• Hlavná
  • Herci
  • Timothy Busfield – Aký bohatý je manžel Melissy Gilbertovej? Wiki

Timothy Busfield – Aký bohatý je manžel Melissy Gilbertovej? Wiki

ObsahKto je Timothy Busfield?

Timothy Clark Busfield sa narodil 12. júna 1957 v znamení Blížencov v Lansingu, Michigan, USA. Ide o 62-ročného režiséra, producenta a herca, ktorý sa pravdepodobne najviac preslávil účinkovaním v úlohe Elliota Westona v dramatickom seriáli ABC Thirtysomething (1987-1991), ktorý stvárnil Dannyho Concannona v seriáli NBC The West Wing. (1999-2006) a vystupuje ako Ron Doyle v dramatickom seriáli Fox Almost Family (2019-2020).

Aký bohatý je teraz? Timothy Busfield Čistá hodnota

Začiatkom roku 2020 čistý majetok Timothyho Busfielda presahuje 1 milión dolárov, ktoré získal vďaka svojej úspešnej mnohostrannej angažovanosti vo filmovom priemysle, ktorý od začiatku svojej kariéry na začiatku 80. rokov pracoval na viac ako 80 televíznych a filmových tituloch.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Všetko najlepšie k narodeninám Timothy Busfield! Dúfam, že ho má v pohode. #bday #bdayboy #birthday #birthdayboy #happybirthday #timothybusfield

Príspevok zdieľaný používateľom Andrew Quinney (@andrew_quinney) 12. júna 2020 o 3:36 PDT

Raný život, národnosť, etnická príslušnosť, vzdelanie

Timothy Busfield strávil svoje rané roky vo svojom rodnom meste Lansing, kde ho vychovávali jeho otec Roger Busfield, ktorý bol profesorom drámy, a matka Jean Busfield, ktorá pracovala ako sekretárka. Má dve sestry menom Julia a Terry a brata menom Buck. Je Američan podľa národnosti a patrí k belošskej etnickej skupine. Timothy šiel na strednú školu East Lansing a po imatrikulácii v roku 1975 vstúpil do amerického námorníctva. Potom, zapísal sa na East Tennessee State University na štúdium drámy a tiež vstúpil do Actor’s Theatre of Louisville.

Začiatky kariéry

V roku 1981 sa Timothy presťahoval do New Yorku, aby sa pripojil k Circle Repertory Company a účinkoval v ich produkcii hry Lanforda Wilsona Talley And Son.

V tom istom roku debutoval vo filme v úlohe vojaka s mínometom vo vojnovej komediálnej klasike Stripes v réžii Ivana Reitmana. Potom sa presťahoval do Los Angeles v Kalifornii, aby si zahral Marka Pottera v krátkodobom sitcome stanice ABC Reggie (1983) a v nasledujúcom roku hral v úlohe Arnolda Poindextera v úspešnom komediálnom filme Revenge Of The Nerds, ktorý neskôr reprízu v jeho pokračovaní z roku 1987 s názvom Revenge Of The Nerds II: Nerds In Paradise. Medzitým bol v rokoch 1984 až 1986 obsadený ako Dr. John ‚J.T.‘ McIntyre v televíznom seriáli CBS Trapper John, M.D.

Vzostup k sláve

V roku 1987 sa Timothy pripojil k hlavnej zostave dramatický seriál Thirtysomething , vysielaná na sieti ABC, ktorú vytvorili Marshall Herskovitz a Ed Zwick.

Hral Elliota Westona až do roku 1991, keď bol pre pokles sledovanosti zrušený, ale jeho rola v seriáli mu vyniesla cenu Primetime Emmy za vynikajúceho herca vo vedľajšej úlohe v dramatickom seriáli, kde režíroval aj niekoľko epizód seriálu. V tom istom čase Timothy pracoval na iných projektoch, stvárnil Marka v športovej fantasy dráme Field Of Dreams z roku 1989, po ktorej sa objavil ako Paul Jarrett v roku 1991 v horore Strays, ktorý bol vyrobený pre televíziu. V roku 1992 hral ako Fred Schultz v televíznom dramatickom filme Calendar Girl, Cop, Killer? Príbeh Bambiho Bembenka, ktorý režíroval Jerry London a stvárnil Dicka Gordona v komediálnom kapitalistickom filme Tenisky po boku Roberta Redforda. Potom získal také úlohy ako Frank v rodinnej fantasy komédii The Skateboard Kid (1993), Sam Byrd v dramatickom seriáli ABC The Byrds Of Paradise (1994) a Lou Collins v rodinnom športovom filme Little Big League (1994).

Pokračujúci úspech

Timothy hral Petea Honeycutta v televíznom akčnom dramatickom filme Kidnapped: In The Line of Duty z roku 1995, po ktorom nasledovalo stvárnenie Matthewa Grissoma v akčnom trileri The Unspeakable a Woodsa v groteskej komédii First. Kid, v roku 1996 a v tom istom roku bol obsadený ako Tom McManus v sitcome ABC Champs. Potom vystupoval ako Maj. Robert Carr v roku 1997 v televíznom westernovom filme Buffalo Soldiers, Brian v komédii Erasable You z roku 1998 a Frank Shawson v rodinnom sci-fi Time At The Top z roku 1999. Jeho ďalšia významná úloha prišla v roku 1999, keď bol vybraný, aby stvárnil Dannyho Concannona v seriáli NBC o politickej dráme Západné krídlo, v ktorom hral do roku 2006.

Paralelne s tým Timothy hral Elliota Neschera v sci-fi thrilleri Terminal Error (2002), vystupoval ako Charlie Reed v akčnej komédii Národná bezpečnosť (2003) a režíroval, produkoval a stvárnil Eda Feldera v seriáli policajných procedurálnych drám CBS. Bez stopy (2004).

Ďalšie významné úlohy

Timothyho ďalší veľký výkon prišiel s úlohou Cala Shanleyho v Štúdiu 60 On The Sunset Strip, komediálno-dramatickom seriáli NBC z rokov 2006 až 2007, ktorý aj režíroval. Potom režíroval a produkoval komediálny a dramatický seriál NBC Lipstick Jungle (2008-2009). Timothy získal rolu Benjieho v roku 2012 v romantickej komédii Save The Date v réžii Michaela Mohana, po ktorej nasledovali jeho postavy Martyho v hororovom thrilleri Alaina Silvera Nightcomer z roku 2013 a Jasper A. Duncan v športovej dráme 23 Blast z roku 2014 v réžii Dylan Baker.

Potom pôsobil ako výkonný producent komediálno-dramatického seriálu ABC Mind Games (2014) a objavil sa ako Benjamin Franklin v seriáli Fox nadprirodzená dráma Sleepy Hollow (2014 – 2015) a John Garner v seriáli mysterióznych antológií ABC. Tajomstvá a lži (2015). V rokoch 2015 až 2017 Timothy režíroval lekársky seriál NBC The Night Shift a potom napísal, režíroval a hral ako Greg v roku 2017 v televíznom dramatickom filme Tenure, ktorý bol vytvorený pre televíziu.

Nedávne projekty

V rokoch 2018 až 2019 bol Timothy obsadený ako Dr. Adam Louden v dramatickom seriáli ABC s politickým trilerom Designated Survivor. Nasledovalo jeho získanie úlohy Neila Mullina v dramatickej minisérii The Loudest Voice, vysielanej na Showtime v roku 2019.

V tom istom roku sa pripojil k obsadeniu dramatického seriálu Fox Almost Family, v ktorom hral ako Ron Doyle až do roku 2020. Naposledy bol Timothy vybraný, aby stvárnil Henryho Roswella v právnom seriáli ABC For Life (2020).

Javisko a divadlo

Timothy Busfield sa venoval kariére aj na javisku a účinkoval v niekoľkých hrách mimo Broadway, ako napríklad A Christmas Carol, Mass Appeal a Vigil. Na Broadwayi debutoval v poloautobiografickej hre Neila Simona Brighton Beach Memoirs v roku 1983. V roku 1990 sa objavil v broadwayskej inscenácii hry A Few Good Men, ktorú napísal Aaron Sorkin. Timothy tiež spolupracoval s Circle Repertory Company, okrem toho založil The Fantasy Theatre a The B Street Theatre, obe so sídlom v Sacramente v Kalifornii.

Vzhľad a vitálna štatistika

Timothy Busfield má krátke blond vlasy a modré oči. Stojí vo výške 5 stôp 10 palcov (1,78 m), pričom váži okolo 165 libier (75 kg).

Osobný život

Timothy Busfield sa v roku 1981 oženil s herečkou a režisérkou Radhou Delamarterovou, ktorá im porodila syna Willyho Busfielda, no potom sa v roku 1986 rozviedli. O dva roky neskôr sa oženil s módnou návrhárkou Jennifer Merwin a majú syna Samuela. a dcéru Daisy, no potom sa v roku 2008 rozviedli. Romanticky sa zaplietol s režisérkou, producentkou a bývalou herečkou Melissa Gilbertová manželia sa nakoniec zviazali na súkromnom svadobnom obrade, ktorý sa konal na ranči San Ysidro v Santa Barbare v Kalifornii 24. apríla 2013. Ich súčasné bydlisko je v New Yorku.