Vek Raya Tora, čistá hodnota, syn, výška. Kde býva?

ObsahRaný život, rodina, vzdelanie

Americký hudobník, sprievodný spevák a hlavný gitarista My Chemical Romance Raymond Toro-Oritz sa narodil 15. júla 1977 v Kearny, New Jersey, USA. Ray má niekoľko zaujímavých prezývok, vrátane High Sauce Wizard a Princess Fro Fro. Vyrastal so svojimi dvoma bratmi na hranici medzi Harrisonom a Kearny v štáte New Jersey. Rodina pochádza z portorikánsko-portugalského pôvodu Ray je pravnuk komiksového herca Larryho Finea. Bol plachým dieťaťom a väčšinu času trávil so svojím psom Boyom.

Navštevoval Kearny High School, rovnakú strednú školu ako budúci kolegovia z kapely Mikey a Gerard Way, a v tom čase už bol nadšený pre hudbu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný pánom chemickým románikom (@raytoroarchive)

Jeho starší brat ho inšpiroval k tomu, aby začal hrať, pretože „vždy mal gitaru povaľovanú okolo domu“ a vždy na nej „džemoval, dňom i nocou.“ Jeho brat ho tiež zoznámil s množstvom kapiel, ktorých gitaristi ho veľmi inšpirovali. vrátane Kirka Hammetta z Metallicy, Jimmyho Pagea z Led Zeppelin, Slasha z Guns N' Roses a gitaristu Ozzyho Osbourna Randyho Rhoadsa. Ray začal chodiť na hodiny gitary spolu s hodinami písania, aby si zlepšil manuálnu zručnosť. V rozhovoroch povedal, že jeho brat mu kúpil prvú gitaru a naučil ho hrať. Prvé CD, ktoré si kúpil, bolo Pantera’s Cowboys from Hell.

Žiaľ, rodina nežila vo veľmi bezpečnom susedstve – nikdy nebolo prekvapením nájsť narkomanov číhajúcich okolo alebo mŕtvych tiel za kontajnermi. Kvôli týmto potenciálnym nebezpečenstvám Rayova matka nechcela, aby žiadne z detí chodilo von samé, takže Ray zostal vnútri, precvičoval si svoje gitarové umenie a počúval klasické rockové a metalové albumy.

Keď bol Ray tínedžer, bol veľkým fanúšikom Randyho Rhoadsa, pretože „bol jedným z prvých hráčov, na ktorých si pamätám, ktorí miešali klasickú hudbu s metalom a hardrockovým štýlom pokladania a robil to tak vkusne. Bolo to naozaj inšpirujúce.‘ Začal tiež počúvať klasických gitaristov Christophera Parkeninga a Andrésa Segoviu – fascinovalo ho, ako prearanžovali klasické skladby, aby ich bolo možné hrať na jedinej gitare.

Všetko najlepšie k narodeninám Ray Toro!-PrincessFranki

pridané Frank Ieros obočie na štvrtok 14. júla 2016

Začal sa pripájať k miestnym kapelám – jednou z nich boli The Rodneys, ktorí vznikli v roku 1994 a v roku 1998 vydali svoj jediný album s názvom Soccertown USA, bubeníkom skupiny bol Matt Pelissier.

Ray absolvoval strednú školu v roku 1995 a pred hudbou si vybral film. Navštevoval univerzitu Williama Patersona vo Wayne v štáte New Jersey, kde sa zapísal do kurzu filmového strihu. Počas štúdia na univerzite bubnoval pre kapelu Dead Go West, no čoskoro sa rozišli.

V rozhovore pre Rock Sound sa priznal, že byť v kapele nebol nikdy sen. To, čo ho nadchlo, bolo písanie hudby, ktorá sa mu páčila v procese písania a nahrávania a nikdy si nemyslel, že by mohol byť súčasťou koncertnej kapely.

jpeg

Hovoril s nimi aj o svojej vášni pre film – „Bavilo ma získať veľa scén a strihať ich dokopy, takže to dáva zmysel. Natočil som jeden krátky film o chlapíkovi, ktorý bol posadnutý tým, že každý deň jedol vajíčka.‘ Hlavná postava ide otvárať škatuľku od vajíčok, a keď nájde už len jedno vajce, nedokáže ho rozbiť a nakoniec sa z toho zblázni. Ray uviedol, že sa mu páčil aj film Petea Wentza Release the Bats.

Kariéra

Koncom 90. rokov frontman The Rodneys Shawn Dillion predstavil Raya Gerardovi Wayovi.

Po 11. septembri Gerard oslovil Raya a spýtal sa ho, či by sa nechcel pridať do kapely so sebou a Mattom Pelissierom. Najprv odmietol, pretože už bubnoval s inou kapelou, ale nakoniec súhlasil, že sa pripojí k ich tréningom, ktoré sa konali v Mattovom podkroví.

My Chemical Romance (MCR) oficiálne vznikli po tom, čo sa Mikey, Gerardov mladší brat, pripojil ku kapele ako basgitarista. Ray sa stal hlavným gitaristom po tom, čo sa ku skupine pripojil Frank Iero ako druhý gitarista a niekedy v skupine hral aj na klavír, basu a klávesy.

Gerard Way napísal piesne Turnstiles a Skylines o útokoch z 11. septembra. Pred vydaním debutového albumu I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love podpísali zmluvu s Eyeball Records. Pred vydaním Three Cheers for Sweet Revenge, ktorý dosiahol platinový status, prešli na Reprise Records. V roku 2006 vyšla The Black Parade a stala sa dvojnásobnou platinou.

V roku 2007 sa Ray a Frank objavili ako sami v horore/slasheri/komédii Punk Rock Holocaust 2.

V tom roku bola MCR prvou americkou rockovou skupinou, ktorá vystúpila na štadióne Wembley v Londýne vďaka kolegom rockovej kapele Muse, ktorí mali naplánované turné a vystúpenie s MCR v USA medzi 14. aprílom a 2. májom 2007, ale koncerty z 29. apríla až 6. mája 2007 boli zrušené po tom, čo skupina a členovia posádky ochoreli na otravu jedlom a salmonelu. Po incidente dostal kuchár vo Virgínii množstvo vyhrážok smrťou a podľa The Sun ich dostali aj MCR a Muse.

Ray tvrdil, že je „hudobný snob“, najmä pokiaľ ide o nových umelcov, ale pochválil Muse za ich prácu. Prezradil, že zvyčajne počúva rovnakú hudbu, akú počúval, keď bol mladší. Stále ho to baví a pri každom počúvaní stále objavuje nové významy alebo harmónie, čo mu umožňuje oceniť piesne z novej perspektívy.

Po vydaní tretieho albumu bol Ray porovnávaný s Brianom Mayom, gitaristom skupiny Queen. Už od začiatku svojej kariéry spomínal, že Brian je pre neho obrovským vzorom, pokiaľ ide o jeho gitarový štýl. O Brianovi hovoril v rozhovore a povedal: ‚Proste milujem jeho prácu. Ten chlap je schopný všetkého. Keď potrebuje, môže si ľahnúť a potom napíše niektoré z najlepších tipov.‘ Oceňuje toto porovnanie a považuje za česť, že ľuďom akýmkoľvek spôsobom pripomína Briana alebo Queen.

Ray viedol projekt #SINGItForJapan spoločnosti MCR, ktorý zvýšil povedomie a peniaze pre obete cunami a zemetrasenia Tōhoku v roku 2011 v Japonsku. Ich skladbu Sing aranžoval hlavne Ray a snažil sa, aby do piesne s rešpektom pridal prvky tradičnej japonskej hudby. 13. apríla 2011 bol vydaný SINGItForJapan, pričom celý výťažok bol venovaný Červenému krížu.

Celkovo MCR vydala štyri štúdiové albumy, šesť rozšírených hier, dva živé albumy, 19 singlov, 15 hudobných videí, jedno demo, štyri videohry a originálne sa objavila v 11 ďalších albumoch. Pracovali na svojom piatom štúdiovom albume, keď sa rozhodli rozdeliť.

Ich štvrtý a zároveň posledný album vyšiel v roku 2010 s názvom Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys. O dva roky neskôr vydali piesne, ktoré boli pôvodne nahrané pre projekt s názvom Konvenčné zbrane v roku 2009 a v roku 2014 vydali May Death Never Stop You, kolekciu ich najväčších hitov. V roku 2016 boli na ich sociálne médiá nahrané rôzne záhadné príspevky, ktoré viedli nádejných fanúšikov k presvedčeniu, že kapela sa dáva opäť dokopy, no príspevky mali propagovať The Black Parade/Living with Ghosts, reedíciu The Black Parade spolu s nevydaným ukážky.

Ray Toro

Dňa 22. marca 2013 skupina oznámila svoj rozchod a hoci boli naštvaní, všetci cítili, že je čas, aby sa rozišli. Nasledujúci rok Gerard ubezpečil fanúšikov, že rozdelenie nebolo v žiadnom prípade nikoho zavinené alebo kvôli nezhodám – robil s ním rozhovor DJ Zane Lowe na NME a povedal: „Myslím, že to bolo také špeciálne a bola to taká úžasná vec… pokračovať a nechať to hrdzavieť na koľajniciach? To nebol spôsob, akým mala kapela ísť von.“ Dodal, že rozhodnutie bolo ťažké urobiť a je veľmi smutné, pretože všetci spolu stále vychádzali, ale že ľudia by mali vždy veci meniť a robiť nové veci, aby rásť, pestovať. Avšak o niekoľko rokov neskôr s ním urobil rozhovor pre The Guardian a priznal, že robiť hudbu ako kapela už nie je zábava, „Myslím, že rozpad kapely nás vytrhol z toho stroja.

Ocenenie Ray Toro post.smarturl.it/RockSoundMCR

pridané Rockový zvuk na Sobota 1. októbra 2016

Dňa 24. mája 2013 vydal Ray singel pre svoj SoundCloud s názvom Is’t That Something, pričom tweetoval, že ho vytvoril úplne on sám – „Hral som všetko. Spieval všetko. Všetko zaznamenal. Všetko zmiešané. Ja sám.“ Väčšina jeho sólovej hudby je ovplyvnená metalovým bluesom a hard rockom zo 70. rokov zmiešaným s popovým zvukom Johnnyho Marra. Hovoril o vplyvoch v Life On The Murder Scene, DVD s podrobnosťami o tvorbe jeho hudby.

Koncom roka 2013 sa pripojil ku kapele Jamesa Deweeho Reggie and the Full Effect na ich turné a dokonca prispel k albumu No Country for Old Musicians, na ktorom James v tom čase pracoval. Nasledujúci rok hral na gitare v Raised by Bats, desiatom štúdiovom albume Voltaira, kubánsko-amerického kabaretného speváka.

1. januára 2015 zverejnil na svojej webovej stránke For the Lost and Brave spolu s blogovým príspevkom o transgender tínedžerke Leelah Alcorn, ktorá bohužiaľ spáchala samovraždu. V rozhovore pre Kerrang! magazínu povedal, že skladba má „bolestivý synth-rock prekypujúci štýlom [MCR] us-proti-the-world“.

Jeho debutový album Remember the Laughter bol vydaný len 18. novembra 2016, pričom tvrdil, že sa väčšinou nahrával u neho doma a začal na ňom pracovať v roku 2013. Ray tiež povedal, že to bolo jeho prvýkrát, čo napísal všetky texty. a hudbu úplne sám.

Dňa 31. októbra 2019, šesť rokov po rozdelení kapiel, oficiálne oznámili, že sa opäť spájajú (okrem ich bubeníka Boba Bryara, ktorého nahradí Jarrod Alexander, ktorý bol nejaký čas ich bubeníkom na turné).

Ich prvá výstava, na ktorej sa opäť stretli, bola v Shrine Expo Hall v Los Angeles 20. decembra 2019. V tú noc tiež vypustili nový rad tovaru. Oznámili dátumy turné 2020 a 2021 pre Severnú Ameriku, Japonsko, Nový Zéland a Austráliu, ale dátumy 2020 boli odložené na rok 2021 z dôvodu obmedzení COVID-19.

Osobný život

Počas prestávky MCR v roku 2008 medzi albumami The Black Parade a Danger Days: The True Lives of the Fabulous Killjoys sa Ray oženil s Christou. Ich prvý syn Remy sa narodil 16. novembra 2012 a druhý syn v apríli 2015.

Bohužiaľ, Rayov otec zomrel vo februári 2018.

Ray má psa menom Bauer po Jackovi Bauerovi z televízneho seriálu 24. V sekcii venovania The Black Parade is Dead! poďakoval Bauerovi a nazval ho svojím synom.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Utrpel niekoľko zranení z vystúpení, vrátane veľkej rany na hlave vďaka Frankovi a jeho gitare, ako aj popáleniny na gitare. Na jednom z ich prvých živých koncertov zachytených na páske Gerard švihol mikrofónom, ktorý roztrhol Rayovi peru a spôsobil mu krvavý nos – Ray musel ísť do nemocnice a jeho pera potrebovala sedemnásť stehov.

Vzhľad

Má tmavohnedé oči a tmavohnedé kučeravé vlasy, zvyčajne upravené v afro. Je vysoký 1,85 m a váži približne 72 kg. Na ľavej ruke má tetovanie s nápisom SL, čo znamená pódium vľavo, pozíciu, z ktorej vstupoval na koncertoch MCR. Jeho ďalšie tetovanie je na hrudi a zobrazuje scénu z hororového filmu.

Čistý majetok a plat

Podľa IMBd, Wikipedia a Forbes sa od roku 2020 Rayov čistý majetok odhaduje na 38 miliónov dolárov. Jeho značné čisté bohatstvo pochádza z veľkej časti z jeho úspešnej kariéry gitaristu pre MCR.