• Hlavná
  • Novinári
  • Všetko, čo by ste mali vedieť o Andym Baraghanim – novinár a kuchár

Všetko, čo by ste mali vedieť o Andym Baraghanim – novinár a kuchár

ObsahKto je Andy Baraghani?

Andisheh Baraghani sa narodil 27. novembra 1989 v Spojených štátoch amerických a je potravinárskym novinárom a zároveň kuchárom, ktorý sa preslávil najmä prácou v prestížnom časopise Bon Appetit zameranom na potraviny, kde pôsobí ako hlavný redaktor potravín. Jeho sláva s publikáciou sa pretavila do slávy online, pretože sa stal veľmi sledovaným jednotlivcom na sociálnych médiách.

Bohatstvo Andyho Baraghaniho

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Andyho Baraghaniho odhaduje na viac ako 1 milión dolárov, ktorý zarobila úspešná kariéra v kulinárskom priemysle.

Aj keď už nepracuje profesionálne ako šéfkuchár, zarobil si značné príjmy písaním o jedle a jeho online sláva mu tiež otvorila množstvo príležitostí.

Raný život a boj so sexualitou

Andy vyrastal v iránskej rodine – v mladom veku zrejme bojoval so svojou sexuálna identita . Pokiaľ išlo o neho, jeho jedinou láskou bolo jedlo, ktoré v ňom vyvolala vášeň jeho matky pre varenie. Doma sa naučil rôzne perzské recepty a s varením začal už ako tínedžer.

Ako roky postupovali, rozvíjal viac zručností a pustil sa do luxusnejšieho a technickejšieho varenia. Študoval kuchárske knihy a pripravoval večere, ktoré bolo veľmi ťažké pripraviť. Ako dieťa sa ukázal ako iný ako ostatní chlapci – mal k nemu jemné vystupovanie a šport ho v žiadnom prípade nezaujímal. Našiel si veľa priateľov, ktorí boli dievčatami, no netúžili ich pobozkať. To viedlo k veľkému šikanovaniu počas jeho mladosti, často prenasledovaného inými chlapcami. Zažil zavretie v kúpeľni a zvykol si pred prípadným výpraskom utekať. Spočiatku tento výraz nepoznal, ale neskôr si uvedomil, že je gay.

Bojuje ako Iránec

Baraghani neskôr odišiel navštevovať novú školu a našiel nový začiatok. Začal skrývať svoju sexualitu, naučil sa stať sa mužnejším a nerozdával svoje sklony ako keď bol mladší. Počas strednej školy sa začal učiť v niekoľkých profesionálnych kuchyniach, kde pracoval v malých rolách, aby zlepšil svoje kulinárske zručnosti. Jedna z jeho prvých skúseností sa ukázala ako inšpiratívna, keďže pracoval v kuchyni, ktorá nediskriminovala pohlavie, a ktorú viedol gay šéfkuchár.

Po teroristických útokoch z 11. septembra sa veci v jeho živote opäť začali obracať k horšiemu.

Ľudia sa na obyvateľov Stredného východu vrátane neho pozerali oveľa dôkladnejšie, čo znamenalo, že musel skrývať skutočnosť, že miluje perzské jedlo, a klamal o tom, že má perzský pôvod, pričom tvrdil, že je len polovičný, aby sa vyhol akémukoľvek konfliktu. Po skončení vysokej školy začal pracovať v kulinárskej oblasti, pracoval v kuchyni a zároveň písal o svojej láske k jedlu. O mnoho rokov neskôr sa znova otvoril o svojom dedičstve, keď napísal článok do publikácie Príchuť ktorý ukázal jeho život v iránskej kuchyni. V tom čase pracoval vo firme ako stážista.

Otvorenie a dobrú chuť

Keď bol Andy mladý dospelý, bol si už istý svojou orientáciou a kariérou. Najprv svojej matke priznal, že je gay, v čom ho ona z celého srdca podporovala. Tajomstvo uchovávala viac ako rok, pretože nebol pripravený povedať to svojmu otcovi, ale nakoniec sa mu otvorila a porozprávala sa s ním o tom, ako chodí s mužmi, čo ho jeho otec prijal. Historicky mali títo dvaja problémy so vzájomnou komunikáciou.

Jeho najväčšia práca prišla, keď dostal šancu pracovať pre publikáciu Bon Appetit. Je to mesačník, ktorý ponúka rôzne druhy kulinárskeho obsahu od receptov, nápadov a recenzií.

Publikácia existuje od 50. rokov 20. storočia a obnovila sa vďaka záujmu o ich digitálnu prítomnosť. Rýchlo sa dostal do radov spoločnosti a stal sa ich hlavným redaktorom. Bol zodpovedný za písanie a úpravu obsahu, prispieval do tlače a digitálny platformy. S jeho pomocou by publikácia našla domovský kanál na YouTube.

Hviezda sociálnych médií

Jeho online a printová účasť výrazne pomohla s jeho kariérou, pretože sa rýchlo stal jedným z najuznávanejších talentov v spoločnosti. Jeho účty na sociálnych sieťach, ako napríklad Instagram získal státisíce sledovateľov, z ktorých mnohí ho označili za to, že má veľa atraktívnych vlastností, najmä pre homosexuálov. Mal postavu, dobrú pleť a úžasný talent na písanie aj varenie.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dnes oslávil 30. Bolo vhodné, že prvá správa, ktorú som dostal, bola od mojej matky. Tak dlho som si lámal hlavu nad tým, kde som v živote, koľko som toho dosiahol a kam smeruje moja budúcnosť, ale dnes sa cítim celkom dobre a som hrdý na posledných 30 rokov. A cítim sa veľmi dobre aj o ďalších 30 rokoch. Tu je byť o krok bližšie k tomu, aby ste sa stali otcom ❤️

Príspevok zdieľaný používateľom ANDY BARAGHANI (@andybaraghani) 27. novembra 2019 o 9:49 PST

Začal sa objavovať v publikáciách a tiež používal svoju online platformu na to, aby hovoril viac o jedle. Zahrnul aj ďalšie aspekty svojho života, ako je cestovanie a životný štýl. Okrem práce v Bon Appetit zastával asi rok prácu redaktora pre spoločnosť Tasting Table – spoločnosť sa zameriava na nápoje a jedlo a vyrába newsletter, ktorý tam viedol počas svojho pôsobenia. V roku 2017 vytvoril program tzv Zdravý ktorý je súčasťou Bon Appetit, ktorého cieľom je priniesť svetlo k zdravším variantom stravovania. Odvtedy vybudoval komunitu s mnohými záujemcami o tento potravinový životný štýl. Healthyish má tiež významnú sledovanosť online, a to aj na Instagrame.

Osobný život

Andy priznal, že mal v minulosti vzťahy, hoci nezdieľa veľa detailov. Jeho prvý vzťah sa stal, keď bol mladý dospelý, a vtedy sa zdalo, že budú spolu navždy, ale veci sa nakoniec skončili ako väčšina prvých vzťahov. Verí sa, že je slobodný, pretože neexistujú žiadne známky toho, že by v súčasnosti chodil alebo mal vzťah.

Okrem písania sa zaujíma aj o fotografovanie, túto zručnosť si rozvinul, aby mohol skvele fotiť jedlo, ktoré pripravuje.