• Hlavná
  • Herci
  • Všetko, čo potrebujete vedieť o Angusovi Imriem – Biografia

Všetko, čo potrebujete vedieť o Angusovi Imriem – Biografia

Angus Imrie je britský rozhlasový, televízny a divadelný herec, ktorý sa do popredia dostal vďaka úlohe Josha Archera v jednom z najdlhšie vysielaných dramatických seriálov The Archers, ktorý vysiela BBC Radio 4.

ObsahSkorý život

Angus William Jake Imrie sa narodil 2. augusta 1994 na Isle of Wight, Hampshire, Anglicko. Jeho otcom bol Benjamin Whitrow, britský herec, ktorý sa preslávil najmä rolou pána Benneta vo filme Pýcha a predsudok. Jeho matka je britská herečka a spisovateľka Celia Imrie, ktorá je známa najmä vďaka svojej práci vo franšízovej sérii Bridget Jones a komediálnym skečom Victorie Wood. Má dvoch starších nevlastných súrodencov z predchádzajúceho manželstva svojho otca.

Angus Imrie (Bagot) © Johan Persson

pridané Shakespearov glóbus na Pondelok 6. júla 2015

Vzdelanie

Angus vyštudoval Dulwich College, nezávislú chlapčenskú internátnu školu v Londýne, a potom v roku 2015 ukončil bakalársky titul v odbore anglická literatúra a divadelná veda na University of Warwick. Aby sa ďalej pripravil na svoju hereckú kariéru, odišiel študovať na najstaršia dramatická škola v Spojenom kráľovstve, London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) od roku 2015 do roku 2017.

Kariéra

Prvý krok

Angus bol vždy fascinovaný herectvom už ako malý chlapec. Väčšina jeho vystúpení na začiatku kariéry bola preto, že v tom bola aj jeho mama.

Vo veku 5 rokov urobil svoju prvý vzhľad obrazovky vo filme Station Jim, produkovanej BBC One. Bol tiež súčasťou filmu z roku 2005 Wah-Wah, ale nebol uznaný. Po ňom nasledoval televízny dramatický seriál Kingdom, v ktorom sa objavil v jednej epizóde vysielanej v roku 2007.

Ako prechádzal dospievaním, svoj herecký životopis si budoval pomocou rôznych pozoruhodných projektov. V roku 2012 bol Angus súčasťou Restless, televíznej verzie románu Williama Boyda s rovnakým názvom, a The Hollow Crown, série televíznej filmovej adaptácie tetralógie Williama Shakespeara s názvom Henriad. V roku 2013 sa zúčastnil epizódy Father Brown, tretej najdlhšie vysielanej dennej série vysielanej na BBC One.

Angus sa podieľal aj na niekoľkých divadelných hrách, najmä na Shakespearovom Richardovi II., v ktorom stvárnil postavu Bagota, a Nell Gwynn v úlohe Neda Spigetta, obe uvedené na Shakespeare’s Globe v roku 2015.

Ďalší úspech

Stal sa populárnym, keď prevzal významnú úlohu Josha Archera v najdlhšie vysielanom rozhlasovom dramatickom seriáli The Archers. Vysiela sa od roku 1951 a v rozpätí 69 rokov mala približne 19 000 epizód. Je to obľúbená rozhlasová telenovela, a tak jeho opakujúca sa rola pomohla dostať jeho meno do povedomia verejnosti, okrem jeho známych rodičov.

Angus získal filmové úlohy po sérii televíznych vystúpení. V roku 2017 bol súčasťou krátkeho online filmu Circadia, ktorý napísal a režíroval Roger Hyams. V nasledujúcom roku bol zaradený do hlavného obsadenia filmu Pond Life, filmu o úzkosti a traume tínedžerov, ktorý napísal Richard Cameron a režíroval Bill Buckhurst. Premiéru mal na Medzinárodnom filmovom festivale v Glasgowe v roku 2019 a na Rotten Tomatoes mal 75% hodnotenie.

Aj v roku 2019 mal vedľajšiu úlohu v 20thFilm Century Fox The Kid Who Will Be King s Louisom Ashbournom Serkisom, Patrickom Stewartom a Rebeccou Fergusonovou. Hral mladého Merlina a bola by to jeho vstupenka k celosvetovému publiku vzhľadom na to, že išlo o spoločnú americko-britskú produkciu, no nanešťastie to bolo komerčné sklamanie, napriek tomu, že recenzie kritikov boli väčšinou pozitívne.

Angus bol nad mesiacom, keď sa v rozhovore dozvedel, že Patrick Stewart bude súčasťou filmu počas propagácie povedal, že Sir Patrick sa práve zapojil a prišiel hrať Merlina, čo, ako si viete predstaviť, pre každého, kto sa podieľal na filme, ale najmä pre mňa, bolo skvelé zdieľať s ním rolu. Ukázalo sa, že Patrick pracoval s Angusovou matkou pred mnohými rokmi v divadle, a tak bol tiež nadšený zo spolupráce s Angusom.

Angus sa vrátil do televízie a bol videný ako Arthur Tudor, princ z Walesu, z minisérie historickej drámy Španielska princezná. Bola to televízna adaptácia dvoch románov Philippy Gregorovej, Kráľova kliatba a Nepretržitá princezná, a odvysielaná v roku 2019. V tom istom roku sa objavil aj v komediálnom seriáli Fleabag, ktorý produkovali Amazon Studios a Two Brothers Picture pre digitálny kanál BBC. .

V roku 2020 mal vedľajšiu úlohu vo filme Emma, ​​komediálnej dráme založenej na rovnomennom románe Jane Austenovej z roku 1815. Režíroval ho Autumn de Wilde a bol vydaný vo Veľkej Británii aj v USA, ale celosvetovo zarobil len 25,2 milióna dolárov v dôsledku pandémie Covid-19. Recenzie kritikov z Metacritic, CinemaScore a PostTrak boli vo všeobecnosti pozitívne a na Rotten Tomatoes má hodnotenie 85 %.

Osobný život

Angusovi rodičia sa nikdy neoženili len preto, že jeho matka mala jasné pochopenie a dohodu s jeho otcom, ktorý je jej dobrým priateľom. Od začiatku nechcela žiadny vzťah ani manželstvo, chcela byť len rodičom. So svojou mamou si je dosť blízky. Neexistujú žiadne ďalšie informácie o jeho histórii randenia alebo osobnom živote.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Celia Imrie, ocenená Olivier a herečka nominovaná na Screen Actors Guild, držiteľka ocenenia „Ikona“ Variety a víťazka ocenenia Ženy vo filme a televízii za celoživotné dielo. Okrem jej uznávanej filmovej, televíznej a divadelnej tvorby je aj najpredávanejšou autorkou Sunday Times. #celiaimrie #herecka #autor #ikona #olivierawardwinner #screenactorsguild #televizna herecka #colorportrait #canon5dmarkiv #studiophotography #studiophotography #redakcna fotografia #redakcna fotografka #londonphotographer #hollywoodstudios #hollywoodactress #filmactress

Príspevok zdieľaný používateľom Trevor Leighton (@trevorleighton) 30. apríla 2019 o 23:17 PDT

Kto je Cecil Imrie?

Celia Diana Savile Imrie sa narodila 15. júla 1952 v Guildforde, Surrey, ako jedno z piatich detí Davida Andrewa Imrieho, ktorý bol rádiológom, a Diany Elizabeth Bois Cator. Vyštudovala Guildford High School a absolvovala Guildford School of Acting. Je považovaná za jednu z najúspešnejších herečiek v Británii za posledné roky a okrem toho, že je populárna v Spojenom kráľovstve, bola súčasťou mnohých hollywoodskych filmov, ako napríklad séria Bridget Jones, Nanny McPhee, Mamma Mia! Here We Go Again a Malevolent.

Počas rozhovor s The Scotsman povedala: Ľudia to nie vždy schvaľujú a ja som sa kvôli tomu dostala do problémov. Týkalo sa to času, keď mala Angusa, a nechcela byť viazaná manželstvom alebo iným typom vzťahu, čo Angusovu babičku sklamalo.

Začiatkom roku 2020 zdroje odhadovali jej čisté imanie na viac ako 5 miliónov dolárov zo všetkej práce, ktorú urobila pre televíziu, divadlo, filmy a jej romány.

Kto je Benjamin Whitrow?

Benjamin John Whitrow sa narodil 17. februára 1937 v Oxforde učiteľovi Philipovi Whitrowovi a Mary Alexandre Flaundersovej. Okrem svojej úlohy v Pýche a predsudku produkovanej BBC v roku 1995 bol hlasom Fowlera v populárnom animovanom filme Chicken Run s Melom Gibsonom ako hlasom hlavnej postavy. Podieľal sa aj na mnohých filmoch, televíznych seriáloch a rozhlasových reláciách.

Predtým bol ženatý s Catherine Cook a mal dve deti. Angus sa narodil, keď mal už 57 rokov. Zomrel 28. septembra 2017 vo veku 80 rokov.

Zaujímavý fakt

V roku 2014 získal Angus cenu pre najsľubnejšieho herca od kastingovej agentúry Spotlight na Národnom festivale študentskej drámy The Sunday Times.

Vzhľad

Angus je vysoký 6 stôp (1,83 m) a váži okolo 143 libier (65 kg). Je kaukazský so svetlohnedými vlasmi a hnedými očami.

Čistý majetok

Začiatkom roku 2020 zdroje odhadovali jeho čisté imanie na viac ako 1 milión dolárov, a ak by sa spojil s jeho matkou, žil by pohodlný život.