The Untold Truth Of Dave Chappelle’s Son – Ibrahim Chappelle

ObsahKto je Ibrahim Chappelle?

Ibrahim Chappelle sa narodil 11. apríla 2003 v znamení Barana v Yellow Springs, Ohio, USA. Je to 16-ročné dieťa celebrít, pravdepodobne najlepšie známe ako syn slávneho stand-up komika Davea Chappelleho a jeho manželky Elaine Mendoza Erfe.

Aký bohatý je teraz? Ibrahim Chappelle Čistá hodnota

Kariéra Ibrahima Chappella ešte len príde – stále je to len tínedžer, ktorý si pravdepodobne užíva bohatstvo svojho slávneho otca. Dave Chappelle, ktorý je považovaný za jedného z najlepších stand-up komikov všetkých čias, má odhadovanú čistú hodnotu viac ako 50 miliónov dolárov. Rodina tiež vlastní niekoľko luxusných nehnuteľností v Xenia, Ohio.

pridané G S Rocky na Piatok 8. júna 2018

Popularita ako dieťa celebrít

Ibrahim Chappelle je prostredné dieťa Davea a Elaine – má staršieho brata menom Sulayman Chappelle a mladšiu sestru menom Sonal Chappelle, jeho otca. konvertoval na islam v roku 1998 , a tak svojim deťom vybral arabské mená. Ibrahimovo meno znamená „otec národov“ a „priateľ Boží“ – keďže jeho otec je stand-up komik, často si z nich robí žarty. Ibrahim strávil svoje prvé roky vo svojom rodnom meste Yellow Springs v Ohiu, vychovaný na 65-akrovej farme svojimi rodičmi, čiastočne preto, aby si zachoval súkromie a chránil ich pred zrakmi verejnosti. Jeho národnosť je americká a keďže Ibrahim má afroamerický a filipínsky pôvod, patrí k zmiešanej etnickej skupine.

Príbeh lásky jeho rodičov

Ibrahimovi rodičia sa prvýkrát stretli v Brooklyne v New Yorku koncom 90-tych rokov, začali romantický vzťah a nakoniec prešli uličkou na ceremónii v roku 2001.

Kto je Jeho Otec? Dave Chappelle Krátka Wiki/Bio

David Khari Webber Chappelle sa narodil 24. augusta 1973 v znamení Panny vo Washingtone D.C. USA Williamovi Davidovi Chappelle III a Yvonne K. Chappelle Seon – obaja jeho rodičia pôsobili ako profesori na univerzitách. Detstvo prežil v Silver Springs v štáte Maryland, kde navštevoval základnú školu Woodlin. Po rozvode svojich rodičov Dave naďalej žil so svojou matkou vo Washingtone D.C. Po imatrikulácii sa zapísal na Duke Ellington School of the Arts, kde v roku 1991 absolvoval divadelné umenie.

Začiatky kariéry

Po promócii sa Dave presťahoval do New Yorku, aby pokračoval vo svojej kariére komika na plný úväzok a debutoval v divadle Apollo, ale bol vypískaný z javiska, čo ho len povzbudilo, aby lepšie rozvíjal svoje schopnosti. V roku 1992 bol Dave ocenený za účinkovanie v relácii HBO Def Comedy Jam, po ktorej sa stal pravidelným účinkujúcim v takých nočných televíznych reláciách ako The Late Show With David Letterman, Late Night With Conan O'Brien a The Howard. Stern Show. Okrem toho Dave debutoval vo filme v úlohe Ahchoo v komédii Robin Hood: Men In Tights z roku 1993, ktorú režíroval Mel Brooks, po ktorej nasledovalo jeho stvárnenie Rona v komédii Getting In z roku 1994.

Vystúpte na výslnie

Po hosťovaní v epizóde sitcomu ABC Home Improvement bol Dave pozvaný, aby vytvoril svoj vlastný sitcom s názvom Kamaráti (1996), avšak séria bola zrušená už po piatich epizódach kvôli nízkej sledovanosti. Hoci jeho otec zomrel a chcel ukončiť svoju kariéru, Dave sa čoskoro vrátil a v roku 1996 stvárnil Reggieho Warringtona v sci-fi komédii The Nutty Professor po boku Eddieho Murphyho. Nasledovalo jeho stvárnenie Thurgooda Jenkinsa v kultovom stoner filme Half Baked, pre ktorý pôsobil aj ako scenárista a producent, a potom v roku 1998 vystúpil v stand-upe v HBO Comedy Half-Hour.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Dave vyhráva Grammy za najlepší komediálny album. #davechapelle #chapelle #chapelleshow #comedy #standupcomedy #standup

Príspevok zdieľaný používateľom Dave Chapel (@davechapellestandup) 9. marca 2019 o 17:48 PST

Do konca dekády si Dave zahral aj Kevina Jacksona v romantickej komédii You’ve Got Mail (1998) po boku Toma Hanksa a Meg Ryan a vystupoval ako Tulley v komédii kamaráta policajta Blue Streak (1999). V nasledujúcom roku vydal Dave svoj debutový stand-up špeciál s názvom Dave Chappelle: Killin’ Them Softly.

Chappellova šou

Po získaní úlohy brata sprisahania v rasovej satire Undercover Brother (2002) začal Dave pracovať na svoju vlastnú Chappelle’s Show , ktorá ho raketovo vystrelila na výslnie, ktorá mala premiéru na Comedy Central v januári 2003 a trvala dve sezóny. Sieť mu ponúkla zmluvu v hodnote 55 miliónov dolárov, aby mohol pokračovať v šou ďalšie dva roky, ale bol dosť nerozhodný, pretože náčrty nie sú jeho obľúbeným spôsobom fungovania.

Nakoniec to praskol a utiekol do Južnej Afriky počas produkcie tretej sezóny, neskôr vysvetlil, prečo opustil show počas rozhovoru s Oprah Winfrey v roku 2006.

Pokračujúci úspech

Napriek tomu Dave pokračoval vo vystupovaní v rôznych komediálnych kluboch a dokonca v decembri 2007 vytvoril rekord výdrže pri stand-upe 6 hodín a 12 minút. V rokoch 2009 až 2010 sa objavil v troch epizódach série Laugh Factory, zatiaľ čo jeho veľký návrat ako komik na plný úväzok sa stal v roku 2013.

V nasledujúcom roku vystupoval desať nocí v Radio City Music Hall v New Yorku, potom si zahral Morrisa v hudobnom komediálnom a dramatickom filme Chi-Raq z roku 2015, ktorý režíroval Spike Lee, po ktorom nasledovalo jeho hosťovanie ako moderátor na šou Saturday Night Live, pričom získal cenu Primetime Emmy za rok 2017 pre vynikajúceho hosťujúceho herca v komediálnom seriáli, ktorú venoval svojej bývalej strednej škole.

Najnovšie projekty a ceny Grammy

V roku 2017 vydal Dave niekoľko stand-up špeciálov vrátane The Age Of Spin: Live At The Hollywood Palladium a Deep In The Heart Of Texas: Live At Austin City Limits, ktoré mu v roku 2018 vyniesli cenu Grammy za najlepší komediálny album.

Jeho ďalšie dva špeciály, Dave Chappelle: Equanimity a Dave Chappelle: The Bird Revelation, mu vyniesli druhú cenu Grammy za najlepší komediálny album v roku 2019. Okrem toho získal rolu George ‚Noodles‘ Stone v romantická dráma Zrodila sa hviezda z roku 2018 , v hlavnej úlohe po boku Bradleyho Coopera a Lady Gaga a získal a Cena Screen Actors Guild Award nominácia na Najlepšie obsadenie vo filme . Najnovšie zverejnil špeciál Dave Chappelle: Tyčinky a kamene (2019), víťazstvo v roku 2020 Cena Grammy za najlepší komediálny album.