• Hlavná
  • Herci
  • Vek, výška, rodičia, čistá hodnota, gay Jonaha Hauera-Kinga?

Vek, výška, rodičia, čistá hodnota, gay Jonaha Hauera-Kinga?

ObsahKto je Jonah Hauer-King?

Jonah Andre Hauer-King sa narodil 30. mája 1995 vo Westminsteri v Londýne v Anglicku a je hercom, ktorý sa preslávil najmä prácou vo filmoch ako A Dog’s Way Home a The Last Photography. Bol tiež v televíznom miniseriáli Malé ženy, adaptácii rovnomenného románu Louisy May Alcottovej z roku 1868.

Bohatstvo Jonaha Hauer-Kráľa

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Jonaha Hauer-Kinga odhaduje na viac ako 600 000 dolárov, zarobených úspešnou kariérou v herectve. V zábavnom priemysle pôsobí od roku 2014 a okrem svojej práce v Spojenom kráľovstve robí vlny aj v Hollywoode.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ďakujem @evening.standard za tvoj príspevok, ktorý hovorí o všetkom, čo sa týka Agáty a kliatby Ishtar. Túto nedeľu večer v hlavnej úlohe s niekoľkými absolútnymi skvostami a v réžii nenapodobiteľného @samyates2020

Príspevok zdieľaný používateľom Jonáš Hauer-kráľ (@jonahhauerking) 13. decembra 2019 o 4:27 PST

Raný život, vzdelávanie a začiatky kariéry

Jonahov záujem o herectvo bol zakorenený už v mladom veku, pretože jeho matka pracovala ako terapeutka, ktorá mala vedľajšiu úlohu aj ako divadelná producentka. Jeho otec sa naopak zameral na obchod a bol reštaurátorom so sídlom v Londýne. Po matke má americký pôvod, vďaka čomu získal občianstvo v dvoch krajinách. Má tiež židovský pôvod, keďže jeho starí rodičia z otcovej strany boli pôvodom z poľskej Varšavy, ktorí túto krajinu opustili, keď sa začala druhá svetová vojna.

Navštevoval Eton College, ktorú mnohí považujú za jednu z najprestížnejších škôl na svete.

Jej história siaha až do roku 1440 a jej založenia kráľom Henrichom VI. a je jednou z mála zostávajúcich chlapčenských internátnych škôl v krajine. Počas svojho pôsobenia tam získal svoju prvú profesionálnu hereckú prácu v produkcii Punk Rock v Lyric Belfast. Po imatrikulácii na strednej škole sa zapísal na St. John’s College v Cambridge, kde získal titul z religionistiky a teológie. Počas štúdia sa venoval aj hereckým úlohám a štúdium musel žonglovať s rozkvitnutou kariérou.

Úlohy pred kamerou

Počas školy sa Hauer-King podieľal na niekoľkých krátkych filmoch, ktoré mu nezaberali veľa času.

Po ukončení štúdia sa zameral na získanie ďalších úloh pred kamerou a jednu zo svojich najvýraznejších úloh získal vo filme The Last Photograph, v ktorom stvárnil Luka Hammonda. Film sleduje príbeh muža, ktorý hľadá fotografiu svojho syna, ktorá sa stratila – fotografia vznikla krátko pred jeho smrťou v roku 1988, keďže bol jednou z obetí bombového útoku na let Pan Am Flight 103, pri ktorom zahynulo 240 ľudí.

V tom istom roku pracoval na televíznej minisérii Howards End, ktorá vychádza z rovnomenného románu EM Forstera.

Ohlas si získal aj za účinkovanie v televíznom spracovaní Malé ženy v ktorom hral Laurie Laurence, s Emily Watson a Angelou Lansbury, a ktorý vzbudil veľa chvály. Nasledujúci rok sa objavil v celovečernom filme Postcards from London, ktorý je inšpirovaný dielom Davida Wojnarowicza a nadväzuje na Pohľadnice z Ameriky, rozprávajúci príbeh tínedžera, ktorý sa zapletie do života gay eskort. po úteku zo života vo vidieckom meste.

Pokračovanie v hereckej práci

V tom istom roku Jonáš získal ďalšiu filmová rola vo filme Ashes in the Snow, ktorý sa odohráva počas 2. svetovej vojny a vychádza z románu Ruty Sepetysovej s názvom Medzi odtieňmi sivej – bestselleru New York Times. Medzi ďalšie hviezdy filmu patria Bel Powley, Lisa Loven Kongsli a Aiste Dirziute, ktorý sa zameriava na rodinu poslanú do pracovného tábora počas druhej svetovej vojny.

V roku 2019 bol obsadený ako Max Mallowan v televíznom filme Agáta a Ištarina kliatba . Rozpráva príbeh spisovateľky, ktorá sa zapletie do prípadu vraždy v Iraku, keď sa zúčastnila archeologických vykopávok.

Spisovateľkou je Agatha Christie, ktorá sa neskôr preslávila ako spisovateľka kriminálnych románov. Počas tohto roka mal tiež sériu filmov vrátane A Dog's Way Home spolu s Ashley Judd a Bryce Dallas Howard, čo znamená jeho prvé dielo v Hollywoode.

Nedávne projekty

Medzi ďalšie projekty, ktoré mal Jonáš v roku, patrí Pieseň mien , v ktorom si zahrali Clive Owen a Tim Roth, a rozpráva príbeh priateľov, ktorých životy zmenila druhá svetová vojna. Vo filme si zahral mladšiu verziu Dovidla v podaní Owena.

Bol tiež obsadený do jednej zo svojich najvýznamnejších úloh v televízii v produkcii BBC s názvom World on Fire, seriálu odohrávajúcom sa opäť v druhej svetovej vojne, ktorý rozpráva príbeh ľudí, ktorí sa zapojili do vojny z rôznych častí sveta, vrátane nemeckých, francúzskych, poľských, britských a amerických občanov sa má nakrútiť druhá séria, v ktorej sa predstaví veľmi prominentné herecké obsadenie ako Sean Bean, Helen Hunt, Blake Harrison, Brian J. Smith a Zofia Wichlacz.

Obsadili ho aj do filmu Once Upon a Time in Staten Island, kde bude spolupracovať s Naomi Watts a Bobby Cannavale.

Film sa odohráva v roku 1982 a hoci je známych len málo podrobností o jeho zápletke, film je teraz v postprodukcii, ktorej premiéra by mala byť niekedy v roku 2020. Bolo tiež oznámené, že bude hrať Princ Eric v akčnom remaku Disneyho filmu Malá morská víla. Mnoho ľudí si všimlo, že vyzerá ako skutočná verzia princa.

Osobný život

Jonah je slobodný a o románoch často nehovorí. Má dve staršie sestry, z ktorých jedna pracuje aj v produkčnej spoločnosti ako umelecká riaditeľka. Tiež miluje najmä cereálie a v USA si pochutnáva na rôznych druhoch cereálií, čo je jedna z jeho obľúbených vecí na tejto krajine. Je feministkou a zúčastnil sa na niekoľkých podujatiach na podporu žien, ako napríklad London Women’s March.