• Hlavná
  • Kotvy
  • Tony Dokoupil – Prvá manželka, Deti, Manželka Katy Tur – Životopis

Tony Dokoupil – Prvá manželka, Deti, Manželka Katy Tur – Životopis

ObsahWho is Tony Dokúpil? Wiki Bio

Tony Dokúpil sa narodil v Miami na Floride v USA 24. júla 1981, má teda americkú štátnu príslušnosť. Je to reportér, ktorý sa najlepšie preslávil prácou pre CBS News, ako aj tým, že je ženatý s Katy Tur, americkou autorkou a novinárkou.

Raný život a vzdelanie

Tony vyrastal v Miami v bohatej rodine, jeho otec Anthony Edward Dokoupil je obchodník, zatiaľ čo jeho matka Ann je právnička. Vyrastal v luxusnom dome a na základnú školu chodil spolu s vnúčatami prezidenta G.H.W. Krík.

Keď mal päť rokov, Tonyho otec odišiel z domu a neskôr sa ukázalo, že bol narkoman, ktorý míňal väčšinu svojich peňazí na drogy, čím takmer priviedol rodinu na mizinu.

Tony bol fascinovaný reportérmi a moderátormi, ktorých sledoval v televízii, a tak sa rozhodol, že sa chce stať reportérom, a po maturite na strednej škole, na ktorej pôsobil ako reportér pre školskú šou, sa zapísal na Obchodnú školu George Washington University, ktorú ukončil. s bakalárskym titulom v odbore podniková administratíva v roku 2003. V štúdiu pokračoval na Kolumbijskej univerzite, kde v roku 2004 ukončil magisterský titul z amerických štúdií, pričom v roku 2005 získal titul PhD.

Kariéra reportéra

Tony odštartoval svoju kariéru v roku 2004, keď začal pracovať pre Way Back Info ako ich novinár a spisovateľ – spolu so svojím kolegom boli nominovaní na cenu National Magazine Award za najlepšie samostatné oddelenie. V spoločnosti Way Back Info zostal dva roky a potom sa pripojil k Newsweek & The Daily Best, kde pracoval ako hlavný spisovateľ pokrývajúci okrem iného príbehy ako The Suicide Epidemic a Dustoff 73. V roku 2009 začal súčasne pracovať v Random House ako autor a počas nasledujúcich štyroch rokov. Keď bol v Random House, napísal knihu Posledný pirát: Otec, jeho syn a zlatý vek marihuany ktorá vyšla v roku 2014.

V roku 2013 nastúpil do NBC News, kde pracoval ako ich hlavný spisovateľ, zostal s nimi dva roky, kým nastúpil do MSNBC a stal sa ich korešpondentom a národným reportérom. Tony začal pracovať pre CBS News v auguste 2016 ako korešpondent a členom ich tímu je dodnes, teda už tri roky.

Milostný život a manželka Katy Tur

Tony sa stretol s Katy Tur, keď obaja začali spolupracovať pre NBC News v roku 2014 - začali ako priatelia a po štyroch mesiacoch začali chodiť. Dňa 27. októbra 2017 sa obaja zosobášili na podujatí organizovanom v Utahu, na ktorom sa zúčastnili len ich najbližší priatelia a rodina. Všetkých prekvapilo, keď ľudia zistili, že svadba sa konala uprostred púšte, išli na to miesto, pretože tam nie je signál, takže nikto nemohol používať svoje ‚telefóny‘.

Tony a Katy súhlasili, že počkajú so založením rodiny spolu, pretože sa obaja sústredili na svoju kariéru, ale v januári 2019 Katy oznámila, že čaká, a 28. apríla 2019 privítali svojho syna Theodora 'Teddyho' Dokoupila – mal 1 stopu. 8 palcov vysoký (0,5 m) a vážil okolo 6,5 libier (3 kg).

Pred stretnutím s Katy, Tony bol ženatý so ženou ktorého identita nebola odhalená – obaja sa rozviedli v roku 2013, ale majú spolu dve deti, z ktorých jedno sa volá Tony Jr. Katy mala dlhodobý vzťah predtým, než sa zoznámila s Tonym – chodila s Keithom Olbermannom, ktorý je televíznym komentátorom asi tri roky pred rozdelením.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Budúcnosť je taká jasná, že musím nosiť odtiene.

Príspevok zdieľaný používateľom Tony Dokúpil (@tonydokoupil) dňa 23. júna 2019 o 13:02 PDT

Záľuby a iné záujmy

Tony je rád vonku a uprednostňuje trávenie voľného času na prírodných miestach ako vo veľkých a preľudnených mestách. On a Katy zvyčajne trávia prázdniny v malých mestách a v prírodných parkoch, cestujú do mnohých štátov po USA, pričom boli aj v niekoľkých európskych krajinách, ako je Francúzsko, Španielsko a Portugalsko. Tony rád pozerá filmy so svojou manželkou neskoro v noci, pričom medzi jeho obľúbených hercov a herečky patria Tom Hanks, Robin Williams a Rosario Dawson, zatiaľ čo niektoré z jeho obľúbených filmov sú Seven Pounds, Patch Adams a Cast Away.

Tony je fyzicky aktívny a vie sa venovať niekoľkým športom, ako je tenis a golf, ktoré hráva aspoň raz týždenne so svojimi priateľmi a kolegami, pričom príležitostne chodí do posilňovne. Je milovníkom zvierat a má psieho miláčika.

Vzhľad a čistý majetok

Tony má 38 rokov. Má krátke hnedé vlasy a hnedé oči, je vysoký 5 stôp 7 palcov (1,7 metra) a váži okolo 65 kg. Od marca 2020 sa jeho čisté imanie odhaduje na viac ako 1,5 milióna dolárov.

Kto je Katy Tur, Tonyho manželka? Wiki Bio

Katy Tur sa narodila v Los Angeles v Kalifornii v USA 26. októbra 1983, takže jej znamenie zverokruhu je Škorpión a má americkú národnosť. Je autorkou a novinárkou, ktorá je známa najmä tým, že pracuje v NBC News ako ich korešpondentka.

Katy vychovali v Los Angeles jej transgender otec Zoey Tur a jej matka Marika Gerrard, obaja sú novinári. Vďaka nim sa začala zaujímať o žurnalistiku a po imatrikulácii na Brentwood School v roku 2001 sa zapísala na Kalifornskú univerzitu v Santa Barbare, kde v roku 2005 získala titul Bachelor of Arts z filozofie.

Svoju kariéru začala, keď začala pracovať ako reportérka pre KTLA Network, predtým ako prešla na Cablevision, zatiaľ čo pracovala aj pre News 12 Brooklyn a Fox 5 New York.

Pokračovala v práci v The Weather Channel ako ich lovca búrok. Uznanie získala po nástupe do NBC News v roku 2009 a v tom istom roku získala ocenenie Best Spot News Award po tom, čo informovala o páde žeriavu v marci 2008 na Manhattane. Pokračovala v pokrytí mnohých ďalších dôležitých príbehov, ako je pátranie po zmiznutom lete 370 Malaysia Airlines a predávkovanie hrdinkou a alkoholom Coryho Monteitha, ktoré viedlo k jeho smrti.

V roku 2017 po pokrytí prezidentskej kampane Donalda Trumpa bola Katy predstavená Cena Waltera Cronkitea za excelentnosť v žurnalistike .