• Hlavná
  • Herci
  • Všetko, čo potrebujete vedieť o Davidovi Deluiseovi – Biografia

Všetko, čo potrebujete vedieť o Davidovi Deluiseovi – Biografia

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

americký televízny režisér a herec, David Dominick DeLuise sa narodil 11. novembra 1971 v Burbanku, Kalifornia, USA. Vyrastal okolo priateľov svojho otca Burta Reynoldsa, Carla Reinera, Anne Bancroft a Mela Brooksa. Má zmiešané americké, nemecké a talianske dedičstvo. Jeho matka je nemeckého a talianskeho pôvodu a jeho starí rodičia z otcovej strany boli Taliani.

Osobný život rodiny

Jeho otcom je americký komik, producent, hlasový herec, herec, autor a šéfkuchár Dominick Dom DeLuise. Hral v niekoľkých filmoch režírovaných Melom Brooksom, ako hlasový herec v mnohých filmoch od Dona Blutha a v sérii filmov so svojím najlepším priateľom, hercom Burtom Reynoldsom, ktorý bol počas kariéry.

Absolvent Hollywood Show David DeLuise má dnes 45 rokov!

pridané Hollywoodska šou na Piatok 11. novembra 2016

Dom zomrela v Saint John’s Health Center v Santa Monice v Kalifornii 4. mája 2009 na zlyhanie obličiek vo veku 75 rokov, pričom viac ako rok bojovala s rakovinou. Objavil sa vo viac ako 125 televíznych reláciách a filmoch a v rôznych diskusných a komediálnych reláciách. Za komediálny seriál Lota Luck! bol nominovaný na Zlatý glóbus! V roku 1974 sa objavil vo westernovom filme Blazing Saddles, ktorý bol nominovaný na Oscara, a v roku 1981 v akčnej komédii The Cannonball Run. Jeho dlhoroční priatelia Mel Brooks a Burt Reynolds mu po jeho smrti vzdali hold v Los Angeles Times.

Davidova matka je americká herečka na dôchodku Carol Arthur (rodená Arata), známa najmä svojimi vedľajšími úlohami vo filmoch produkovaných Melom Brooksom.


Jej najpamätnejšia rola bola v Blazing Saddles od Mela Brooksa ako Harriett Johnsonová, otvorená učiteľka mestskej školy – z tejto úlohy sa najčastejšie cituje veta „Ste hlavný kretén v štáte!“. Od polovice sedemdesiatych rokov do polovice roku 2000 hosťovala v niekoľkých televíznych reláciách.

David má dvoch bratov – Peter John DeLuise je klavirista, režisér, scenárista, herec a producent, známy najmä vďaka úlohe v televíznom seriáli Fox, 21 Jump Street ako dôstojník Doug Penhall. Je uznávaný aj za písanie a réžiu epizód sci-fi seriálov, najmä pre franšízu Stargate. Michael DeLuise je filmový producent, filmový režisér a herec. Davidovými krstnými rodičmi sú Anne Bancroft a Mel Brooks.

Kariéra

Pred vstupom do herectvo svete, David pracoval ako úradník v obchode s mrazenými jogurtmi, v stolárstve a maľoval domy.

Televízny seriál

V roku 1990 hosťoval ako Stevenson vo filme 21 Jump Street. Jeho postava bola jedinou nepríbuznou rodiny, keďže v sérii sa objavil aj jeho otec a bratia, no stvárnili členov rodiny. Potom hral po boku Johna Lithgowa ako Bug Pollone v 3rdRock from the Sun od roku 1996 do roku 2001. Od roku 1998 do roku 1999 bol pravidelným hráčom seriálu Darren Warner, brat Jesseho Warnera, v Jesse, ktorý hral po boku Christiny Applegate v prvej sezóne série NBC. Hneď potom v rokoch 1999 až 2000 nahovoril seržanta Francisa Brutta vo filme Roughnecks: The Starship Troopers Chronicles.

V roku 2004 sa objavil ako hosť v dvoch epizódach Gilmore Girls ako brat TJ., ktorého hral jeho brat Michael, a bol opakujúcou sa postavou v seriáli od štvrtej až po siedmu a poslednú sezónu. V rokoch 2004-2005 hral David vo filme Stargate SG-1 Peta Shanahana, v ktorom hosťovali jeho otec a obaja bratia. V niekoľkých epizódach bol jeho brat Peter pravidelným kreatívnym konzultantom a režisérom.

Od roku 2007 do roku 2012 hral David Jerryho Russo v sérii Disney Channel Wizards of Waverly Place, v hlavnej úlohe so Selenou Gomez, otcom Justina (David Henrie), Alexa (Selena Gomez) a Maxa (Jake T. Austin) a manželom Theresa (Maria Canals-Barrera), ktorá sa objavila vo všetkých 91 epizódach ako bývalý čarodejník a rodinný patriarcha.

Ako dieťa bol Jerry nútený vzdať sa svojich magických schopností, keď sa jeho brat stal určeným rodinným čarodejníkom po tom, čo ho prekonal v súťaži čarodejníkov.

Jerry otvoril Waverly Place Sub Shop a prevádzkoval ho so svojou ženou, keď neriadi Sub Shop, učí svoje deti, ako ovládať svoje sily a efektívne využívať mágiu. Režíroval tiež niekoľko epizód, počnúc filmom My Tutor, Tutor z roku 2009. Ďalšie hosťovanie mal ako Charlie Connor vo filme Grey’s Anatomy v roku 2012 a ako Brad Weiss v Hawaii Five-O v roku 2014. Režíroval epizódy Disney's Lab Rats a Nickelodeon's See Dad Run, How to Rock a The Thundermans.

Filmy

David hral ako Rogie, mladšia verzia postavy svojho otca Rogera v televíznom filme Happy, keď mal len osem rokov v roku 1983 a objavil sa po boku svojich rodičov a bratov.

V roku 1993 hral dedinčana vo filme Robin Hood: Men in Tights, stážistu vo filme Dracula: Dead and Loving It z roku 1995 a vyhadzovača vo filme Kicking and Screaming. Hral po boku svojej dcéry Riley ako Peter Angelo vo filme Too Smooth z roku 1998, potom Sly vo filme Dirt Merchant a Allen Doyle vo filme Terror Tract v roku 1999 a 2000. Jeho prvou hlavnou úlohou bola úloha Teda Davisa vo filme BachelorMan z roku 2003 po boku Missi Pyle a Marka Parra.

V roku 2009 bol Jerry Russo vo filme Wizards of Waverly Place: The Movie, ktorý si zopakoval vo filme The Wizards Return: Alex vs Alex z roku 2013. V roku 2010 hral Fishermana Sculleyho vo filme Vampires Suck a v roku 2016 sa objavil ako Tom Blackhorn v Believe a Steven v Pup Star.

Osobný život

V septembri 1994 sa oženil s Brigitte, ale rozviedli sa v auguste 2003 po tom, čo mali spolu dve dcéry, Riley DeStefano DeLuise narodenú 4. augusta 1993 a Dylan DeLuise v roku 1998. Údajne chodil s americkou producentkou a herečkou Sharon Stone – v roku 2014 boli boli videní na spoločnej prechádzke a boli odfotení, ako sa bozkávajú vo West Hollywood, pred Hugovou reštauráciou. Žiaľ, ich vzťah sa po niekoľkých mesiacoch skončil.

V roku 2015 začal chodiť s nemeckou režisérkou, herečkou a dabérkou Juliou Stoepel a vzali sa 17. októbra 2019. V súčasnosti žijú v Los Angeles v Kalifornii.

Vzhľad

Má hnedé vlasy a hnedé oči, meria 1,78 m (5 stôp) a váži približne 85 kg.

Čistý majetok a plat

Začiatkom roku 2020 sa jeho čisté imanie odhaduje na 10 miliónov dolárov.