila produkčnú spoločnosť s názvom ACE/Associated Cinema Enterprises LA/Nashville.

Má virtuálnu hereckú akadémiu, na ktorej už niekoľko rokov trénuje a učí. Actors Mind Mastery je program zameraný na pomoc hercom zostať duševne zdravými a zároveň tvrdo pracovať, aby boli úspešní. Deje sa tak kombináciou techník všímavosti a najnovšieho výskumu v oblasti vedy o mozgu.

Osobný život

30. júla 1988 sa vydala za herca Vincea Granta, no v roku 2016 sa rozviedli. Známy je najmä tým, že sa objavil v tretej sezóne Star Treku ako Yarrick. Majú spolu syna a dcéru.

Vzhľad

Judith meria 1,7 metra a váži 115 libier (52 kg). Má červené vlasy a modré oči.

Čistý majetok a plat

Jej čistý majetok sa od polovice roku 2020 odhaduje na viac ako 5 miliónov dolárov.