• Hlavná
  • Herci
  • Valarie Pettiford Čistá hodnota, manžel Tony Rader – Biografia

Valarie Pettiford Čistá hodnota, manžel Tony Rader – Biografia

ObsahKto je Valarie Pettiford?

Valarie Pettiford sa narodila 8. júla 1960 v Queens, New York City, USA – jej znamenie zverokruhu je Rak a má americkú národnosť. Je herečka, tanečnica a jazzová speváčka , ktorá je snáď najznámejšia vďaka stvárneniu Big Dee Dee v komediálnom seriáli Half & Half, ktorý sa vysielal v rokoch 2002 až 2006 a v ktorom hrali Essence Atkins, Rachel True a Chico Benymon – sleduje dve nevlastné sestry, ktoré sú úplne odlišné, žijúce v tom istom bytovom dome. Séria získala jednu cenu a bola nominovaná na 18 ďalších.

Raný život a vzdelanie

Valarie bola vychovaná v Queense ako jediné dieťa jej otcom Ralphom, ktorý bol poisťovacím agentom, a jej matkou Blanch Pettifordovou, ktorá pracovala v tej istej poisťovacej agentúre.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

#wcw – Mojou láskou bude vždy @valariepettiford – Táto herečka, speváčka a výnimočná tanečnica Fosse je tým najkrajším a najúžasnejším človekom všetkých čias! - Makeup by me – Hair by @valabronharrell -#beatsbyadam #valariepettiford #halfandhalftvshow #fossedancer #herečka

Príspevok zdieľaný používateľom Adam Krištof (@adamchristophermakeup) 4. decembra 2019 o 11:40 PST

Valarie sa začala zaujímať o herectvo vo veľmi ranom veku, pretože sa objavila v mnohých hrách hraných na jej škole. Po ukončení základného vzdelania bola zapísal na Strednú umeleckú školu múzických umení – počas prvého roku tam začala svoju hereckú kariéru po tom, čo bola obsadená do muzikálu The Wiz: The Super Soul Musical Wonderful Wizard of Oz.

Valarie zmaturovala v roku 1978 a potom sa rozhodla nepokračovať na vysokej škole, ale zamerať sa na svoju hereckú kariéru.

Úlohy v divadelných hrách

Valarie sa objavila vo viacerých divadelných hrách už pred imatrikuláciou, napríklad v muzikáli Sweet Charity, komédii Olivera Goldsmitha She Stoops to Conquer či Balkón od Jeana Geneta – objavila sa aj v Summer a Smoke.

V roku 1978 účinkovala vo swingovom muzikáli A Broadway Musical a niekoľko jej ďalších úloh bolo v muzikáli Sophisticated Ladies koncom roku 1978, ďalší muzikál Tanec v roku 1979 a vo Fay Kanin’s Grind. Valarie pôsobila ako choreografka pre hru Dámy a páni, Jerome Kern v roku 1985 a potom bola pozvaná hrať jednu z hlavných postáv v muzikáli Big Deal v roku 1986. Nasledujúci rok hrala Anitu v populárnej hre West Side Story. – inšpirovaná Shakespearovým Rómeom a Júliou – a v roku 1995 hrala ako Júlia v muzikáli Show Boat.

Tri z neskorších úloh Valarie v divadelných hrách boli v muzikáli Gentlemen Prefer Blondes v roku 2002, v ďalšom muzikáli The Wild Party v roku 2005 a The Wiz od Williama F. Browna a Charlieho Smallsa v roku 2006.

Úlohy vo filmoch

V roku 1984 hrala Valarie tanečnicu v kriminálnej dráme The Cotton Club, v ktorej hrali Richard Gere, Gregory Hines a Diane Lane, a je o jazzových spevákoch, tanečníkoch a ďalších, ktorí sa stretávajú v The Cotton Club koncom 20. rokov – film bol hit, pretože získal jednu cenu a bol nominovaný na osem ďalších vrátane dvoch Oscarov.

Ďalej stvárnila The Newscaster v 45-minútovom kriminálnom rodinnom mysterióznom filme Isaac Asimov's Robots a potom bola pozvaná, aby si zahrala vedľajšiu postavu Denise v dobrodružnom akčnom filme Rescue Me (známy aj ako Street Hunter) v roku 1990. jej ďalšie pozoruhodné výkony boli v dráme Confidences v roku 2001, športovej komédii Like Mike v roku 2002 a romantickej dráme Paris v roku 2003.

V roku 2007 hrala tetu Jackie v tanečnej dráme Stomp the Yard a v roku 2009 sa Valarie objavila v kriticky oceňovanom filme The Anatomy of Hope: How People Prevail in Face of Illness, ktorý bol natočený podľa rovnomenného románu Jerome Groopman.

V roku 2010 bola Valarie Terryho mamou v komédii Prečo som sa tiež vydala? a dve z jej nasledujúcich úloh boli v romantickej komédii Jumping the Broom a kompilácii krátkych filmov Stars in Shorts v roku 2012. Tri z jej najnovších pozoruhodné výkony boli v dráme Will to Love z roku 2015, romantickej mysterióznej dráme The Preacher's Son v roku 2017 a dráme Love Is Love Is Love začiatkom roku 2020.

Valarie Pettiford ako Olivia

pridané Rodná matka na Pondelok 27. augusta 2012

Úlohy v televíznych seriáloch

Valarie debutovala v televíznom seriáli v roku 1988, keď bola pozvaná hrať Jackie v epizóde No Place Like Home kriminálnej drámy The Equalizer, potom v tom istom roku hrala vedľajšiu postavu detektíva Courtney Walker v telenovele Another World, ktorá Hrali Victoria Wyndham, Constance Ford a Hugh Marlowe – séria bola veľmi populárna, pretože získala 43 ocenení a bola nominovaná na 176 ďalších, vrátane Primetime Emmy.

V roku 1990 začala Valarie stvárňovať ďalšiu vedľajšiu postavu, Sheliu Price v telenovele One Life to Live, a natáčala pre sériu až do roku 1994. V nasledujúcich rokoch sa jej hosť objavil v jednotlivých epizódach mnohých seriálov, ako je napríklad akčná krimi. dráma The Sentinel v roku 1996, kriminálna dráma z roku 1997 Silk Stalkings a akčný krimiseriál Walker, Texas Ranger v nasledujúcom roku.

Po tom, čo sa objavila len v jednej epizóde z viac ako 10 ďalších seriálov, bola Valarie pozvaná, aby si zahrala vedľajšiu postavu Gayle Noland v kriminálnej dráme The District, v ktorej hrali Craig T. Nelson, Roger Aaron Brown a Sean Patrick Thomas a je o šéfovi PD v Newarku. Jack Mannion a jeho pokus zbaviť Washington DC zločinu – seriál získal dve ceny a bol nominovaný na 14 ďalších, vrátane Primetime Emmy.

Ďalším pozoruhodným výkonom Valarie bolo v roku 2008, keď bola obsadená ako Sandra Lucas v komediálnom seriáli Tyler Perry's House of Payne, zatiaľ čo v nasledujúcich piatich rokoch sa objavila v jedinej epizóde seriálu, ako je napríklad superhrdinská dráma The Cape v roku 2011. procedurálna dráma The Finder v roku 2012 a fantasy hororová dráma True Blood v roku 2013.

V roku 2015 hrala Valarie vedľajšiu postavu Charlene Cooper v sérii kriminálnych trilerov The Blacklist, v ktorej hrali James Spader, Megan Boone a Diego Klattenhoff, a je o profilárke FBI Elizabeth Keen a Raymondovi Reddingtonovi, ktorý je záhadným zločincom, ktorý sa práve obrátil. in – séria získala dve ceny a bola nominovaná na 29 ďalších, vrátane dvoch Zlatých glóbusov.

Valarie si v roku 2017 zahrala vedľajšie postavy v dráme Being Mary Jane a vojenskej dráme Valor, zatiaľ čo tri z jej najnovších úloh v televíznom seriáli boli v britskom seriáli A Discovery of Witches, kde od roku 2018 hrá hlavnú postavu Emily Mather. , kriminálnu drámu The Family Business, v ktorej od roku 2018 stvárňuje aj hlavnú postavu Charlotte Duncan, a komédiu #blackAF, v ktorej hosťovala v jedinej epizóde ako Babička v roku 2020.

Valarie je tiež jazzová hudobníčka, v roku 2005 vydala svoj album s názvom Hear My Soul.

Manžel Tony Rader

Valarie tajila detaily svojho milostného života pred pozornosťou médií, no je známe, že už takmer tri desaťročia je vydatá za Tonyho Radera – Tony je jej manažér , je tiež hercom a bývalým hráčom bejzbalu Philadelphia Phillies. Zoznámil ich spoločný priateľ na večierku koncom 80. rokov a po troch rokoch randenia požiadal Tony Valarie o ruku v roku 1991. Obrad sa konal v súkromí v lete 1992 a odvtedy sa viesť spolu zdanlivo šťastný život – dohodli sa, že nebudú mať deti, ale budú sa venovať svojej kariére.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

VEĽKÝ ÚCTU PRE VÁS! VŽDY som MILOVALA vašu umeleckú hodnotu až po umenie herectva #zábava #ValariePettiford @valariepettiford #BlackHistoryEveryday #BlackHistoryAllYear

Príspevok zdieľaný používateľom Chanda Kimyata Clarková (@chanda.k.clark) 18. februára 2020 o 9:54 PST

Valarie nehovorila o žiadnych iných mužoch, s ktorými mohla chodiť pred stretnutím s Tonym, takže od októbra 2020 je vydatá a nemá deti.

Záľuby a iné záujmy

Hlavným koníčkom Valarie je cestovanie a jej herecká kariéra ju zaviedla po celých Spojených štátoch, navštívila takmer každý štát, pričom pri mnohých príležitostiach bola aj v Európe, pracovne aj zábavne – dve z jej vysnívaných cestovateľských destinácií sú Miami na Floride. a Rím v Taliansku.

Vo svojom voľnom čase rada pozerá filmy a keďže Chadwick Boseman bol jedným z jej obľúbených hercov, bola zničená, keď zistila, že zomrel z rakoviny.

Niekoľko ďalších hercov a herečiek, ktoré rada sleduje, sú Robert De Niro, Johnny Depp a Natalie Portman a niektoré z jej obľúbených filmov sú The Sleepers, franšíza Piráti z Karibiku a V ako Vendeta.

Valarie vyrastala ako fyzicky aktívna, ako sa to od jej kariéry vyžadovalo – vo svojich 20 a 30 rokoch mala každý týždeň niekoľko tréningov v posilňovni, cvičila jogu a dodržiavala prísnu diétu. Valarie už necvičí v posilňovni, ale stále sa venuje joge, dodržiava prísnu diétu a medituje.

Vek a výška

Valarie má 60 rokov. Má dlhé kučeravé hnedé vlasy a hnedé oči, jej výška je 5 stôp 8 palcov (1,74 m) a váži okolo 135 libier (61 kg).

Od októbra 2020 jej čistý majetok sa odhaduje na viac ako 3 milióny dolárov.