Vandy Jaidenn – 15-ročná Instagram a hviezda TikTok – vek, výška

ObsahKto je Vandy Jaidenn?

Vandy Jaidenn’s sa narodila 22. júla 2004 v Spojených štátoch amerických a je osobnosťou sociálnych médií, ako aj modelkou, ktorá je známa najmä tým, že našla slávu na niekoľkých stránkach sociálnych médií. Má obrovskú sledovanosť na Instagrame aj na TikToku so stovkami tisíc fanúšikov napriek tomu, že je stále v tínedžerskom veku.

Bohatstvo Vandy Jaidennovej

Začiatkom roku 2020 sa čistý majetok Vandy Jaidennovej odhaduje na viac ako 200 000 dolárov, ktoré zarobila vďaka úspechu v rôznych online snahách.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Vlastná karanténa v celej svojej kráse

Príspevok zdieľaný používateľom Andy Holder (@vandyjaidenn) 17. marca 2020 o 16:29 PDT

Spravuje ju jej matka Tarah Jade a vďaka online sledovaniu, ktoré si získalo podporu od niekoľkých spoločností, získala významné zákazky. Venovala sa aj modelingu.

Raný život a online začiatky

V mladom veku si Vandy zvykla na online svet vďaka svojej matke, podnikateľke, ktorá spustila blog s názvom We’re So Fancy, po tom, čo zistila, že pokiaľ ide o módu na doplnenie, existuje len veľmi málo možností online. Jej matka začala blogovať viac ako zameranie na jej lásku k móde, ale keď vychovávala Vandy, začala ju neustále prezentovať aj na stránke.

Duo matka-dcéra často spolupracovalo s ďalšou budúcou hviezdou sociálnych médií Khiou Lopez a jej matkou. Keď tieto dve deti prechádzali medzi tínedžerov, urobili množstvo fotení so štýlmi, ktoré môžu použiť doplnenia, čo je termín popisujúci deti, ktoré sú medzi deťmi a tínedžermi. Nakoniec, keď starli a kvôli iným životným udalostiam, We’re So Fancy bola prerušená zvyšky z toho stále existujú online prostredníctvom starých príspevkov Pinterest a podobne. Medzitým si Vandy získala množstvo online sledovateľov, ktorí ocenili jej vzhľad a zmysel pre štýl.

Staňte sa hviezdou sociálnych médií

Kým sa jej dni, kedy sa stala hviezdou na blogu, skončili, Jaidenn našla iné spôsoby, ako pokračovať v budovaní svojej online sledovanosti. Jedna zo stránok, na ktorých mala silné zastúpenie, bola music.ly, na ktorú sa pripojila v čase, keď sa ľudia dostávali do krátkeho videoobsahu. Videá so synchronizáciou pier a komediálne videá sa stali hitom vďaka vzostupu platforiem ako Vine.

Musical.ly bola ďalšou z týchto stránok, ktorá oslovila mladšie publikum a získala si stálu sledovanosť vďaka funkciám, ktoré používateľom umožňovali prispôsobiť si obsah.

Na stránke si našlo slávu veľa tvorcov obsahu na musical.ly s názvom musers a počas svojho vrcholu mala viac ako 90 miliónov registrovaných účtov. V roku 2017 však túto službu získala čínska spoločnosť ByteDance Ltd., ktorá mala v Číne obdobnú aplikáciu s názvom Douyin. Po zlúčení si mnohí musers neboli istí budúcnosťou musical.ly, čo ich viedlo k odchodu na iné stránky ako YouTube alebo Instagram. Jaidenn zostal na stránke a mohol prechod úspešne na TikTok v roku 2018.

Popularita TikTok

S veľmi málo dostupnými možnosťami online v tom čase bol TikTok pripravený prevziať platformu krátkeho video obsahu.

https://www.youtube.com/watch?v=DQq77EUUzBw

Od svojho oficiálneho spustenia v roku 2017 sa rýchlo stala populárnou a po roku bola najsťahovanejšou aplikáciou v USA, čím sa stala prvou čínskou aplikáciou, ktorej sa to podarilo. TikTok pokračuje v medzinárodnom rozširovaní, pričom ByteDance sa môže pochváliť viac ako miliardou stiahnutí po celom svete, s výnimkou stiahnutí Douyin v Číne. Rozdiel medzi týmito dvoma aplikáciami je v tom, že Douyin prísne implementuje čínske zákony o cenzúre.

Jedným z dôvodov, prečo sa tak stal TikTok populárny je to preto, že sa preslávilo u mnohých mladších divákov – väčšinu používateľov stránky tvoria tínedžeri a mladí dospelí.

Vytvárali sa špecializované komunity s účtami TikTok venovanými psom, komédiám, tancu, synchronizácii pier a ďalším. Webová stránka tiež pomohla etablovať sa niekoľkým hviezdam, väčšinou mladým ženám, ktoré mali potenciál presadiť sa vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu, ktorý je príťažlivý pre divákov. Vandy bola jednou z týchto osobností a rýchlo si na stránke získala významnú sledovanosť vďaka fanúšikovskej základni, o ktorú sa v posledných rokoch usilovne starala.

Nedávne snahy

V posledných rokoch bola Jaidenn zaneprázdnená všetkými svojimi účtami na sociálnych sieťach, dokonca aj zakladaním účtu na Instagrame, kde používa svoje skutočné meno Andy, ktoré slúži ako okno predstavujúce jej život ďaleko od TikToku.

Ukazuje, že má trochu atletické pozadie a hrá futbal s tímom svojej školy. Zverejňuje tiež veľa módnych fotografií, ktoré sú podobné jej práci s blogom, keď bola mladšia. Modeluje dobre, keďže už má skúsenosti. Na stránke má viac ako 100 000 predplatiteľov a to prilákalo niekoľko spoločností.

Medzi jej sponzorov patria Mudd Style a Plato's Closet. Jej matka jej pomáha s niektorými jej príspevkami a tiež podpísala zmluvu s modelovou agentúrou svojej matky s názvom Desert Pop Design & Models Agency. Veľa ľudí chváli jej zmysel pre štýl, keďže predvádza šaty a iné oblečenie, ktoré jej dobre sedia. Nie je známe, či bude pokračovať v modelingovej ceste, keď vyrastie, aj keď je to pravdepodobne prípad vzhľadom na jej doterajšie výsledky. Zatiaľ pokračuje v práci a zároveň si dopĺňa vzdelanie.

Osobný život

Vo veku 15 rokov je Jaidenn samozrejme stále slobodná, a hoci ju z času na čas videli s niekoľkými mužskými priateľmi, neponáhľa sa so vstupom do vážneho vzťahu, ale je zamestnaná dopĺňaním si vzdelania a rozvíjaním kariéry. Rád hrá futbal a vo voľnom čase sa venuje mnohým atletickým aktivitám. Hoci býva v Austine v Texase, miluje visieť na pláži, keď je to možné, kde sa hrá s priateľmi alebo so svojím psom. Sláva a bohatstvo na internete jej pomohli žiť pohodlný životný štýl. Priznáva sa tiež ku kresťanskej viere.