The Untold Truth Of „Mountain Man“ Star – Tom Oar

Tom Oar je americký bývalý rodeo jazdec, remeselník a televízna osobnosť, narodený v roku 1943 v Rockforte, Illinois, USA. Je známy tým, že je hviezdou reality show Mountain Man na kanáli History.

ObsahSkorý život

Tom a jeho brat Jack, hlboko ovplyvnení ich otcom jazdcom Chike Oarom, strávili svoje detstvo vonku, voľne sa túlali po malom mestečku, v ktorom žili neďaleko Rock River: „Keď sme mali s bratom 7 rokov, môj otec nás naučil trikovať. jazda, ktorá robí triky na chrbte bežiaceho koňa“.

Tom, zvyknutý na drsné prostredie a životný štýl, ho nadobudnutá chuť pre adrenalín priviedla k tomu, že sa stal jazdcom rodea, keď mal 15 rokov.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Ste radi, že dnes o 23:00 #premiéra novej sezóny 'Ľudia z hôr'? Pretože sme #tak #horolezci #HISTÓRIA #tomoár

Príspevok zdieľaný používateľom HISTÓRIA televízie (@historypolska) 16. septembra 2015 o 9:38 PDT

Napriek tomu, že ide o nebezpečné povolanie, jeho matka podporila jeho rozhodnutie: „Moja matka ma odviezla na okraj mesta, vysadila ma s mojím lanom a taškou, stopoval som do Ohia a najal som sa, aby som jazdil na býkoch a vzpieral sa. kone“.

Kariéra

Rodeo jazdec

Tom Oar zasvätil svoju dospelosť kariére rodea, jazde na býkoch a 25 rokov na koňoch. V rozhovore s Americký kovboj Tom si spomína, ako vstúpil do Medzinárodnej rodeovej asociácie (IRA), organizácie, v ktorej sa vyšplhal do rebríčka a stal sa jedným z desiatich najlepších jazdcov: „Pracoval som na jazde na sedle, bronchom a býkovi.

V roku 1961 sme sa museli rozhodnúť, či pôjdeme na ródeá IRA alebo RCA (Real Cowboy Association). Na stredozápade a východe bolo viac ródeí IRA, takže som bol členom IRA 16 alebo 17 rokov. Bol to zábavný život.‘

14. februára 1978 sa Tomovo šťastie skončilo, keď sa jeho ruka zapichla do lana, ktoré ho usadilo na býka Woollyho Buggera. Toto bolo Tomovo najbližšie stretnutie so smrťou, keďže jeho telo bolo dve minúty násilne zmietané zúrivým zvieraťom. Zostal v bezvedomí tri hodiny, ale ani otras mozgu, ktorý utrpel pri takmer smrteľnom stretnutí, nezabránil jeho návratu do arény o mesiac neskôr.

Jeho úspech v jazde na ródeu nebol nikdy rovnaký, aj keď o šesť rokov neskôr Tom jazdil na svojom poslednom sedle bronc, ale vo veku 41 rokov: „Bol čas, aby som skončil, viete, tak som to urobil“.

Život v Montane

Počas svojho pôsobenia ako jazdca na rodeu Tom a jeho manželka Nancy často navštevovali a bývali v dome priateľov v Troy v Montane. Keď už boli zvyknutí na životný štýl regiónu, rozhodli sa tam presťahovať, keď sa Tomova kariéra v aréne skončila: „V našom živote nastal bod, keď sme si mysleli, že väčšina rodeo sa skončila a chceli sme sa presťahovať do Montany a postaviť si zrubový dom. . Tak sme si kúpili motorovú pílu v Illinois, aby sme si z nej postavili dom, keď sme sem prišli. Kúpili sme aker a pol, na ktorom bol malý dvojizbový zrub, v ktorom sme bývali, kým sme postavili dom. Trvalo nám päť rokov, kým sme ho postavili. Žijeme tu už 34 rokov.“

Prvý rok života páru v Yaak River bol najťažší, museli čeliť drsným nízkym teplotám a cestovať 50 míľ za nákupom potravín. Avšak oni našli spôsob, ako sa udržať loviť a „žiť z pôdy“ vo svojom dome v národnom lese Kootenai.

Poľovníctvo a remeselné umenie

Tom Oar sám seba opisuje ako muža, ktorý sa ‚narodil o 150 alebo 200 rokov neskoro‘: ‚Vždy som myslel na minulosť a históriu. Prežil som to nejako moderne.'

Vášnivý pre tradície a hľadanie spôsobov, ako si zarobiť na živobytie vo svojom novom dome, začal pracovať samostatne ako lovca, predávať a obchodovať s kožušinami v zime inšpirovaný obchodníkmi s kožušinami z roku 1800, ako boli Joseph Meek a Jim Bridger: „Západ bol skutočne osídlený. ľuďmi, ktorí vytvorili obchod s kožušinou.

Boli to skauti pre armádu a tí, ktorí ukázali osadníkom, ako sa dostať cez hory. Myslím, že je to stratená minulosť.“

Tom si tiež našiel záľubu v opaľovaní mozgu, ktoré spočíva v premene srsti zo surovej na kožu pomocou mozgu jeleňa. Hoci je intenzívna práca indiánskou tradíciou, jej pôvod siaha až do doby kamennej a rozšíril sa na všetky kontinenty.

Napriek tomu, že to bol spočiatku zimný koníček, veslo našiel sám seba častý predaj vyčinenej kožušiny vrátane odevov na mieru. V lete Tom a jeho manželka pokračovali vo svojom podnikaní a predávali svoje výtvory v meste: „Išli sme na stretnutie, stretnutie s čiernym práškom, a na tomto stretnutí sú najlepšie šaty z jelenice, a tak už roky , opálili sme jelenicu.“

Stretnutia s čiernym práškom sú reprízy obchodov a podujatí s kožušinou z roku 1800. Na týchto stretnutiach možno nájsť dobové zbrane, oblečenie a likéry, ktoré pomáhajú miestnym remeselníkom, ktorí predávajú svoj originálny tovar. Tom Oar vyhlásil, že zvyčajne zarába od 3 000 do 4 000 dolárov za podujatie.

Horskí muži – TV debut

V roku 2012 sa Tom pripojil k prvej sérii Mountain Men na History Channel, televíznej reality show zameranej na život rôznych lovcov, prírodovedcov a dobrodruhov v USA.

V roku 2019 sa špekulovalo, že Oar, ktorý sa stal najmilšou hviezdou seriálu, opúšťa show a odchádza na Floridu. Tieto klebety však boli nepodložené, keďže Tom bol na dovolenke len na zimu: „Milujeme Montanu! Nikam nejdeme!“ vyhlásila Tomova manželka Nancy montánsky v júni.

V súčasnosti sú Horskí muži stále vo vysielaní a Tom je jeho súčasťou.

Osobný život

Tom sa oženil s Janom Davidom začiatkom 60-tych rokov. Dvojica spolu privítala dve deti: Chada, ktorý sa objavil vo filme Mountain Men po boku svojho otca, a dcéru Keelie ktorý zomrel v roku 2015 . Pár požiadal o rozvod v 70-tych rokoch z neznámych dôvodov.

Tom sa druhýkrát oženil s Nancy Oarovou a dvojica zostala spolu šťastne už viac ako štyri desaťročia. Medzitým sa Tomova bývalá manželka Jan vydala za Davea Frazera a mali spolu jedného syna menom Matt.

Jediným Tomovým vnukom je Chadov syn Tanner Oar.

Čistá hodnota

V dôsledku jeho práce v opaľovaní jelenice a obchodovaní s kožušinou spolu so zárobkami z účinkovania v Mountain Man má Tom Oar od polovice roku 2020 odhadovanú čistú hodnotu 200 000 dolárov.

Fyzický vzhľad

Tom Oar je muž bieleho etnika, ktorého výška a hmotnosť nie sú známe. Má huňatú bradu a šedivé vlasy, hoci v mladosti nosil krátke tmavohnedé vlasy doplnené fúzmi.

Zaujímavosti

Tomov otec Chike Oar vystupoval v US Wild West Shows.

Tomov vnuk Tanner sa niekoľkokrát objavil v Mountain Men.

Hoci je Tom naďalej aktívny vo svojom podnikaní a zatiaľ neplánuje odísť do dôchodku, varoval svoju manželku pred nebezpečenstvom jeho staroby: „Nemôžeme to robiť navždy. Stále hovorím Nancy: ‚Jedného dňa ma pravdepodobne jednoducho nájdeš natiahnutú mŕtvu nad telesným blokom‘.

Tom opisuje svoj život ako „úžasný“ a s radosťou sa pozerá späť na minulosť: „Užil som si každý kúsok. A pokiaľ to ešte dokážem, do pekla, urobím to.“

Naša #MCM ide za Tomom Oarom pre jeho drsný šarm a úžasné vesty. #MountainMen

pridané Horskí muži na Pondelok 13. apríla 2015

Tom a Nancy Oar boli kontaktovaní History Channel prostredníctvom ich priateľa, ktorý pracoval ako a zástupca výrobcu : „Ich priateľ, ktorý prevádzkuje Linehan Outfitting Co. so sídlom v Troy, Mont., vedie lovcov a rybárov a vlastní chatky v blízkosti miesta, kde Oars žijú“

Woolly Bugger, býk, ktorý takmer zabil Toma v mladosti, zomrel dva týždne po stretnutí s Veslom: „Myslím, že som mu tiež spôsobil otras mozgu,“ vyhlásil bývalý jazdec na rodeu.

Tomove vystúpenia vo filme Mountain Men zvýšili úspech Oarovho opaľovacieho biznisu, vzhľadom na extra expozíciu, ktorú prináša.

Oar hlboko oceňuje svojich fanúšikov: „(Oni) sú pre mňa skutočne dôležití a je naozaj skvelé stretnúť sa s rôznymi ľuďmi a rozprávať sa s nimi. Vždy je niečo zaujímavé a vždy sa nájdu zaujímaví ľudia, ktorých možno stretnúť.