• Hlavná
  • Herci
  • Vek Jerryho Stillera, čistá hodnota, manželka Anne Meara – zomrela alebo prežila?

Vek Jerryho Stillera, čistá hodnota, manželka Anne Meara – zomrela alebo prežila?

ObsahKto je Jerry Stiller? Zomrel alebo nažive? Wiki Bio

Gerald Isaac Stiller sa narodil v Brooklyne, New York City, USA, 8. júna 1927, takže jeho znamenie zverokruhu sú Blíženci a má americkú národnosť. Je to herec a komik , ktorý sa najlepšie preslávil stvárňovaním Franka Costanzu v rokoch 1989 až 1998 v sitcome Seinfeld, v ktorom hrali Jerry Seinfeld, Julia Louis Dreyfus a Michael Richards a ktorý sa sústreďuje okolo komika Jerryho Seinfelda a jeho priateľov.

Internetom kolujú zvesti, že populárny herec mohol zomrieť, Jerry je však nažive a dobre, no od roku 2016 nenatáča filmy a televízne seriály.

Raný život a vzdelanie

Jerryho vychovávali spolu so svojimi tromi súrodencami v Brooklyne ich otec William Stiller, ktorý bol vodič autobusu, a ich matka Bella Citron, ktorá bola v domácnosti.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Fred Willard, komediálny herec známy svojimi úlohami vo filmoch vrátane „Best in Show“ a „This is Spinal Tap“ a televíznych sitcomov „Everybody Loves Raymond“ a Modern Family“ zomrel. V piatok hviezda pokojne zomrela vo fantastickom veku 86 rokov, potvrdila Hope Mulbarger – jeho dcéra. „Stále sa pohyboval, pracoval a robil nás šťastnými až do úplného konca. link in bio #AMightyWind #BestinShow #ComedyStar #DorisRoberts #EverybodyLovesRaymond #EverybodyLovesRaymond #FredWillard #FredWillard #FredWillardRIP #GeorgiaEngel #HopeMulbarger #jerrystiller #KatherineHelmond #LittleMurders #ModernFamily #Mulbarger #PeterBoyle #RIP #RIPFredWillard #RobertCulp #SawyerSweeten #ThisisSpinalTap #Willard https ://www.informationpalace.com/fred-willard/

Príspevok zdieľaný používateľom Informačný palác (@informationpalace) dňa 17. mája 2020 o 1:07 PDT

Rodina sa niekoľkokrát presťahovala, nakoniec sa usadila v Lower East Side a v tom čase sa Jerry začal zaujímať o herectvo. Študoval na strednej škole Seward Park High School, kde sa fyzicky aktívne venoval futbalu. Po imatrikulácii vstúpil do americkej armády a bojoval v druhej svetovej vojne. Po návrate do USA sa zapísal na Syracuse University, ktorú v roku 1950 ukončil s bakalárskym titulom v odbore dráma a reč.

Vystúpenia v televíznych seriáloch

Jerry začínal na javisku v Corialanus v roku 1953, ale čoskoro sa zapojil do rôznych komediálnych šou, vrátane svojej prípadnej manželky Anee Meara. Debutoval v televíznom seriáli v Studio One v Hollywoode v roku 1956 a potom sa objavil v jednotlivých epizódach The Big Story v roku 1957, Armstrong Circle Theatre v roku 1959 a The Defenders v roku 1962.

V roku 1964 sa objavil vo filme Linus the Lionhearted a potom hosťoval ako pán Landon v dvoch epizódach Námluvy Eddieho otca v roku 1971. V nasledujúcich rokoch sa objavil v dvoch epizódach Love, American Style a štyroch epizódach The Paul Lynde. Show a 14 epizód Joe and Sons.

V roku 1976 Jerry účinkoval vo filme Phyllis a Rhoda a potom v epizóde fantasy seriálu Time Express v roku 1979. Hral Harian Weatherly v komediálnom seriáli The Love Boat , ktorý sa objavil v troch epizódach medzi rokmi 1979 a 1983, zatiaľ čo v nasledujúcich rokoch sa objavil v jedinej epizóde mnohých seriálov, z ktorých niektoré boli Simon & Simon v roku 1982, Reading Rainbow v roku 1983 a Trapper John, M. D. v roku 1984.

Jerry stvárnil Brahmsa v pilotnej epizóde kriminálnej drámy The Equalizer v roku 1985, po ktorej nasledovali jeho vystúpenia v Screen Two v roku 1986 a 14 epizód Tattingers v roku 1989. Jeho prvá opakujúca sa úloha v televíznom seriáli prišla v roku 1993, keď začal stvárňovať Frank Constanza v Seinfelde, zatiaľ čo sa súčasne objavil v iných seriáloch, ako napríklad V horúčave noci v roku 1994, Vražda: Život na ulici v roku 1995 a Dotknutý anjelom v roku 1998.

V roku 1998 bol Jerry pozvaný, aby si zahral Arthura Spoonera v situačnej komédii The King of Queens, nakoniec sa objavil v 195 epizódach z 207 v sérii, kým sa neskončila v roku 2007.

Medzitým sa objavil v 11 epizódach Učiteľského maznáčika v rokoch 2000 až 2002 a v jednotlivých epizódach Odd Job Jack a Sex v meste v roku 2003. Jerry hosť hral v dvoch epizódach Wonder Pets! a epizódu Mercy v roku 2009 a potom stvárnil hlavného Sticklera v 21 epizódach animovaného seriálu Fish Hooks.

Niektoré z jeho najnovších úloh v televíznych seriáloch boli vo filmoch Dobrá manželka v roku 2011, Ako Murray zachránil Vianoce v roku 2014 a Zoolander: Super Model v roku 2016.

Ocenenia a vyznamenania

V októbri 1999 Jerry dostal čestnú medailu Ellis Island a v roku 2000 na festivale Welcome Back to Brooklyn získali Jerry a jeho manželka Anne tituly ‚Kráľ Brooklynu‘ a ‚Kráľovná Brooklynu‘.

Jerry a Anne spolu dostali svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy 9. februára 2007.

V roku 1997 bol nominovaný na cenu Primetime Emmy za vynikajúceho hosťujúceho herca v komediálnom seriáli (Seinfeld) av roku 1998 získal cenu American Comedy Award za najzábavnejšie mužské hosťovanie v televíznom seriáli (Seinfeld). V tom istom roku bol nominovaný na cenu Online Film & Television Association za najlepšieho hosťujúceho herca v komediálnom seriáli.

V roku 2001 bol Jerry nominovaný na cenu Grammy za najlepší album hovoreného slova a v roku 2008 bol on a jeho kolegovia z Hairspray nominovaní na Gold Derby Award za najlepšie herecké obsadenie a na Screen Actors Guild Award za vynikajúci výkon. od herca vo filme.

Jerry získal cenu MINY za celoživotné dielo v roku 2012, ako aj cenu Zlaté jablko v roku 2014.

Úlohy vo filmoch

Jerry debutoval vo filme v romantickej komédii Lovers and Other Strangers v roku 1970, po ktorej nasledovali úlohy vo filmoch The Taking of Pelham One Two Three a Airport 1975 v roku 1974. V nasledujúcich rokoch stvárnil Carmine Vespucciho v komédii The Ritz, P. R. Priest v komédia Hnusné návyky a pán Shoemaker v romantickom filme Tie pery, tie oči. Hral po boku slávneho zosnulého herca Robina Williamsa vo filme Seize the Day v roku 1986 a ako Raymond Escobar v komédii Nadine v roku 1987.

V nasledujúcich rokoch sa Jerry objavil v úlohe Wilbura Turnblada v kriticky uznávanej komédii Hairspray, Sida Lanea v mockumentári That’s Adequate a Sama v dráme Little Vegas.

Za výkon v r hororová komédia Highway to Hell v roku 1992 a potom bol pozvaný hrať v The Pickle a Heavyweights v roku 1993 a 1995. Niektoré z jeho najvýznamnejších účinkov v roku 2000 boli v nezávislej komédii Camp Stories v roku 1997, Ryba vo vani v roku 1999 a Tajomstvo Ánd v roku 1999.

Jerry začal rok 2000 účinkovaním v troch komediálnych filmoch – The Independent, My 5 Wives a Chump Change – a po boku svojho syna Bena Stillera si zahral v akčnej komédii Zoolander v roku 2001. Nasledovalo mnoho filmov, ako napríklad Serving Sara v roku 2002. , Anchorman: The Legend of Ron Burgundy v roku 2004 a The Heartbreak Kid v roku 2007. V roku 2008 sa objavil ako pán Winters vo filme Swinging with the Finkels a potom dal hlas generálovi X v počítačovo animovanej komédii Foodfight! v roku 2012.

Dve z jeho najnovších úloh vo filmoch boli v animovanej dobrodružnej komédii Planes: Fire & Rescue v roku 2014 a v akčnej komédii Zoolander 2 v roku 2016.

Milostný život a manželka Anne Meara

Jerry sa stretol so svojou manželkou Anne Mearovou v roku 1953 v kancelárii ich agenta – začali spolu chodiť krátko nato a vzali sa v roku 1954 na súkromnom obrade, na ktorom sa zúčastnili ich najbližší priatelia a rodina. V tom čase Anne neuvažovala o stand-up komédii, ale Jerry navrhol, aby vytvorili duo. Začali vystupovať v New Yorku a v roku 1961 ich časopis New York Times prezýval „národný fenomén“. Niekoľkokrát sa objavili v televízii, napríklad v The Ed Sullivan Show, a mali vlastnú komediálnu skečovú show Take Five so Stillerom a Mearou, ktorá sa vysielala v rokoch 1977 a 1978.

V roku 1986 sa pokúsili hrať vo svojej vlastnej sitcome The Stiller and Meara Show, ale nebola populárna.

Jerry a Anne majú spolu dve deti, z ktorých jedno je Benjamin 'Ben' Stiller ktorý sa narodil 30. novembra 1965 a ktorý je obľúbeným hercom známym najmä vďaka účinkovaniu vo filmoch ako Tajný život Waltera Mittyho, Zoolander a Niečo na Mary je. Jerry a Ben sa spolu objavili v 11 filmoch. Ich dcéra Amy sa narodila v roku 1961. Anne zomrela v roku 2015 vo veku 85 rokov po niekoľkých mozgových príhodách.

Záľuby a iné záujmy

Jerry je filantrop, odkedy zarobil svoj prvý milión, zúčastnil sa mnohých charitatívnych podujatí a pomohol vyzbierať viac ako 20 miliónov dolárov na výskum rakoviny. Vo svojich 30 a 40 rokoch sa zaujímal o cestovanie a bol po celom svete vrátane krajín ako Francúzsko a Anglicko v Európe a India a Mongolsko v Ázii.

Jerry Stiller

pridané Dokumentárne filmy HBO na Piatok 8. novembra 2013

Jerryho hlavným koníčkom je písanie a vydal svoje pamäti Married to Laughter: A Love Story Featuring Anne Meara v roku 2000, pričom napísal aj predslov ku knihe Festivus: Dovolenka pre nás ostatných od Allana Salkena, ktorá vyšla 26. októbra 2005.

Jerry má svojich obľúbených hercov a herečky, z ktorých niektorí sú Robert De Niro, Marlon Brand a Angelina Jolie, pričom niektoré z filmov, ktoré najradšej sleduje, sú trilógia Krstný otec, Zabiť vtáčika a 12 rozhnevaných mužov.

Vzhľad a čistý majetok

Jerry má 92 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, je vysoký 5 stôp (1,65 m) a váži okolo 128 libier (58 kg). Od apríla 2020 jeho čisté imanie sa odhaduje na viac ako 12,5 milióna dolárov.