• Hlavná
  • Herci
  • Van Dammeova manželka – Gladys Portugues: Vek, svadba, etnická príslušnosť

Van Dammeova manželka – Gladys Portugues: Vek, svadba, etnická príslušnosť

Gladys Portugues je bývalá kulturistka, fitness modelka, herečka a autorka. Je známa aj tým, že je manželkou Jeana-Clauda Van Damma, známeho herca z akčných filmov.

ObsahRaný život, vzdelanie, zdroj kariéry, záujmy

Gladys Portugues sa narodila 30. septembra 1957 na Manhattane, New York City, USA. Jej meno môže znieť, že je Portugalka, ale od narodenia a vyrastania v USA má americkú národnosť. Podrobnosti o jej detstve a ranom vzdelávaní neboli odhalené.

Na druhej strane, po skončení strednej školy pokračovala vo vzdelávaní na Marymount Manhattan College a študovala angličtinu. Bolo to počas vysokoškolských čias, keď si kulturistiku začala vážiť, keď v televízii sledovala, ako Rachel McLish vyhrala ženský titul v kulturistike, slečna Olympia. Portugues bola dojatá McLish, čo ju priviedlo k účasti na kulturistike a silovom tréningu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Iron Women’s History (@ironhistory.bodybuilding)

Kariéra

Kariéra v kulturistike a modelingu

Po skončení vysokej školy sa venovala svojej vášni pre kulturistiku a stala sa profesionálkou. a vyhral niekoľko súťaží v kulturistike. Stala sa tiež súčasťou Ms. Olympia, dvakrát sa umiestnila v prvej desiatke súťažiacich a vďaka tomu sa stala aj fitness modelkou.

Počas osemdesiatych rokov bola Portugues jedným z najvýraznejších modelov v ženskej zdatnosti. Zdobila obálky mnohých časopisov o kulturistike, ako napríklad Silový tréning pre krásu, Flex, Muscle & Fitness a Muscle Training, a bola aj v módnych a kozmetických časopisoch.

Herecká kariéra

Gladys Portugues sa objavila v dokumentárnom filme Pumping Iron II z roku 1985, v ktorom bola veľmi významná, a Rachel McLish, ktorú zbožňovala, sa na ňom špeciálne podieľala.

Nasledujúci rok mala Portugues úlohu kulturistky v The Morning After a potom v roku 1987 sa objavila ako servírka v It’s Alive III: Island of the Alive. Vo filme z roku 1993 so žánrom akčnej komédie, Last Action Hero, mala vedľajšiu úlohu ako ona sama v prvom premietaní filmu spolu s Van Dammom. Po týchto vystúpeniach sa už do iných filmov nezapojila.

Spisovateľská kariéra

Gladys je tiež autorkou a svoju prvú knihu Tvrdé telá vydala v roku 1986 so spoluautorkou Joyce L. Vedralovou. Obidvaja opäť spolupracovali v roku 1988, keď vydali ďalšiu knihu s názvom Hard Bodies Express, ktorá podrobne popisuje fitness rutiny pre ženy na cestách.

Osobný život, manžel herca Jean-Claude Van Damme

Gladys Portugues a Jean-Claude Van Damme sa stretli na fotení a vyzerali spolu dobre ako v nebi.

Van Damme bola ohromujúca akčná hviezda, zatiaľ čo Portugues bola známa herečka a pekná kulturistka. Títo dvaja majú veľa spoločného a v roku 1987 sa rozhodli uzavrieť uzol a v tom roku privítali aj svojho najstaršieho dieťaťa, Kristophera Juliena van Varenberga. Deň pred tridsiatymi narodeninami Jean-Claude Van Damme v roku 1990 sa Portugues narodila ich dcéra, ktorej dali meno Bianca Brigitte van Varenberg.

V roku 1992 sa však ich vzťah stal nestabilným, čo vyústilo do rozchodu. Neskôr sa Van Damme znova oženil s Darcy LaPier, ale nakoniec sa stal rovnaký príbeh a vzťahy netrvali dlho, rozviedol sa v roku 1997. Potom si našiel cestu späť ku Gladys Portugues a znovu sa zosobášili 25. Jún 1999. Ich manželstvo však nie je dokonalé a v skutočnosti sa 18. marca 2015 objavila správa, že Gladys už druhýkrát požiadala o rozvod.

O dva mesiace neskôr sa opäť dali dokopy a Gladys zrušila to, čo podala, a ich zväzok zrejme zostal silný až do súčasnosti.

Kto je Jean-Claude Van Damme?

Bolo to 18. októbra 1960, keď sa Jean-Claude Camille François Van Varenberg narodil v Berchem-Sainte-Agathe, Brusel, Belgicko. Jeho rodičia sú pani Eliana, účtovníčka a pán Eugene Van Varenberg, kvetinár, má sestru Veronique.

Van Damme mal svoju prvú lekciu karate Shotokan už v jedenástich rokoch a sústredil sa aj na tréning vo vzpieraní. A nielen to, absolvoval hodiny baletu s prísnymi postupmi. Van Damme získal cenu v niekoľkých súťažiach, do ktorých sa zapojil, ako napríklad bitka strednej váhy EPKA počas jeho tínedžerských rokov. Bol oslavovaný aj ako pán Belgicko, v ktorom predviedol svoje dokonale stavané telo.

Okrem toho si otvoril telocvičňu vo svojom rodnom meste, keď mal nejaké modelingové ponuky.

Bol však fascinovaný stať sa veľkou hviezdou a chcel byť vo filmovom priemysle. Aby si splnil tento sen, odišiel do Hongkongu a Číny, kde sa pokúsil vyskúšať filmový obchod s bojovými umeniami. V roku 1982 Van Damme pokračoval vo svojej vášni a sne a presťahoval sa do Los Angeles v Kalifornii, aby sa dostal do Hollywoodu.

Van Dammeova kariéra, osobný život, úspechy

Van Damme začal v malom pred dosiahnutím svojej hviezdy, mal niekoľko malých úloh vo filmoch, ako je čašník, taxikár, inštruktor aerobiku a klubový vyhadzovač. Predtým, ako prijal meno Van Damme, bol nazývaný Frank Cujo. Veľký zlom dostal vo filme Bloodsport z roku 1988, v ktorom ukázal svoje schopnosti v karate, najmä svojim jedinečným kopom zo skákacieho vrtuľníka. Film sa stal trhákom a zarobil okolo 35 miliónov dolárov. V nasledujúcom roku sa meno Jean-Claude Van Damme skutočne stalo známym, pretože hral vo filme s názvom Kickboxer, ktorý sa tiež stal veľkým hitom.

Filmy, v ktorých Van Damme hral, ​​zaplnili veľkú obrazovku, také akčné kúsky ako Double Impact v roku 1991, Universal Soldier v roku 1992, Time Cop v roku 1994 Náhla smrť v roku 1995 a Maximum Risk v roku 1996, ktoré prekonali jeho obmedzené herecké schopnosti svojimi flexibilnými kopmi a originálom. gymnastické medzičasy. V roku 1996 sa Van Damme odvážil režírovať film s názvom The Quest a bol úspešný. Pokračoval ďalšími dvoma filmami, ktoré však nezaujali divákov.

Na druhej strane, v roku 1990 sa Van Dammeho meno dostalo do kontroverzií, keď bolo na vrchole jeho slávy. Údajne užíval kokaín a prášky na spanie, na ktorých sa stal závislým. V roku 1999 bol tiež zatknutý za Driving Under the Influence. Navyše sa zistilo, že Van Damme má bipolárnu poruchu, ale pod liekmi si dal do poriadku svoj osobný život a zlepšilo sa aj jeho duševné zdravie.

Van Damme sa znovu objavil v roku 2008 ako lepšia verzia seba samého vo filme JCVD, ktorý zaujal divákov svojím výkonom a vyslúžil si pozitívne ohlasy. To spôsobilo oživenie slávy Van Damma, čo ho priviedlo k úlohe vo filme Universal Soldier: Regeneration z roku 2010 a v roku 2011 bol obsadený do Kung Fu Panda 2, kde prehovoril postavu Mastera Croca. Nasledujúci rok 2012 sa vrátil k svojmu pôvodnému žánru v akčnom filme ako člen kick-ass skupiny v The Expendables 2.

V polovici posledného štvrťroka 2012 bola v Bruseli odhalená bronzová socha Van Damme zobrazujúca bojovú pózu.

Keď hovoríme o vzťahoch, Van Damme má päť manželstiev so štyrmi ženami a stal sa otcom troch. Jeho prvou manželkou bola Maria Rodriguez, ale ich zväzok trval len štyri roky od roku 1980 do roku 1984. Potom sa Van Damme v roku 1985 oženil s Cynthiou Derderian, ale už po roku sa rozišli.

Jeho manželstvá s Gladys Portugues a Darcy LaPier už boli pokryté.

Van Damme má tri deti, dve s Gladys a druhé, syna Nicolasa s LaPierom.

Záľuby, obľúbené veci a zaujímavé fakty

Gladys Portugues rada prináša svojim fanúšikom aktuálne informácie prostredníctvom svojho účtu na Instagrame s viac ako 35 000 sledovateľmi. Tam zverejňuje nádherné fotky spolu so svojou rodinou, selfie, modelingové fotenia a podporované značky.

Okrem toho, aby si udržala postavu, stále dokáže pravidelne chodiť do posilňovne po niekoľkých intenzívnych tréningoch. Spolu s tým sa tiež stravuje vyvážene, aby zostala v dobrej kondícii.

Portugues tiež spadá pod astrologické znamenie Váh, čo ju robí diplomatickou, idealistickou, energickou a spoločenskou.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Gladys Portugues (@officialgp57)

Vzhľad a štýl oblečenia

Gladys má zvodné a objemné čierne vlasy a očarujúce čierne oči. Je vysoká 5 stôp 5 palcov (1,65 m), váži 120 libier (55 kg) a jej vitálne štatistiky sú 35-25-38. Pokiaľ ide o štýl oblečenia, Gladys uprednostňuje jednoduchý, ale elegantný vzhľad, často nosí kabáty a tielka. Nehovoriac o jej krásnej tvári, mezomorfnom tele a vynikajúcej osobnosti sú niektoré jedinečné črty, ktoré zohrávajú zásadnú úlohu pri dotváraní jej vzhľadu.

Čistá hodnota, príjem a životný štýl

Začiatkom roku 2021 sa odhaduje, že čistý majetok Gladys bude okolo 5 miliónov dolárov , zatiaľ čo jej manžel údajne má majetok vo výške 40 miliónov dolárov. Gladys nezdieľala platné podrobnosti o vozidlách, dome a inom majetku a aktuálnom príjme. Pri pohľade na jej vystúpenia na sociálnych sieťach sa dá ľahko povedať, že momentálne žije luxusne so svojimi milovanými.